Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Szlachetna paczka GOL & Przyjaciele 2019 - Zebraliśmy: 5197,86 zł (MAŁA RELACJA i OFICJALNE ZAKOŃCZENIE) :)

08.11.2019 07:51
Łyczek
😊
1
15
Łyczek
181
The Chosen One

Szlachetna paczka GOL & Przyjaciele 2019 - Zebraliśmy: 5197,86 zł (MAŁA RELACJA i OFICJALNE ZAKOŃCZENIE) :)

Czym jest Szlachetna paczka ?
SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Jak działa Paczka ?

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
Wolontariusze, czyli Super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system SZLACHETNEJ PACZKI może skutecznie działać.Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Stowarzyszenie WIOSNA, organizator SZLACHETNEJ PACZKI, daje jej niezwykłą filozofię pomagania, twórcze podejście do pracy z ludźmi, unikatowe systemy zarządzania i wolność dawania siebie innym. Pomóż rodzinie w potrzebie lub dokonaj wpłaty na organizację projektu i zmieniaj świat na lepsze! Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany. W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje dana rodzina. W Paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb. Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE prócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą ona jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowana z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

Jak zrobić Paczkę? Co robi Darczyńca przygotowując Szlachetną Paczkę?
1. Wybiera Rodzinę, której chce pomóc.
2. Zbiera grupę osób, z którą przygotowuje paczki.
3. Zbiera przedmioty z listy potrzeb wybranej Rodziny.
4. Pakuje paczki i przywozi do wyznaczonego magazynu w dniach 7-8 grudnia 2019.

Strona: http://www.szlachetnapaczka.pl/

------------------------------------------------------------

W jaki sposób sobie wyobrażam akcję GOL Szlachetna paczka 2019 ? Jedynym sposobem jest zaufanie do osób, które będą dysponowały pieniędzmi. Ja wraz z żoną zgłaszamy się jako osoby, które zgłaszają się poprowadzić całą paczkę od początku do końca. Tak było w 2013 roku. Oczywiście wszystkie zakupy za tę kwotę będą w wątku przedstawione w postaci zdjęć paragonów, faktury etc.

Już raz, w 2013 roku zrobiliśmy taką paczkę, na której zabraliśmy ponad 2100 zł:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12989786

Wstępnie, tak myśleliśmy, żeby w tym roku wybrać i zorganizować paczkę dla osoby/osób starszej/starszych - wszystko zależy od kwoty jaka zostanie zebrana :)

------------------------------------------------------------

Dane potrzebne do przelewu:

1) Numery kont bankowych, na które będą zbierane pieniądze:

50 1140 2004 0000 3102 7198 5862 (mBank)

Marcin Łyczkowski (w tytule przelewu podajcie nick z GOLa)

2) Paypal, również ten sam właściciel:

[email protected] (w tytule przelewu podajcie nick z GOLa)

3) Revolut, istniej również wpłata na konto. Najlepiej pisać w tej sprawie na maila: [email protected], wtedy podam info jak to zrobić.

Bardzo proszę, aby w tytułach przelewu (chyba że ktoś chce zrobić to anonimowo, to niech nie podaje nicku). Codziennie będzie aktualizowany stan konta paczki. Jeżeli możecie popytajcie w pracy czy ktoś będzie w stanie "coś" od siebie dorzucić. W tym roku na pewno ze strony żony (w pracy) też będą zbierane dodatkowo pieniądze dla Naszej paczki :)

Do kiedy trwa zbiórka ?
ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIERANIE PIENIĘDZY W TYM ROKU :)

ZEBRALIŚMY: 3534,55 zł (GOL) 5197,86 zł (Przyjaciele)
mBank: 2865,65 zł (GOL) + 1663,31 zł (Przyjaciele)
PayPal: 618,90 zł (GOL)
Revolut: 50 zł (GOL)

Lista darczyńców GOLa (kwoty, które są zaksięgowane na kontach):
=Esiu=-
12dura
adam11$13
Barthez x
benek1267
CheshireDog
cswthomas93pl
Dawko062
Długowłosy Metal
jackowsky
jambond
jarekao
Jeremy Clarkson
John_Doe
eJay
EnX
Ezio Auditore1991
Face SHit
gnoll
Gregov
grish_em_all
Harry M.
k42a_
Klioss
Kriskow22
konewko01
Kong123
krokers
Leo Tar
Leonidaspm
Loon (mohenjodaro)
[email protected]
maciell
Maniek9012
marcinbvb
marcing805
mariaczi
matmafan
Matysiak G
Maverick0069
michaukowski
Mutant z Krainy OZ
Nick
PanSmok
PanWaras
Paudyn
pawelisto
punish3r
r_ADM
Sir klesk
Smoleń
Stitch001
Thermometrr
twostupiddogs
tygrysek
UrBan1212
Vidos
VirtualManiac
Viti
wielebny_666
wilczyn
xanat0s
Xinjin
xBisHoPx
Yaca Killer
Yuri the Crusader

A ZATEM, DO DZIEŁA! :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-20 16:49:16
11.11.2019 10:19
wielebny_666
24
16
odpowiedz
1 odpowiedź
wielebny_666
120
Generał

Nie wstydzę się tego napisać, kiedyś korzystałem z pomocy Szlachetnej Paczki i bardzo miło wspominam ludzi, którzy nas odwiedzili, a że teraz polepszyło mi się wiec i ja się dorzucę, przelew poszedł. Pozdrawiam wszystkich i uwierzcie mi pomagać zawsze jest warto.

Konkretnie szlachetna paczka dotarła do mnie 2 razy, zbiórkę zorganizowała wychowawczyni mojej córki, miałem na prawdę bardzo zły czas i masę głupich myśli w głowie, ale dzięki tej pomocy możecie mi uwierzyć odżyłem, a uśmiech dzieci kiedy dostały prezenty był dla mnie najlepszym czasem. Troszkę się rozkleiłem pisząc tego posta, ale ciul z tym.

post wyedytowany przez wielebny_666 2019-11-11 11:01:10
12.12.2019 18:50
Łyczek
😍
133
10
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Oficjalnie mogę napisać, że Szlachetna paczka GOL & Przyjaciele 2019 została zakończona :) Na wstępnie bardzo chcieliśmy wraz z żoną bardzo wszystkim podziękować za KAŻDY grosz, który dorzuciliście do niesamowitej kwoty, którą się udało zebrać. Ostatecznie jeszcze kilku znajomych się dorzuciło w trakcie, więc przekroczyliśmy 5000 zł! Oprócz tego słowa podziękowań należą się ADMINOM GOLa, którzy zaufali nam podwieszając wątek (dzięki czemu zebraliśmy potężną sumę). W sumie nie wiem od czego tu zacząć, żeby nie umknęły mi wszystkie emocje jakie nam towarzyszyły przy całej organizacji paczki. Przede wszystkim wybór rodzin - to chyba było dla nas najgorsza sprawa w całej inicjatywie. W prywatnej podróży do Krakowa żona dzielnie szukała osób samotnych w dalszym obrębie niż nasz rejon zamieszkania (mieszkamy w Warszawie). Pisząc "dzielnie" miałem na myśli sytuację, gdzie trudno było robić "selekcję" wśród wstępnie wybranych osób - każdy potrzebuje pomocy, a my ze łzami w oczach odrzucaliśmy kolejne osoby, które "mniej" skradły nam serca. Po raz kolejny taka akcja uświadamia nas jak ważne w życiu jest zdrowie ... Do rzeczy: wybraliśmy okolice Płocka, czyli ponad 100 km od nas. Wybór padł na starszą Panią po 70 roku życia, która żyje samotnie, ledwo starcza jej na życie, ale z opisu wynikało, że pomimo przeciwieństw losu jest nadal pomocną i radosną kobietą. W trakcie rozmów z wolontariuszem i naszych wcześniejszych wyliczeń "kosztorysu" uznaliśmy, że będziemy w stanie spełnić wszystkie życzenia starszej Pani + będziemy w stanie dorzucić się do rodziny z dziećmi, których los okrutnie potraktował w postaci fatalnej choroby. Główne życzenia tej rodziny spełnili inni darczyńcy, a my postanowiliśmy spełnić pozostałe życzenia tej rodziny. I tak zaczęliśmy akcję zakupów. Akcja trwała długo i w sumie każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na wybieraniu rzeczy. Zwiedziliśmy chyba ponad 10 sklepów stacjonarnych w celu zakupu odzieży, obuwia etc. + zamawianie on-line. Na sam koniec zdecydowaliśmy się na zakup żywności dla obu "rodzin" w marketach. Oczywiście w międzyczasie musieliśmy załatwić sobie środek transportu, którym wszystkie paczki należało przetransportować do magazynu Szlachetnej Paczki (dzięki Łukasz za bezinteresowne pożyczenie auta - choć wiem, że i tego tego nie czytasz). Siedzimy już parę dni po zakończonej akcji, ale naprawdę trochę dała nam ona w kość, zwłaszcza fizycznie: załatwianie pudeł, wnoszenia samemu meblościanki, klejenie pudeł, noszenie pudeł, jeżdżenie po sklepach / paczkomatach / punktach odbioru etc. Nie będziemy ukrywać, że to wszystko zabiera mnóstwo czasu i jak sobie pomyślę ile czasu zajęło nam poświęcenie się dla tego to wyjdzie minimalnie doba (i to tylko dzięki żonie, która jest najlepszy organizatorem jakiego znam). ALE to wszystko jest nieważne, gdy myślisz co tak naprawdę DOBREGO ZROBILIŚMY MY WSZYSCY dla osób, dla których los nie był łaskawy. Hasło reklamowe "Pomaganie jest fajne!" naprawdę ma sens :)

W sumie to by było chyba na tyle. Czas na zdjęcia poniżej :)

P.S. Zostaliśmy nawet opisani "w gazecie" - nasze imiona i nazwiska są jako jedyne wymienione w tej relacji, więc będziecie wiedzieć o jakim małżeństwie była mowa :) Nawet wspomniane jest "tajemnicze" forum dyskusyjne (czyli Wy) :D
https://plock.gosc.pl/doc/6030476.Wypatrywani-jak-pierwsza-gwiazdka

P.S.2 Na pierwszym zdjęciu mamy paragony jako dowód zakupów jakie dokonaliśmy za zebraną sumę (osoby, które nie do końca wierzą, że jednak cała kwota poszła na paczkę - chętnie wyślę im @ skany tych paragonów, napiszcie po prostu na maila).

