Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Crashday - seria gier

Crashday Redline Edition
Crashday Redline Edition

Wyścigi 10 sierpnia 2017

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Crashday z 2006 roku, za której opracowanie odpowiadają autorzy oryginału, czyli studio Moonbyte. Gracze zasiadają za kierownicami dwunastu samochodów (do ich dyspozycji oddano auta miejskie, ciężkie pojazdy off-roadowe i superszybkie maszyny sportowe) i biorą udział w szalonych, dynamicznych wyścigach na 36 trasach, na których roi się od przeszkód, ramp oraz skoczni. Oprócz konieczności dogłębnego poznania każdego toru zwycięstwo gwarantuje również umiejętne wykorzystanie narzędzi uprzykrzających życie oponentom, jak działka i wyrzutnie pocisków. Istotną rolę odgrywa także zbieranie porozrzucanych na drodze power-upów pokroju natychmiastowej naprawy czy uzupełnienia amunicji. Crashday Redline Edition pozwala stanąć do walki w siedmiu wariantach mistrzostw, czyli Race, Wrecking Match, Stunt Mode, Hold The Flag, Pass The Bomb, Bomb Run oraz Test Drive. Ich dopełnieniem jest rozbudowany edytor tras (swoimi dziełami można dzielić się z innymi graczami za pośrednictwem usługi Steam Workshop), a także tryb multiplayer, w ramach którego stajemy w szranki z maksymalnie siedmioma osobami – samotnicy mogą natomiast sprawdzić swoje możliwości w trybie kariery, specjalnych wyzwaniach oraz pojedynczych wyścigach. W porównaniu z pierwowzorem tytuł może się pochwalić ładniejszą oprawą graficzną; podobnie jak miało to miejsce w oryginale zmaganiom towarzyszą utwory takich wykonawców jak Lowbuz, Peter Struck i Pencilcase.

PC

Crashday
Crashday

Wyścigi 24 lutego 2006

Dynamiczna gra wyścigowa opracowana przez zespół Moonbyte. W Crashday zasiadamy za kierownicami dwunastu zróżnicowanych samochodów i podobnie jak miało to miejsce w kultowym Stunts, bierzemy udział w szalonych wyścigach na różnorodnych trasach, na których roi się od przeszkód, ramp i skoczni. Kluczem do zwycięstwa jest nie tylko poznanie każdego toru, lecz również właściwe wykorzystanie pułapek i całego asortymentu gadżetów uprzykrzających życie oponentom. Zabawę uatrakcyjnia rozbudowany model zniszczeń oraz funkcja replay, dzięki której możemy obejrzeć swoje dokonania. W Crashday ścigamy się zarówno z przeciwnikami kontrolowanymi przez Sztuczną Inteligencję (każdy z nich posiada trzy indywidualne cechy charakteru), jak i z innymi graczami w ramach trybu multiplayer. Dopełnieniem tego wszystkiego jest profesjonalny edytor tras.

PC