Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 23 maja 2019, 14:52

autor: Frozen

Zapowiedziano Playdate – konsolę przenośną wyposażoną w korbkę

Panic, wydawca gier Firewatch i Untitled Goose Game, wypuści na rynek nową konsolę przenośną o nazwie Playdate. Urządzenie będzie posiadało czarno-biały ekran oraz nietypowy kontroler pod postacią wysuwanej korbki.

Playdate to mała konsola – bez problemu zmieści się w kieszeni. - Zapowiedziano Playdate – konsolę przenośną wyposażoną w korbkę - wiadomość - 2019-05-23
Playdate to mała konsola – bez problemu zmieści się w kieszeni.
W SKRÓCIE:
  • zapowiedziano konsolę przenośną Playdate;
  • urządzenie będzie miało czarno-biały ekran, nie będzie obsługiwać nośników fizycznych, a zamiast gałki analogowej posiadać będzie analogową korbkę;
  • gry na konsolę będą ukazywały się sezonami, pierwszy ma liczyć 12 tytułów;
  • Playdate ukaże się na początku 2020 roku.

Firma Panic zapowiedziała nową konsolę przenośną o nazwie Playdate. Żółte urządzenie o wymiarach 74mm x 76mm x 9mm ma być wyposażone w monochromatyczny, 2,7-calowy ekran bez podświetlenia (o rozdzielczości 400x240), Wi-Fi, Bluetooth, a także port USB-C oraz wyjście słuchawkowe. Oprócz standardowych przycisków (zasilania, pauzy, A+B, krzyżaka itp.) sprzęt posiadać ma korbkę – wysuwany z boku obrotowy kontroler analogowy.

Playdate nie będzie obsługiwało nośników fizycznych. Gry na urządzenie będą dostępne wyłącznie cyfrowo w pakietach zwanych „sezonami”. Pierwszy, składający się z 12 tytułów, będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Playdate. Gry wchodzące w skład pakietu będą się ukazywały co tydzień, począwszy od dnia premiery urządzenia. Panic gwarantuje wyłącznie wydanie pierwszego sezonu. Kolejne powstaną, jeśli konsola odniesie sukces.

Pierwszy tytuł, który ukaże się na Playdate to Crankin's Time Travel Adventure. Projektantem produkcji jest Keita Takahashi, twórca Katamari Damacy. Zadaniem gracza podczas rozgrywki będzie manipulowanie czasem za pomocą korby w taki sposób, aby główny bohater dotarł w całości na randkę pomimo przeszkód, które czyhają na niego po drodze.

Przykładowe gry z pierwszego sezonu. - Zapowiedziano Playdate – konsolę przenośną wyposażoną w korbkę - wiadomość - 2019-05-23
Przykładowe gry z pierwszego sezonu.

Premierę Playdate przewidziano na początek 2020 roku. Urządzenie ma kosztować 149 dolarów. Firma Panic, odpowiedzialna za stworzenie konsoli, istnieje na rynku od 1999 roku. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji oprogramowania dla urządzeń firmy Apple, od niedawna zajmuje się także wydawaniem gier (Firewatch, Untitled Goose Game). Playdate to ich pierwszy projekt sprzętowy. Przy jego stworzeniu pomagała szwedzka firma Teenage Engineering.

  1. Playdate – oficjalna strona
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Panic
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Teenage Engineering
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.