Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Diluvion | PC

14.07.2021 03:44
Hayabusa
😡
1
Hayabusa
202
Tchale
2.5

Grałem.

Tytuł mógłby mieć pewien potencjał, w szczególności dzięki klimatycznej oprawie audiowizualnej i historii. Sposób, w jaki ją opowiada - na plus.

Elementy zarządzania załogą - OK.

Dlaczego oceniam grę tak słabo?

Po pierwsze: nigdy w życiu nie zdarzyło mi się odpalić bardziej zabugowanego tytułu. Co z tego, że chodzi stabilnie jeśli notorycznie zdarzają się takie rzeczy jak:
- reset ekwipunktu i kasy
- próba sprzedaży przedmiotu wygląda tak że dostajemy kasę, ale przedmiot zostaje w ekwipunku więc możemy nabijać kasę w nieskończoność
- ale żeby nie było za dobrze czasem nie idzie znaleźć/kupić tego co nam potrzebne
- niektóre questy nie działają. Bo tak. Jeden z bardziej frustrujących przykładów: mamy odnaleźć zaginiony okręt w labiryncie korytarzy. Nie byłoby to trudne, bo trasę wyznaczają boje.
Tyle, że 1. w opisie questa nie ma informacji o bojach, musimy sami się domyślić co oznaczają, co nie byłoby problemem gdyby nie 2. - boje z jakiegoś powodu czasem są niewidoczne. Powodzenia!

Do tego dochodzi koszmarne sterowanie okrętem w czasie walki, najczęściej efektem jest totalny chaos. Przy okazji - niby mamy różne uzbrojenie dla swojego okrętu, ale w praktyce tych różnic za bardzo nie czuć. Zresztą i tak nie są jakoś szczegółowo opisane.

Interfejs, w tym mapa są po prostu kiepskie. Wyznaczanie punktu do którego chcemy płynąć wygląda tak, że gra za nas wybiera punkt ale jest on widoczny tylko na mapie. Nie ma ścieżki, nie ma sposobu żeby sensownie określić w przestrzeni jaki kurs mamy trzymać.

No i jeszcze jedna śmieszna rzecz: w czasie eksploracji trafiam na potworki, które powinienem ubić w ramach jednego z questów. Quest nie jest aktywny, więc potworków NIE da się ubić - zamiast zginąć po ostatnim trafieniu po prostu dalej nas ścigają.
Przez całą mapę.
Cały czas atakując.
I nie da się ich pozbyć.

Z pomniejszych plusów ujemnych: interakcje między bohaterami mogłyby być ciekawe, ale i tak ograniczają się do kilku linijek. Historia i w zasadzie wszystko jest podane tak skrótowo, że nie mamy możliwości żeby się tym nacieszyć. Potencjał był, ale został zmarnowany.

Reasumując: chyba pierwsza gra na GOLu którą recenzuję. Niestety, potencjał gry mordują bugi i niedoróbki. Jeśli ktoś chce poczuć klimat gry, to niech odpali filmiki na YT - są osoby którym udało się przejść grę. Jej kupowanie i przechodzenie na własną rękę mija się kompletnie z celem.

PS: Grałem z najbardziej ponoć poprawioną, ostatnią wersję gry. Jeśli jest tak zabugowana to wolę nie myśleć jak wyglądała w momencie premiery.
Nadto, ciekawostka: w grze najwyraźniej nie ma konsoli, nie ma debugera czy listy cheatów - nie wiem, czy deweloperom nie chciało się jej zaimplementować ale jest to problem o tyle że jeśli trafimy na buga który całkowicie rozwala grę to nie możemy nic z tym zrobić.
W dodatku, w przeciwieństwie choćby do Bloodlines tutaj NIE ma żadnego hotfixa czy patcha wypuszczonego przez fanów. Są gigantyczne niedoróbki, ale bez rozwiązań.

post wyedytowany przez Hayabusa 2021-07-14 03:49:24
Gra Diluvion | PC