Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 lutego 2020, 10:52

autor: Laty

Steam podpowie Ci, w jaką następną grę powinieneś zagrać

Steam zaproponuje graczom gry, które mogą przypaść im do gustu. Nad wszystkim będzie czuwać sztuczna inteligencja, która na podstawie ukończonych gier dobierze podobne spośród tych znajdujących się w bibliotece.

Steam Labs to naprawdę interesujące miejsce – polecamy tam zajrzeć! - Steam podpowie Ci, w jaką następną grę powinieneś zagrać - wiadomość - 2020-02-14
Steam Labs to naprawdę interesujące miejsce – polecamy tam zajrzeć!

Steam Labs to witryna, w której Valve udostępnia testowane unowocześnienia, mające znaleźć się docelowo na platformie Steam. Już od jakiegoś czasu amerykańska korporacja inwestuje w sztuczną inteligencję. Jest ona wykorzystywana m.in. do łapania cheaterów w Counter-Strike: Global Offensive. W lipcu pisaliśmy o uruchomieniu inicjatywy Steam Labs, a wraz z nią projektu Interactive Recommender. System nie był rozbudowany, rekomendował produkcje na podstawie tagów tytułów, które już wcześniej ograliśmy. Nie polecał jednak gier z biblioteki, a zachęcał do kupowania kolejnych ze sklepu Steam. Mogliśmy dodatkowo konfigurować generowane listy, wskazując jakich produktów szukamy – popularnych czy niszowych oraz ile maksymalnie lat ma mieć polecana gra.

Kilka przykładowych tytułów, które zostały mi zaproponowane przez nowy projekt Valve. - Steam podpowie Ci, w jaką następną grę powinieneś zagrać - wiadomość - 2020-02-14
Kilka przykładowych tytułów, które zostały mi zaproponowane przez nowy projekt Valve.

Eksperyment o nazwie „Kolejna Gra” zasugeruje nam następną produkcję (z pomocą systemu uczenia maszynowego, który jest wciąż rozwijany), której możemy się przyjrzeć. Wybiera on tytuły, które już posiadamy w naszej bibliotece, ale jeszcze nie było dane nam w nie zagrać. Po zalogowaniu się na stronę pokaże nam ona automatycznie 3 propozycje, a gdy na nie najedziemy kursorem, to zobaczymy krótki zwiastun. Jeśli na pierwszej stronie nie znajdziecie niczego interesującego, możecie kliknąć przycisk „Pokaż więcej”. Sztuczna inteligencja zaprezentuje Wam maksymalnie 12 tytułów. Dodatkowo w programie Steam możemy zaznaczyć, że graliśmy już w jakąś grę na innej platformie, albo po prostu system ma ją ignorować i nie rekomendować jej w przyszłości.

Tak prezentuje się system ignorowania.
Tak prezentuje się system ignorowania.

Z pewnością jest to ciekawy sposób na przyciągnięcie graczy do produkcji, które zalegają na listach posiadanych gier (nie ukrywajmy, każdy ma ich sporo). Po co przeszukiwać sklep Steama w poszukiwaniu nowości, jak można pograć w interesujące, już zakupione tytuły. Jak na razie jest to tylko koncepcja twórców, zobaczymy, co przyniesie przyszłość i czy system zostanie na stałe zaimplementowany.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.