Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 grudnia 2019, 16:37

autor: Aquma

Programowalne przyciski w padzie DualShock 4. Poznajcie oficjalną nakładkę od Sony

Firma Sony stworzyła nakładkę, która dodaje dwa programowalne przyciski do pada DualShock 4. Urządzenie współpracuje z każdym modelem wspomnianego kontrolera i trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

DualShock 4 otrzyma nakładkę z dodatkowymi funkcjami. - Programowalne przyciski w padzie DualShock 4. Poznajcie oficjalną nakładkę od Sony - wiadomość - 2019-12-17
DualShock 4 otrzyma nakładkę z dodatkowymi funkcjami.

Firma Sony opracowała specjalną nakładkę na pada DualShock 4, która będzie współpracowała ze wszystkimi modelami tego urządzenia - DualShock 4 Back Button Attachment. Będziemy mogli zamontować ją na tyle kontrolera, by uzyskać dostęp do dwóch programowalnych przycisków. Nowość została zaprezentowana w poście na Twitterze (oraz na blogu) i trafi do sprzedaży 14 lutego przyszłego roku w cenie 29,99 euro (około 130 złotych). Wcześniej - w styczniu - nakładka zadebiutuje w USA i Kanadzie.

Do każdego z programowalnych przycisków będzie można przypisać kilkanaście różnych funkcji. Bieżąca konfiguracja jest wyświetlana na niewielkim ekranie OLED. Co ważne, sprzęt pozwoli też stworzyć trzy różne profile, pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie. Nakładka posiada też wejście audio (tzw. mini jack) - złącze obecne na padzie zostaje bowiem zasłonięte po zainstalowaniu omawianego urządzenia.

Sprzęt może spodobać się graczom, którzy często są zmuszani wciskać nietypowe kombinacje przycisków i muszą robić to możliwie jak najszybciej. Być może jest to też jakaś sugestia na temat funkcji, które znajdziemy w padzie DualShock 5? Nie da się wykluczyć, że Sony przygotowało ten gadżet po to, by w prosty sposób zapewnić pełną kompatybilność starych padów ze swoją nową konsolą. To jednak wyłącznie spekulacje - dotychczasowe doniesienia na temat kolejnego kontrolera japońskiego koncernu nie sugerowały obecności żadnych programowalnych przycisków.

Programowalne przyciski w padzie DualShock 4. Poznajcie oficjalną nakładkę od Sony - ilustracja #2
Nakładka w pudełku.
Nakładka w pudełku.
  1. PlayStation - strona oficjalna