Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Pikmin - seria gier

Pikmin 4
Pikmin 4

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Czwarta odsłona cyklu stworzonego przez legendarnego Shigeru Miyamoto. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują niewielkie grupki sympatycznych miniaturowych obcych, którzy zagubili się na nieznanej im planecie.

Switch

Pikmin 3
Pikmin 3

Strategiczne 13 lipca 2013

Trzecia część popularnej serii gier strategicznych o miniaturowych stworzonkach zwanych pikminami. Pikmin 3 powstało z myślą o konsoli WiiU, a później ukazało się też na Switchu. Celem zabawy jest wykorzystanie stworków do zebrania przedmiotów rozrzuconych po planszy.

SwitchWiiU

Pikmin 2
Pikmin 2

Strategiczne 30 sierpnia 2004

W kontynuacji ponownie wcielimy się w nieustraszonego Olimara, któremu tym razem przydzielono pomocnika – niezmordowanego Louie’go. A musicie wiedzieć, że tym razem pomoc będzie nieodzowna.

WiiGCN

Pikmin
Pikmin

Strategiczne 2 grudnia 2001

Nowa wersja klasycznej pozycji pt. Pikmin, należącej do gatunku gier strategicznych i znanej z konsoli GameCube. Remake stanowi część serii wznowionych hitów, nazwanej New Play Control.

WiiGCN

Pikmin 3DS
Pikmin 3DS

Zręcznościowe prace wstrzymane

Platformowa gra zręcznościowa z elementami logicznymi. Pikmin 3DS to pierwsza gra z serii, która trafiła na konsole Nintendo 3DS. Rozgrywka w tej odsłonie różni się mocno od poprzedniczek. Gracze wcielają się w niewielkiego kosmitę Olimara, który eksploruje nieznaną mu planetę. W tym trudnym zadaniu bohaterowi pomagają kolorowe Pikminy. Może on przywoływać je dzięki gwizdkowi, a następnie wydawać im proste rozkazy. Na drodze do skarbów poukrywanych w świecie gry stają różnorodni przeciwnicy oraz liczne przeszkody terenowe. Wszystkie przeciwności pokonujemy dzięki ww. Pikminom. Za pomocą rysika rzucamy stworki w kierunku zagubionego przedmiotu lub wroga. Pikminy występują w różnych kolorach i charakteryzują się innymi umiejętnościami. Żółte są odporne na elektryczność, a niebieskie potrafią pływać pod wodą. W czasie zabawy dysponujemy ograniczoną liczbą stworków, więc musimy rozsądnie wydawać im polecenia i reagować szybko na zmieniającą się sytuację. Pikimn 3DS oferuje kolorową oprawę graficzną, wykonaną w technice 2.5D.

3DS