Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 października 2015, 14:53

Sony nadal tworzy gry na PlayStation Vitę, jednak nie będą to wysokobudżetowe tytuły

Wbrew informacjom sprzed paru dni, szef europejskiego działu Sony, Jim Ryan, zapewnił, że wewnętrzne studia firmy nadal tworzą gry na PlayStation Vita. Nie będą to jednak tytuły AAA.

PlayStation Vita, przenośna konsola firmy Sony, nie była dotychczas, delikatnie mówiąc, spektakularnym sukcesem Japończyków. Niedawno dowiedzieliśmy się nawet, że gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zamierza już wspierać tej platformy tworzonymi przez własne studia tytułami. Ta informacja jednak okazała się nie być do końca prawdziwa, bowiem w rozmowie z serwisem VG247.com szef europejskiego oddziału Sony, Jim Ryan, stwierdził, że prace nad takimi produkcjami nadal trwają.

Sony nie porzuca jednak całkowicie tworzenia gier na PlayStation Vita. - Sony nadal tworzy gry na PlayStation Vitę, jednak nie będą to wysokobudżetowe tytuły - wiadomość - 2015-10-29
Sony nie porzuca jednak całkowicie tworzenia gier na PlayStation Vita.

Odniósł się tym samym do słów Masayasu Ito, który parę dni temu ujawnił, że cała uwaga firmy przeniosła się teraz na PlayStation 4. „Ta wiadomość była po prostu źle zrozumiana albo niedokładnie przekazana” - powiedział Ryan. „Powiedziane zostało raczej, że nie pracujemy nad wysokobudżetowymi grami na Vitę, jednak istnieją wewnętrzne projekty na tę platformę, które są wciąż rozwijane”. Szef europejskiego oddziału Sony pocieszył tym samym posiadaczy przenośnej konsoli, którzy zapewne nie byli zachwyceni, gdy podczas wtorkowej konferencji firmy na trwającym Paris Games Week Vita nie została wspomniana w przeciągu całych 90 minut prezentacji. Ponadto przypomnijmy, że na platformę tę zmierza szereg produkcji niezależnych.

Gry na Vitę nadal powstają, nie ma jednak sensu oczekiwać wysokobudżetowych hitów pokroju Uncharted: Złota Otchłań. - Sony nadal tworzy gry na PlayStation Vitę, jednak nie będą to wysokobudżetowe tytuły - wiadomość - 2015-10-29
Gry na Vitę nadal powstają, nie ma jednak sensu oczekiwać wysokobudżetowych hitów pokroju Uncharted: Złota Otchłań.

Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja PlayStation Vity nie wygląda różowo. Konsola zadebiutowała na Starym Kontynencie na początku 2012 roku, jednak nie osiągnęła takich wyników finansowych, jakich oczekiwałoby Sony. Dużą „zasługę” ma w tym ciągły rozwój rynku gier mobilnych, które odciągają nowych graczy od bardziej tradycyjnych platform przenośnych.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation Vita