Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Star Ruler - seria gier

Star Ruler 2
Star Ruler 2

Strategiczne 27 marca 2015

Kontynuacja kosmicznej strategii typu 4X, opracowana przez twórców oryginału. Akcja Star Ruler 2 toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość opanowała technologię umożliwiającą dalekie podróże gwiezdne i weszła w kontakt z innymi rozumnymi rasami. Gra nie posiada żadnego scenariusza – otaczająca nas rzeczywistość kształtowana jest przez nasze decyzje oraz akcje podejmowane przez sztuczną inteligencję. Na początku zabawy wybieramy jedną z kilku ras, którą następnie musimy przeobrazić w międzygalaktyczną potęgę. Bawiąc się w czasie rzeczywistym gracz kolonizuje planety, pozyskuje z nich surowce oraz rozwija miasta i centra technologiczne. Ważne jest także prowadzenie badań nad nowymi technologiami oraz zawiązywanie sojuszy z innymi potęgami. W bitwach mogą brać udział jednocześnie tysiące jednostek, a kluczem do zwycięstwa jest wybór właściwych statków, które konstruujemy samodzielnie, dobierając poszczególne części. Poza samotną zabawą, Star Ruler 2 pozwala także na rozgrywki wieloosobowe.

PC

Star Ruler
Star Ruler

Strategiczne 21 sierpnia 2010

Star Ruler to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez firmę Blind Mind Studios. Gracze obejmują kontrolę nad międzygwiezdnym mocarstwem i starają się zapewnić przetrwanie swojej rasie. Gracze toczą bitwy, rozwijają technologie, prowadzą dyplomację i poszerzają wpływy ekonomiczne. Rozbudowana rozgrywka zawiera szereg elementów charakterystycznych także dla gatunku strategii turowych.

PC