Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Paper Mario - seria gier

Paper Mario: The Origami King
Paper Mario: The Origami King

RPG 17 lipca 2020

Kolejna część spin-offowej serii Paper Mario, łącząca cechy gatunku RPG i platformówki. W Paper Mario: The Origami King wąsaty hydraulik udaje się do świata origami i musi uratować księżniczkę Peach z rąk króla Olly’ego.

Switch

Paper Mario: Color Splash
Paper Mario: Color Splash

RPG 7 października 2016

Jedna z odsłon popularnego cyklu gier RPG Paper Mario od firmy Nintendo przeznaczonego na konsolę Wii U. Paper Mario: Color Splash zaprasza graczy na wyspę Prism – krainę niegdyś mieniącą się kolorami, teraz z niewiadomych przyczyn tracącą swoje barwy. Zadaniem Mario jest poznanie przyczyny tej dramatycznej sytuacji i uratowanie wyspy. Paper Mario: Color Splash oferuje ciekawą mechanikę, która odróżnia produkcję od innych RPG-ów. Opiera się ona na zamalowywaniu pustych fragmentów przestrzeni. W tym celu wąsaty bohater korzysta ze specjalnego młota, którego uderzenia przywracają otoczeniu barwy, ożywiają postaci czy też oswobadzają mieszkańców wyspy; za wszystko to gracz nagradzany jest złotymi monetami. Podczas walki również malujemy - ale nie świat, a karty, odpowiadające za rozmaite ataki. Oprawa graficzna Paper Mario: Color Splash łączy w sobie trójwymiarowe środowisko z płaskimi, papierowymi postaciami, a całość stworzona została w kolorowym stylu znanym z innych gier z Mario w roli głównej.

WiiU

Paper Mario Sticker Star
Paper Mario Sticker Star

RPG 11 listopada 2012

Paper Mario Sticker Star to połączenie gry RPG z platformówką, w której po raz kolejny pomagamy Mario uwolnić księżniczkę Peach. Jest to ulepszona konwersja przeboju, który pierwotnie ukazał się na konsolę Nintendo 64. Etapy skonstruowane są w dwóch lub trzech wymiarach. W wielu z nich, możemy zboczyć z utartej ścieżki i poszukać ukrytych skarbów czy monet.

3DS

Super Paper Mario
Super Paper Mario

Akcji 9 kwietnia 2007

Super Paper Mario to kolejna hybryda platformówki i elementów gatunku cRPG, przedstawiająca perypetie najbardziej znanego elektroniczno-rozrywkowego hydraulika.

Wii

Paper Mario: The Thousand-Year Door
Paper Mario: The Thousand-Year Door

Akcji 11 października 2004

Paper Mario 2 to kontynuacja przygód słynnego hydraulika. Ponownie stajemy przed zadaniem uratowania księżniczki z rąk podłego Koopy. Sequel posiada dosyć silne akcenty cRPG oraz liczne zagadki i elementy zręcznościowe.

GCN