Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 6 czerwca 2019, 13:30

autor: Lazlo

Mapy Google pokazują prędkość i próbują ostrzegać przed fotoradarami

Najnowsza aktualizacja Map Google wprowadza funkcję, na którą z pewnością czekało wielu użytkowników - pojawił się prędkościomierz oraz informacje o ograniczeniach prędkości. Ostatnimi czasy aplikacja zaczęła także informować kierowców o fotoradarach.

Mapy Google dorastają. - Mapy Google pokazują prędkość i próbują ostrzegać przed fotoradarami - wiadomość - 2019-06-06
Mapy Google dorastają.

Mapy Google doczekały się małej, aczkolwiek bardzo wyczekiwanej przez użytkowników aktualizacji - od teraz na ekranie nawigacji będziemy mogli zobaczyć prędkościomierz oraz obowiązujące w danym miejscu ograniczenia szybkości. Nieco wcześniej na mapach zaczęły się również pojawiać ostrzeżenia o fotoradarach.

Nowości - oczywistości

Prędkościomierz znajdziemy w dolnym lewym rogu ekranu nawigacji, a aplikacja będzie ostrzegała nas, gdy przekroczymy dopuszczalną prędkość. Śmiało można stwierdzić, że jest to kolejna funkcja, którą Mapy Google zapożyczyły z przejętej kilka lat temu przez kalifornijskiego giganta aplikacji Waze. Nareszcie, ponieważ takie rozwiązania są w innych nawigacjach normą.

Po lewej widać prędkościomierz, natomiast po prawej ikonkę fotoradaru. - Mapy Google pokazują prędkość i próbują ostrzegać przed fotoradarami - wiadomość - 2019-06-06
Po lewej widać prędkościomierz, natomiast po prawej ikonkę fotoradaru.

Jakiś czas temu aplikacja zaczęła także pokazywać lokalizacje fotoradarów, jednak pierwsze doświadczenia użytkowników są bardzo różne - zdarza się, że informacje o kontroli prędkości pojawiają się w niewłaściwym miejscu lub ostrzegają przed fotoradarami widmo. Jest jeszcze jeden problem - w przeciwieństwie do aplikacji takich jak Waze czy Yanosik, użytkownicy nie mogą aktualizować danych we własnym zakresie. Cóż, dobrze, że taka funkcja istnieje, ale mamy nadzieję, że zostanie w najbliższym czasie poprawiona.

Podobnie jak w przypadku innych aktualizacji, prędkościomierz nie został udostępniony od samego początku globalnie. W pierwszej kolejności mogą z niego skorzystać mieszkańcy USA, Brazylii, Belgii oraz Wysp Brytyjskich. Pozostali użytkownicy przetestują go już wkrótce. Prędkościomierz będzie można włączyć manualnie, w opcjach nawigacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.