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:14:46
12.11.2019 11:04
XboxOneS
41
7
odpowiedz
1 odpowiedź
XboxOneS
21
RE FAN

Niestety nie jestem w stanie teraz się dorzucić, ale mogę wam powiedzieć że jestem pełen podziwu jak wielu ludzi na tym forum ma dobre serce i chcę pomóc.

Sam wychowałem się w bardzo biednej rodzinie, ubrania nosiłem po starszym rodzeństwie, jadłem chleb z margaryną i cieszyłem się jedną zabawką.
Też na święta dostawaliśmy jakieś paczki.
Pamiętam jak raz rano ktoś zapukał do drzwi potem mój ojciec je otworzył nikogo nie było, a pod drzwiami leżała wielka torba z prezentami, radość jaką wtedy czułem była nie do opisania, miałem słodycze, nowe ubrania i zabawki.
Aż wzruszył mnie ten wątek, naprawdę bardzo doceniam wasz wkład w tą akcje, bo wiem jak to jest nie mieć nic.
Łyczek masz złote serce <3

17.11.2019 10:51
Łyczek
😉
106
7
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Nie odzywałem się ostatnio, gdyż aktualnie jestem w Krakowie, gdzie rozleciał mi się samochód i jest problem z mechanikami (24h jest dwóch, w tym jeden wystawia ludzi do wiatru, a drugi w sumie jest tak 24h, że nie odbiera telefonów) :|

Do rzeczy: wybraliśmy wczoraj do pomocy starszą Panią (73 lata).

Myśleliśmy o wybraniu dwóch rodzin, ale potrzeby tej Pani są na tyle duże, że chcemy je spełnić wszystkie. Chcieliśmy dodać jakąś rodzinę o małych potrzebach, ale takie rodziny znikają w błyskawicznym tempie (wczoraj było z samego rana 5500 rodzin, a podczas wyboru już tylko 2800). Jeżeli zostaną nam jakieś środki to przeznaczymy to przeznaczymy je na Szlachetną Paczkę - te środki są przeznaczane na dary dla rodzin, które nie zostały wybrane.

[Edit] Aktualizacja kwoty na dzień dzisiejszy. Dodano wpłaty z GOLa i naszych kolegów z pracy, znajomych etc. (czytaj: Przyjaciele) :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-17 11:13:28
12.12.2019 18:52
Łyczek
😍
148
7
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

I podziękowania dla NAS wszystkich od Szlachetnej Paczki :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:02:02
14.11.2019 13:33
Paudyn
😢
73
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

Jakas menda jest na forum...

18.11.2019 20:04
Łyczek
👍
120
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Rozmawialiśmy z Panią wolontariuszką i najprawdopodobniej ze względu na kwotę, którą zebraliśmy (210 zł jeszcze doszły od przyjaciół, więc kwota 5000 zł zebrana), oprócz spełnienia wszystkich potrzeb starszej Pani dorzucimy się do zakupu żywności i chemii gospodarczej do rodziny, w której choruje Pan na nowotwór.

Zatem GOL obejmie dwie rodziny: starszą Panią ("w pełni") + Pana chorego na nowotwór i jego rodzinę ("częściowo"). Dzięki temu wykorzystamy w całą kwotę dla osób potrzebujących :)

[Edit] Rozszerzę wypowiedź o "częściowej" pomocy. Pan, który choruje na nowotwór wraz z rodziną będzie miał od innych pomagających zapewnione pierwsze potrzeby jakie wskazał. Dodatkowo są potrzeby, które ułatwiłyby codzienne życie, jedzenie, chemia gospodarcza etc. My, GOLasy & Przyjaciele zrobimy wszystko, aby te potrzeby również spełnić :) Pani starsza i Pan chorujący na nowotwór są na "naszą korzyść" w tej samej okolicy, zatem transport wszystkich paczek będzie do jednego magazynu.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 20:31:34
12.12.2019 18:50
Łyczek
134
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Żywność zakupiona w markecie :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:53:15
12.12.2019 18:50
Łyczek
135
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Żywność rozłożona w domu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:54:08
12.12.2019 18:50
Łyczek
136
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

"Trochę" gratisów dzięki znajomości żony, czyli chemia :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:55:28
08.11.2019 08:07
Face SHit
👍
2
1
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Do końca następnego tygodnia na pewno coś wpłacę. Fajnie że się w takie coś angażujesz.

08.11.2019 08:15
Yaca Killer
👍
3
1
odpowiedz
Yaca Killer
217
Regent

Nadwyżka na Paypalu właśnie została zagospodarowana.

Powodzenia życzę i trzymam kciuki.

08.11.2019 08:55
introniligator0
4
2
odpowiedz
introniligator0
6
Generał

Ok

spoiler start

tak tak wiem

spoiler stopWstępnie, tak myśleliśmy, żeby w tym roku wybrać i zorganizować paczkę dla osoby/osób starszej/starszych

To jest bardzo dobry pomysł.

spoiler start

To będzie lepsze niż 3kg slodyczy

spoiler stop

post wyedytowany przez introniligator0 2019-11-08 09:01:19
08.11.2019 09:24
cswthomas93pl
😉
5
1
odpowiedz
cswthomas93pl
92
Legend

Tak jak mówiłem tak zrobiłem, przelew poszedł.

08.11.2019 09:57
Łyczek
📄
6
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Baza Rodzin w potrzebie, czekających na pomoc w ramach 19. edycji Szlachetnej Paczki, zostanie otwarta 16 listopada 2019 r.

08.11.2019 22:05
Xinjin
📄
7
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

do adminów: nie dało by się podwiesić tego wątku na czas trwania zbiórki? Myślę, że inicjatywa Łyczka jest na tyle szlachetna, że warto byłoby dotrzeć do jak największej liczby użytkowników forum.

post wyedytowany przez Xinjin 2019-11-08 22:15:00
08.11.2019 22:18
7.1
zanonimizowany1263582
19
Senator

Też jestem za. Bo tak ciągle podwieszać postem? Wtedy jak najwięcej ludzi by pomogło a tak? Kto zapostuje...

09.11.2019 09:14
grish_em_all
7.2
grish_em_all
193
Grish

Napisałem w wątku "pytania i uwagi", liczę na to że moja prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona :)

09.11.2019 00:13
M@co
8
1
odpowiedz
1 odpowiedź
[email protected]
73
Generał

Poszło z jednego konta.

09.11.2019 00:28
👍
8.1
zanonimizowany1263582
19
Senator

No to teraz na drugą nogę i pójdzie z drugiego konta. :)

post wyedytowany przez zanonimizowany1263582 2019-11-09 00:29:40
09.11.2019 09:09
grish_em_all
👍
9
1
odpowiedz
grish_em_all
193
Grish

Dorzucam swoje przysłowiowe 3 grosze :)

09.11.2019 16:14
g40st
10
odpowiedz
3 odpowiedzi
g40st
143
Three headed monkey

GRY-Online.plAdmin forum

Wątek podwiesiliśmy do poniedziałku na prośbę czytelników.

09.11.2019 16:40
Xinjin
😃
10.1
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

@g40st - dlaczego tak krótko?

09.11.2019 17:12
Face SHit
10.2
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Dobre i to, ale uważam że powinniście podwiesić to do momentu zakończenia zbiórki. Was to nic nie kosztuje, a jest szansa że dzięki temu wpadnie kilka złotych więcej.

09.11.2019 17:51
introniligator0
10.3
introniligator0
6
Generał

Gol nie jest organizatorem. To nie koniecznie musi być takie proste jak mogłoby się wydawać.

09.11.2019 18:23
g40st
11
odpowiedz
g40st
143
Three headed monkey

GRY-Online.plAdmin forum

Zobaczymy, jak będzie duży odzew to przedłużymy. Albo powtórzymy akcję. W przyszłym tygodniu funkcja podwieszania prawdopodobnie przyda się w kwestii pewnych ogłoszeń i zmian technicznych.

post wyedytowany przez g40st 2019-11-09 18:24:29
09.11.2019 20:27
jambond
12
1
odpowiedz
jambond
110
KeRmiT

W ramach generowania odzewu na PayPal powędrowało coś ode mnie ;)

09.11.2019 20:30
Smoleń
👍
13
1
odpowiedz
Smoleń
149
Sumatran Rat-Monkey

Tak jak pisałem wcześniej, jestem za

09.11.2019 21:39
Łyczek
😉
14
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Bardzo dziękuję Adminowi za ten gest :)

A może by tak udało się wspomnieć o akcji w TVGRY.pl? Choć pewnie to nie przejdzie ze względu na to, że nie jest to oficjalna zbiórka GOLa.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-09 22:10:24
09.11.2019 22:01
Herr Pietrus
15
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
185
Ubecka Wdowa

Już nie przesadzajcie z tym żebractwem, w kraju dobrobyt, Żabki mnożą się jak króliki, chociaż w każdej drożyzna, mieszkania sprzedają się jeszcze przed zaprojektowaniem, wzrosły dochody z handlu, jest 500+ i kredkowe... 13 emerytura...

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2019-11-09 22:01:36
09.11.2019 23:02
Face SHit
15.1
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Niestety bywają i takie przypadki że nawet zapomoga państwowa nie jest wystarczająca.

09.11.2019 23:11
15.2
1
12dura
47
Senator

Niektórzy nie mają tak dobrze jak inni (zwłaszcza prezesy z gola) i nie zaczynali z zajebistymi lub dobrymi plecami tylko jako gołdupcy.
Przymierzając to tak jak byś zaczynał dark soulsa jako deprived grając pierwszy raz, jedym słowem przesrane, więc my jako wspaniali sunbros powinniśmy okazać człowieczeństwo i upuścić im trochę ekwipunku

09.11.2019 22:03
konewko01
😊
16
1
odpowiedz
konewko01
12
Generał

Dołożyłem cegiełkę. Pozdrawiam.

09.11.2019 22:35
pawelisto
17
1
odpowiedz
pawelisto
58
N7

Przelew za mnie i syna(również użytkownika GOL-a) wykonany :)

10.11.2019 10:48
EnX
👍
18
1
odpowiedz
EnX
137
White Dragon

Brałem udział w poprzedniej akcji, w tej też wezmę ;)

10.11.2019 12:14
😊
19
1
odpowiedz
punish3r
9
Chorąży

Dorzucone

10.11.2019 14:40
wilczyn
👍
20
1
odpowiedz
wilczyn
63
Generał

Wysłałem przez paypala. Trzymam kciuki za jak największą kwotę :)

10.11.2019 17:00
21
odpowiedz
1 odpowiedź
Carrol
3
Centurion

Jestem zdziwiony, że rzucacie swoimi pieniędzmi w fundację o wątpliwej reputacji. Przecież to z waszych wpłat dalej będą wypłacać sobie olbrzymie pensje i walczyć o przywództwo w fundacji.
Nie lepiej zrobić własną, nawet najmniejszą paczkę i dać bezpośrednio osobie potrzebującej?
Tyle pisali o Szlachetnej Paczce a wy głusi i ślepi.

