Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 listopada 2019, 19:17

Aplikacja Google Stadia jest już dostępna na Androidzie

Od dzisiaj posiadacze abonamentów Google Stadia mogą pobrać dedykowaną aplikację na urządzenia z systemem Android. Pozwala ona na konfigurację konta, przeglądanie gier lub też połączenie profili społecznościowych z tą usługą.

Aplikacja Google Stadia jest już dostępna na urządzeniach z Androidem. - Aplikacja Google Stadia jest już dostępna na Androdzie - wiadomość - 2019-11-07
Aplikacja Google Stadia jest już dostępna na urządzeniach z Androidem.

Do oficjalnej premiery serwisu streamingowego gier Google Stadia zostały niecały dwa tygodnie. Usługa ruszy 19 listopada w wybranych krajach Europy Zachodniej i Północnej oraz w USA i Kanadzie. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy pojawi się w Polsce. Natomiast od dzisiaj można pobrać dedykowaną aplikację dla urządzeń z systemem Android i skonfigurować tam swoje konto.

Obecnie zalogować się mogą tylko posiadacze specjalnych kodów z zestawu edycji założycielskiej Stadia (zawierającego kontroler, Chromecast Ultra oraz trzymiesięczną subskrybcję) lub abonamentu PRO. Dopiero po jego wpisaniu, aplikacja zaprezentuje się użytkownikowi w pełnej okazałości.

Zakładka „Explore” w aplikacji Google Stadia.
Zakładka „Explore” w aplikacji Google Stadia.

Całość została podzielona na trzy główne segmenty. W „Store”, jak nie trudno się domyślić, można zakupić interesujące nas produkcje. W „Home” znajduje się pełna lista posiadanych przez nas gier, a w „Explore” są zawarte najnowsze wiadomości o interesujących nas tematach. Można tam również połączyć swoje konta społecznościowe (YouTube, Reddit, Twitter, Facebook, Discord) z aplikacją Google Stadia.

Posiadacze Chromebooków oraz urządzeń z systemem iOS póki co nie mają możliwości pobrania tego programu. Nie wiadomo też, czy będą to mogli zrobić jeszcze przed oficjalną premierą usługi. Jeśli chcecie poznać listę gier, które pojawią się w serwisie, czy też ceny jej abonamentów, to zapraszamy tutaj. Warto przypomnieć, że według Madja Bakara (wiceprezesa, który przewodzi inżynierom odpowiedzialnym za rozwój Stadii) za kilka lat gry na platformie Googla mogą działać szybciej i płynniej niż na lokalnym sprzęcie. Jak jednak będzie w rzeczywistości, i czy usługa stanie się w ogóle konkurencją dla grania na komputerach i konsolach, dowiemy się już niebawem.