Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Strategiczne WWW przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku strategiczne na platformę WWW ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Przed premierą 4
WWW
Strategiczne
Tematyki
Czas
Star Trek: Alien Domain
Star Trek: Alien Domain

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Kolejna próba przeniesienia uniwersum kultowego serialu Star Trek w realia przeglądarkowej gry MMO. Produkcja powstała w oparciu o wersję uniwersum Star Treka zapoczątkowaną przez film J.J. Abramsa z 2009 roku, ale kreuje w jego obrębie zupełnie nową historię. Akcja gry toczy się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space, gdzie trafiają przedstawiciele Zjednoczonej Federacji Planet oraz Imperium Klingońskiego aby stoczyć ze sobą kolejną walkę o wpływy. Gracze opowiadają się po stronie jednej z wrogich frakcji i zajmują się zakładaniem kolonii, gromadzeniem surowców, rozbudową floty oraz prowadzeniem badań naukowych. Jak na grę MMO przystało, w Star Trek: Alien Domain nie zabrakło też licznych starć między użytkownikami – i to zarówno mniejszych potyczek jeden na jednego, jak i rajdów na przyczółki rywali czy wielkich bitew, toczonych przez wrogie gildie. W grze pojawia się cała masa ikonicznych statków znanych z filmów i seriali, ale umożliwiono także opcję własnoręcznego konstruowania okrętów.

Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao
Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao

Strategiczne grudzień 2018

Strategia turowa, która przenosi graczy do Chin z epoki Trzech Królestw. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Cao Cao, którego zadaniem jest podbicie Państwa Środka. Oprócz trybu fabularnego, tytuł oferuje trzy multiplayerowe warianty rozgrywki, oparte na zasadach PvP.

Gundam Heroes
Gundam Heroes

Strategiczne grudzień 2018

Gra przeglądarkowa, która należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Produkcja umożliwia graczom pokierowanie drużynami złożonymi z bohaterów znanych z popularnych serii anime i stoczenie intensywnych, ale krótkich, bo trwających zaledwie trzy minuty starć.

Conquest of Champions
Conquest of Champions

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Sieciowa strategia fantasy studia Kihon Games, łącząca elementy turowej gry bitewnej z kolekcjonerską karcianką. Akcja Conquest of Champions osadzona została w typowym uniwersum fantasy, a zadaniem gracza jest tu kolekcjonowanie kart i tworzenie z nich własnych talii, a następnie wykorzystywanie ich do walki z innymi użytkownikami. Podczas każdej bitwy musimy wyeliminować bohatera strony przeciwnej oraz zniszczyć należące doń ołtarze, dbając równocześnie o to, aby rywal nie uczynił nam tego samego. Rozgrywka koncentruje się na zagrywaniu kolejnych kart, pozwalających na aktywację różnorodnych efektów, rzucanie czarów czy przywoływanie bohaterów. Opisywana produkcja oferuje grubo ponad sto kart oraz herosów (podzielonych na trzy frakcje), którzy w trakcie zabawy nabywają punkty doświadczenia, pozwalające na ich ustawiczny rozwój. Całość uzupełnia rozbudowany system rzemiosła oraz opcja łączenia duplikatów kart celem otrzymania ich mocniejszych wersji.