Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Men of War (PC)

PC
Men of War: Wietnam
Men of War: Wietnam

dodatek do gry9 września 2011

Trzecie samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Men of War. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i dwóch wcześniejszych dodatków, jego opracowanie wzięło na swoje barki studio Best Way. Tym razem gracze mogą wziąć udział w wojnie wietnamskiej, w jakiej w latach 1957-1975 starły się ze sobą Demokratyczna Republika Wietnamu i Republika Wietnamu. Każda ze stron konfliktu otrzymała po jednej kampanii fabularnej. Stawiane przed nami zadania są zróżnicowane – mowa o ratowaniu amerykańskich więźniów, przejmowaniu ważnych punktów strategicznych czy też eliminacji wrogich oficerów. Warto nadmienić, że pozycja umożliwia uczestnictwo w historycznych wydarzeniach, pokroju zasadzki na szlaku Ho Chi Minh lub obrony mostu w trakcie ofensywy Tet. Men of War: Wietnam pozwala nam przy tym objąć dowodzenie nad kilkuosobowym oddziałem składającym się ze ściśle wyspecjalizowanych jednostek, a sama zabawa polega głównie na wykonywaniu cichej i precyzyjnej roboty.

Men of War: Oddział Szturmowy
Men of War: Oddział Szturmowy

dodatek do gry25 lutego 2011

Samodzielne rozszerzenie do wydanej w grudniu 2007 roku wojennej strategii czasu rzeczywistego autorstwa ukraińskiego studia Best Way. Pod względem mechaniki Men of War: Oddział Szturmowy nie odbiega od założeń oryginału, a podczas zabawy mamy możliwość pokierowania oddziałami amerykańskimi, radzieckimi, niemieckimi oraz niedostępnymi wcześniej brytyjskimi i japońskimi, walcząc na różnych frontach II wojny światowej. W odróżnieniu od "podstawki", całość koncentruje się głównie na rozgrywce wieloosobowej, toczącej się w jednym z czterech zróżnicowanych trybów: Linie Frontu, Walka, Strefy Walki oraz Potyczka. Dla wolących zabawę w pojedynkę, autorzy przygotowali 15 misji w trybie Potyczki, w których rywalizować możemy zarówno z botami, jak i z przyjaciółmi, a naszym zadaniem jest odbicie rozrzuconych po mapie punktów kontrolnych. Gra wykorzystuje ulepszony silnik pierwowzoru, co wpłynęło m.in. na jakość oprawy graficznej i bardziej realistyczne modele pojazdów.

Men of War: Karmazynowy Przypływ
Men of War: Karmazynowy Przypływ

dodatek do gry14 sierpnia 2009

Samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Men of War od studia Best Way (znanego również z Faces of War: Oblicza Wojny i Soldiers: Ludzie Honoru). Podobnie jak podstawowa wersja gry, rozszerzenie Men of War: Red Tide jest osadzone w okresie II wojny światowej. Tym razem wcielamy się w dowódcę jednostki specjalnej radzieckiej marynarki wojennej. Głównym daniem dodatku jest obszerna kampania fabularna, inspirowana twórczością Alexandra Zoricha. Jej uzupełnienie stanowi kilka scenariuszy przedstawiających historyczne bitwy i operacje z okresu 1941-1945. Ponadto w Men of War: Red Tide pojawia się wiele nowych jednostek, w tym czołgi, działa, opancerzone pociągi, statki, artyleria itd. Wykorzystać możemy także wsparcie lotnicze i wodne: myśliwce, bombowce, hydroplany, krążowniki, niszczyciele oraz inne, mniejsze okręty. W grze pojawiają się wojska sowieckie, niemieckie, rumuńskie oraz włoskie. Terenem działań są natomiast takie miasta jak Odessa, Sewastopol oraz Konstanca.