Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 października 2015, 12:00

autor: Góral

PlayStation 4 z niższą ceną w Europie już od 21 października? [Aktualizacja - obniżka weszła w życie]

Według najnowszych doniesień, od 21 października konsola PlayStation 4 w Europie będzie sprzedawana o 50 euro taniej. Źródłem informacji okazał się jeden z europejskich sklepów, który zamieścił stosowne oferty w swojej najnowszej gazetce promocyjnej.

AKTUALIZACJA #1:

Firma Sony potwierdziła poniższe doniesienia i od dziś na terenie Europy obowiązuje nowa cena konsoli PlayStation 4 (model z dyskiem twardym 500 GB). Sugerowany koszt zakupu wynosi teraz 349,99 euro, zamiast 399,99 euro, a więc niecałe 1500 złotych. Ostateczna kwota zależy jednak od samych sprzedawców, więc najlepiej śledzić w najbliższym czasie oferty poszczególnych sklepów i polować na okazje, gdyż już przed obniżką można było znaleźć sprzęt w cenie około 1400 zł, więc teraz powinno być jeszcze lepiej.

AKTUALIZACJA #2:

Rozejrzeliśmy się po kilku dużych sklepach i część sprzedawców wprowadziła już nowe ceny na model 500 GB. W Media Expert, NeoNet i Media Markt znajdziemy konsolę za 1499 zł, Ultima.pl sprzedaje PlayStation 4 za 1479 zł, a w OleOle.pl urządzenie wyceniono na dokładnie taką samą kwotę. Pamiętajcie jednak, że wszystkie oferty dotyczą podstawowego zestawu, w którym nie znajduje się żadna gra, a poza tym jeszcze taniej sprzęt można nabyć na Allegro, gdzie ceny za „goły” zestaw zaczynają się już poniżej 1400 zł.

PlayStation 4 i w obecnej cenie jest najpopularniejszą konsolą stacjonarną. - PlayStation 4 z niższą ceną w Europie już od 21 października? [Aktualizacja - obniżka weszła w życie] - wiadomość - 2015-10-21
PlayStation 4 i w obecnej cenie jest najpopularniejszą konsolą stacjonarną.

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że w Stanach Zjednoczonych szykuje się obniżka ceny konsoli PlayStation 4. Doniesienia te okazały się prawdą i obecnie sprzęt sprzedawany jest w USA o 50 dolarów taniej. Kilka tygodni wcześniej koszt zakupu zmniejszono w Japonii, więc wiele osób oczekuje podobnej decyzji europejskiego oddziału koncernu. Taki rozwój sytuacji staje się coraz bardziej prawdopodobny. Co prawda nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale na Twitterze serwisu AllGamesBeta opublikowano widoczny poniżej skan gazetki promocyjnej jednego z europejskich sklepów. Wynika z niej, że obniżka wejdzie w życie już 21 października, choć ogłoszenie przeceny odbędzie się kilka dni później na targach Paris Games Week (28 października – 1 listopada).

PlayStation 4 z niższą ceną w Europie już od 21 października? [Aktualizacja - obniżka weszła w życie] - ilustracja #2
Obniżka ceny PlayStation 4 nastąpi 21 października / Źródło: AllGamesBeta.
Obniżka ceny PlayStation 4 nastąpi 21 października / Źródło: AllGamesBeta.
PlayStation 4 w skrócie:
  • Najnowsza konsola stacjonarna firmy Sony
  • Zadebiutowała w listopadzie 2013 roku
  • Urządzenie doczekało się obniżki ceny w Japonii, USA i Kanadzie, a za kilka dni najpewniej to samo nastąpi w Europie

Obecna cena PlayStation 4 na Starym Kontynencie wynosi 399 euro, a nowa zostanie zbita do 349 euro (model z dyskiem 500 GB), czyli sprzęt będzie tańszy o 50 euro (ponad 200 zł). Na razie urządzenie można kupić w dużych sieciach handlowych w okolicach 1600 – 1700 zł, więc wkrótce oficjalna cena powinna spaść do 1400 – 1500 zł. Oznacza to, że konsolę kupimy jeszcze taniej, chociażby na popularnym serwisie aukcyjnym.

Tak czy siak, ciesząca się dużą popularnością maszyna do grania, dysponująca już atrakcyjną biblioteką gier, na dniach powinna zacząć kusić jeszcze więcej osób. Czekamy zatem na oficjalny komunikat Sony, a na koniec przypominam, że do tej pory PlayStation 4 rozeszło się w przeszło 25 milionach egzemplarzy.