Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca (PC)

PC
Sins of a Solar Empire: Rebellion
Sins of a Solar Empire: Rebellion

dodatek do gry12 czerwca 2012

Samodzielne rozszerzenie do stworzonej przez studio Ironclad Games gry Sins of a Solar Empire; Grzechy Imperium Słońca, łączącej cechy klasycznego RTS-a z elementami strategii 4X. Dodatek przedstawia dalsze losy wielkiego galaktycznego konfliktu, w którym część zmęczonych nieustającą wojną obywateli rozpoczyna tytułową rebelię. Od każdej z dotychczasowych stron konfliktu odrywa się grupa buntowników, tworząc tym samym trzy zupełnie nowe frakcje, posiadające własne drzewka rozwoju oraz zmodyfikowane typy statków – w tym niedostępną wcześniej klasę Tytan oraz nowe okręty liniowe i korwety. Podobnie jak pierwowzór, Sins of a Solar Empire: Rebellion koncentruje się głównie na rozgrywce wieloosobowej, czego dowodem jest chociażby brak klasycznej kampanii single player. Jednocześnie zabawa została jeszcze bardziej urozmaicona poprzez wprowadzenie nowych sposobów na odniesienie zwycięstwa. Całość odznacza się także unowocześnionym silnikiem graficznym i wyraźnie poprawioną oprawą wizualną.

Sins of a Solar Empire: Diplomacy
Sins of a Solar Empire: Diplomacy

dodatek do gry9 lutego 2010

Drugi dodatek DLC do wydanej na początku 2008 roku kosmicznej strategii RTS studia Ironclad Games. Zgodnie z nazwą, Sins of a Solar Empire: Diplomacy koncentruje się przede wszystkich na wprowadzeniu do gry macierzystej nowych opcji dyplomatycznych. Wraz z rozszerzeniem otrzymujemy m.in. dostęp do nowego ekranu z danymi na temat wzajemnych relacji pomiędzy poszczególnymi frakcjami, co pozwala nam znacznie łatwiej ocenić, z którymi z nich warto nawiązywać stosunki dyplomatyczne. Prócz tego, w grze pojawiła się całkiem nowa jednostka – wysłannik dyplomatyczny, który może być zarówno naszym ambasadorem, jak i zająć się destabilizacją nieprzychylnych nam rządów. Listę nowości uzupełnia trzydzieści niedostępnych wcześniej technologii, zmodyfikowany sposób działania kosmicznych piratów, a także możliwość nawiązywania umów handlowych i zlecania rozmaitych misji sojuszniczym frakcjom.

Sins of a Solar Empire: Entrenchment
Sins of a Solar Empire: Entrenchment

dodatek do gry25 lutego 2009

Pierwsze z rozszerzeń DLC do kosmicznej strategii Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca. Dodatek zatytułowany Entrenchment przenosi nas ponownie do znanego z gry podstawowej uniwersum, w którym zacięty bój toczą ze sobą trzy zwaśnione frakcje: Koalicja Kupiecka, Imperium Vasari oraz Wygnani. Wśród najważniejszych nowości DLC wymienić należy przede wszystkim wprowadzenie zupełnie nowych struktur – Baz Kosmicznych, które pełnić mogą różne funkcje w zależności od tego, w jaki sposób postanowimy je rozbudować. Co ciekawe, mogą one teraz powstawać nie tylko na powierzchni planet, ale także na obszarach nie nadających się wcześniej do zasiedlenia, takich jak gwiazdy czy chmury gazowe. Zestaw nowości uzupełniają nowe jednostki (przeznaczone właśnie do niszczenia tychże baz), dodatkowe struktury obronne, a także szereg poprawek technicznych, wpływających na lepsze zbalansowanie rozgrywki i eliminujących zauważone w grze podstawowej niedociągnięcia.