10.11.2019 17:39
Face SHit
21.1
3
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Przepadnij!

10.11.2019 17:19
jarekao
22
odpowiedz
3 odpowiedzi
jarekao
114
PAX

Oczy mi krwawią jak widzę nierówną kwotę. Musiałem wpłacić żeby zrobiło się okrągło. Niestety z tego co widzę to przelew dojdzie 12.11.
Połowa gola chwali się kartami za 6k a dziwnym trafem takie akcje unika :)

10.11.2019 17:23
introniligator0
22.1
1
introniligator0
6
Generał

Tak. Każdy ma netflixa, jara fajki, lokuje hajs w zlocie i dolarach bo kryzys idzie a jak co do czego to 2,61zl wysyła.

spoiler start

Wstawił bym xd ale to gimbusiarskie

spoiler stop

.

post wyedytowany przez introniligator0 2019-11-10 17:24:12
10.11.2019 22:23
DanuelX
22.2
DanuelX
82
Kopalny

Połowa gola chwali się kartami za 6k a dziwnym trafem takie akcje unika
Za to inni chwalą się jak to wpłacili na akcje charytatywną. Każdy poprawia swoją samoocenę jak mu pasuje.

12.11.2019 12:12
22.3
velociraper
34
Generał

Co za wiesniackie komentarze.
Każdy dał co mógł lub chciał.
Takie zachowanie tylko świadczy o was.

A Ci co dali najwięcej pewnie nawet nie napisali nic w wątku bo nie muszą sobie przedłużać peniska jak niektórzy.

post wyedytowany przez velociraper 2019-11-12 12:12:45
10.11.2019 23:50
M@co
23
odpowiedz
6 odpowiedzi
[email protected]
73
Generał

Btw. Łyczek nie masz może revoluta albo bliska podpiętego pod to lonto? Na pewno jeszcze coś wpłacę i tym by mi było najwygodniej ;)
Numer zawsze można na pw udostępnić żeby Ci nikt później spamu nie robił.

11.11.2019 11:21
Łyczek
23.1
Łyczek
181
The Chosen One

Mam Revoluta. Więc chyba to wygląda tak, że podsyłasz mi link na @, w który klikam i się kasa pojawia mi na koncie, tak?

11.11.2019 11:48
M@co
23.2
[email protected]
73
Generał

Nie wiem czy ta opcja z linkiem płatności nie działa tak, że Ty po kliknięciu w link będziesz musiał podać swój numer konta i wtedy zostanie zrealizowany przelew. W takim przypadku nie byłoby to ułatwienie, a przerzucenie na Ciebie obowiązku wypełniania danych przelewu. Ja do tej pory korzystałem tylko z opcji przelewu na numer telefonu podpięty do revoluta. Ten email co masz podpięty do paypala jest też użyty w revolucie? Dodałbym Cię jako kontakt i wtedy przelał kasę :)

11.11.2019 12:07
M@co
23.4
[email protected]
73
Generał

Kiedyś ktoś mi podał link, ja kliknąłem i kasa wpłynęła. Ale możliwe, że wpierw musiałem mieć tę osobę "w znajomych".

To jus sam nie wiem. Z ciekawości wysłałem link na tego maila. Daj znać czy po kliknięciu automatycznie dodało kasę w aplikacji.

11.11.2019 12:39
Łyczek
23.5
Łyczek
181
The Chosen One

"Przelew wysłany

Wspaniale! Pieniądze już są na Twoim koncie Revolut!"

Chcesz te pieniądze z powrotem czy dołączyć je? :)

11.11.2019 12:50
M@co
23.6
[email protected]
73
Generał

Dobrze wiedzieć, że to tak działa. Te pieniądze są na paczkę :)

11.11.2019 12:52
23.7
QrKo
103
Yarr!

Jak załatwiliście już sprawę z tym Revolutem to Łyczku sugeruję edycje posta i wywalenie adresu. Przezorny zawsze ubezpieczony, szkoda żeby działając w dobrej wierze spotkały Cię za jakiś czas nieprzyjemności jak ktoś wykryje jakąś lukę.

11.11.2019 10:19
wielebny_666
24
16
odpowiedz
1 odpowiedź
wielebny_666
120
Generał

Nie wstydzę się tego napisać, kiedyś korzystałem z pomocy Szlachetnej Paczki i bardzo miło wspominam ludzi, którzy nas odwiedzili, a że teraz polepszyło mi się wiec i ja się dorzucę, przelew poszedł. Pozdrawiam wszystkich i uwierzcie mi pomagać zawsze jest warto.

Konkretnie szlachetna paczka dotarła do mnie 2 razy, zbiórkę zorganizowała wychowawczyni mojej córki, miałem na prawdę bardzo zły czas i masę głupich myśli w głowie, ale dzięki tej pomocy możecie mi uwierzyć odżyłem, a uśmiech dzieci kiedy dostały prezenty był dla mnie najlepszym czasem. Troszkę się rozkleiłem pisząc tego posta, ale ciul z tym.

post wyedytowany przez wielebny_666 2019-11-11 11:01:10
11.11.2019 11:22
Łyczek
👍
24.1
Łyczek
181
The Chosen One

Bardzo fajnie się czyta tego typu komentarze :)

11.11.2019 11:25
Drackula
25
odpowiedz
Drackula
194
Bloody Rider

Wczoraj wieczorem wydawalo mi sie ze widzialem w tytule 200 tys zebranych zlotowek I pomyslalem, kurna, ale golasy sie rzucily, niesamowite!. Dzis patrze a tu tylko 400 PLNow.

Ale mimo wszystko powodzenia z pomyslem.

11.11.2019 12:01
26
odpowiedz
5 odpowiedzi
karnisterniak
101
Konsul

Ja nie wierzę w takie akcje. Od razu wyobrażam sobie że ktoś to wyda na nowy sprzęt do grania, jakieś serwery czy gry, ale jeśli ktoś wierzy to się przyłączy :)

11.11.2019 12:15
Drackula
26.1
Drackula
194
Bloody Rider

Kazda akcja charytatywna niesie za soba koszty jej prowadzenia. Kwestia pozozstaje to, ile procentowo organizatorzy takich akcji przeznaczaja na koszta , wliczajac wyplaty dla pracownikow i siebie.
Sa akcje gdzie te koszta nie przekraczaja 10%, sa takie gdzie jest to w okolicach 50-60%, ale sa tez takie, ktore prawie nic nie przeznaczaja na pomoc a tworcy zrobili z nich sobie fajne zrodlo dochodu.
Jak ktos chce to znajdzie taka, ktora wykorzysta darowane srodki na szczytny cel. Zalezy od tego czy ktos faktycznie chce pomoc czy nie.

post wyedytowany przez Drackula 2019-11-11 12:25:00
11.11.2019 12:33
Łyczek
26.2
Łyczek
181
The Chosen One

W 2013 roku przedstawiliśmy wszystkie zdjęcia rachunków. Dodatkowo zrobiliśmy zdjęcia prezentów jakie trafiły do osób potrzebujących. W tym roku tak samo zrobimy. Cieszę się, że dużo osób nam zaufało :)

11.11.2019 13:06
mohenjodaro
26.3
mohenjodaro
68
Twój przyjaciel

Łyczek jest z nami dłużej, niż ty jesteś na świecie, obrażasz jego i nas takimi postami

11.11.2019 13:07
wielebny_666
26.4
wielebny_666
120
Generał

@karnisterniak każdy wierzy w co chce, u mnie to wyglądało tak, że osoba która przeprowadzała ze mną wywiad okazała się moim darczyńcą bardzo miło wspominam ten czas, @Łyczek nie daj się pajacom którzy wypisują głupoty, damy radę

11.11.2019 21:57
cswthomas93pl
26.5
cswthomas93pl
92
Legend

To zachowaj dla siebie te wypociny, Łyczek nie jest pierwszym lepszym użytkownikiem.

post wyedytowany przez cswthomas93pl 2019-11-11 21:57:17
11.11.2019 12:57
Łyczek
📄
27
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

WAŻNA INFORMACJA: zbiórka trwa do 17 listopada.

11.11.2019 13:20
Mutant z Krainy OZ
28
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

Poszło, według banku ma być jutro po południu u ciebie.

11.11.2019 15:16
maciell
29
1
odpowiedz
maciell
70
Generał

Poszlo. Jutro powinno byc u Ciebie. Pozdrawiam niezwykle serdecznie.

11.11.2019 17:11
Leo Tar
👍
30
1
odpowiedz
Leo Tar
18
Pretorianin

A i z zagramanicy coś dostaniecie.

Pozdro.

11.11.2019 17:31
Thermometrr
31
1
odpowiedz
Thermometrr
109
out of space

Dołożyłem się i ja. Szacunek za organizowanie akcji :)

11.11.2019 19:35
Łyczek
😍
32
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Jutro pewnie przyjdą Wasze przelewy :) Super. Jeszcze niecały tydzień zbieramy.

11.11.2019 19:37
33
odpowiedz
5 odpowiedzi
Szary-Wilku
26
Konsul

Zapraszam Alexa żeby wspomógł rodzinę w potrzebie :)

11.11.2019 21:34
Krokers
33.1
1
Krokers
33
Pretorianin

I Hydro. Bo wiadomo dla nich taki zakup Rtx 2080 TI jest jak wyjście po bułki do sklepu.

12.11.2019 12:16
33.2
Malaga
91
ma laga

to bardzo nieelegancko wywoływać kogoś do przysłowiowej tablicy żeby wpłacił na cel charytatywny bez względu na jego zasobność portfela.
Nigdy nie wiesz czy taka osoba już kogoś nie wspiera finansowo tylko się z tym po prostu nie obnosi.

A nawet jeśli nie wpłaca to nam nic do tego i nie widzę powodu żeby od razu wieszać na nich psy.

12.11.2019 12:43
33.3
1
Szary-Wilku
26
Konsul

Malaga - nie wieszam na nikim psów - to miał być żart :) Krokers załapał

12.11.2019 13:36
Face SHit
33.4
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Mimo wszystko żart nisko lecący. Ale spoko nikt tu nikogo nie ocenia.

post wyedytowany przez Face SHit 2019-11-12 13:37:59
16.11.2019 21:49
Hydro2
33.5
Hydro2
124
Legend

Krokers - mylisz się. Rozważam sprzedaż karty graficznej i niektórych rzeczy, bo brakuje mi kasy na przeżycie. Masz coś jeszcze do dodania ?

