Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Obcy: Izolacja (PC)

Dodatki do Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja - The Trigger
Obcy: Izolacja - The Trigger

dodatek do gry3 marca 2015

Piąty i ostatni dodatek DLC, udostępniany w ramach przepustki sezonowej do pierwszoosobowego horroru science fiction Obcy: Izolacja studia Creative Assembly. Akcja rozszerzenia zatytułowanego The Trigger osadzona została przed wydarzeniami z gry podstawowej, a podczas zabawy wcielamy się w stacjonującego w Sewastopolu Ricardo, który wraz ze swoim przełożonym próbuje pozbyć się z pokładu ksenomorfa. Opisywany dodatek nie wprowadza dodatkowych form rozgrywki, skupiając się na znanym już Trybie Ocalałego. Kierując poczynaniami Ricardo, odwiedzamy trzy nieznane dotąd rejony Sewastopola, w tym m.in. magazyn z nieaktywowanymi robotami, cały czas ukrywając się przed zabójczym potworem oraz nie mniej groźnymi androidami. Całość stanowi dość spore wyzwanie dla fanów survivalu, gdyż nowe mapy wypełnione są wąskimi przejściami, w których trudno znaleźć kryjówkę. Polujący na gracza Obcy porusza się zaś błyskawicznie i jest niezwykle wyczulony na wszelkie przejawy jego aktywności.

Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt
Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

dodatek do gry10 lutego 2015

Czwarty dodatek do pierwszoosobowego survival horroru Alien Isolation autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie – podobnie jak poprzednie, noszące tytuł Safe Heaven – funkcjonuje w ramach trybu odzyskiwania, oferowanego w tzw. Survivor Mode. Gracz wraca na pokład stacji kosmicznej Sewastopol i przejmuje kontrolę nad Axelem. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji nowej mapy, obejmującej m.in. prywatne kwatery Lorenz oraz rezerwową elektrownię stacji. Realizację zadania, podzielonego na dziesięć wyzwań, utrudniają kolejne fale przeciwników, złożone z androidów, ludzi i samego Obcego. Na tle innych rozszerzeń dodatek wyróżnia się znacznie większym obszarem do eksploracji, a także tym, że gracz w chwili śmierci odnosi automatycznie porażkę i musi zaczynać zabawę od nowa. Pewnym ułatwieniem jest możliwość skonstruowania przydatnych przedmiotów, w tym nowych rodzajów broni (m.in. kusza i rewolwer). W zamian za ukończenie misji gracz otrzymuje rozmaite nagrody.

Obcy: Izolacja - Schronienie
Obcy: Izolacja - Schronienie

dodatek do gry13 stycznia 2015

Trzecie rozszerzenie do pierwszoosobowego survival horroru Alien: Isolation. Dodatek stanowi część przepustki sezonowej i oferuje bonusową opcję zabawy w ramach trybu przetrwania, powiązaną z pozyskiwaniem surowców. Bohaterem rozszerzenia jest znany z podstawowej kampanii Hughes, pracujący na stacji Sewastopol jako łącznościowiec. Znajduje on bezpieczne schronienie przed obcym oraz zbuntowanymi androidami, lecz jego zapasy są na wyczerpaniu. Musi więc zdobyć się na odwagę, opuścić schron, uzyskać niezbędne przedmioty i uciec z tego przeklętego miejsca. Wyzwanie składa się z dziesięciu etapów, w trakcie których należy unikać wszelkiego niebezpieczeństwa. Nowością, a zarazem sporym utrudnieniem jest znacznie większa mapa niż dotychczas, a także tylko jedno życie – w momencie śmierci gracz traci szansę na sukces i musi zaczynać zabawę od nowa. Każdy etap jest punktowany, co jednocześnie wiąże się z dostępem do dodatkowych zapasów.

