Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Doom II: Hell on Earth (PC)

PC

Dodatki do Doom II: Hell on Earth

Final Doom
Final Doom

dodatek do gry15 kwietnia 1996

Przygotowany we współpracy studia id Software z firmą GT Interactive oficjalny dodatek do kultowej strzelaniny FPS Doom II: Hell on Earth z 1994 roku. Rozszerzenie zatytułowane Final Doom wzbogaca podstawową wersję gry o dwa zupełnie nowe epizody: Plutonia Experiment oraz TNT: Evilution, w którym śledzimy dalsze losy samotnego żołnierza, walczącego z hordami piekielnych potworów. Każdy z dodatkowych epizodów gry składa się z 32 poziomów, na których nie znajdziemy jednak żadnych niewidzianych wcześniej przeciwników czy rodzajów broni. Niezmieniona pozostała też oprawa graficzna gry. Na wyróżnienie zasługuje jednak fakt, że na nowych poziomach bawić możemy się także w trybie multiplayer, przewidzianym dla max. 8 osób w sieci lokalnej.

Master Levels for Doom II
Master Levels for Doom II

dodatek do gry26 grudnia 1995

Przygotowany przez studio id Software we współpracy z firmą GT Interactive zestaw dodatkowych map do wydanej w 1994 roku gry Doom II: Hell on Earth. W skład pakietu zatytułowanego Master Levels for Doom II weszło 20 całkiem nowych map (plus jedna ukryta), przygotowanych na licencji i pod nadzorem id Software przez kilku niezależnych twórców. Ze względu na specyfikę zestawu, poszczególne poziomy nie zostały wzorem gry macierzystej połączone w większe epizody, a każdy z nich stanowi odrębną całość. Pod względem jakości w niczym jednak nie ustępują one oryginałom, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają. Dodatkową atrakcją jest imponująca kolekcja o nazwie Ultimate Doom, złożona z 3493 map, podzielonych na 1830 plików WAD. W odróżnieniu od samych Master Levels, są to jednak wyłącznie poziomy stworzone przez graczy i dostępne wcześniej bez żadnych ograniczeń w Internecie.