11.11.2019 20:20
-=Esiu=-
😊
34
1
odpowiedz
-=Esiu=-
155
Everybody lies

Poszło.

11.11.2019 20:46
CheshireDog
35
1
odpowiedz
CheshireDog
89
Desk jockey

Kolejna cegiełka dołożona :)

11.11.2019 21:12
36
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1226085
22
Generał
Image

Wysyłam pierwszy raz coś przez PayPal. Gdzie mam wpisać ten nick z Gola?

post wyedytowany przez zanonimizowany1226085 2019-11-11 21:13:07
11.11.2019 21:32
Krokers
36.1
Krokers
33
Pretorianin

Dodaj uwagę - tam wpisz swój nick

11.11.2019 21:53
Łyczek
36.2
Łyczek
181
The Chosen One

Dokładnie tak. W Uwagach :)

11.11.2019 21:34
37
1
odpowiedz
zanonimizowany1230589
12
Pretorianin

Poszło. Pewnie jutro będzie na koncie.

11.11.2019 21:57
Jeremy Clarkson
👍
38
1
odpowiedz
Jeremy Clarkson
102
Prezenter

Poszło i coś ode mnie

12.11.2019 07:58
👍
39
1
odpowiedz
xBisHoPx
81
Praise the Sun!

;-)

12.11.2019 09:32
marcinbvb
40
1
odpowiedz
1 odpowiedź
marcinbvb
97
Konsul

Skromnie bo skromnie ale się dołożyłem. Szacunek za akcję.

12.11.2019 09:36
Łyczek
👍
40.1
Łyczek
181
The Chosen One

Każda złotówka się liczy :)

12.11.2019 11:04
XboxOneS
41
7
odpowiedz
1 odpowiedź
XboxOneS
21
RE FAN

Niestety nie jestem w stanie teraz się dorzucić, ale mogę wam powiedzieć że jestem pełen podziwu jak wielu ludzi na tym forum ma dobre serce i chcę pomóc.

Sam wychowałem się w bardzo biednej rodzinie, ubrania nosiłem po starszym rodzeństwie, jadłem chleb z margaryną i cieszyłem się jedną zabawką.
Też na święta dostawaliśmy jakieś paczki.
Pamiętam jak raz rano ktoś zapukał do drzwi potem mój ojciec je otworzył nikogo nie było, a pod drzwiami leżała wielka torba z prezentami, radość jaką wtedy czułem była nie do opisania, miałem słodycze, nowe ubrania i zabawki.
Aż wzruszył mnie ten wątek, naprawdę bardzo doceniam wasz wkład w tą akcje, bo wiem jak to jest nie mieć nic.
Łyczek masz złote serce <3

12.11.2019 13:18
Face SHit
41.1
3
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Ja miałem to szczęście w życiu że urodziłem się rodzinie której niczego nie brakowało, więc życie w niedostatku nie jest mi znane, ale jestem bardzo podatny na ludzkie cierpienie i biedę. Strasznie mi ciąży świadomość że komuś nie pomogłem pomimo że mogłem. Dlatego staram się pomagać na tyle na ile mogę, bo kto wie jak się życie potoczy i czy kiedyś ja sam nie będę potrzebował takiej pomocy. Chwała ci Łyczek, dla takich jak ty mają specjalne miejsce tam na górze.

12.11.2019 11:49
Łyczek
😍
42
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Aktualizacja z konta bankowego po weekendzie. WOW!

12.11.2019 12:20
mohenjodaro
👍
43
1
odpowiedz
mohenjodaro
68
Twój przyjaciel

Poszło (PayPal)

12.11.2019 13:06
Face SHit
44
1
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Tak jak obiecałem, tak zrobiłem. Poszedł przelew z mojej strony ;) Uzbierana kwota robi wrażenie.

post wyedytowany przez Face SHit 2019-11-12 13:06:19
12.11.2019 17:26
Łyczek
😍
45
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Kolejne księgowania i aktualny stan powyżej :)

[Edit] Jutro i pojutrze będę lekko niedostępny (wyjazd służbowy) - nie martwcie się, we czwartek popołudniu zaktualizuję stan kwoty jaką zbierzemy.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-12 18:04:27
12.11.2019 17:28
Mutant z Krainy OZ
👍
46
2
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

Mam nadzieje, ze uda sie zebrac wiecej niz w 2013. Jeszcze kilka dni zostalo.

12.11.2019 17:29
Paudyn
😊
47
1
odpowiedz
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

Poszlo, jutro bedzie na koncie mBanku.

12.11.2019 18:05
PanSmok
👍
48
1
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Poszło.

12.11.2019 18:07
Łyczek
😍
49
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
181
The Chosen One

Nie wiem co mam powiedzieć, jedna wpłata przed chwilą rozbija bank. Aż mi się łzy pokazały w oczach. Może tego nie powinienem pisać, ale naprawdę niektórzy z grubej rury poszli w tym roku :) Każdy daje ile może, pamiętajcie.

Brawo dla Was wszystkich. Pobijemy rekord z 2013 roku. Tego jestem pewny, gdyż jeszcze z kilku miejsc ma przyjść trochę pieniędzy.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-12 18:20:24
12.11.2019 18:21
cswthomas93pl
49.1
cswthomas93pl
92
Legend

To ile siadło? :)

12.11.2019 18:28
introniligator0
49.2
introniligator0
6
Generał

250-300

spoiler start

Mnie to akurat nie dziwi bo ludzie streamerom tysiące rzucają.

spoiler stop

post wyedytowany przez introniligator0 2019-11-12 18:29:39
12.11.2019 18:19
Maverick0069
50
1
odpowiedz
Maverick0069
54
Generał

Jestem i ja.

12.11.2019 19:12
papież Flo IV
51
odpowiedz
2 odpowiedzi
papież Flo IV
38
Biskup

Myślę, że trzech największych darczyńców powinno dostać po gwiazdeczce

12.11.2019 19:16
introniligator0
51.1
introniligator0
6
Generał

Gwiazdka jest bezcenna.

12.11.2019 21:24
Face SHit
51.2
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Administracja raczej na to nie pójdzie, ale byłoby to naprawdę fajna sprawa.

12.11.2019 19:21
Dawko062
👍
52
odpowiedz
Dawko062
56
Pora umierać

Poszło :)

12.11.2019 19:36
Kazuya_3
53
odpowiedz
Kazuya_3
143
suicidal

Aż mi głupio, ale konto bankowe wieje pustką i na razie nic nie zapowiada zmiany. Szkoda, że ta szlachetna zbiórka nastąpiła w tak dziwnym momencie mojego życia, gdzie również jestem zdany na pomoc innych.

Nie mniej - powodzenia!

12.11.2019 19:38
Xinjin
👍
54
odpowiedz
1 odpowiedź
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

Też wpłaciłem cegiełke. Inicjatywa zacna, zmobilizować grupę anonimowych dla siebie ludzi na forum o grach to już jest sztuka no i spoko się patrzy na efekty czyli stale rosnącą kwotę po aktualizacjach. Oczywiście osoba organizatora (Łyczek) również ma tu niebagatelne znaczenie. Ciekawe czy pęknie 3k? Fajnie byłoby :) Keep up good work!

PS. Łyczek - dasz jakieś info o rodzinie, której zostanie przekazana paczka???

post wyedytowany przez Xinjin 2019-11-12 19:49:43
13.11.2019 06:49
Łyczek
54.1
Łyczek
181
The Chosen One

Tak, dam info.

12.11.2019 20:54
Barthez x
55
odpowiedz
Barthez x
163
vel barth89

Grosik dorzucony :)

12.11.2019 21:41
gnoll
56
odpowiedz
gnoll
137
Simple Man

Najwyżej obejdę się bez jednego kebsa :)

12.11.2019 22:55
tygrysek
57
odpowiedz
tygrysek
206
porywacz zwłok

ile już jest?

12.11.2019 23:24
M@co
58
1
odpowiedz
[email protected]
73
Generał

tygrysek --> w tytule wątku masz zebraną sumę. Pierwszy post jest też aktualizowany i widać ile wpłynęło poszczególnymi kanałami płatności.

12.11.2019 23:46
tygrysek
59
odpowiedz
tygrysek
206
porywacz zwłok

na komórce mało widać

13.11.2019 00:56
Długowłosy Metal
😊
60
odpowiedz
Długowłosy Metal
70
Konsul

Brałem udział w 2013, biorę i teraz :)

13.11.2019 11:52
Łyczek
😍
61
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
181
The Chosen One

Rekord z 2013 roku z GOLa pobity! Pięknie! Jesteście niesamowici. Rozdzieliłem wpłaty z samego GOLa + moich kolegów / znajomych etc.

Kolejna aktualizacja (o ile będą przelewy) dopiero we czwartek popołudniu (wyjazd służbowy).

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-13 11:53:54
13.11.2019 12:22
Paudyn
61.1
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

Calkiem niezle, jako ze na ten moment wplacilo chyba znacznie mniej osob, niz w 2013, a przynajmniej tak mi sie wydaje :)

post wyedytowany przez Paudyn 2019-11-13 12:23:35
13.11.2019 14:42
grish_em_all
😃
61.2
grish_em_all
193
Grish
Image

Mamy jeszcze parę dni, dawajcie GOLowicze, robimy trójkę z przodu! :)

A nawet jak się nie uda, to jestem dumny z was wszystkich, serce rośnie jak się widzi taki wynik. I gdzieś tam w środku czuję satysfakcję, że mam w nim swój skromny udział :] Czapki z głów przed wami, drodzy forumowicze :)

13.11.2019 11:54
T_bone
👍
62
1
odpowiedz
1 odpowiedź
T_bone
210
CMDR

GRYOnline.plNewsroom

Wideo

Gratulacje, niech sobie będzie podwieszony :) https://www.youtube.com/watch?v=XKdJ6DnPhzk

13.11.2019 11:55
Łyczek
👍
62.1
Łyczek
181
The Chosen One

Bardzo Wam za to dziękuję, gdyż wiem, że dzięki temu wpłynęło zdecydowanie więcej pieniędzy niż jakbyście nie podwieszali tematu.

13.11.2019 17:46
63
-13
odpowiedz
7 odpowiedzi
Carrol
3
Centurion

Zamiast mnie wyciszać to lepiej niech GOL poda czy ma pozwolenie na przeprowadzenie publicznej zbiórki.
Link z tematem leci do NGO.
Pozdrawiam.

