Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 kwietnia 2016, 18:56

autor: Góral

Xbox 360 nie będzie dłużej produkowany

Firma Microsoft poinformowała, że kończy z dalszą produkcją konsoli Xbox 360. Znajdujące się w sklepach egzemplarze będą dalej sprzedawane, gracze mogą liczyć na wsparcie techniczne, Xbox Live będzie działać nadal, a poza tym wszystkim w dalszym ciągu abonenci Xbox Live Gold mogą liczyć na darmowe produkcje w ramach Games with Gold.

Xbox 360 doczekał się kilku modeli – tak wygląda ostatni. - Xbox 360 nie będzie dłużej produkowany - wiadomość - 2016-04-20
Xbox 360 doczekał się kilku modeli – tak wygląda ostatni.

22 listopada 2005 roku na rynku zadebiutował Xbox 360 – druga stacjonarna konsola firmy Microsoft. Kilka miesięcy temu gigant z Redmond świętował więc jej dziesiąte urodziny, a dziś Phil Spencer przekazał smutną informację, ogłaszając, że koncern kończy z dalszą produkcją urządzenia. Nie oznacza to jednak, że maszyna odchodzi do lamusa, gdyż dalej będą sprzedawane wyprodukowane do tej pory egzemplarze oraz akcesoria. Ponadto gracze mogą liczyć na darmowe tytuły w ramach oferty Games with Gold, inne gry zakupimy taniej w promocji Deals with Gold, a poza tym wszystkim Xbox Live będzie cały czas aktywny, tak samo jak i serwery projektów wydanych przez Microsoft. Ponadto cały czas działać ma wsparcie techniczne.

Przy okazji Spencer podzielił się kilkoma statystykami związanymi z zasłużonym Xboksem:

  • do tej pory gracze spędzili łącznie na zabawie ponad 78 miliardów godzin,
  • zdobyto około 486 miliardów punktów Gamerscore i 27 miliardów osiągnięć,
  • rozmaite aplikacje wyjęły nam z życia ponad 25 miliardów godzin.

W ten oto sposób kończy się epoka „trzysta sześćdziesiątki”. Konsola pod pewnymi względami zrewolucjonizowała zabawę na tego typu urządzeniach, wprowadzając na stałe system osiągnięć, propagując cyfrową dystrybucję i zabawę przez sieć. Sprzęt doczekał się też wielu świetnych produkcji – od kilku odsłon serii Forza Motorsport, przez Gears of War po Halo. Maszyna przyciągnęła również do siebie sporo casuali, którzy bawili się przy sensorze Kinect. Według ostatnich danych z 2014 roku, Xbox 360 rozszedł się w około 84 milionach egzemplarzy.