Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

3DS
klasyczne RPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG8
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Rune Factory 4
Rune Factory 4

RPG 19 lipca 2012

Rune Factory 4 to kolejna odsłona znanej serii japońskich gier RPG, w której możemy zakosztować życia poszukiwacza przygód, księcia oraz farmera. Nowością w serii jest możliwość wyboru płci głównego bohatera - w zależności od wyboru gracza będzie on grał jako chłopak Les lub dziewczyna Frey.

The Keep
The Keep

RPG 11 września 2014

Pierwszoosobowa gra RPG typu dungeon crawler, w której przemierzamy mroczne lochy twierdzy, by pokonać złego czarnoksiężnika Watrysa zagrażającego światu. Tytuł nawiązuje do klasyków gatunku, oferując wymagającą rozgrywkę oraz gęsty klimat.

Unchained Blades
Unchained Blades

RPG 3 stycznia 2013

Unchained Blades to gra cRPG, z rodzaju dungeon-crawler, za powstanie której odpowiada zespół deweloperski korporacji FuRyu pod wodzą Toshio Akashi'ego. Fabuła przenosi gracza do pełnego magicznych stworzeń świata, w którym jako smoczy cesarz Fang musi on stawić czoła podstępnej bogini Clunei. Gra pierwotnie wydana została na rynku japońskim pod tytułem UnchainBlades ReXX.

Transformers: Rise of the Dark Spark
Transformers: Rise of the Dark Spark

RPG 24 czerwca 2014

Kolejna gra akcji osadzona w uniwersum popularnej serii zabawek Transformers, wylansowanej przez firmę Hasbro. Za nową odsłonę cyklu odpowiada nowe studio Edge of Reality, znane dotąd głównie z produkcji The Incredible Hulk. Fabuła gry łączy ze sobą wątki znane z poprzednich gier Activision oraz filmowego cyklu Michaela Baya i skupia się na poszukiwaniach Czarnej Iskry – tytułowego artefaktu kryjącego w sobie tajemniczą moc. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, Rise of the Dark Spark koncentruje się przede wszystkim na walce, pozwalając graczom przejąć kontrolę nad jedną z ponad 40 postaci, reprezentujących zarówno Autoboty, jak i Deceptikonów. Twórcy wprowadzili do gry rozbudowane opcje zabawy wieloosobowej, integrując je z rozgrywką single player, dzięki czemu nasza postać w obu tych trybach zachowuje uzyskany poziom rozwoju oraz zainstalowane ulepszenia.

Citizens of Earth
Citizens of Earth

RPG 20 stycznia 2015

Okraszona kreskówkową grafiką humorystyczna gra cRPG, opracowana przez niezależne kanadyjskie studio Eden Industries. Wcielamy się w rolę vice-prezydenta świata, który, powracając po udanych wyborach do rodzinnego miasteczka, odkrywa, że okoliczne lasy wypełnione są dziwacznymi stworzeniami, będącymi efektem tajemniczych eksperymentów genetycznych. Z pomocą lokalnej społeczności polityk postanawia odkryć sprawcę zamieszania i położyć kres całemu szaleństwu. Do swojej drużyny zwerbować możemy praktycznie każdą z napotkanych postaci, wśród których nie zabraknie piekarzy, kelnerów, nauczycieli, a nawet bezdomnych. Podczas przygód będą oni zdobywać doświadczenie, a po odłączeniu od drużyny powrócą na swe dotychczasowe stanowiska, dzięki czemu otrzymamy lepsze sklepy i nowe, przydatne przedmioty. Zastosowany przez twórców system zachęca do eksperymentowania i regularnego wymieniania poszczególnych członków drużyny tym bardziej, że główny wątek fabularny jest stosunkowo krótki.

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan
Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan

RPG 5 lipca 2012

Czwarta odsłona popularnej serii gier jRPG studia Atlus, rozwijanej na konsolach przenośnych firmy Nintendo od 2007 roku. Kolejna część cyklu to, podobnie jak poprzedniczki, klasyczny przedstawiciel gatunku, w którym kierujemy grupą herosów, przemierzających kolejne lochy i katakumby. W drużynie gracza mogą znaleźć się przedstawiciele kilku profesji, w tym obok klasycznych (w rodzaju medyka czy rycerza) także i dość oryginalne, pokroju sapera czy tancerza. O ich wyglądzie oraz umiejętnościach decydujemy zaś tradycyjnie sami, korzystając z rozbudowanego kreatora. Pod względem mechaniki, gra nie odróżnia się niczym znaczącym od poprzednich odsłon serii. Akcję obserwujemy tu z perspektywy pierwszoosobowej, a potyczki z licznie napotykanymi wrogami odbywają się w klasycznym systemie turowym. Rozgrywka toczy się na jednym z ekranów konsolki, podczas gdy drugi służy nam do wyświetlania mapy, którą w trakcie zabawy możemy swobodnie modyfikować i uzupełniać o przydatne informacje.

Ambition of the Slimes
Ambition of the Slimes

RPG 11 sierpnia 2016

Taktyczna japońska gra RPG z turowym systemem walki, wyróżniająca się przewrotną fabułą. W grze studia Altair Works stajemy na czele powstania śluzowatych stworków, które w grach jRPG pełnią zazwyczaj rolę mięsa armatniego. Wybite niemal co do jednego stworzenia orientują się, że mogą przejmować kontrolę nad ciałami ludzi i zamierzają wykorzystać tę umiejętność do własnych celów. Rozgrywka w Ambition of the Slimes polega przede wszystkim na toczeniu turowych bitew na taktycznej mapie. Starcia są jednak mocno nietypowe, a to za sprawą zdolności, jakimi dysponują śluzowate potworki. Kontrola nad przejętymi ludzkimi wojownikami przybiera różnoraką postać – niektóre kulki śluzu zwiększają statystyki ciał, posiadły umiejętność teleportacji, a inne potrafią przejąć każdego, nawet najpotężniejszego wroga. W efekcie bitwy są niezwykle zróżnicowane, a nierzadko też wymagające, gdyż zmuszają gracza do dużego wysiłku intelektualnego.

Planet Crashers 3D
Planet Crashers 3D

RPG 13 marca 2012

Udoskonalona i przystosowana do możliwości przenośnej konsoli Nintendo wersja sieciowej gry RPG, która łączy elementy zręcznościowe z turowym systemem walk.