Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra eFootball PES 2020 | PC

24.09.2019 19:12
mgr. Kuba
👎
34
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
mgr. Kuba
101
-

Ugh. Odgłos... w każdym razie negatywny. Tak, może po prostu chce mi się rzygać na nowego PES? Jedna sprawa to to że gra mogła mi się przejeść już po parunastu latach grania rok w rok. A może po prostu to co pobrałem ze steam parę dni temu jest najgorszym i najbardziej absurdalnym Pro Evo? Tylko czemu kolejny rok z rzędu demo tej gry jest zupełnie inne niż pełna wersja. Demo zapowiadało się na najlepszą grę piłkarską w jaką było mi dane zagrać by pełna wersja była absolutnie fatalna. Zaczynając od początku, menu. Zmienione, nawet nie brzydki, szkoda że dalej kompletnie nie intuicyjne i ciężko się po nim poruszać. Niech znamienne będzie to że żeby grę wyłączyć trzeba w menu wejść w ustawienia, bo tam znajduje się "quit game". Zawsze tak było ale teraz jest to jeszcze bardziej głupie/ukryte. Gra w tym roku zmieniła nazwę na sugerującą jakiś nacisk na rozgrywkę online, hm, to fajnie że z tym online kompletnie nic nie zrobili i dalej jest nudne i słabe w porównaniu z tym co oferuje konkurencja. No ale nie tylko online nie zostało ruszone, tutaj nic nie zostało ruszone, żadnych nowych trybów. Nic nowego, nic, od parunastu lat. Ja rozumiem że piłka nożna to piłka nożna i nie jakieś VOLTY i czy inne Alexy Huntery czy te takie... "szalone" tryby z FIFY, bez zasad, bramka z dystansu za 3, strzelasz tracisz zawodnika itd. Ja rozumiem że to w sumie na parę razy do włączenia i do zapomnienia ale EA próbuje, kombinuje, co roku dodaje coś nowego do gry że nie musimy ograniczać się tylko do FUTA czy kariery menago. A Volta w tym roku mnie kupiła. Ja rozumiem że najważniejszy gameplay i o! (o tym zaraz). Jakkolwiek EA nie rozwija tej swojej FIFY to jednak ją rozwija. PES jest od lat tym samym produktem.
Licencje? Pomińmy ten temat, nie ma sensu na ten temat pisać ;)
W tym roku również poirytował mnie komentrz w grze (dopiero teraz?). Pro Evo ma ten sam beznadziejny i nudny komentarz od xx lat, jedyne co to dodają nowe nazwiska nowych piłkarzy. Lepszy komentarz był w pierwszej fifie z komenatrzem niż jest w PES teraz, czy tam parę lat temu - bo jak napisałem, kalka w kalkę to samo od lat. Żenujące to trochę.
Sędziowanie - fatalne, od lat.
No dobra, rozgrywka, gemeplay itp, czyli to na co... najbardziej idzie ponarzekać w tej części. Właściwie nie ma co narzekać, po prostu silnik meczowy jest totalnie zepsuty. Skopany. Fatalny. Nie wiem co tam się wydarzyło. Gra jest totalnie nie grywalna.
Podania w ogóle nie celne, lecą gdzie chcą - lub tam gdzie sobie obliczy gra a nie tam gdzie ja wskazuje. i to jest do takiego stopnia że aż abusrdalne bo bardziej nie jestem w stanie wskazać prosto jak wygięcie gałki pada PROSTO a i tak piłkarz posyła piłkę nie tam, tylko pod nogi rywala.
Dośrodkowania jeszcze gorzej, nawet na trybie dośrodkowań automatycznych piłki lecą kompletnie irracjonalnie względem obranego przeze mnie kierunku i mocy. Np. celuje w środek pola karnego a piłkarz kompletnie nie atakowany posyła piłkę prosto w bramkarza. Ot tak.
