Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Wolfschanze - seria gier

Wolfschanze 2
Wolfschanze 2

Akcji 25 listopada 2009

Wolfschanze 2 to druga odsłona pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) w realiach II wojny światowej. Tytuł został wyprodukowany i wydany przez firmę City Interactive. Gracz wciela się w oficera Armii Czerwonej wysłanego głęboko za linię frontu z zadaniem wykradzenia niemieckiej maszyny szyfrującej i księgi kodów.

PC

Wilczy Szaniec
Wilczy Szaniec

Akcji 28 kwietnia 2006

Pierwszoosobowa strzelanina opracowana przez polski zespół Studio Calaris. Fabuła tej produkcji została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami – gracz wciela się w młodego pułkownika, hrabiego Clausa Schenka von Stauffenberga, który został wytypowany na osobę mającą przeprowadzić zamach na Adolfa Hitlera, a tym samym powstrzymać nazistowską machinę wojenną i ocalić życie milionów ludzi. Warto nadmienić, że choć jak wiemy z historii, zamach się nie powiódł, opisywany tytuł opowiada alternatywną wersję wydarzeń. W trakcie rozgrywki w Wolfschanze 1944: The Final Attempt eksplorujemy zróżnicowane lokacje, wykonujemy szereg zlecanych nam misji oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami. W starciach robimy użytek z rozbudowanego arsenału obejmującego pistolet Walther P38, MP-40 „Schmeisser”, karabin Mauser 98, granaty ręczne, a nawet miotacz płomieni 41-P; jego dopełnieniem jest kiełbasa – dzięki niej możemy uspokoić atakujące nas psy. Rozgrywkę uatrakcyjniają etapy, w których dosiadamy motocykla wojskowego. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, pozycja oferuje oparty na rywalizacji wariant rozgrywki wieloosobowej.

PC