13.11.2019 19:10
grish_em_all
63.1
2
grish_em_all
193
Grish
Image

13.11.2019 19:28
Face SHit
63.2
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Ale ty musisz mieć smutne życie. Poza tym GOL nie jest organizatorem tej zbiórki. Kolego....

13.11.2019 19:57
mohenjodaro
63.3
mohenjodaro
68
Twój przyjaciel

Zgłoś jeszcze do Auchan, MPO i KSW, bo to równie właściwe miejsca na zgłaszanie nielegalnej publicznej zbiórki.

Problem w tym, że to nie jest zbiórka publiczna. To zbiórka w kameralnym gronie kolegów z podupadającego forum internetowego o grach.

post wyedytowany przez Admina 2019-11-13 21:15:48
13.11.2019 20:07
Smoleń
😁
63.4
Smoleń
149
Sumatran Rat-Monkey

Tak jak pisze mój kumpel mohenjodaro, a tak na marginesie nie Ty będziesz decydował co robimy ze swoimi pieniędzmi.

13.11.2019 20:58
wyś
😂
63.5
wyś
52
Aloha!

Idź pożebrać o kod na zniżkę do maka.

13.11.2019 21:01
mohenjodaro
63.6
5
mohenjodaro
68
Twój przyjaciel

Idź pożebrać o kod na zniżkę do maka.

A robił coś takiego?

Art. 58. § 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze
w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze
nagany.
§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.

Już zgłoszone do Coca-Cola Company

Pozdrawiam.

post wyedytowany przez mohenjodaro 2019-11-13 21:01:49
14.11.2019 11:17
63.7
wilk252
31
Pretorianin

Co to jest NGO?

13.11.2019 20:35
PanSmok
😁
64
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Kalambur na dziś:

To co dobre można liczyć w Łyczkach...

post wyedytowany przez PanSmok 2019-11-13 20:36:11
14.11.2019 07:03
cswthomas93pl
65
odpowiedz
cswthomas93pl
92
Legend

Up z rana, bo widzę że wątek powędrował w dół.

14.11.2019 09:57
Face SHit
66
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Up.

14.11.2019 10:06
introniligator0
67
odpowiedz
introniligator0
6
Generał

Ktoś tu przestraszył administrację.

spoiler start

Jak wrócę z pracy to zrobię przelew i swój głos oddaje na jakąś babinke/dziadzinka którzy w ostatnim czasie nie dostali nic poza chlebem za 4pln.

spoiler stop

post wyedytowany przez introniligator0 2019-11-14 10:08:14
14.11.2019 10:27
wyś
68
odpowiedz
2 odpowiedzi
wyś
52
Aloha!

Łyczek
Dodaj w tytule wątku "użytkowników forum" albo "forumowiczów", żeby takie mątwy jak Carrol nie bruździły.

post wyedytowany przez wyś 2019-11-14 10:30:10
14.11.2019 13:27
Herr Pietrus
68.1
Herr Pietrus
185
Ubecka Wdowa

Nie starczy GOL i Przyjaciele?

15.11.2019 09:07
Łyczek
68.2
Łyczek
181
The Chosen One

Zostawiam tak ja jest. Szkoda że komuś się nie podoba, że zbieramy coś nieoficjalnie, ale liczyłem się z tym, że tego typu sytuacja może mieć miejsce i się tym nie przejmuje.

14.11.2019 11:11
Viti
70
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Viti
221
Bicycle Repair Man

A dlaczego wątek nie jest już podwieszony? Ja płacę i wymagam. ;)

14.11.2019 11:15
-=Esiu=-
😢
70.1
-=Esiu=-
155
Everybody lies

Post [63]...

Aż przykre, że tacy ludzie istnieją...

14.11.2019 19:59
mirko81
70.2
mirko81
23
Dywizjon 1150

Przeczytajcie post 10. I tak 3 dni dłużej admini podwiesili niz obiecali

14.11.2019 12:14
PanSmok
📄
71
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

nie podwieszamy - to podbijamy.

14.11.2019 12:18
marcing805
👍
72
1
odpowiedz
marcing805
141
PC MASTER RACE

Hej. Też coś wrzuciłem do skarbonki.

14.11.2019 13:33
Paudyn
😢
73
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

Jakas menda jest na forum...

16.11.2019 22:37
73.1
12dura
47
Senator

Co się stało?

14.11.2019 15:30
maciell
74
odpowiedz
maciell
70
Generał

Podbijam...

14.11.2019 16:23
75
odpowiedz
7 odpowiedzi
zanonimizowany1295029
0
Pretorianin

Tak z ciekawości jak to jest gdy wiesz ze możesz zrobić wała np kupić iphona za ten hajs lub jechać na Majorkę tzw czy cie nie kusi, albo gdy cię oskarżają?
Zrobiłem donejta, a i tez podbicie

post wyedytowany przez zanonimizowany1295029 2019-11-14 16:26:23
14.11.2019 17:59
Xinjin
75.1
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

Tak z ciekawości jak to jest gdy wiesz ze możesz zrobić wała np kupić iphona za ten hajs lub jechać na Majorkę tzw czy cie nie kusi, albo gdy cię oskarżają?

No cóż wiadomo, że okazja czyni złodzieja. Natomiast ja bym Łyczkowi nerke własną pożyczył, za to Tobie nie nawet złamanego grosza.... No cóż takie rzeczy się wynosi z domu. Kwestia wychowania. ende.

post wyedytowany przez Xinjin 2019-11-14 18:22:27
14.11.2019 18:04
75.2
zanonimizowany1295029
0
Pretorianin

Nie chce mi się sprawdzać ale pan to chyba był pierwszy w moim konkursowym losowaniu, po tym jak pan mnie obrażał w jednym starym wątku i pozostałych.

14.11.2019 18:27
Xinjin
75.3
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

Nie chce mi się sprawdzać ale pan to chyba był pierwszy w moim konkursowym losowaniu, po tym jak pan mnie obrażał w jednym starym wątku i pozostałych.

@kriskow - nie kojarze, żebym Cię kiedykolwiek i gdziekolwiek tutaj obrażał bo z reguły jestem pozytywnie nastawiony do ludzi. Dam Ci tylko dobrą radę, na przyszłość nie pisz aż takich głupot, żeby ludzie nie musieli się zastanawiać czy przypadkiem nie jesteś umysłowo chory. To Twoje drugie konto, jak się domyślam, więc z czegoś się to musiało zabrać. EOT z mojej strony. Natomiast Twoje pytanie powyżej było delikatnie mówiąc niesmaczne i nie na miejscu...

post wyedytowany przez Xinjin 2019-11-14 18:30:20
14.11.2019 18:34
75.4
zanonimizowany1295029
0
Pretorianin

No ja udowodniłem ze temat był prawdziwy ja EOT jako wzorowy użytkownik nie bede spamował na forum ani się wykłócał szkoda czasu i nerw, głupiemu i tak nie wytłumaczysz. Pomogłem dziewczynie z innego kraju która to wykorzystała faktycznie powód do ciśniecia użytkownikowi ha ha śmieszne bardzo. Za twoje wpisy w tamtym wątku powinieneś dostać bana.

post wyedytowany przez zanonimizowany1295029 2019-11-14 18:37:36
14.11.2019 18:55
maciell
75.5
maciell
70
Generał

Po prostu trzeba miec zaufanie do ludzi. Twoje zachowanie przypomina mi kiedy pracowalem w pewnym nowopowstalym sklepie i dostawalem pytanie od klienta "Ale pan mnie nie oszuka? ". Mniej wiecej tak jak Ty zasugerowales, ze Lyczek jest zlodziejem. Nie jest to mile i potrzebne w takich topicach. Jak masz takie obawy to trzeba bylo sie nie dokladac i trzymac jezyk za zebami zamiast przychodzic i puszczac baka.

14.11.2019 18:58
75.6
zanonimizowany1295029
0
Pretorianin

Przecież ja wiem ze on jest czysty, ale wiem ze nie jeden mu zarzuca np post 63. Nie kłóćmy się pod takim postem, łyczek chce odpowie nie musi dla tego napisałem ze z ciekawości i ze wpłaciłem czyli go nie oskarżam ani nic tego typu.

post wyedytowany przez zanonimizowany1295029 2019-11-14 18:59:32
15.11.2019 09:05
Łyczek
😉
75.7
Łyczek
181
The Chosen One

Odpowiadam Ci z Twojej ciekawości :) Nie, nie kusi mnie. Nawet jakbyśmy zebrali i 100 tysięcy to wiem, że to nie są moje pieniądze a WASZE i mają one iść na konkretny cel. Gdybym zrobił coś takiego w moim mniemaniu obrzydliwego to nie potrafiłbym wstać następnego dnia rano i patrzeć w lustro na osobę, która okradła ludzi.

Dlatego zawsze na koniec akcji sprawdzam czy aby na pewno w kalkulatorze nie pomyliłem się choćby na jeden grosz :)

14.11.2019 19:24
Harry M
76
odpowiedz
Harry M
143
Master czaszka

Podbijam wątek! Sam się już trochę dorzuciłem, więc zapraszam kolejne osoby do zbiórki!

14.11.2019 19:51
77
odpowiedz
zanonimizowany1295029
0
Pretorianin

No I git prawie 2.5 k

14.11.2019 21:39
PanSmok
78
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

podbijam

14.11.2019 22:07
Łyczek
😍
79
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Przyjaciele dużo dorzucili, dzięki czemu mamy ponad 3 tysiące!

14.11.2019 22:21
Jeremy Clarkson
😃
80
odpowiedz
Jeremy Clarkson
102
Prezenter

Szykuje się niezła paczka :)

14.11.2019 23:55
PanSmok
81
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

podbijam

15.11.2019 08:26
Mutant z Krainy OZ
82
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

Piekna sumka.

15.11.2019 08:32
PanWaras
83
2
odpowiedz
PanWaras
44
Try Honestly

Poszło i za mnie. Mam nadzieje, że ktoś będzie miał naprawdę fajne święta.

15.11.2019 09:03
Paudyn
👍
84
odpowiedz
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

15.11.2019 09:18
cswthomas93pl
85
odpowiedz
cswthomas93pl
92
Legend

W głębi duszy liczyłem na to, że pęknie 3k.
Masz szlachetnych przyjaciół Łyczku :)

15.11.2019 11:59
Face SHit
86
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Teraz moja kolej podnieść wątek!

15.11.2019 13:57
Yaca Killer
👍
87
odpowiedz
Yaca Killer
217
Regent

15.11.2019 14:04
😃
88
1
odpowiedz
zanonimizowany1226085
22
Generał

Poszło przez PayPal.

15.11.2019 14:53
Łyczek
📄
89
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Aktualizacja.