I w tych dwóch przypadkach można by powiedzieć że nie umiem grać czy może że silnik nowy pozmieniany... tylko że przeciwnikowi sterowanemu przez komputer też się zdarza bez żadnego powodu podać piłkę prosto do mojego zawodnika, ot tak, w kompletnie nie zrozumiałych sytuacjach. Nawet już na tych wysokich poziomach przeciwnik robi takie rzeczy jak i strzela kompletnie nie celnie, nie podaje kiedy powinien. Ogólnie komputer gra bardzo dobrze w obronie i fatalnie w ataku, na każdym poziomie trudności. Na najwyższym poziomie przeciwnik dalej nie stanowi zagrożenia w ataku, a na średnim poziomie dalej ciężko przebić się przez defensywę. Dziwne. No i oczywiście jak to w PES, najszybszy nasz napastnik i tak będzie wolny od najwolniejszego obrońcy sterowanego przez grę. To samo z siła, najsilniejszy bez problemu zostanie powalony przez chuchro, ot co, cały PES. Gra nie została spowolniona w tym roku, to reakcje naszych piłkarzy zostały spowolnione, widać to bardzo mocno, jak reaguje przeciwnik a jak gra reaguje na nasze ruchy padem. Meh. Okropne to jest.
Zawodnicy mojego zespołu sterowani przez komputer zwyczajnie uciekają od piłki albo zatrzymują się biegnąć do niej, non stop. Zdarzały się takie atrakcje w poprzednich częściach ale tutaj jest tego pełno. W każdym meczu kilka takich akcji, komiczne. Żenujące. No nie da się w to grać. Dwa razy miałem sytuację że mój piłkarz sterowany przeze mnie, skierowany w odpowiednim kierunku (w kierunku linii bramkowej do której toczyła się piłka), nagle zatrzymał się na chwilę, pomimo że to ja nim sterowałem! i tak o to tracę bramki.
No i, oczywiście, z zawodnicy ofensywni w ogóle się w żaden sposób nie wystawiają nawet po zleceniu im tego, czy to podaniem z użyciem LB czy za pomocą prawej gałki, niby ruszają do przodu, ale zaraz po chwili się zatrzymują albo zamiast zrobić to jakkolwiek z sensem stają centralnie za obrońcą. Zamiast gdzieś faktycznie wybiec ruszyć COKOLWIEK to nie. A nawet jak coś tak jakby warto by im było podać piłkę to w momencie kiedy decyduje się na to, i ta piłka już nawet wyjątkowo poleci w tym kierunku to mój piłkarz z dobrej pozycji na dojście do piłki, chowa się za obrońcę i po akcji.
Nic tutaj nie działa jak powinno, każdy aspekt rozgrywki nie działa albo został popsuty. Nie da się bronić, nie da się rozgrywać, nie da się atakować, nie da się nic zrobić normalnie. Najgorszy PES ever. Pewnie w końcu po wydaniu kilku patchy gra osiągnie poziom dema ale w tym momencie, 2/10 na zachętę.
Mam mnóstwo zapisanych powtórek z tego jak ta gra się zachowuje ale nie chce mi się tego składać w film, tym bardziej że nigdy tego nie robiłem.
PES zatrzymał się w miejscu dawno temu i teraz dopiero to zauważyłem po parunastu latach z tą serią. Takiego rozczarowania względem PES nie miałem nigdy, demo autentycznie zapowiadało się na najlepszą część ever, tym bardziej nie rozumiem co tu się stało. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć że "ok tak no ale rozgrywka dalej lepsza niż w fifie pomimo..." bo po tym co wymieniłem powyżej w PES20 nie da się grać.

