Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Ultima X: Odyssey

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Wkrótce startuje Lord of Ultima
Wkrótce startuje Lord of Ultima

wiadomość14 kwietnia 2010

W najbliższy wtorek Lord of Ultima – przeglądarkowa strategia online, będąca próbą wskrzeszenia legendarnej marki, wyjdzie ostatecznie z fazy testów i będzie dostępna dla graczy w pełnej wersji.

Ultima X: Odyssey odłożona na półkę, EA skupia się na rozwoju Ultimy Online

wiadomość1 lipca 2004

Nie tak dawno, bo w połowie zeszłego roku, koncern Electronic Arts z wielką pompą ogłosił, iż przygotowuje kolejnego przedstawiciela serii Ultima, reprezentującego gatunek MMOcRPG. Grę zatytułowano Ultima X: Odyssey i jako docelowy termin jej premiery określono rok 2005. Niestety, jak dziś poinformował pan David Yee producent Ultimy X na jej oficjalnej stronie internetowej, realizację projektu wstrzymano i nigdy nie będzie nam dane zagrać w ten tytuł. Tym samym Ultima X: Odyssey dołącza do licznego w tym roku grona gier MMO (m.in. Warhammer Online, Mythica czy True Fantasy Live Online), których produkcję wstrzymano.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.07.2008 18:09
😜
zanonimizowany540653
8
Legionista

Wygląda fajnie... Chętnie bym se zagrał ;P
Szkoda, że prace wstrzymane. Mam nadzieję, że powrócą do tego.