Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Zapowiedź Tryb Battlefield Portal jest jak obietnica ciasta i podstępna GLaDOS w jednym

22.07.2021 23:23
😉
1
3
Legalizex
39
Pretorianin

Mi się ten pomysł spodobał. O ile po revealu Battlefielda jakiś czas temu byłem pewny że tego nie kupię, to teraz chyba się zastanowię. Poczekam na betę.

23.07.2021 09:10
2
odpowiedz
ActinD
21
Chorąży

Mnie by kupili dedykowanymi serwerami. Nie ma to jednak jak granie z własną ekipą na 'własnym podwórku'. Albo nawet zapisany ulubiony serwer i granie z osobami, które się zna, nawet tylko z czatu gry. Kilka(naście) lat temu jak grałem jeszcze w SWAT4 czy CoD 4, w których spędziłem tysiące godzin poznało się mnóstwo ludzi, niektóre znajomości przetrwały do dziś choć już ze sobą nie gramy w nic.

Wiem, że można dołączyć do lobby w kilka osób i razem podłączyć się na jakiś serwer ale to już jednak nie to samo.

23.07.2021 09:17
😃
3
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany771628
98
Legend
Image

Brak BFBC2 Vietnam boli strasznie.... Nie mniej jednak, świetny pomysł. Teraz nowy BF jest dla mnie znacznie ciekawszy.

post wyedytowany przez zanonimizowany771628 2021-07-23 09:34:06
23.07.2021 10:29
3.1
dawdi7
11
Legionista

Wcześniej czy później napewno się pojawi. Jeśli tryb się przyjmie to napewno będą go rozbudowywać o elementy z innych odsłon.

23.07.2021 10:07
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
deathcoder
36
Pretorianin

Co wy ostatnio tacy zaniepokojeni?

New World niepokoi tuż przed premierą.
Tryb Battlefield portal i cieszy i niepokoi mnie.
Encased to świetny RPG, ale mam złe przeczucia.

Może to jakieś lęki nocne są? :) :) hehehehe :)

23.07.2021 10:28
4.1
radas_b
37
Generał

Całe szczęście to jeszcze nie jest głębokie zaniepokojenie...

23.07.2021 10:30
4.2
dawdi7
11
Legionista

Każdy z tych artykułów to lanie wody i gdybanie...

23.07.2021 10:39
5
1
odpowiedz
radas_b
37
Generał

Idea mieszania epok i starć spitfire’ów z F-35 czy żołnierzy z MP40 z komandosami ze SCAR-ami z podwieszonym granatnikiem kompletnie do mnie nie przemawia – i wcale nie chodzi tu o brak balansu.

Następny co mu swoboda przeszkadza...

Druga sprawa to sam edytor, który po przejściu fazy paru głównych kafelków pełnię możliwości otwiera dopiero w trybie „edytora logiki”. Przypominające ekran programisty paski z przeróżnymi opcjami zapewne odstraszą wielu zapaleńców, a jeszcze mniej osób będzie rzeczywiście potrafiło stworzyć tam coś sensownego

No ta... bo procon i wszystkie pluginy za czasów BF3/4 to było nad wyraz przejrzyste narzędzie... Jedno jest pewne, tworzenie i administrowanie serwerem nie jest dla wszystkich. I 99,9% graczy nawet nie będzie próbowało się za to zabierać.

Battlefield Portal, oprócz radości z powrotu starych, dobrych BF-ów, budzi też pewne obawy. Ogólny dostęp do edytora na stronie WWW, nawet dla osób nieposiadających gry, może sprawić, że listy customowych trybów szybko zapełnią się niezliczoną ilością śmieciowych kombinacji, z których będzie trudno wyłowić te naprawdę ciekawe i dopracowane.

A od czego przepraszam są filtry w przeglądarce serwerów? To jest problem po stronie developera a nie po stronie gracza... Jak developer da dobrą przeglądarkę serwerów to gracz sobie poradzi.