post wyedytowany przez mgr. Kuba 2019-09-24 19:58:44
01.07.2019 15:41
😍
1
proevoxxx18
66
Pretorianin
10

Mam nadzieję że znowu będziemy świadkami niesamowitego gameplayu, fifa może rządzi w licencjach i trybach gry ale PES rządzi w gameplayu i to naprawdę daleko w tyle zostawia Fifę. PES 2019 dla mnie był jednym z najlepszych PES-ów w historii, do tego najlepszy piłkarz w Historii na okładce.

04.07.2019 18:01
Sevek007
2
2
odpowiedz
Sevek007
32
Visca el Barça!
8.5

Mam dość spore oczekiwania co do nowego PESa. Oby KONAMI podołało. I fajnie by było jakby w końcu unowocześnili ten archaiczny interfejs...

30.07.2019 21:31
😍
3
2
odpowiedz
Orphane
13
Legionista
8.5

Pograne w demko. Oczekiwania i apetyt urosły. Grywalny ten PES. Nie mogę doczekać się premiery

31.07.2019 20:12
😍
4
1
odpowiedz
CTh83
14
Chorąży

Ja również w demko pograłem kilka meczów i jest super, jeszcze lepiej się gra niż w poprzednia cześć. Jest chyba trudniejsza trochę, ale mi to nie przeszkadza :).. będzie grane i bramki strzelane !! :)))

01.08.2019 15:14
Patryx0
😃
5
1
odpowiedz
Patryx0
140
Look for the Light
9.0

W demko gra mi się rewelacyjnie. Dużo nowych, ciekawych animacji się pojawiło. Cieszy też że system podań wymaga więcej precyzji, nie można tu z pół obrotu zagrać celnego podania na paręnaście metrów.
Gra zapowiada się świetnie.

02.08.2019 18:56
6
1
odpowiedz
floncik1991
58
Centurion
9.0

Demo prezentuje się naprawdę dobrze... grafika jest jeszcze lepsza. Do tego dochodzą nowe ruchy zawodników, cięższa praca w defensywie... kurde jest miodnie. Jeszcze lepiej niż w 19tce.

03.08.2019 03:37
7
1
odpowiedz
djted
7
Legionista

Demo jak to demo (musi być zarąbiste). Grafa wgniata w fotel. Rozgrywka genialna. Cieżko wypracowac akcje z żywym przeciwnikiem. Zmieniony system dośrodkowań. Zapowiada się najlepszy PES. I co najważniejsze nie ma mulenia w online

post wyedytowany przez djted 2019-08-03 03:39:00
03.08.2019 10:10
8
1
odpowiedz
Romeoroman
13
Centurion
Wideo

Potwierdzam opinię innych Demo jest naprawdę dobre cały system polega na dokładnych podaniach w fifie natomiast na dryblingu przez całą rozgrywkę czułem się jak pirlo zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=WU6E128rQKA

14.08.2019 22:43
9
1
odpowiedz
butman1
13
Chorąży

Demo naprawdę jest miodne, ale od kiedy pamiętam, zarówno w Fifie jak i Pesie, demo a pełna wersja to były różne gry. Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, ale nie ma się co napalać. Co prawda i tak kupię, ale jeszcze nie chwalę.

28.08.2019 19:20
Zeus88
10
1
odpowiedz
Zeus88
25
Chorąży
9.5

Zgadzam się w pełni powyższymi komentarzami, online gra sie rewelacyjnie, czekam z niecierpliwością na premiere!

30.08.2019 14:52
11
odpowiedz
1 odpowiedź
UziRebel
23
Legionista

Hmm.. Do demka podszedłem z bardzo dobrym nastawieniem, szczególnie po dziesiątkach godzin w dywizjach online w wersji 2019 (zaznaczam, że nie ruszam żadnych trybów z mikropłatnosciami). Niestety po rozegraniu kilkudziesięciu meczów online widzę masę koszmarnych, bezsensownych utrudnień/błędów: piłkarz, którym akurat nie sterujemy, a obok którego leci/toczy się piłka potrafi to kompletnie zignorować i poruszać się po jakimś "swoim" torze. Rozumiem w pełni wszystkie zaawansowane taktyki i ich wpływ na rozgrywkę, ale nie może istnieć coś takiego jak olewanie piłki przez graczy sterowanych przez CPU! Irytuje to niemiłosiernie bo decyzje trzeba podejmować w ciągu ulamkow sekund i to często decyduje o powodzeniu akcji. A tutaj nagle widzisz, że gość olał piłkę więc przełączasz się na niego i próbujesz to jakoś nadrobić, ale już jest za późno i okazuje się, że idzie kontra. Ogólnie większość meczów kończę wynikiem 0-0, 1-0, 0-1 i to często po jakichś farfoclach z których nawet nie ma radości albo jest wkurzenie jeśli to ja tracę ;) Wiadomo, że takie durne gole część piłki, ale w tych meczykach bardzo często jest masa dużo lepszych sytuacji i wtedy nie ma gola, albo bramkarz broni wszystko absolutnie albo puszcza szmatę.. Może ja robię coś źle, napiszcie jak to wygląda u Was :)

