Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Western - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce western ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przygodowe
western
PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Fenimore Fillmore: The Westerner
Fenimore Fillmore: The Westerner

Przygodowe 1 czerwca 2003

Kolejna odsłona przygodowej gry 3 Skulls of the Toltecs. Fenimore Fillmore. Tytułowy kowboj tym razem wyrusza pomóc biednym farmerom. Ładna, stylizowana grafika oraz pełna humoru akcja, czyni ten tytuł interesującym dla każdego fana przygodówek.

PCWii

3 Czaszki Tolteków (1996)
3 Czaszki Tolteków (1996)

Przygodowe 3 września 1996

Zabawna przygodówka parodiująca gatunek filmowy znany jako „spaghetti western”. Gracze wcielają się w niej w rewolwerowca Fillmore’a, który poszukuje legendarnego skarbu Tolteków. Produkcja powstała w połowie lat 90. XX wieku, więc korzysta z typowych dla tego okresu rozwiązań. Ważną cechą gry jest duży ładunek dobrego humoru.

PC

Fenimore Fillmore: Zemsta
Fenimore Fillmore: Zemsta

Przygodowe 19 września 2008

Fenimore Fillmore's Revenge to trzecia część serii gier przygodowych w klimatach Dzikiego Zachodu. Zapoczątkował ją 3 Skulls of the Toltecs już w 1996 roku, zaś osiem lat później przygodę kontynuował Fenimore Fillmore: The Westerner (zapamiętaliśmy go głównie ze złej polonizacji).

PC

Fenimore Fillmore: 3 Skulls of the Toltecs
Fenimore Fillmore: 3 Skulls of the Toltecs

Przygodowe 15 marca 2019

Odświeżona wersja przygodówki 3 Czaszki Tolteków z 1996 roku. Gracze wcielają się w niej w Fenimore Fillmore’a, który wyrusza na poszukiwania legendarnego skarbu Tolteków. Gra powstała w studiu Casual Brothers.

PC

Colorado
Colorado

Przygodowe 11 września 1990

W Colorado gracz wcieli się w rolę nieustraszonego trapera, który wyrusza z misją odnalezienia mitycznej kopalni złota, chronionej przez Indianina o imieniu Samotny Wilk. Zanim jednak osiągnie swój cel, będzie musiał wykonać kilka mniejszych zadań: odzyskać skradzioną fajkę pokoju Apaczów, poskromić bandytów okupujących jedną z licznych na tym terenie kopalni oraz uratować syna wodza plemienia Cheyenów, który został porwany przez olbrzymiego orła.

PC

Golden Trails: The New Western Rush
Golden Trails: The New Western Rush

Przygodowe 23 grudnia 2010

Golden Trails: The New Western Rush to osadzona w klimatach Dzikiego Zachodu casualowa przygodówka z rodzaju „ukryte przedmioty”, wyprodukowana przez zespół deweloperski studia Awem. Gracz wciela się w rolę szeryfa Jacka i próbuje wytropić sprawców zuchwałego napadu na bank w Sunnyville.

PC

Wooden Nickel
Wooden Nickel

Przygodowe prace wstrzymane

Przygodówka typu point-and-click, opracowana przez twórców Burly Men at Sea. Główny bohater gry Wooden Nickel trafia do niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie i pomaga jego mieszkańcom, jednocześnie obserwując, jak jego decyzje kształtują dalsze losy tego miejsca.

PC