Alien: Isolation - Trauma
Alien: Isolation - Trauma

dodatek do gry1 grudnia 2014

Drugie DLC do pierwszoosobowego survival horroru Obcy: Izolacja, a zarazem kolejne rozszerzenie dostępne w ramach przepustki sezonowej. Dodatek oferuje trzy misje fabularne możliwe do rozegrania w Trybie Ocalałego. Pojawia się w nim nowa bohaterka Dr Lingard, oficer medyczna Stacji Sewastopol, która czuje się odpowiedzialna za pojawienie się Obcego na pokładzie. Jej zadaniem staje się zniszczenie wszystkich danych oraz wyników badań dotyczących niechcianego pasażera. W trakcie swojej misji kobieta pomaga również pozostałym członkom załogi. Musi przy tym uważać na mnogość czyhających na nią niebezpieczeństw. Tryb Ocalałego wiąże się ze zdobywaniem punktów, które są sumowane po każdym zakończonym etapie. Gracz uzyskuje je za czas poświęcony rozgrywce, jej „jakość” oraz dodatkowe wyzwania, przez które udało mu się przebrnąć.

Alien: Isolation - Corporate Lockdown
Alien: Isolation - Corporate Lockdown

dodatek do gry28 października 2014

Pierwsze DLC do pierwszoosobowego survival horroru studia Creative Assembly, osadzonego w uniwersum filmu Obcy. W skład rozszerzenia wchodzą trzy dodatkowe misje, możliwe do rozegrania w ramach trybu Ocalałego. Ich bohaterem jest pracownik konkurencyjnej wobec Weyland-Yutani korporacji Seegson, który, pozostawiony na pastwę losu przez swych mocodawców, postanawia uciec ze stacji, przywłaszczając sobie zdekodowane dane ze statku Nostromo. Rozgrywka sprowadza się do ucieczki ze stacji, po której grasuje nieprzewidywalny ksenomorf i wykonywania pojawiających się przy okazji zadań pobocznych. Podczas rozgrywki odwiedzamy zupełnie nowe, nieobecne w grze podstawowej lokacje na pokładzie stacji kosmicznej Sewastopol. Wraz z dodatkiem otrzymujemy także rozszerzenie gry rankingowej, w tym zupełnie nowy tryb Gauntlet, w którym musimy przebrnąć przez wszystkie trzy lokacje, pozostając przy życiu i uzyskując jak najlepszy wynik punktowy.

DLC do Obcy: Izolacja

Corporate Lockdown

cena: 29,00 zł

DLC28 października 2014

Dodatek oferuje trzy misje fabularne z wyzwaniami, możliwe do rozegrania w ramach Trybu Ocalałego. Odwiedzamy w nich niedostępne wcześniej lokacje na pokładzie Sewastopola i kierujemy nowym bohaterem. Jest nim Ransome, pracownik korporacji Seegson, który, odkrywszy, że został opuszczony przez swoich mocodawców, a do stacji zbliża się statek Torrens (z Amandą na pokładzie), decyduje się skopiować zdekodowane dane pozyskane z Nostromo i uciec z jednostki. Nowością jest też tryb Gauntlet, pozwalający zaliczyć wszystkie trzy misje za jednym zamachem.

Last Survivor

cena: 16,00 zł

DLC14 października 2014

Druga z dodatkowych misji stworzonych na bazie filmu Obcy – ósmy pasażer Nostromo. Dodatek pozwala wcielić się w Ripley, która jako jedyna z całej załogi Nostromo pozostała jeszcze przy życiu. Bohaterka musi ostrożnie przemierzyć pokład statku, aby uruchomić sekwencję autodestrukcji, a następnie dostać się do Narcissusa, promu ratunkowego, i uciec.

Crew Expendable

cena: 16,00 zł

DLC6 października 2014

Pierwsza z dwóch dodatkowych misji stworzonych na bazie filmu Obcy – ósmy pasażer Nostromo. Dodatek pozwala wcielić się w trzy postacie znane ze srebrnego ekranu, a więc Dallasa, Parkera lub Ripley. Zadaniem gracza jest odcięcie polującego na nich obcego od reszty statku i zminimalizowanie stanowiącego przez niego zagrożenia.