Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Edukacyjne - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne o tematyce edukacyjne.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

PC
PC Windows5 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
edukacyjne
Buzz Aldrin's Space Program Manager
Buzz Aldrin's Space Program Manager

Strategiczne 31 października 2014

Stworzona przez doświadczone na gruncie produkcji strategicznych studio Slitherine turowa gra strategiczno-symulacyjna, rekonstruująca wczesne etapy podboju kosmosu. Akcja tytułu rozpoczyna się w połowie lat 50-tych XX wieku i umiejętnie łączy najważniejsze fakty historyczne z twórczą fantazją autorów.

PC

SimSafari
SimSafari

Strategiczne 1 marca 1998

SimSafari to gra strategiczna przenosząca nas do serca Afryki, gdzie przejmujemy pieczę nad umiejscowionym na Czarnym Lądzie kompleksem turystycznym, złożonym z parku przyrody, obozu i tubylczej wioski. Naszym celem jest osiągnięcie jak najwyższej oceny u odwiedzających nas gości.

PC

Excavate!
Excavate!

Strategiczne 31 sierpnia 2015

Nietypowa gra strategiczna, która umożliwia graczom wcielenie się w szefa zespołu prowadzącego wykopaliska w niewielkiej miejscowości Nowe Monasterzysko (woj. warmińsko-mazurskie). Produkcja została opracowana przez Mateusza Sokalszczuka z firmy Scriptwelder Studio.

WWW

SimPark
SimPark

Strategiczne 31 października 1996

Określana jako SimIsle w wersji „light” strategia ekonomiczna, należąca do słynnej serii simów firmy Maxis. Wcielamy się w rangera, którego zadaniem jest stworzenie i pielęgnacja parku, położonego gdzieś w kontynentalnej części USA. Adresowana raczej do młodszych odbiorców gra posiada ogromne walory edukacyjne, oferując ogromną bazę wiedzy o rozmaitych gatunkach roślin i zwierząt.

PC

National Geographic: Plan It Green
National Geographic: Plan It Green

Strategiczne 20 lipca 2009

National Geographic: Plan It Green to edukacyjna gra ekonomiczna, sygnowana logiem znanej organizacji naukowo-edukacyjnej. Stajemy się burmistrzem miejscowości Greenville, a naszym zadaniem jest zmiana sposobu funkcjonowania miasta na bardziej pro-ekologiczne.

PC

Reach for the Sun
Reach for the Sun

Strategiczne 6 maja 2013

Wyprodukowana przez studio Filament Games casualowa strategia z elementami gry edukacyjnej. Gracz musi zatroszczyć się o rozwój czterech gatunków roślin poprzez odpowiednie zarządzanie zasobami: wodą, skrobią i składnikami odżywczymi. Zadanie komplikują zmieniające się warunki pogodowe, szkodniki oraz upływajacy czas.

PC