Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Destiny (X360)

Dodatki do Destiny

Destiny: The Taken King
Destiny: The Taken King

dodatek do gry15 września 2015

Trzeci i jednocześnie największy z dotychczas wydanych dodatków do gry Destiny – nastawionej na tryb wieloosobowy strzelanki twórców serii Halo, studia Bungie Software. Fabuła rozszerzenia koncentruje się wokół postaci wywodzącego się z rasy Hive Oryxa – ojca króla Croty, czyli głównego antagonisty pierwszego dodatku DLC. Wraz z nim w grze pojawia się całkiem nowa kampania fabularna, złożona z 12 misji oraz nowy wieloosobowy raid, podczas którego odwiedzamy statek Dreadnaught, będący w istocie potężną twierdzą Oryxa. Wśród innych nowości wymienić należy pojawienie się trzeciej specjalizacji dla każdej z klas, dużą ilość nowego ekwipunku, przerobiony system zdobywania doświadczenia oraz szereg pomniejszych zmian, będących w dużej części odpowiedzią na sugestie fanów. The Taken King oferuje ponadto 4 nowe zadania typu Strike oraz 6 map przeznaczonych do rywalizacji sieciowej. Rozszerzenie wymaga do działania obu wydanych wcześniej dodatków DLC: The Dark Below oraz House of Wolves.

Destiny: House of Wolves
Destiny: House of Wolves

dodatek do gry19 maja 2015

Drugie duże rozszerzenie do gry Destiny – skoncentrowanej na trybie wieloosobowym strzelaniny FPS autorstwa studia Bungie Software (seria Halo). Obszarem działań graczy staje się tym razem pas asteroid Układu Słonecznego, znany jako The Reef. Miejsce to jest siedzibą rasy Przebudzonych, która od pewnego czasu boryka się z zagrożeniem ze strony Upadłych. Zadaniem graczy jest odparcie ataków intruzów, a przy okazji zgarnięcie dla siebie możliwie jak największej ilości bogactw tego niedostępnego wcześniej świata. Podobnie jak w pierwszym z dodatków, oprócz głównej kampanii fabularnej w rozszerzeniu pojawiają się trzy nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej oraz nowe wyzwanie do trybu Strike. Dodatkowo twórcy wzbogacili tzw. Endgame, udostępniając Strażnikom o najwyższych poziomach doświadczenia dwa dodatkowe misje: Prison of Elders oraz Trials of Osiris. Liczbę nowości zamyka zestaw niedostępnych wcześniej przedmiotów, pancerzy i broni.

Destiny: The Dark Below
Destiny: The Dark Below

dodatek do gry9 grudnia 2014

Pierwszy oficjalny dodatek do gry Destiny – wysokobudżetowej strzelaniny MMO, opracowanej przez twórców serii Halo, ekipę Bungie Software. Fabuła rozszerzenia koncentruje się na nowym zagrożeniu ludzkości, jakim okazuje się agresywna rasa obcych znana jako Hive. Zamierza ona przywołać boga Crota i wykorzystać go do zniszczenia Podróżnika oraz resztek ludzkości, czemu zapobiec mają oczywiście gracze. The Dark Below pozwala na dalszą zabawę bohaterami, stworzonymi w grze podstawowej, jednocześnie podnosząc maksymalny poziom doświadczenia do 32. Oprócz misji typowo fabularnych twórcy przygotowali też nowe zadania dla trybu Raid i Strike oraz 3 mapy przeznaczone do zabawy w trybie rywalizacji (Pantheon, The Cauldron i Skyshock). W grze nie zabrakło także całkiem nowych przedmiotów oraz zestawów uzbrojenia, będących nagrodą za wykonanie poszczególnych zadań.

DLC do Destiny

The Dark Below

cena: 60,00 zł

DLC9 grudnia 2014

Pakiet wprowadza nową broń, zbroje i inne wyposażenie, jak również możliwość zdobycia kolejnych legendarnych i egzotycznych przedmiotów. Ponadto zwiększa maksymalny poziom doświadczenia do 32. levelu, dodaje pięć kolejnych slotów na przedmioty, wprowadza dodatkowe misje zlecane przez mieszkającą w wieży strażników Erism, a także umożliwia zabawę na trzech nowych mapach w trybie multiplayer – Pantheon (przeznaczony do walki na bliskim zasięgu, ukryty w świątyni Vex wewnątrz Black Garden), The Cauldron (miejsce zlokalizowane na opuszczonym terenie kiedyś należącym do rasy Hive) oraz Skyshock (znajdujące się na międzyplanetarnym pasie obronnym, gdzie filarem rozgrywki będą pojazdy). W skład pakietu wchodzi też nowy, kooperacyjny strike (The Will of Crota) oraz stworzony z myślą o sześciu graczach Raid, odbywający się w Hellmouth.