Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Orbital Knight / Tabasco Interactive

Firma polski producent wydawca

WWW: http://orbitalknight.com/

Facebook: https://www.facebook.com/OrbitalKnightCrew/

Adres: Aleje Jerozolimskie 96; 00-807 Warszawa

Telefon: 22 373 70 00

Niewielkie polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, które zajmuje się tworzeniem gier przeznaczonych na urządzenia mobilne. Do maja 2017 roku firma była znana pod nazwą Tabasco Interactive.

Historia

Historia Orbital Knight rozpoczyna się w 2012 roku, kiedy to kilku branżowych weteranów założyło firmę Tabasco Interactive. Niedługo później warszawskie studio zapowiedziało swoją pierwszą grę, czyli BRUCE: The Game – oryginalną platformówkę osadzoną w cyberpunkowych klimatach, zainspirowaną przez kultowego Blade Runnera. Proces produkcji znacząco się przedłużył, a w ostateczności gra przeszła w ręce zespołu Logic Artists. Kierownictwo Tabasco Interactive podjęło natomiast decyzję o nakierowaniu swoich wysiłków na urządzenia mobilne.

W ten oto sposób, dwa lata po rozpoczęciu swojej działalności, Tabasco Interactive dostarczyło swoje debiutanckie dzieło. Mowa o Star Horizon, czyli o kosmicznej strzelaninie na szynach, w której gracze brali udział w kosmicznych bitwach na dużą skalę. Produkcja wyróżniała się na tle innych pozycji tego typu za sprawą rozbudowanej warstwy fabularnej – przebieg kampanii w dużym stopniu kształtowały decyzje podejmowane przez graczy. Sukces, jaki Star Horizon odniósł na platformach mobilnych, popchnął deweloperów do stworzenia pecetowego portu, który zadebiutował w dystrybucji cyfrowej w 2015 roku.

Kilka miesięcy później Tabasco Interactive wypuściło swoje kolejne dzieło – w zręcznościowym Kickerinho gracz wcielał się w młodocianego piłkarza trenującego triki z piłką. Gra na tyle spodobała się użytkownikom platform mobilnych, że doczekała się kontynuacji w postaci ciepło przyjętego Kickerinho World.

W 2017 roku firma Tabasco Interactive została zmuszona przez producenta sosów Tabasco do zmiany nazwy. Deweloperzy zdecydowali się na nazwę Orbital Knight, która miała odzwierciedlać połączenie przyszłości z przyszłością – jak wówczas tłumaczono, zamiarem twórców od początku było dostarczanie gier łączących oldschoolowe i nowoczesne rozwiązania.

Aktualnie warszawski zespół koncentruje się na produkcji Dolphy Dush – mobilnej pozycji reprezentującej gatunek popularnych endless runnerów; w tym przypadku autorzy wypowiadają się o swoim dziele jako o „endless swimmerze”, ze względu na fakt, że w roli głównego bohatera obsadzono tytułowego delfina.


Orbital Knight / Tabasco Interactive: wyprodukowane gry

Star Horizon

Star Horizon

Bruce

Bruce

Wyprodukowane i wydane gry