15.11.2019 16:10
Maniek9012
👍
90
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Maniek9012
21
Cough Cough

Poszło i pamiętajcie że w życiu może nam się przytrafić wszystko i kiedyś sami możemy potrzebować pomocy...

15.11.2019 16:10
Łyczek
😱
90.1
Łyczek
181
The Chosen One

To nie przypadek?

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-15 16:17:46
15.11.2019 16:17
Maniek9012
90.2
Maniek9012
21
Cough Cough

Łyczek

To nie przypadek?

To znaczy?

15.11.2019 16:17
Łyczek
😍
90.3
Łyczek
181
The Chosen One

Kwota.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-15 16:17:32
15.11.2019 16:22
Maniek9012
90.4
Maniek9012
21
Cough Cough

Nie to nie przypadek, dobrze wiem co robię.
Pomocy nigdy za wiele.

15.11.2019 16:16
Łyczek
😱
91
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Szok.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-15 16:16:38
15.11.2019 16:23
introniligator0
92
odpowiedz
introniligator0
6
Generał

Teraz Łyczek musisz się popisać robiąc zakupy. Nie zazdroszczę.

15.11.2019 17:40
Paudyn
😁
93
odpowiedz
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

To co, pekna 4 tysie?

15.11.2019 20:06
👍
94
odpowiedz
QrKo
103
Yarr!

Damy rade :)

15.11.2019 21:08
grish_em_all
😁
95
odpowiedz
grish_em_all
193
Grish

Ożesz ty w mordę jaka kwota o_O Wiem że już to raz napisałem, ale chętnie się powtórzę - jestem dumny mogąc być częścią takiej społeczności. Chapeau bas GOLasy!!

P.S. Dorzuciłem jeszcze jedną cegiełkę, bo chciałbym zobaczyć tą czwórkę z przodu :)

16.11.2019 00:00
pawelisto
96
odpowiedz
pawelisto
58
N7

Troche nisko trzeba było zjechać żeby podejrzeć wątek więc podbijam

16.11.2019 12:07
Face SHit
97
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Up.

16.11.2019 19:33
PanSmok
👍
98
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

kolejny up.

16.11.2019 19:36
PanSmok
99
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Zbiorka trwa do jutra wlacznie? Czyli do niedzieli wieczor?

16.11.2019 19:41
adam11$13
100
1
odpowiedz
adam11$13
82
Phantom Thief

Coś tam się wpłaciło ;) Całkiem fajna sumka się już zebrała i mam nadzieję, że do jutra będzie tylko dużo lepiej ;)

post wyedytowany przez adam11$13 2019-11-16 19:42:47
16.11.2019 19:48
Paudyn
😁
101
odpowiedz
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

PanSmok

Ostatnie przelewy pewnie dojdą w sesjach poniedziałkowych, a zanim Łyczek obmyśli strategię i wybierze się na zakupy, to mina kolejne 1-2 dni, także myślę, iż spokojnie można założyć, że dłużej, w końcu dodatkowe środku po 17.11 na pewno nie będą odsyłane na siłę do darczyńcy.

post wyedytowany przez Paudyn 2019-11-16 19:48:36
16.11.2019 21:30
mariaczi
👍
102
1
odpowiedz
mariaczi
133
One with everything

I ja dorzuciłem swoje 3 grosze.
Ogromny szacun dla Łyczka za inicjatywę i dla golasów za jej wsparcie.

16.11.2019 22:26
PanSmok
👍
103
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Ktoś się ucieszy. Cudownie to idzie.

post wyedytowany przez PanSmok 2019-11-16 22:26:44
16.11.2019 22:28
104
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1263582
19
Senator

Ta kwota to na jedną rodzinę a czy kilka?

17.11.2019 01:21
introniligator0
104.1
introniligator0
6
Generał

Na jedną.

16.11.2019 22:36
eJay
👍
105
2
odpowiedz
eJay
197
Quaritch

gameplay.pl

Wpłacone na Paypal. Dobrze że wątek podwieszony bo pewnie zginąłby po kilku dniach, a tak efekt jest bardzo dobry! Niech odbiorcy akcji przeżyją święta w spokojnej i radosnej atmosferze.

post wyedytowany przez eJay 2019-11-16 22:36:34
17.11.2019 10:51
Łyczek
😉
106
7
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Nie odzywałem się ostatnio, gdyż aktualnie jestem w Krakowie, gdzie rozleciał mi się samochód i jest problem z mechanikami (24h jest dwóch, w tym jeden wystawia ludzi do wiatru, a drugi w sumie jest tak 24h, że nie odbiera telefonów) :|

Do rzeczy: wybraliśmy wczoraj do pomocy starszą Panią (73 lata).

Myśleliśmy o wybraniu dwóch rodzin, ale potrzeby tej Pani są na tyle duże, że chcemy je spełnić wszystkie. Chcieliśmy dodać jakąś rodzinę o małych potrzebach, ale takie rodziny znikają w błyskawicznym tempie (wczoraj było z samego rana 5500 rodzin, a podczas wyboru już tylko 2800). Jeżeli zostaną nam jakieś środki to przeznaczymy to przeznaczymy je na Szlachetną Paczkę - te środki są przeznaczane na dary dla rodzin, które nie zostały wybrane.

[Edit] Aktualizacja kwoty na dzień dzisiejszy. Dodano wpłaty z GOLa i naszych kolegów z pracy, znajomych etc. (czytaj: Przyjaciele) :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-17 11:13:28
17.11.2019 11:22
cswthomas93pl
😊
107
odpowiedz
2 odpowiedzi
cswthomas93pl
92
Legend

Kwota z 2013 roku przekroczona i to znacznie. I niech ktoś powie, że nie ma w nas siły..

17.11.2019 11:46
introniligator0
107.1
introniligator0
6
Generał

Siła nie jest samo danie kasy. Oczywiście hajs jest niesamowicie istotny, ale gdyby nie Łyczek to nikt z nas by nie pomógł tej kobiecie.

spoiler start

A tu masz jeszcze jedna kropkę ode mnie żeby było poprawnie stylistycznie. (.)

spoiler stop

spoiler start

Polskich znaków nie zawsze używam bo telefon lepiej ode mnie wie co chce napisać

spoiler stop

.

post wyedytowany przez introniligator0 2019-11-17 11:48:38
17.11.2019 12:32
cswthomas93pl
107.2
cswthomas93pl
92
Legend

A bez kasy akcji by nie było :)
Pod pojęciem siły na pierwszym miejscu znajduje się Łyczek ze swoim zaangażowaniem, ale już wspominałem o tym wcześniej, więc nie będę się powtarzał.

17.11.2019 12:09
Face SHit
108
odpowiedz
1 odpowiedź
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

O kurde ale sumka. Moja skromna sumka w ogromie tej kwoty to nic, ale i tak jestem dumy że mogę być częścią tego przedsięwzięcia. Łyczek jeszcze raz, Dobra Robota!

17.11.2019 13:54
grish_em_all
👍
108.1
grish_em_all
193
Grish

Pamiętaj że ta kwota uzbierała się m.in. z takich skromnych sumek, więc nic sobie nie zarzucaj. Tak jak ktoś wcześniej napisał, każdy pomaga na tyle ile może

17.11.2019 12:31
Mutant z Krainy OZ
👍
109
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

Swietna robota. Teraz wszystko na glowie Lyczka, powodzenia z organizacja.

17.11.2019 13:32
PanSmok
😍
110
odpowiedz
PanSmok
202
Senator
Wideo

Jak by to podsumować?

https://www.youtube.com/watch?v=U5TqIdff_DQ

może tak?

17.11.2019 17:34
👍
111
odpowiedz
zanonimizowany1230589
12
Pretorianin

Uzbierana kwota robi wrażenie. Mam nadzieję, że uda się za nią kupić wszystko co tej Pani będzie potrzebne i że spędzi te święta w spokoju, świątecznej atmosferze i z nadzieją na lepsze jutro :)

17.11.2019 20:16
PanSmok
112
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

wieczorny upik

17.11.2019 20:26
papież Flo IV
😍
113
odpowiedz
papież Flo IV
38
Biskup

Fajnych masz przyjaciół skoro 25% zebranej kasy pochodzi od nich

17.11.2019 21:52
Łyczek
😉
114
odpowiedz
3 odpowiedzi
Łyczek
181
The Chosen One

Pieniądze przeliczone po raz drugi. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy przelali znajdują się na liście. Jeśli nie, proszę o informację na maila i kiedy poszedł przelew i na jaką kwotę - sprawdzę czy umknęło mi wpisanie Was na listę. Kwota na 100% znajduje się w podliczeniu, jedynie mogło mi umknąć wpisanie osoby na listę.

17.11.2019 22:03
adam11$13
114.1
adam11$13
82
Phantom Thief

Nie żeby jakoś mega zależało, ale i tak napisałem. Przelew jeszcze nie wyszedł z banku - niestety takie są te płatności w weekendy :P

post wyedytowany przez adam11$13 2019-11-17 22:05:41
17.11.2019 22:40
twostupiddogs
114.2
twostupiddogs
200
Legend

Przelew poszedł z Mbanku. Powinien być już zaksięgowany :)

18.11.2019 17:41
Harry M
114.3
Harry M
143
Master czaszka

Ja wysyłałem trochę 11 listopada, ale skoro jesteś pewien że ta kwota znajduje się w podliczeniu, to nie będę już zaśmiecał maila ;).

Super że tyle udało się zebrać!

17.11.2019 21:56
115
odpowiedz
2 odpowiedzi
QrKo
103
Yarr!

mBank księguje wpłaty w weekend? ;o

17.11.2019 22:12
adam11$13
115.1
adam11$13
82
Phantom Thief

Chyba nie ze wszystkich banków więc nie zdziwię się jak jutro dojdzie do 5k ;)

17.11.2019 22:22
mohenjodaro
115.2
mohenjodaro
68
Twój przyjaciel

Tylko te wewnatrz banku, przelewy z mBanku do mBanku są natychmiastowe. Reszta się zaksięguje w poniedziałek między 12 a 18.

18.11.2019 06:05
Łyczek
😉
116
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
181
The Chosen One

Dzisiaj na koniec dnia zliczę wszystkie przelewy, które zostaną jeszcze zaksięgowane :)

Resztę osób z bólem serca proszę o nie przelewanie kolejnych kwot. Niech zaksięgują te weekendowe przelewy.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 06:16:45
18.11.2019 10:16
PanSmok
116.1
1
PanSmok
202
Senator

Kto chciał wysłać - zdążył wysłać. Czasu było dosyć.

