Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dragon Fantasy - seria gier

Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria
Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria

RPG 9 kwietnia 2015

Pakiet odświeżonych wersji dwóch oldskulowych gier RPG: Dragon Fantasy Book I oraz Book II. Produkcje z zestawu Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria przenoszą nas na tytułowy kontynent o nazwie Westeria, gdzie szerzy się zło, a walkę o dominację toczą ze sobą zwaśnione kraje. Historia podzielona jest na epizody, a w każdym z nich wcielamy się w innego bohatera – ich poczynania mają spory wpływ na losy świata. Cykl Dragon Fantasy powiela rozwiązania typowe dla klasyków gatunku jRPG pokroju Final Fantasy czy Dragon Quest i łączy je z niewybrednym poczuciem humoru, charakterystycznym dla EarthBound. Poza licznymi przygodami, rozmowami z napotkanymi postaciami oraz toczonymi w systemie turowym walkami z losowymi przeciwnikami, nie mogło zabraknąć systemu rozwoju postaci. Wraz z postępami fabuły nasi bohaterowie zdobywają coraz lepszą broń i pancerze oraz potężniejsze zaklęcia. Gry z cyklu Dragon Fantasy oferują oldskulową grafikę i dźwięk w stylu retro, nawiązujące do 8- i 16-bitowych produkcji.

PCWiiU3DS

Dragon Fantasy Book II
Dragon Fantasy Book II

RPG 10 września 2013

Druga część prostego dwuwymiarowego RPG z turowym systemem walki, które wzorowane jest na japońskiej klasyce gatunku z czasów konsol 8-bitowych. Zarówno mechanika, jak i oprawa tytułu nie różnią się od tego, co mogliśmy zobaczyć w tamtych grach.

PS3PSV

Dragon Fantasy Book I
Dragon Fantasy Book I

RPG 25 sierpnia 2011

Pierwsza część prostego dwuwymiarowego RPG z turowym systemem walki, które wzorowane jest na japońskiej klasyce gatunku z czasów konsol 8-bitowych. Zarówno mechanika, jak i oprawa tytułu nie różnią się od tego, co mogliśmy zobaczyć w tamtych grach.

PCPS3ANDiOSPSV