Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Samuraje - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce samuraje na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

iOS
samuraje
Akcji
Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Skulls of the Shogun: Bone-A-Fide Edition
Skulls of the Shogun: Bone-A-Fide Edition

Strategiczne 27 listopada 2013

Rozszerzona wersja debiutanckiej produkcji studia 17-Bit (wcześniej Haunted Temple Studios). Gra należy do gatunku strategii turowych, a jej akcja toczy się w feudalnej Japonii, opanowanej przez duchy poległych wojowników, którzy toczą ze sobą zmagania o tytułowe Czaszki Szoguna.

Bushido Bear
Bushido Bear

Zręcznościowe 11 maja 2016

Wyprodukowana przez studio Spry Fox zręcznościowa gra akcji, dostępna na platformach mobilnych w popularnym modelu free-to-play. W grze Bushido Bear wcielamy się w postać świetnie wyszkolonego misia-samuraja, którego zadaniem jest obrona lasu przed nacierającymi demonami. Rozgrywka podzielona jest na kilka etapów, w których stawiamy czoła kolejnym falom wrogów o zróżnicowanym stylu walki. Podczas konfrontacji posługujemy się mieczem i musimy atakować rywali w taki sposób, aby nie dotknąć swoim ciałem broni przeciwnika. Całość opiera się na kreśleniu linii na ekranie dotykowym oraz przeskakiwaniu w odpowiednie miejsca, co pozwala nam np. unikać nadlatujących shurikenów. W miarę postępów rozgrywki uzyskujemy dostęp do coraz to nowszych misiów, z których jedne są zwinne i szybkie, zaś drugie wolniejsze, lecz wyposażone w przydatne umiejętności, np. teleportację. Całość odznacza się kreskówkową oprawą 2D w orientalnym klimacie.