Czy Portal w Battlefieldzie 2042 będzie początkiem pewnej rewolucji i wyznaczy kierunek rozwoju sieciowego grania? Gier, w których sami tworzymy sobie rozgrywkę i zasady, a studia deweloperskie dostarczają głównie narzędzia i assety? Zapewne nie do końca.

No nie, nie do końca. Za czasów BF3, BF4 to serwey które były tworzone przez graczy (fast resp, no explosive, 1000% ticket) były najbardziej obleganymi. Ba nawet w tej chwili można się zalogować do battleloga i widać w przeglądarce, że jest masa pełnych serwerów, które mają niestandardowe zasady. Na przykład pistol only jest w tej chwili zapchany i kilka osób w kolejce... Więc BF 2042 nie biędzie żadnym poczatkiem. Będzie jedynie rozwinięciem tego do czego starzy fani serii byli latami przyzwyczajani. Swoboda i sandboxowość.. Co z resztą dobitnie widać po trailerach w którym co chwila są nawiązania do akcji kompletnie nie znanych graczom, którzy dołączyli do zabawy przy BF1i BF5. W BF1 i BF5 próbowano to ukrócić no i chyba im się to odrobinę czkawkom odbiło...

Reasumując, zamiast się obawiać o "biednego gracza" czy sobie poradzi może warto się lepiej zastanowić, czy doveloperzy dowiozą to co obiecują. Bo co jak co, ale prawie wszystkie premiery BF w ostatnim dziesięcioleciu to niezły burdel. I to nie z winy gracza.

post wyedytowany przez radas_b 2021-07-23 10:58:56
23.07.2021 18:41
😁
6
1
odpowiedz
Colidace
59
Pretorianin

Większość graczy będzie grała na oficjalnych serwerach. Do tej pory "customowe" serwery robione przez ludzi w większości przypadków tylko ZABRANIAŁY czegoś konkretnego, więc kto chciał grać w wykastrowaną grę.
Trzeba pamiętać że edytor logiki trafi też w ręce ludzi obytych z programowaniem czy projektowaniem gier, więc niektóre wybrane serwery mogą przynieść zupełnie nowy gatunek, tryb kooperacji czy odpowiednik np. Rainbow Six, Ghost Recon, jakiś survival itp.

Tak naprawdę jedyne czego brakuje w Frostbite żeby rozwinąć skrzydła w tej postaci to prawdziwego dynamicznego AI/SI (tak jak jest w Unreal Engine). Wtedy Battlefield może stać się platformą na której się robi/tworzy rozgrywkę według upodobań podobną do serii ARMA tylko z nowoczesnym silnikiem.
ARMA jest w 90% przypadków platformą na której gracze sami decydują o wszystkim. Ta gra prawie nie istnieje bez modyfikacji.

Słowem zamknęli buzię wszystkim sceptykom, bo ciężko teraz napisać "stary batek był lepszy", a ewentualnie można ponarzekać w stylu "nigdy nie lubiłem BF'a".
Wygląda to jak zemsta - zrzucili odpowiedzialność na graczy. Wygląda na to że z DICE się nie zadziera :D

DICE: "Pokażcie więc co sami umiecie"
I tego się gracze boją, że się okaże że większość z nich nie jest zbyt ogarnięta.

Ale nie ma się co bać na 1000 śmieciowych pomysłów zawsze znajdzie się kilkadziesiąt stworzonych przez geniuszy. Tylko czy będzie o nich na tyle głośno w mediach żeby je wyłowić z plebsu?
Zawsze pozostają "firmowe" normalne serwery w razie czego.

post wyedytowany przez Colidace 2021-07-23 19:28:38
25.07.2021 14:39
7
1
odpowiedz
Drantzell
4
Junior

Ja tam w dziwactwa grać raczej nie będę, ale jak się pojawią serwery pt „RUSH VALPARISO ARICA HARBOR ONLY” to będę częstym gościem ;)

Preorder na Ultimate złożony.

Zapowiedź Tryb Battlefield Portal jest jak obietnica ciasta i podstępna GLaDOS w jednym