Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Bijatyki GameCube

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku bijatyki na platformę Nintendo GameCube ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

GCN
Bijatyki
Tematyki
Def Jam: Fight for NY
Def Jam: Fight for NY

Bijatyki 1 października 2004

D-Mod uciekł z więzienia. Ale to co zobaczył, nie zachwyciło go. Władzę podziemnego światka w Nowym Jorku przejął Crow. Nie można takich rzeczy dłużej tolerować. Wrestlingowe gwiazdy oraz muzycy hip-hopu znowu dadzą czadu...

Soulcalibur II
Soulcalibur II

Bijatyki 27 sierpnia 2003

Soulcalibur II jest drugą odsłoną cieszącej się dużą popularnością serii zręcznościowych bijatyk, która swoimi korzeniami sięga konsoli Sega DreamCast. Gracz kieruje poczynaniami jednego z herosów rywalizujących o tytułowy artefakt. Deweloperzy z firmy Namco przygotowali siedem trybów zabawy, bogatą kolekcję dostępnych broni i wyposażenia, a także mnóstwo bonusowych niespodzianek.

Naruto: Clash of Ninja
Naruto: Clash of Ninja

Bijatyki 11 kwietnia 2003

Przygotowana przez firmę Tomy Company we współpracy z autorem mangowego pierwowzoru, Masashim Kishimoto, trójwymiarowa bijatyka opowiadająca o losach młodego wojownika ninja imieniem Naruto. Gra Clash of Ninja przybliża nam początki działalności bohatera, który, próbując opanować zapieczętowanego swym wnętrzu demona, trenuje sztuki walki pod okiem doświadczonego nauczyciela.

Dragon Ball Z: Budokai
Dragon Ball Z: Budokai

Bijatyki 14 listopada 2003

Efektowna bijatyka, stworzona przez firmę Bandai w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Gracze wcielają się w rolę znanych z serii bohaterów – wśród 23 dostępnych postaci pojawiają się Goku, Vegeta, Piccolo oraz Trunks. Każdego z nich wyposażono w odmienny zestaw ciosów i specjalnych zdolności bojowych oraz ataków energetycznych – wśród tych ostatnich prym wiedzie „fala uderzeniowa”, znana także jako „kamehameha”.

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Bijatyki 20 września 2005

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects to gra akcji, która powstała z inicjatywy koncernu Electronic Arts. Program opowiada o perypetiach nowej grupy super-bohaterów o nazwie The Imperfects („Niedoskonali”), którzy stają do walki przeciwko największym postaciom z komiksów firmy Marvel.

X-Men: Next Dimension
X-Men: Next Dimension

Bijatyki 15 października 2002

Klasyczna bijatyka, w której do walk przystępują znane miłośnikom komiksów Mutanty. Gracz może wybierać pomiędzy czterema różnymi trybami zabawy. Na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa audiowizualna.

Power Rangers Dino Thunder
Power Rangers Dino Thunder

Bijatyki 14 września 2004

Stosunkowo prosta zręcznościówka, stworzona z myślą o młodszych użytkownikach konsol. Gra wzoruje się oczywiście na słynnym serialu telewizyjnym, dając możliwość wcielenia się w jednego z tytułowych bohaterów.

Bloody Roar: Primal Fury
Bloody Roar: Primal Fury

Bijatyki 19 marca 2002

Kolejna odsłona słynnej serii trójwymiarowych bijatyk, tym razem w wydaniu na konsolę Gamecube. Wcielamy się w postać jednego z kilkunastu wojowników. Na uwagę zasługuje możliwość przeobrażania się w wyjątkowo silne stwory.

Capcom vs SNK 2: EO
Capcom vs SNK 2: EO

Bijatyki 30 sierpnia 2002

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad zawodnikami reprezentującymi dwa słynne koncerny - Capcom oraz SNK. Gra posiada stopniowany poziom trudności, a także szeroki wachlarz trybów rozgrywki.

Zatch Bell!: Mamodo Fury
Zatch Bell!: Mamodo Fury

Bijatyki 12 grudnia 2006

Zatch Bell!: Mamodo Fury jest kontynuacją Zatch Bell!: Mamodo Battles. Podobnie jak poprzedniczka, gra opiera się na znanej z Cartoon Network serii anime Zatch Bell!. Gra jest trójwymiarową bijatyką, wypełnioną kolorami, żartami i potężnymi (jak to w anime) ciosami.

Naruto: Clash of Ninja 2
Naruto: Clash of Ninja 2

Bijatyki 4 grudnia 2003

Kontynuacja trójwymiarowej bijatyki studia Tomy, opowiadającej o losach popularnego bohatera japońskich komiksów i kreskówek. Fabuła Naruto: Clash of Ninja 2 podzielona została na 30 historii bazujących na wydarzeniach ukazanych w serialu i pozwala graczom na wcielenie się nie tylko w samego Naruto, ale także inne postaci (10 początkowych i kolejne 13 do odblokowania).

Zatch Bell!: Mamodo Battles
Zatch Bell!: Mamodo Battles

Bijatyki 11 października 2005

Od pewnego czasu jesteśmy zasypywani grami z japońskim rodowodem, które oparte są na przeróżnych kreskówkach. Czasem trudno się połapać co, gdzie, jak i kiedy. Podobnie wygląda sprawa z produkcją Zatch Bell: Mamodo Battles, która jest niemalże wiernym przeniesieniem znanej z Cartoon Network serii do świata wirtualnego. Interesujące jest to, że producent (firma Eighting) postanowił chyba iść na całość, dlatego gra jednocześnie została wydana na trzech platformach.