18.11.2019 14:39
Xinjin
😊
117
1
odpowiedz
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

Do czego to doszło, że się trzeba prosić o niewysyłanie przelewów.

18.11.2019 16:06
Łyczek
👍
118
1
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Mam nadzieję, że wszystkie przelewy już dotarły i możemy ogłosić, że zebraliśmy ponad 4700 zł! Ponad 2x tyle co 6 lat temu.

JESTEŚCIE NIESAMOWICI.

Teraz najcięższa część pracy przed nami. Dzisiaj będziemy rozmawiać o szczegółach z wolontariuszem na temat Pani, której chcemy w tym roku pomóc :)

Teraz prosimy Was o cierpliwość do 7-8 grudnia, czyli momentu dostarczenia Szlachetnej Paczki. Relacje ze zdjęciami wyślę jak najszybciej się da :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 16:07:42
18.11.2019 16:32
Yaca Killer
😊
119
odpowiedz
1 odpowiedź
Yaca Killer
217
Regent

JESTEŚCIE NIESAMOWICI.
i vice versa

18.11.2019 18:57
Leo Tar
👍
119.1
Leo Tar
18
Pretorianin

Tu nawet nie ma co vice versować.
Myśmy wykonali najłatwiejszą część, nie ruszając tyłka sprzed monitora ;)

Łyczek - oby takich jak Ty było jak najwięcej. I nie tylko przed świętami ale przez cały rok.

18.11.2019 20:04
Łyczek
👍
120
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Rozmawialiśmy z Panią wolontariuszką i najprawdopodobniej ze względu na kwotę, którą zebraliśmy (210 zł jeszcze doszły od przyjaciół, więc kwota 5000 zł zebrana), oprócz spełnienia wszystkich potrzeb starszej Pani dorzucimy się do zakupu żywności i chemii gospodarczej do rodziny, w której choruje Pan na nowotwór.

Zatem GOL obejmie dwie rodziny: starszą Panią ("w pełni") + Pana chorego na nowotwór i jego rodzinę ("częściowo"). Dzięki temu wykorzystamy w całą kwotę dla osób potrzebujących :)

[Edit] Rozszerzę wypowiedź o "częściowej" pomocy. Pan, który choruje na nowotwór wraz z rodziną będzie miał od innych pomagających zapewnione pierwsze potrzeby jakie wskazał. Dodatkowo są potrzeby, które ułatwiłyby codzienne życie, jedzenie, chemia gospodarcza etc. My, GOLasy & Przyjaciele zrobimy wszystko, aby te potrzeby również spełnić :) Pani starsza i Pan chorujący na nowotwór są na "naszą korzyść" w tej samej okolicy, zatem transport wszystkich paczek będzie do jednego magazynu.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 20:31:34
18.11.2019 20:06
Paudyn
👍
121
odpowiedz
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

No i gitara, dzięki za tę akcję.

18.11.2019 21:45
grish_em_all
👍
122
odpowiedz
grish_em_all
193
Grish

Po cichu liczyłem że dobijemy do 3k, a tu proszę, 5 tys. zł!!! Niesamowita sprawa Panie i Panowie. Nie wiem co powiedzieć. Nie mam słów.

Każdy kto wpłacił choć złotówkę, powinien być z siebie dumny. Zrobiliśmy razem coś wspaniałego i aż żałuję że nie będę na miejscu Łyczka, gdy wejdzie do domów ludzi którym pomożemy, żeby zobaczyć i poczuć ich reakcję.

A skoro o Łyczku mowa, to Tobie się należą największe brawa i szacunek. Bo tak jak napisał Leo Tar - my wszyscy nawet nie podnieśliśmy dup, jedyne co zrobiliśmy to kilkoma kliknięciami podzieliliśmy się swoim kapitałem. A na Ciebie teraz spadnie cały wysiłek i odpowiedzialność.
Panie Prezesie, dziękuję :)

18.11.2019 22:02
Viti
👍
123
odpowiedz
Viti
221
Bicycle Repair Man

Łał. W życiu nie przypuszczałem, że taka suma się uzbiera. Szacun :)

18.11.2019 22:07
M@co
👍
124
odpowiedz
[email protected]
73
Generał

Super wynik. Powodzenia w realizacji!

18.11.2019 22:19
Face SHit
😃
125
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Panowie jeżeli się kiedyś spotkamy w innym świecie to każdy ma ode mnie po kolejce a nawet i kilka, a ty Łyczek masz zawsze na mój koszt.

post wyedytowany przez Face SHit 2019-11-18 22:19:40
19.11.2019 21:23
😉
126
odpowiedz
zanonimizowany1263582
19
Senator

Łyczek Pominąłeś usera Harry M (114.3)

22.11.2019 20:54
Łyczek
👍
127
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Harry M
Zgadza się. Kwota była podliczona, sorka, że nie dopisałem Ciebie do listy :) Po 11 listopada było dużo przelewów, stąd pomyłka. Drugi raz jak zliczałem to patrzyłem głównie na kwoty, nie na tytuły przelewów.

A my wraz z żoną ruszyliśmy do zakupów. Najważniejszy, najdroższy przedmiot dla Pani Stanisławy został już zamówiony :) Teraz lecimy z resztą.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-22 20:58:55
22.11.2019 21:20
Harry M
128
odpowiedz
Harry M
143
Master czaszka

VirtualManiac dzięki za wspomnienie ;D

Łyczek Nie ma za co przepraszać! To my powinniśmy Ci dziękować za twoje poświęcenie czasu i chęci! Skoro byłeś pewien że jest wszystko podliczone, to nie było żadnego problemu ;).

22.11.2019 21:35
129
odpowiedz
zanonimizowany1263582
19
Senator

Harry M Widzę, że te zaczepki działają. :) Gdyby nie one dziś na forum już bym nie wszedł a tym bardziej w ten wątek, bo był już nie na głównej. Nie ma za co. Pozdro :)

27.11.2019 15:38
Łyczek
👍
130
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Powoli paczki się tworzą :) Żeby nie było, że leżymy do góry brzuchem i nic nie robimy. Piątek, sobota i niedziela były intensywne + okoliczne paczkomaty pękają w szwach :)

[Edit] Z góry uspokajam, że kartony Scania są puste. Do nich będziemy pakować żywność, etc. (nikt sobie nie życzył części do ciężarówek :) )

Obszerna relacja będzie pewnie po weekendzie 6-8.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-27 15:46:00
27.11.2019 15:44
introniligator0
131
odpowiedz
1 odpowiedź
introniligator0
6
Generał

Czy to są meble do samodzielnego montażu? Jeśli tak to pasowałoby komuś zapłacić żeby to zrobił dobrze i szybko.

spoiler start

Nie nie sądzę że kazali byście pani składać jej samej :D

spoiler stop

post wyedytowany przez introniligator0 2019-11-27 15:45:21
27.11.2019 15:46
Łyczek
😎
131.1
Łyczek
181
The Chosen One

Spokojna głowa. Meble zamontują ludzie z okolic, w których mieszkają rodziny (akurat mebel dla starszej Pani), którzy zrobioną to za darmo :) Wszystko przemyślane, ale dobrze że masz rękę na pulsie.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-27 15:47:55
27.11.2019 16:07
PanSmok
👍
132
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Kurcze - Łyczek - zamiast piątej gwiazdki powinni przyznać Ci malutką choinkę...

12.12.2019 18:50
Łyczek
😍
133
10
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Oficjalnie mogę napisać, że Szlachetna paczka GOL & Przyjaciele 2019 została zakończona :) Na wstępnie bardzo chcieliśmy wraz z żoną bardzo wszystkim podziękować za KAŻDY grosz, który dorzuciliście do niesamowitej kwoty, którą się udało zebrać. Ostatecznie jeszcze kilku znajomych się dorzuciło w trakcie, więc przekroczyliśmy 5000 zł! Oprócz tego słowa podziękowań należą się ADMINOM GOLa, którzy zaufali nam podwieszając wątek (dzięki czemu zebraliśmy potężną sumę). W sumie nie wiem od czego tu zacząć, żeby nie umknęły mi wszystkie emocje jakie nam towarzyszyły przy całej organizacji paczki. Przede wszystkim wybór rodzin - to chyba było dla nas najgorsza sprawa w całej inicjatywie. W prywatnej podróży do Krakowa żona dzielnie szukała osób samotnych w dalszym obrębie niż nasz rejon zamieszkania (mieszkamy w Warszawie). Pisząc "dzielnie" miałem na myśli sytuację, gdzie trudno było robić "selekcję" wśród wstępnie wybranych osób - każdy potrzebuje pomocy, a my ze łzami w oczach odrzucaliśmy kolejne osoby, które "mniej" skradły nam serca. Po raz kolejny taka akcja uświadamia nas jak ważne w życiu jest zdrowie ... Do rzeczy: wybraliśmy okolice Płocka, czyli ponad 100 km od nas. Wybór padł na starszą Panią po 70 roku życia, która żyje samotnie, ledwo starcza jej na życie, ale z opisu wynikało, że pomimo przeciwieństw losu jest nadal pomocną i radosną kobietą. W trakcie rozmów z wolontariuszem i naszych wcześniejszych wyliczeń "kosztorysu" uznaliśmy, że będziemy w stanie spełnić wszystkie życzenia starszej Pani + będziemy w stanie dorzucić się do rodziny z dziećmi, których los okrutnie potraktował w postaci fatalnej choroby. Główne życzenia tej rodziny spełnili inni darczyńcy, a my postanowiliśmy spełnić pozostałe życzenia tej rodziny. I tak zaczęliśmy akcję zakupów. Akcja trwała długo i w sumie każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na wybieraniu rzeczy. Zwiedziliśmy chyba ponad 10 sklepów stacjonarnych w celu zakupu odzieży, obuwia etc. + zamawianie on-line. Na sam koniec zdecydowaliśmy się na zakup żywności dla obu "rodzin" w marketach. Oczywiście w międzyczasie musieliśmy załatwić sobie środek transportu, którym wszystkie paczki należało przetransportować do magazynu Szlachetnej Paczki (dzięki Łukasz za bezinteresowne pożyczenie auta - choć wiem, że i tego tego nie czytasz). Siedzimy już parę dni po zakończonej akcji, ale naprawdę trochę dała nam ona w kość, zwłaszcza fizycznie: załatwianie pudeł, wnoszenia samemu meblościanki, klejenie pudeł, noszenie pudeł, jeżdżenie po sklepach / paczkomatach / punktach odbioru etc. Nie będziemy ukrywać, że to wszystko zabiera mnóstwo czasu i jak sobie pomyślę ile czasu zajęło nam poświęcenie się dla tego to wyjdzie minimalnie doba (i to tylko dzięki żonie, która jest najlepszy organizatorem jakiego znam). ALE to wszystko jest nieważne, gdy myślisz co tak naprawdę DOBREGO ZROBILIŚMY MY WSZYSCY dla osób, dla których los nie był łaskawy. Hasło reklamowe "Pomaganie jest fajne!" naprawdę ma sens :)

W sumie to by było chyba na tyle. Czas na zdjęcia poniżej :)

P.S. Zostaliśmy nawet opisani "w gazecie" - nasze imiona i nazwiska są jako jedyne wymienione w tej relacji, więc będziecie wiedzieć o jakim małżeństwie była mowa :) Nawet wspomniane jest "tajemnicze" forum dyskusyjne (czyli Wy) :D
https://plock.gosc.pl/doc/6030476.Wypatrywani-jak-pierwsza-gwiazdka

P.S.2 Na pierwszym zdjęciu mamy paragony jako dowód zakupów jakie dokonaliśmy za zebraną sumę (osoby, które nie do końca wierzą, że jednak cała kwota poszła na paczkę - chętnie wyślę im @ skany tych paragonów, napiszcie po prostu na maila).

