Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 maja 2020, 21:05

Steam nagrodzi nas rabatami? Plotki o programie lojalnościowym Valve

Pavel Djundik z serwisu Steam Steam Database doniósł o planach odnośnie wprowadzenia programu lojalnościowego na Steamie. Miałoby się to przełożyć na możliwość wymiany punktów w celu uzyskania wirtualnych przedmiotów, ale też zniżek w sklepie platformy Valve.

Steam nagrodzi nas rabatami? Plotki o programie lojalnościowym Valve - ilustracja #1
Rabaty na Steamie za zdobywanie punktów mogą być kolejną zmianą szykowaną przez Valve.

Przez ostatni rok Valve wprowadziło sporo zmian na Steamie i zapewniało, że w planach ma kolejne usprawnienia. Na ślad jednej z potencjalnych nowości wpadł Pavel Djundik, twórca serwisu Steam Database, analizując kod platformy. Jak twierdzi na Twitterze, Valve pracuje nad systemem lojalnościowym opartym na punktach. Miałoby się to przełożyć na nagrody dla użytkowników, wliczając w to możliwe zniżki, wirtualne przedmioty oraz punkty potrzebne do zwiększenia poziomu odznaki Steama. Djundik wspomniał też o bardziej rozbudowanych opcjach oceny recenzji i zamieścił screen pokazujący powiązany z tym fragment kodu. Obecnie możemy uznać opinię na Steamie za pomocną (bądź nie) lub zabawną, ale po zmianie będziemy też mogli oznaczyć ją jako „refleksję”, „poezję” itp.

Zaznaczamy, że nie mamy potwierdzenia, jakoby Valve przymierzało się do wprowadzenia tych zmian w najbliższej przyszłości. Firma nie wspomniała o podobnym rozwiązaniu w dotychczasowych wpisach ani też nie skomentowała wpisu Pavela Djundika. Inna sprawa, że podobne rozwiązania nie są niczym nowym dla Steama. Przy okazji niektórych poprzednich wyprzedaży gracze mogli zbierać punkty, które dało się wymienić na przedmioty estetyczne (np. emotikony), ale też rabaty. Być może Valve postanowiło wprowadzić podobny system na stałe.

Steam nagrodzi nas rabatami? Plotki o programie lojalnościowym Valve - ilustracja #2
Wyprzedaż Grand Prix sprzed roku pozwalała nam wykorzystać specjalne żetony do uzyskania rabatu na gry.