Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra .hack//Quarantine Part 4 | PS2

22.03.2008 16:59
1
Xelon
20
Pretorianin

Po jakimś czasie spędzonym z tą serią mogę wygłosić poniższą opinię: gra jest dobra, nawet więcej: to świetny eRPeG którym powinien zainteresować się każdy który lubi mangę i gry RPG oraz ma dostęp do PlayStation 2.

31.07.2011 16:08
👍
2
odpowiedz
DreamerDream
35
Pretorianin

Radzę wam. Nie patrzcie na gameplaye na YouTubie, ani na screeny. Gra pomimo iż wygląda miernie jest dobra.
Gra ma bardzo ciekawą fabułę (dla ciekawskich ta seria rozgrywa się po wydarzeniach z anime .hack\\sign), i przez tą fabułę postanowiłem bardziej wejść w serie .hack.

Cała pierwsza seria jest ciekawa, pojawiają się też w niej elementy z sign ("duchy" i postacie).
Grafike ma dość ładna, ale plansze zostały zrobione dość okropne. Tereny na których przyjdzie nam grać jest pusty, prawie taki sam i niezbyt ciekawy. Muzyka pasuje do gry, ale jakoś nie za specjalnie ją zapamiętamy. Niestety 1 seria cierpi na pewną rzecz. 4 części są jak jedna gra, więc albo grasz we wszystkie 4, albo w żadną. W 1 i 2 cześć będziecie grali ochoczo w 3 nie chce się zbytnio grać a w 4 gracie tylko dla zakończenia. Dlaczego? Bo wszystkie 4 części to praktycznie to samo. Jedyne co dodane, to lepszy ekwipunek, mocniejsze potwory i to na tyle, przez co gra mocno się nudzi pod koniec.

Pomimo wad, warto w to zagrać. Gra ma ciekawy pomysł na siebie, który został dość dobrze zrobiony (jedynie co można się przyczepić to PLANSZE i nudy w dalszych częściach). Jednak jak zaczniesz grać warto zagrać do końca. Co ja gadam. Ogólnie warto w to zagrać. Może nie jeden z najlepszych rpg, ale na pewno jeden z lepszych. Dodatkowo dość trudno spotkać crpg na ps2 (nie mylić ze zwykłym turowym rpg).

Mam nabite 98 godzin gry, i nie pełne 100%. Dlaczego? Bo robienie 100% w tej grze jest dość mocno wkurzającym zajęciem, którego pewnie nie liczni podejmą wyzwanie, ale i tak warto zagrać, choćby za sam pomysł :D.
Czas się brać pomału za 2 serie.

Gra .hack//Quarantine Part 4 | PS2