Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 27 listopada 2017, 10:25

autor: Góral

Switch najpopularniejszym produktem podczas czarnego piątku w USA

Firma Adobe Digital przygotowała raport dotyczący sprzedaży produktów podczas czarnego piątku. Okazało się, że najchętniej kupowaną rzeczą w Stanach Zjednoczonych była konsola Nintendo Switch.

Podczas czarnego piątku Switch zostawił konkurencję daleko w tyle. - Switch najpopularniejszym produktem podczas czarnego piątku w USA - wiadomość - 2017-11-27
Podczas czarnego piątku Switch zostawił konkurencję daleko w tyle.

W ostatnich dniach świat opanowała gorączka zakupowa związana z czarnym piątkiem. W sklepach stacjonarnych i internetowych przeceniano właściwie wszystko – od ubrań, aż po sprzęt elektroniczny, w tym i konsole. Choć poszczególni producenci nie podzielili się jeszcze wynikami sprzedaży swoich urządzeń w trakcie ostatnich promocji, to raport przygotowany przez Adobe Digital ujawnia, jaki produkt był najchętniej kupowany w sieci. Firma monitoruje ponad 4500 sklepów i około 55 milionów produktów, z których najpopularniejszy był Switch, czyli najnowsza konsola firmy Nintendo, która od momentu premiery w marcu bieżącego roku rozeszła się w ponad 7 milionach egzemplarzy. W ostatni piątek dołożono zapewne sporą liczbę egzemplarzy, gdyż – choć nie znamy jeszcze dokładnych danych - wiemy, że maszyna sprzedawała się lepiej niż np. Chromecast, nie wspominając o innych urządzeniach elektronicznych i konkurencyjnych konsolach.

Co ciekawe, nie tylko ten dzień należał do Switcha, gdyż sprzęt zajął pierwsze miejsce także 23 listopada. Dzień wcześniej znajdował się na trzeciej lokacie (dodatkowo na piąte miejsce trafiła platformówka Super Mario Odyssey), a podczas Dnia Weteranów (11 listopada) konsola pojawiła się na czwartym miejscu najlepiej sprzedających się produktów.

Krótko pisząc, listopad należał do Nintendo, choć warto poczekać jeszcze na oficjalne dane. Naturalnie pamiętajmy też, że powyższe informacje dotyczą tylko amerykańskiego rynku, więc w innych krajach sytuacja mogła wyglądać inaczej.

Pięć najlepiej sprzedających się produktów 24 listopada w USA / Źródło: Adobe Digital.
Pięć najlepiej sprzedających się produktów 24 listopada w USA / Źródło: Adobe Digital.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.