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:14:46
12.12.2019 18:50
Łyczek
134
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Żywność zakupiona w markecie :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:53:15
12.12.2019 18:50
Łyczek
135
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Żywność rozłożona w domu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:54:08
12.12.2019 18:50
Łyczek
136
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

"Trochę" gratisów dzięki znajomości żony, czyli chemia :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:55:28
12.12.2019 18:51
Łyczek
137
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #1

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:56:16
12.12.2019 18:51
Łyczek
138
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #2

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:56:46
12.12.2019 18:51
Łyczek
139
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #3

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:57:35
12.12.2019 18:51
Łyczek
140
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #4

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:57:59
12.12.2019 18:51
Łyczek
141
4
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #5

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:58:25
12.12.2019 18:51
Łyczek
142
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #6

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:58:49
12.12.2019 18:52
Łyczek
143
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Pakowanie #7

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:59:11
12.12.2019 18:52
Łyczek
144
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Teraz czas na przeniesienie wszystkiego do samochodu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:03:09
12.12.2019 18:52
Łyczek
😊
145
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

No to w drogę :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:00:04
12.12.2019 18:52
Łyczek
146
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Ciepłe przywitanie na miejscu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:00:51
12.12.2019 18:52
Łyczek
147
5
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

Magazyn pełen paczek dla innych rodzin z okręgu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:01:26
12.12.2019 18:52
Łyczek
😍
148
7
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One
Image

I podziękowania dla NAS wszystkich od Szlachetnej Paczki :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:02:02
12.12.2019 18:55
PanSmok
👍
149
4
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

No i pieknie.

12.12.2019 19:07
Łyczek
😃
150
1
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Nie zrobiłem niestety jednego zdjęcia. Świetna inicjatywy mojej żony, gdyż wpadła na pomysł, żeby upominki jakie chciałyby dostać nasze "rodziny" zapakowała w prezenty świąteczne i dała informacje, żeby otworzyć je dopiero na Wigilię :)

12.12.2019 19:11
Xinjin
😊
151
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

Dzięki Paulina (pewnie nie przeczytasz) , Dzięki Marcin, Dzięki GOL. GOOD JOB! Faith in Humanity Restored! I pamiętajcie dobro powraca!

To co widzimy się za rok w podobnym wątku??

post wyedytowany przez Xinjin 2019-12-12 19:25:05
12.12.2019 19:20
Łyczek
😉
151.1
Łyczek
181
The Chosen One

Przyznam się szczerze, że nie chcemy deklarować czy powtórzymy za rok akcję :) Co roku wypadają często akcje nieplanowane i tak jak w relacji napisałem, jest to bardzo czasochłonna inicjatywa. Zawsze chcemy to robić na 100% i nie wiadomo jak to będzie za rok czy 2-3 lata. Któregoś roku ktoś z GOLasów założył wątek czy będziemy powtarzać akcję SzP i wtedy zadeklarowaliśmy, że niestety, ale nie byliśmy w stanie podjąć się organizacji. Dodatkowo oprócz czasu trzeba mieć ... miejsce :) Dobrze, że mamy jeden wolny pokój, bo tak to nie wiem czy bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować przez te kilka tygodni zawaleni rzeczami / pudłami.

P.S. Przekaże jej podziękowania od Was :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:21:22
12.12.2019 19:33
Xinjin
😊
151.2
1
Xinjin
131
MYTH DEEP SPACE 9

Łyczek - koniecznie jej przekaż!! Widzę, że to Ona jest mastermindem całej operacji. Wielkie Brawa!!

post wyedytowany przez Xinjin 2019-12-12 19:34:53
12.12.2019 19:16
Face SHit
😁
152
2
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Może tegoroczne święta będą jakieś takie lepsze. Na pewno będą milsze dla osób którym pomogliśmy. Panowie dobra robota. Moja deklaracja odnośnie kolejki dla każdego z was nadal jest aktualna. Pamiętajcie!

12.12.2019 19:30
PanSmok
153
1
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Dla wszystkich - B R A W O !

12.12.2019 19:37
jackowsky
👍
154
1
odpowiedz
jackowsky
193
Dobry Wujek Szwejk

Brawo. Szacun, że Wam się chciało.

12.12.2019 19:53
Sir klesk
👍
155
3
odpowiedz
Sir klesk
205
...ślady jak sanek płoza
Image

;)

...nawet jezeli nie zaglada juz tutaj tak regularnie jak kiedys!

Dzieki za to, ze Wam sie chcialo.

12.12.2019 19:58
Mutant z Krainy OZ
👍
156
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

No i super.

12.12.2019 20:51
PanSmok
📄
157
1
odpowiedz
PanSmok
202
Senator

Łyczek - wg mnie dzięki takim ludziom jak Ty i Twoja małżonka ten świat cały czas ma szanse...
Pokornie dziękuję. Mnie by się chyba nie chciało...

12.12.2019 21:28
cswthomas93pl
👍
158
1
odpowiedz
cswthomas93pl
92
Legend

Zbiórka pieniędzy to dopiero początek góry lodowej. Po zdjęciach widać ile roboty mieliście z tym wszystkim, brawa za zaangażowanie i wykonanie planu. Szczerze podziwiam.
Jestem dumny z Ciebie oraz Twojej żony, ale oczywiście nie zapominamy o reszcie. Wszyscy jesteście wielcy, gratulacje za akcję!

12.12.2019 21:59
Harry M
159
1
odpowiedz
Harry M
143
Master czaszka

O kurczę! Ale jestem dumny. Z Łyczka, ze mnie samego i ze wszystkich co się dorzucili. Powiem Wam że dobro rzeczywiście wraca. Ostatnio przez sprawy związane ze studiami oraz kilkoma sytuacjami prywatnymi żyję w ciągłym stresie i jestem już totalnie wyczerpany emocjonalnie... Czytając o tym co razem dokonaliśmy aż się wzruszyłem i poczułem czystą radość. Mocno czegoś takiego teraz potrzebowałem. Dziękuję wszystkim i gratuluję ;).

12.12.2019 22:07
mohenjodaro
👍
160
odpowiedz
mohenjodaro
68
Twój przyjaciel

Ilość pracy niezbędnej do wykonania wobec takiej inicjatywy, jest nieporównywalnie bardziej imponująca, niż zebrana kwota. Czapki z głów.

12.12.2019 22:25
Paudyn
👍
161
odpowiedz
Paudyn
198
Kwisatz Haderach

Cały ciężar akcji wzięliście z Pauliną na siebie i - jak już wspomniano - nasz wkład to de facto ułamek całego trudu włożonego w przedsięwzięcie. Dzięki i szacuneczek.

post wyedytowany przez Paudyn 2019-12-12 22:26:16
12.12.2019 22:26
TheCerbis
162
odpowiedz
TheCerbis
42
The Wolf Among You

Piękna inicjatywa. Tak dobre czyny cieszą najbardziej. Gratulacje!

12.12.2019 22:42
grish_em_all
👍
163
1
odpowiedz
grish_em_all
193
Grish

Aż mi się łezka w oku zakręciła jak czytałem dzisiejszą relację. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić jak wspaniałą rzecz zorganizowaliście w zasadzie we dwójkę. A każdy z nas który dorzucił się do tej niesamowitej kwoty jaką zebraliśmy, powinien czuć satysfakcję, że jest tego częścią. Nie wiem co więcej napisać, po prostu przy naszym współudziale zrobiliście coś pięknego

13.12.2019 15:41
Łyczek
👍
164
1
odpowiedz
Łyczek
181
The Chosen One

Dzięki za miłe słowa :)

13.12.2019 22:36
👍
165
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1263582
19
Senator

A ja dalej nie wiem co ta starsza pani dostała, bo po fotkach jest to spakowane w pudełkach... Jakiś pomocny mebelek?

Co do poświęcenia Łyczku to brawa. Bo to naprawdę musi kosztować mnóstwo czasu, aby to zrealizować. Jak piszą powyżej pieniądze to tylko podstawa a dobiero reszta daje w dupsko... :) Podziw dla Ciebie, że się w to zaangażowałeś. Pozdrawiam Ciebie jak i małżonkę.

post wyedytowany przez zanonimizowany1263582 2019-12-13 22:39:46
14.12.2019 10:27
Łyczek
165.1
1
Łyczek
181
The Chosen One

Meblościanka. Informacje o wnoszeniu jej podałem w relacji :)

14.05.2020 10:32
Face SHit
166
odpowiedz
Face SHit
88
To ja mam Małego Wanse

Wiem że nie powinienem tu pisać o takich sprawach, ale co tam.

Panowie Drodzy,
W tych trudnych czasach pandemii i społecznej izolacji nie możemy pozwolić aby zapomnieć o pomocy dla tych, którzy bez wsparcia drugiego człowieka nie mogą normalnie funkcjonować, a na pewno nie mogą czuć się bezpiecznie w czasach Koronawirusa. Mowa tutaj o kombatantach Powstania Warszawskiego. Pieniądze są, ale nadal małe w morzu potrzeb, dlatego zwracam się do was Panowie GOL'asy o wsparcie akcji.

https://zrzutka.pl/obiady-dla-bohaterow-podczas-epidemii

post wyedytowany przez Face SHit 2020-05-14 10:32:35
Forum: Szlachetna paczka GOL & Przyjaciele 2019 - Zebraliśmy: 5197,86 zł (MAŁA RELACJA i OFICJALNE ZAKOŃCZENIE) :)