Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Euro Truck Simulator 2 Gramy dalej

Gramy dalej 18 lipca 2013, 12:03

autor: ElMundo

Ciężarówki na przeglądzie - co nowego w Euro Truck Simulator 2?

Oficjalny dodatek wprowadzający kompletną mapę Polski, nowy patch, prężnie działająca społeczność moderska i kolejne projekty na horyzoncie – wokół Euro Truck Simulatora 2 dzieje się naprawdę wiele ciekawych rzeczy!

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Niewielki zespół, trzy lata ciężkiej wytężonej pracy i ekipa SCS Software dopięła swego – Euro Truck Simulator 2 okazał się być tym, na co miłośnicy symulatorów ciężarówek czekali od dawna (a właściwie od pierwszego ETS-a), a potężne osiemnastokołowe kolosy z miejsca zawitały na drogach całej Europy. Choć od premiery minęło już kilka ładnych miesięcy, zarówno autorzy, jak i scena moderów starają się, by nikt o tym tytule nie zapomniał, wciąż szykując nowe dodatki i usprawnienia. A przecież na horyzoncie już kolejna gratka – tym razem specjalnie dla Polaków –bodaj największej społeczności fanów tej serii spośród wszystkich narodów świata!

Ciężarówki na przeglądzie - co nowego w Euro Truck Simulator 2? - ilustracja #1

Wielkie łatanie – odsłona 1.4!

Mimo że od momentu premiery Euro Truck Simulatora 2 w sieci pojawiło się już kilka oficjalnych patchy, poprawiających mnóstwo istotnych i mniej ważnych elementów gry, Czesi wcale nie zwalniają tempa i pracują na tym, by ich najnowsze dzieło prezentowało się jak najlepiej, a wirtualni kierowcy nie mieli ochoty opuszczać kabin swych wozów. Zaledwie kilkanaście dni temu autorzy wypuścili kolejną z serii łatek o numerze 1.4, która – podobnie jak poprzednie – może pochwalić się oszałamiającą liczbą ponad stu zmian odnoszących się praktycznie do każdego aspektu rozgrywki. Tym, co od razu rzuca się w oczy, jest oczywiście nowy model ciężarówki – Iveco Hi-Way, którą odtworzono z najdrobniejszymi detalami. Autorzy cały czas liczą się ze zdaniem miłośników ETS-a 2, dzięki czemu na mapie naniesione zostały istotne poprawki – autostradę A2 przekwalifikowano na właściwą kategorię z dotychczasowej drogi krajowej, do tego dobudowano również „krajówkę” nr 3 położoną na południe od Szczecina. Cenne dla społeczności moderów jest to, że cały teren dostępny w grze podzielono na sektory, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z kilku fanowskich modyfikacji dodających nowe drogi i miasta jednocześnie.

Poznajecie? - 2013-07-18
Poznajecie?

Wiele zmieniło się również w mechanice rozgrywki w kontekście prowadzenia naszych osiemnastokołowców. Znacznie poprawiono działanie sprzęgła oraz dołożono nowy system hamulców pneumatycznych, co istotnie wpłynie na kierowanie ciężarówką na serpentynach. Bardziej urealniono także moment obrotowy silnika – to z kolei okaże się szczególnie ważne dla osób grających z manualną skrzynią biegów. Wprowadzono też spalanie paliwa, w momencie kiedy ciągnik stoi w miejscu, będąc jednocześnie cały czas „na chodzie”, a wskaźniki, jakie możemy obserwować na desce rozdzielczej, w komplecie odpowiadają faktycznym wartościom i nareszcie są czytelne. Nowy patch z pewnością przyjmą z otwartymi rękoma posiadacze kierownic – poprawka dorzuca w pełni działającą funkcję Force Feedback, z którą miało problemy wielu właścicieli tych kontrolerów.

Łatkę 1.41. pobierzecie za pośrednictwem naszych serwerów FTP:

  1. Patch 1.4.1 do Euro Truck Simulator 2

Waszej uwadze polecamy też obszerny artykuł dotyczący modów do gry. Znajdziecie w nim m.in. przygotowaną przez fanów nakładkę, która już teraz pozwala pojeździć po większej części naszego pięknego kraju:

  1. Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 – zmieniamy ETS 2
Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków
Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków

Gramy dalej

Niecałe trzy miesiące po premierze rozszerzenia wprowadzającego szereg skandynawskich miast ekipa SCS Software po raz kolejny dokonuje rozbudowy mapy. Dwie nowe miejscowości to jednak nie jedyne nowości pojawiające się wraz z patchem.

ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?
ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?

Gramy dalej

Co można zrobić z grą w trzy miesiące? Patrząc na to, co dzieje się z Euro Truck Simulator 2, raczej niemało – sami przyznacie, że trzy łatki, zapowiedziana nowa ciężarówka i garść szczegółów na temat rozbudowanego DLC to dość sporo, prawda?

Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11
Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11

Gramy dalej

Kolejny miesiąc to kolejny patch do Euro Truck Simulator – jak się okazuje, tym razem oprócz poprawek w kodzie gry, twórcy udostępnili nam również zupełnie nowe tereny do zwiedzania!