Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eksploracyjne - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce eksploracyjne na platformę Android ułożone według popularności.

AND
eksploracyjne
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1
Strategiczne
Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje1 Logiczne1
Towarzyskie
MMO
The Witness
The Witness

Logiczne 16 stycznia 2017

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, opracowana przez twórcę gry Braid Jonathana Blowa i jego niezależne studio Thekla. Akcja gry osadzona została na sporej wielkości zagadkowej wyspie, z której z niewyjaśnionych przyczyn nagle zniknęli wszyscy ludzie. Zabawa sprowadza się do eksploracji rozległego świata, rozwiązywania zagadek logicznych oraz odnajdywania rozmaitych tropów i wskazówek, które pozwolą nam wyjaśnić kolejne sekrety tego miejsca. Mechanika rozgrywki może budzić skojarzenia z kultową serią Myst, a podczas zabawy musimy wykazać się niezwykłą cierpliwością, spostrzegawczością oraz umiejętnością łączenia w całość różnych elementów fabularnej układanki. Wiele rzeczy ma tu bowiem swoje ukryte znaczenie, a kluczowe wskazówki, symbole i znaki zostały zmyślnie zakamuflowane w otaczającym nas środowisku. Całość zrealizowana została w prostej, lecz urokliwej grafice 3D i przystosowana do współpracy z zestawami rzeczywistości rozszerzonej np. Oculus Rift.

Yo-kai Watch World
Yo-kai Watch World

RPG 27 czerwca 2018

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych gra osadzona w znanym uniwersum Yo-kai Watch. Produkcja czerpie inspirację z hitowego Pokemon GO od firmy Nintendo.

Eclipse: Edge of Light
Eclipse: Edge of Light

Przygodowe 17 kwietnia 2017

Gra przygodowo-eksploracyjna od studia White Elk, założonego przez Jonathana Hawkinsa, pracującego wcześniej w Sony Santa Monica m.in. przy trzech częściach serii slasherów God of War. Gracze trafiają na tajemniczą planetę, którą muszą zbadać i odkryć jej tajemnice.

Submerged
Submerged

Przygodowe prace wstrzymane

Trzecioosobowa przygodówka akcji, łącząca cechy postapokaliptyczne z elementami nurtu fantasy. Za jej powstanie odpowiada studio Uppercut Games, założone przez weteranów branży, mających na swoim koncie prace nad takimi klasykami jak Fallout Tactics czy seria BioShock. W grze wcielamy się w postać dziewczyny, która wraz ze swym ciężko chorym bratem przemierza ruiny zatopionego miasta. Rozgrywka bazuje przede wszystkim na eksploracji i sprowadza się do poszukiwania przedmiotów, mogących ulżyć w cierpieniu choremu chłopcu. Zamiast rozwiązywania typowych zagadek logicznych, rola gracza sprowadza się więc głównie do odnajdywania dróg do pozornie niedostępnych miejsc. Podczas zabawy znajdujemy także ulepszenia, pozwalające na poprawę osiągów naszej łodzi oraz piktogramy, które układają się w historię obojga bohaterów i tajemniczej, zatopionej metropolii. O warstwę wizualną produkcji zadbał zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine 4.

Sea Hero Quest
Sea Hero Quest

Symulacje 3 maja 2016

Korzystająca z technologii rzeczywistości wirtualnej, nietypowa gra, w której żeglujemy po pełnym przygód i atrakcji morzu. Produkcja powstała, by wspierać naukowców w walce z demencją – jej celem jest badanie sposobów nawigacji u ludzi.