05.09.2019 19:21
11.1
xan11pl
38
Pretorianin

to o czym piszesz jest w PESie co najmniej od wersji z 2015 roku, pamiętam jak grałem w udostępniony za darmo wtedy po raz pierwszy PES Lite My Club, i tam to było nagminne, tak jak w każdej kolejnej części, i tak samo jest w wersji demo 2020. nie wiem w czym tkwi problem, czy nie potrafią sobie z tym poradzić, ale jest dokładnie tak jak opisujesz, czasami nie da się nawet przełączyć na tego piłkarza który jest bliżej do piłki, i trzeba lecieć tym, który gra wybrała mimo że jest dalej od piłki, a czasami nawet jak zmienisz na tego bliżej, to on zanim do tej piłki ruszy to już nie ma szans jej przejąć bo musiał jak by dokończyć to co wcześniej gra mu kazała zrobić, zanim zacznie kolejną akcję.

04.09.2019 00:22
12
odpowiedz
bolodom
14
Legionista

No niestety ale właśnie PES przez to, że jest bardziej realistyczny mnie np. nudzi. Chyba, że długość meczu ustawiłoby się np. na 20-25 minut, wtedy konstruowanie akcji itp. ma sens. A tak to jednak jakoś tempo gry w PES'ie mnie odrzuca i te wyniki po 1-0 ciągle.

04.09.2019 07:06
13
odpowiedz
proevoxxx18
66
Pretorianin

bolodom-------------> to jest właśnie piękno PES-a, tu w meczu zazwyczaj trzeba pomyśleć, nawet grając z komputerem gra się nie nudzi. W tym roku to już w ogóle w Pesie to widać. Ale luzik są gusta gościki. Tak czy inaczej nie mogę się doczekać premiery. Gameplay po wersji demo oceniam 9.5/10- pół punkta odejmuje za sędziów, niekiedy głupie decyzje sędziowskie.

04.09.2019 16:57
14
1
odpowiedz
Afterfrag
1
Junior

Grałem w FIFE 19 ostatnio, nie sądze aby FIFA 20 mocno się różniła... będzie jak co roku a demo PES 2020 jest rewelacyjne, gra jest może wolniejsza niż w FIFIE ale lepiej mi się jakos gra, jest bardziej realistyczny, nie ma strzałów z kosmosu i podań celnych za niemal każdym razem jak po sznurku i o to chodzi! Trzeba pomyśleć troszke, rozegrać i graficznie też PES zdecydowanie wygrywa, tylko licencje są minusem ale nawet FIFA ich nie ma do końca (juventus), trzeba bedzie pokombinować z patchem licencji do PS4 i będzie idealnie w PES 2020 :)

04.09.2019 19:41
15
odpowiedz
2 odpowiedzi
Rajza22
9
Legionista

Hah, skąd taka mała ocena jeszcze przed premierą? Czyżby dzieci Fify minusowały XD

04.09.2019 20:03
15.1
proevoxxx18
66
Pretorianin

też mam takie wrażenie :)
chyba ich boli pupcia że takie słabe ma oczekiwania Fifa 20, z drugiej strony czy to dziwne skoro od lat ciągle to samo.

05.09.2019 19:44
Kik0zTV
15.2
1
Kik0zTV
36
Pretorianin

I vice versa, takie same wnioski można wysnuć patrząc na ocenę Fify 20.

09.09.2019 20:22
16
odpowiedz
xan11pl
38
Pretorianin

ktoś coś jak to będzie z wersją pc, pudełko będzie dostępne? wszędzie gdzie piszą to tylko ps4 i xbox w wersji pudełkowej.

