Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 czerwca 2016, 11:25

3DMark Time Spy – nowy benchmark przetestuje wydajność DirectX 12

Firma Futuremark ujawniła benchmark Time Spy, który wkrótce dołączy do aplikacji 3DMark. Jego celem będzie przetestowanie wydajności pod DirectX 12

Firma Futuremark ogłosiła, że pracuje nad nowym benchmarkiem, który zostanie dodany do programu 3DMark. Zatytułowano go Time Spy i projektowany jest on specjalnie myślą o DirectX 12, dzięki czemu sprawdzi takie funkcje jak obliczenia asynchroniczne, łączenie kilku układów w komputerze lub graficzną wielowątkowość. Zobaczymy w nim zarówno dobrze znane scenki z wcześniejszych benchmarków, jak i wiele nowych sekwencji.

Time Spy ma zostać dodany już wkrótce do wszystkich edycji programu 3DMark przeznaczonych na systemy operacyjne z rodziny Windows. Nie znamy na razie konkretnej daty premiery. Studio Futuremark wypuściło za to pierwsze screeny oraz imponujący zwiastun. Muzykę to tego filmiku skomponował Markus Kaarlonen z zespołu Poets of the Fall, czyli twórca, który brał udział w tworzeniu soundtracków do gier Max Payne 2: The Fall of Max Payne oraz Alan Wake.

Warto wspomnieć, że w trwającej obecnie wielkiej letniej wyprzedaży w serwisie Steam można skorzystać z promocji programu 3DMark. Cenę obniżono o 80%, do 4,99 euro, czyli w przeliczeniu około 22 zł. Aplikacja dostępna jest też w zestawie z innym benchmarkiem w postaci PCMark 8 za 10,99 euro, czyli ok. 48 zł.

  1. 3D Mark – strona oficjalna
  2. 3DMark w serwisie Steam