Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Letter Quest - seria gier

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered
Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Logiczne 6 sierpnia 2015

Ulepszona edycja wydanej w 2014 roku na pecetach i urządzeniach mobilnych gry Letter Quest: Grimm’s Journey studia Bacon Bandit Games. Nowa wersja gry pod względem rozgrywki w niczym nie odbiega od swojego pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w dwie sympatyczne kostuchy, które miast zabierać kolejne dusze w zaświaty, stają do walki z podobnymi sobie duchami i potworami. Cechą wyróżniającą omawiany tytuł jest toczona w systemie turowym walka, polegająca na układaniu słów niczym w popularnej grze Scrabble. Oprócz znanego z pierwowzoru trybu kampanii, w Letter Quest: Grimm’s Journey Remastered znalazł się zupełnie nowy tryb rozgrywki Endless, w którym staramy się przetrwać jak najdłużej w konfrontacji z hordami nieprzyjaciół. Całość różni się jednak od pierwowzoru głównie pod względem technicznym. Dzięki przepisaniu gry na popularny silnik Unity, nowa wersja oferuje m.in. wyższą rozdzielczość, lepszą jakość tekstur oraz płynniejsze animacje.

PCXONEPSV

Letter Quest: Grimm's Journey
Letter Quest: Grimm's Journey

Logiczne 30 stycznia 2014

Nietypowa gra logiczna studia Bacon Bandit Games, stanowiąca oryginalne połączenie turowego RPG z elementami popularnej gry słownej Scrabble. W Letter Quest: Grimm’s Journey kierujemy poczynaniami dwóch "ponurych żniwiarzy" o imionach Grimm i Rose, którzy muszą stawić czoła zastępom duchów, potworów i innych pomiotów zła, wykorzystując do tego celu wyłącznie… potęgę słów. Podczas zabawy przemierzamy pięć zróżnicowanych krain, tocząc turowe pojedynki z kolejnymi przeciwnikami, by w miarę postępów rozgrywki ulepszać swoją postać oraz posiadaną przez nią broń. Sama walka zrealizowana została jednak w dosyć nietypowy sposób, gdyż kolejne potyczki opierają się na układaniu słów z potężnego słownika, zawierającego 190 tys. angielskich wyrazów. Liczba ran zadanych wrogowi zależy zaś od liczby punktów otrzymanych za dane słowo, a efekt ten możemy dodatkowo modyfikować, korzystając z magicznych eliksirów i przedmiotów, nabywanych za zdobywanie w trakcie gry klejnoty.

PCANDiOS