Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Total War: Rome II (PC)

PC

Dodatki do Total War: Rome II

Total War: Rome II - Rise of the Republic
Total War: Rome II - Rise of the Republic

dodatek do gry9 sierpnia 2018

Piąty duży dodatek do gry Total War: Rome II. Akcja przenosi się do IV wieku przed naszą erą, kiedy to Rzym był jeszcze stosunkowo młodą republiką. Rise of the Republic to przede wszystkim nowa kampania, w trakcie której możemy przejąć kontrolę nad jedną z dziewięciu nacji. Autorzy wprowadzają nowe opcje akcji rządowych, zastępujące znany z wcześniejszych kampanii system zmian rządu.

Total War: Rome II - Podzielone imperium
Total War: Rome II - Podzielone imperium

dodatek do gry30 listopada 2017

Czwarte duże rozszerzenie do Total War: Rome II, wydane po trzech latach od premiery poprzedniego DLC. Dodatek oferuje nową kampanię fabularną, rozgrywającą się w okresie poprzedzającym podział Cesarstwa Rzymskiego. Wprowadza też m.in nowe frakcje, jednostki, wydarzenia i misje.

Total War: Rome II - Wrath of Sparta
Total War: Rome II - Wrath of Sparta

dodatek do gry16 grudnia 2014

Trzeci dodatek DLC do wydanej w roku 2013 kolejnej odsłony serii gier strategicznych Total War. Akcja gry przenosi nas w najdawniejszy okres historyczny, jaki kiedykolwiek został odwzorowany w ramach cyklu - zmagania rozpoczynamy w roku 432 p.n.e., czyli w pierwszych latach II wojny peloponeskiej, toczącej się pomiędzy Atenami a Spartą oraz jej sojusznikami. W grze Total War: Rome II – Wrath of Sparta otrzymujemy zupełnie nową kampanię fabularną, rozgrywającą się na terenie starożytnej Grecji oraz Azji Mniejszej. Do dyspozycji graczy oddano cztery grywalne frakcje: Ateny, Spartę, Korynt i Beocję, z których każda odznacza się tradycyjnie swoimi mocnymi i słabymi stronami. Dodatek wprowadza także nowe budynki, jednostki, drzewka technologii, koligacje plemienne oraz nowe postaci historyczne. Zabawę urozmaicają zaś cykliczne święta i Olimpiady, wymagające podejmowania decyzji wiążących się z różnymi konsekwencjami politycznymi.

Total War: Rome II - Hannibal u bram
Total War: Rome II - Hannibal u bram

dodatek do gry27 marca 2014

Drugie rozszerzenie DLC do wydanej jesienią 2013 roku gry Total War: Rome II studia Creative Assembly. Głównym tematem dodatku zatytułowanego Hannibal u Bram jest druga wojna punicka, która toczyła się w III w. p.n.e. pomiędzy Rzymem a Kartaginą i stała się areną rywalizacji dwóch wybitnych dowódców: pałającego nienawiścią do Rzymian Hannibala oraz stawiającego mu czoła Scypiona Afrykańskiego. Rozszerzenie wprowadza do gry nową kampanię, rozgrywającą się w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego w latach 218-202 p.n.e. (każdy rok to 12 tur). Nowa mapa jest mniejsza, lecz bardziej szczegółowa od tej znanej z gry podstawowej i składa się w sumie z 19 prowincji. Oprócz dwóch frakcji głównych, w DLC dostępne są również Syrakuzy oraz iberyjskie plemiona Arewaków i Luzytanów, a wszyscy oni otrzymali własne jednostki militarne oraz drzewka technologii. Dodatkowo Rzym i Kartagina dysponują odrębną gałęzią rozwoju, koncentrującą się na dyplomacji.

Total War: Rome II - Cezar w Galii
Total War: Rome II - Cezar w Galii

dodatek do gry17 grudnia 2013

Pierwszy z planowanych dodatków do gry Total War: Rome II studia Creative Assembly. Akcja rozszerzenia zatytułowanego Cezar w Galii rozgrywa się w latach 58-51 p.n.e. i koncentruje na zmaganiach tytułowego władcy Rzymu z plemionami galijskimi. Znaczne zawężenie ram czasowych wymusiło na twórcach zmianę w systemie tur - trwają one teraz nie 12 miesięcy, a 2 tygodnie, dzięki czemu do gry powrócił m.in. system pór roku, wpływających w sposób losowy na przebieg rozgrywki. Nową kampanię dodatku uzupełniają kolejne grywalne frakcje, takie jak Nerwiowie, Bojowie oraz Galatowie, a także niedostępne wcześniej jednostki. Całość zamyka zmieniona mechanika wyzwań, nowa bitwa historyczna oraz zwiększenie znaczenia postaci historycznych pokroju Gajusza Juliusza Cezara czy Marka Antoniusza.

DLC do Total War: Rome II

Desert Kingdoms Culture Pack

cena: 37,99 zł

DLC8 marca 2018

Pakiet zawiera nową grywalną kulturę pustynnych królestw, w skład której wchodzą cztery frakcje: Kusz, Saba i Nabatea (wywodzące się z kultury afrykańsko-arabskiej), oraz plemię Masesyliów (korzenie numidyjskie).

Power and Politics

cena: za darmo

DLC30 listopada 2017

Darmowy dodatek, wprowadzający odświeżony system działań politycznych.

Black Sea Colonies Culture Pack

cena: 32,00 zł

DLC20 listopada 2014

Pakiet zawiera nową grywalną kulturę kolonii czarnomorskich, w skład której wchodzą trzy frakcje: Kimmeria, Pergamon i Kolchida.

Greek States Culture Pack

cena: 32,00 zł

DLC3 września 2014

Pakiet zawiera nową grywalną kulturę greckich polis, w skład której wchodzą trzy frakcje: Ateny, Sparta oraz Epir.

Daughters of Mars

cena: 12,00 zł

DLC14 sierpnia 2014

Pakiet wprowadza do gry jednostki kobiece, w tym gladiatorki, kuszyckie najemniczki z tarczami, luzytańskie szermierki, cymbryjskie łuczniczki, gladiatorki z włóczniami, harcowniczki Gorgo oraz włóczniczki.

Pirates and Raiders

cena: 32,00 zł

DLC29 maja 2014

Pakiet zawiera nową grywalną kulturę bałkańską, w skład której wchodzą trzy frakcje: Ardiajowie z Ilirii, Tylisowie oraz Odrysowie.

Beasts of War

cena: 10,00 zł

DLC17 lutego 2014

Dodatek oferuje szereg nowych jednostek do zwerbowania: psy molossyjskie, rzymskich onagerów ciskających ulami, balisty miotające garnkami ze skorpionami lub wężami, katafraktów na wielbłądach, celtyckich ogarów oraz najemne syryjskie słonie opancerzone.

Blood & Gore

cena: 10,00 zł

DLC31 października 2013

Pakiet składa się z setek brutalnych animacji dla poszczególnych jednostek, nowych efektów dźwiękowych i graficznych, czyniących grę zdecydowanie bardziej krwawą.

Nomadic Tribes Culture Pack

cena: za darmo

DLC22 października 2013

Pakiet zawiera nową grywalną kulturę plemion wędrownych, w skład których wchodzą trzy frakcje – Roksolanowie, Massageci i Królewscy Scytowie.