Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zombie - Gry RPG PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce zombie na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

PS4
RPG
zombie
Czas
Trapped Dead: Lockdown
Trapped Dead: Lockdown

RPG prace wstrzymane

Zrealizowane w perspektywie izometrycznej RPG akcji studia Bigmoon Entertainment, stanowiące kontynuację wydanego w roku 2010 taktycznego RTS-a Trapped Dead. Akcja gry przenosi nas do niewielkiego amerykańskiego miasteczka, które zostało opanowane przez hordy żywych trupów. Wcielając się w jednego z pięciu dostępnych bohaterów, musimy dostać się do miasta, zanim zostanie ono całkowicie zamknięte przez wojsko i dosłownie wyrąbać sobie drogę przez zastępy żywych trupów. W przeciwieństwie do poprzedniczki, kładącej nacisk na aspekty strategiczne, w Trapped Dead: Lockdown mamy do czynienia z dość klasycznym hack-and-slashem skupiającym się na akcji, uzupełnionej niewielkimi elementami RPG. Każda z postaci odznacza się swoimi wadami i zaletami, a także indywidualnymi umiejętnościami oraz dedykowanym drzewkiem rozwoju. Podczas zabawy czynimy zaś użytek z trzech rodzajów broni, którą dobieramy w zależności od przeciwników, stosujących różne metody i strategie walki.