Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dinozaury - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce dinozaury ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 9 Przed premierą 1
Strategiczne
dinozaury
PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE3
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Jurassic World Evolution
Jurassic World Evolution

Strategiczne 12 czerwca 2018

Przygotowana przez doświadczoną ekipę studia Frontier Developments (m.in. cykl Rollercoaster Tycoon) strategia ekonomiczna, której akcja toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmowej serii Jurassic Park/Jurassic World. Akcja gry przenosi nas w niedaleką przyszłość, kiedy to ludzkości udało się opracować technologię pozwalającą na odtworzenie DNA prehistorycznych gadów. Podczas zabawy wcielamy się zaś w rolę zarządcy parku rozgrywki, w którym ludzie mogą na własne oczy zobaczyć przywrócone do życia dinozaury. Zgodnie z regułami gatunku do naszych obowiązków należy nie tylko tworzenie i prezentowanie odwiedzającym kolejnych gatunków gadów, ale także dbanie o całą infrastrukturę parku oraz zapewnienie turystom bezpieczeństwa i całego szeregu zróżnicowanych atrakcji. Głównym aspektem Jurassic World: Evolution jest jednak aspekt ekonomiczny, a wszystkie działania gracza powinny być podporządkowane temu, aby nieustannie inwestować w rozwój parku i bogacić się.

PCPS4XONE

Jurassic World Evolution: Complete Edition
Jurassic World Evolution: Complete Edition

Strategiczne 3 listopada 2020

Jurassic World Evolution: Complete Edition to kompletna edycja wydanej w 2018 gry studia Frontier Developments, stworzona z myślą wyłącznie o konsoli Nintendo Switch. Jest to strategia ekonomiczna wykorzystująca licencję filmów Jurassic Park/World.

Switch

Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park
Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park

Strategiczne 10 grudnia 2019

Dodatek do gry strategicznej z 2018 roku, w którym otrzymujemy szansę odbudowania tytułowego Parku Jurajskiego, znanego z kultowego filmu Stevena Spielberga oraz książki Michaela Crichtona. W produkcję zaangażowali się aktorzy, którzy zagrali we wspomnianym obrazie. DLC zostało opracowane przez studio Frontier Developments.

PCPS4XONE

Prehistoric Kingdom
Prehistoric Kingdom

Strategiczne 2022 (wczesny dostęp od 2021)

Strategia ekonomiczna, w której prowadzimy własny ogród zoologiczny z prehistorycznymi gatunkami stworzeń. W Prehistoric Kingdom tworzymy różnorodne wybiegi, dbamy o infrastrukturę dla gości, a także zatrudniamy pracowników oraz odkrywamy nowe gatunki.

PC

Dino Island
Dino Island

Strategiczne 7 czerwca 2002

Dino Island to strategia ekonomiczna będąca symulatorem Parku Jurajskiego. Wcielamy się w kierownika placówki, budujemy rozmaite atrakcje, a także bierzemy udział w przywracaniu kolejnych gatunków dinozaurów. W grze zawarto szereg sympatycznych minigierek, będących również atrakcją dla naszych wirtualnych gości. Wszystko to przedstawiono w kreskówkowej, trójwymiarowej grafice.

PC

Warparty
Warparty

Strategiczne 28 marca 2019

Tradycyjny RTS osadzony w alternatywnej wersji prehistorii. Ludzie dzielą świat z dinozaurami oraz mitycznymi bestiami, a przetrwanie umożliwiają im nie tylko surowce naturalne, lecz także magiczne artefakty pozostawione przez prastarą cywilizację.

PCPS4XONESwitch

Parkasaurus
Parkasaurus

Strategiczne 13 sierpnia 2020

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w zarządców parku jurajskiego. Do naszych zadań w Parkasaurus należy wznoszenie kolejnych atrakcji, praca nad nowymi technologiami oraz sprowadzanie coraz okazalszych gadów. Musimy też dbać o indywidualne potrzeby każdego ze stworzeń oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do życia.

PC

Go Home Dinosaurs
Go Home Dinosaurs

Strategiczne 14 marca 2013

Go Home Dinosaurs to utrzymana w humorystycznym klimacie strategia typu tower defense. Gracz wciela się w rolę gospodarza imprezy grillowej, na którą próbują dostać się nieproszeni goście – żarłoczne dinozaury. Produkcja studia Fire Hose Games wyróżnia się dynamiczną rozgrywką oraz kreskówkową oprawą graficzną.

PC

Dinosaur King
Dinosaur King

Strategiczne 5 września 2008

Połączenie strategii oraz prostej gry role-playing. Zajmujemy się wyszukaniem skamieniałości dinozaurów, które następnie przywracamy do życia oraz dołączamy do swojej drużyny.

NDS

Dino Master
Dino Master

Strategiczne 25 maja 2006

Dino Master to strategia, w której gracz wciela się w postać Dave’a the Diggera. Bohater wyrusza na łowy dookoła globu w celu wykopania największego i najlepiej zachowanego szkieletu dinozaura.

NDS