Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Oxenfree II: Lost Signals
Oxenfree II: Lost Signals
Oxenfree II: Lost Signals Game Box

Najciekawsze materiały do: Oxenfree II: Lost Signals

Premiera Oxenfree 2 - gra dostępna za darmo dla użytkowników Netflixa [Aktualizacja]
Premiera Oxenfree 2 - gra dostępna za darmo dla użytkowników Netflixa [Aktualizacja]

wiadomość12 lipca 2023

Gracze mogą już powrócić do Cameny, aby ponownie zmierzyć się z paranormalnymi zjawiskami. Gra Oxenfree II: Lost Signals ma dzisiaj swoją premierę. Na telefonach pobierzecie ją za darmo, ale pod jednym warunkiem.

Nowości na Steam. Jagged Alliance 3 i remake klasycznego RPG-a
Nowości na Steam. Jagged Alliance 3 i remake klasycznego RPG-a

wiadomość10 lipca 2023

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Jagged Alliance 3, Oxenfree 2, Atelier Marie Remake: The Alchemist of Salburg, Exoprimal czy polskie Yet Another Zombie Survivors.

Wyciekła data premiery gry Oxenfree 2 od netflixowskiego studia
Wyciekła data premiery gry Oxenfree 2 od netflixowskiego studia

wiadomość30 grudnia 2021

Według przecieku z bazy danych PlayStation, w Oxenfree 2: Lost Signals zagramy już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Nie tylko hity AAA - małe gry, na które czeka redakcja
Nie tylko hity AAA - małe gry, na które czeka redakcja

artykuł18 września 2021

Kalendarz growych premier jest już znany na lata do przodu. W redakcyjnym gronie postaraliśmy się wybrać z niego produkcje mniej oczywiste, a niektórzy pokusili się nawet o selekcję tytułów jeszcze niezapowiedzianych.

PC
Switch
PS4
PS5
AND
iOS
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
23.07.2023 15:00
pieterkov
😐
1
pieterkov
143
Senator
7.0

Czekałem, oj czekałem mocno od słabego zakończenia jedynki.
Na szczęście netflix nie zrobił z tego parady wymuszonej równości. Niestety zdaje się, że zabił kreatywność, chociaż gra i tak jest klasę wyżej niż kompletnie nijakie Afterparty.
Ot zwykła, prosta opowieść, z wątkami kwestionowania macierzyństwa, wolności i sensowności wyborów życiowych.
Niestety postaci jest mało, całą grę spacerujemy tylko we dwoje. Napotykamy npce i dostajemy od nich średnio ciekawe side-questy, ale nikt nie zapada w pamięć. Brakowało mi tej magii z jedynki, gdzie była paczka przyjaciół, każdego się pamiętało z imienia i chciało go/ją lepiej poznać i utrzymać dobre relacje (lub wręcz przeciwnie). Tutaj NPCe są tylko tłem do krótkiej pogawędki, nie ma czasu się z nimi zżyć mając raptem jeden dialog w radiu na godzinę rozgrywki. Gdy minimalnie zbliżamy się do jako-takiego poznania ich – gra się kończy…
Sama fabuła gry też nie jest wcale lepiej wyjaśniona niż w jedynce i znowu musimy kogoś "poświęcić". Na szczęście gra podsuwa nam do tego idealnego kandydata, co pozwala pozbyć się wyrzutów sumienia.
Gra nadal jest niezła jako gra, jednak w porównaniu z 1 nie oferuje nic nowego, a jest wręcz słabsza. Na plus większa liniowość i nieliniowość zarazem. Od początku wiemy, że mamy dotrzeć w 3 punkty, ale kolejność i ścieżka są dowolne (aczkolwiek każdy punkt finalnie ma tylko 1 ścieżkę). Określone lokacje mają podpięte eventy i dialogi więc nic nas raczej nie ominie niezależnie od kolejności. Gorzej z questami pobocznymi, które są niejasne (nie do końca wiadomo gdzie dokładnie iść i co tam zrobić), przez co ukończyłem grę nie robiąc wszystkich. Żałuję, że nie poznałem całości contentu, ale nie chciało mi się biec na drugi koniec wyspy, bo zapomniałem 3 godziny temu wejść w interakcję z jednym przedmiotem potrzebnym do ruszenia questa dalej.
Na PC koniecznie grajcie z padem, bo klawiatura to mordęga (postacie 2d na planszy 3d, konieczność ruszania się w głąb ekranu na zygzakowatych ścieżkach). Nie podoba mi się też sztuczne urozmaicanie/wydłużanie gameplayu poprzez ciągłe sekwencje wspinaczkowe. Co było nie tak ze zwykłym chodzeniem i poznawaniem historii jak w jedynce?
Podsumowując – fani i tak zagrają, zwłaszcza w abonamencie netflixa. Reszta – niekoniecznie ma powód, ponadto bez znajomości jedynki dwójka jest trochę trudna do ogarnięcia.

post wyedytowany przez pieterkov 2023-07-23 15:00:50
24.07.2023 06:56
pieterkov
👎
1
odpowiedz
1 odpowiedź
pieterkov
143
Senator

P.S. Zapomniałem jeszcze dodać, że z gry próbowano zrobić horror bardziej niż z 1. Idziemy sobie spacerkiem i słuchamy szumu liści, a tu nagle RYK SZUM TRACH GŁOSY, ZAKŁÓCENIA, DUCHY COŚ DO NAS KRZYCZĄ!
Dlaczego? Po co? Kompletnie nie pasuje do klimatu spokojnej eksploracyjnej gry. W jedynce spotkania z duchami tylko rozbudowywały historię. Tutaj duchy są praktycznie od początku "wrogie" i jak postacie nic nie mówią albo wchodzimy do opuszczonego budynku to tylko czekamy aż coś na nas wyskoczy - i często tak się właśnie dzieje....

17.12.2023 10:40
Rewo
Rewo
126
Generał

Zgadzam się, wyraźnie słabsza od jedynki, nie wnosi za dużo nowego do świata, a w dodatku jest sztucznie przedłużana przez ciągłe łażenie wte i wewte. Początkowo, widzą liczbę dostępnych kanałów w walkie-talkie liczyłem, że każdy będzie związany z jakąś postacią i konkretnym wątkiem, głównym lub pobocznym, a tak naprawdę były tam znikome rzeczy poza 2-3 kanałami wykorzystywanymi w głównym wątku, które zresztą też za ciekawe nie były (co mnie obchodzi los siostry dyspozytorki z którą pierwsze raz rozmawiam??).

Wydarzeń z jedynki za dobrze nie pamiętałem, tylko ogólny zarys, ale zapadły mi w pamięć klimat gry, czy sposób prowadzenia dialogów. Z dwójką mam wrażenie, że za miesiąc nie będę pamiętał w ogolę, że w nią grałem.