09.09.2019 23:43
17
odpowiedz
2 odpowiedzi
Meyko
64
Konsul

No wszędzie masz info że pc pudełko do kupienia.

Czekamy na klucz. Czy już ktoś dostał??

10.09.2019 11:39
17.1
xan11pl
38
Pretorianin

No właśnie nie bardzo, wszędzie tylko pudełka ps4 i xone, na stronach sklepów takich jak euro agd czy empik. Choć nie mam sam jak obecnie pojechać do sklepu więc nie mam jak sprawdzić.

11.09.2019 12:24
17.2
butman1
13
Chorąży

PES na PC jest tylko w wersji digital

12.09.2019 18:00
Sevek007
18
odpowiedz
2 odpowiedzi
Sevek007
32
Visca el Barça!

I jak się Wam gra w nową odsłonę PESa? Lepiej niż w demo?

12.09.2019 19:30
18.1
CTh83
14
Chorąży

Lepiej ! :D

12.09.2019 20:10
Sevek007
18.2
Sevek007
32
Visca el Barça!
Image

Aż tak rewelacyjnie?

12.09.2019 21:38
19
1
odpowiedz
1 odpowiedź
floncik1991
58
Centurion

Jeszcze lepiej niż w demie. Jest bardzo realistycznie i ciężko. Grafika miód, fizyka również. Mogłoby się wydawać, że nie ma różnicy między 2019 a 2020, ale jest naprawdę duża... ja nie mogę się oderwać od trybu online :) polecam!!!

14.09.2019 01:16
19.1
djted
7
Legionista

Chyba kolego żartujesz... zostalismy wydymani bez mydła... Myclub to kopia z 19 z gorszymi wstawkami... Demo zapowiadało sie naprawde swietnie....

13.09.2019 01:15
21
2
odpowiedz
butman1
13
Chorąży
10

Chłopakom z Konami naprawdę udało się w tym roku zrobić dobrą gierkę. Polecam!

13.09.2019 08:37
22
2
odpowiedz
1 odpowiedź
reqqq
33
Centurion
8.5

A GryOnline to dostało hajs od EA na wyłączność że recenzujecie tylko FIFE?

15.09.2019 11:47
rzurzu
22.1
rzurzu
15
Chorąży

nie tylko oni... taki dziwny zbieg okolicznosci ze w dniu premiery pesa wyszlo tez demo nowej fify, zgadnij o czym pisalo sie wiecej na niektorych portalach :) ale to tak juz jest ze EA wyda wysilki poswieci na marketing a Konami na grywalnosc

13.09.2019 16:26
23
odpowiedz
1 odpowiedź
proevoxxx18
66
Pretorianin

to jest prawdopodobnie najlepszy PES w historii, niesamowicie się gra, realizm pierwsza klasa
10/10- głównie oceniam serię PES za gameplay.

26.03.2020 15:07
23.1
Didís
6
Legionista

jesli tak wyglada realizm to... dla mnie jedno wielkie dno wiecej realizmu juz miala wersja pes2006. Pilka notorycznie odbija się od piłkarzy lub stoja jak kłoda mimo ze maja piłke w zasiegu to nie bo gra uznala ze nie mozesz do niej biec ( czytaj nie da sie przelaczyc na pilkarza a jesli uda sie manualnie to dobiega metr od pilki i staje)

13.09.2019 19:41
😐
24
odpowiedz
2 odpowiedzi
Zi3lakk
2
Junior

Witam widze jak wszyscy sie tym jaracie tylko dlaczego tak w sumie ? troche sie rozpisze.
KIedys wolalem Pesa od Fify pozniej mi sie zmienilo a jako ze Fifa to same skrypty to stwierdzilem ze w tym roku wracam wkoncu do Pesa i szczerze ? Poki co najgorzej wydana kasa w tym roku- tragedia.
Realizm mowicie ? Gdzie jest jakis drybling gdzie strzaly z dystansu gdzie szybko kontr, narzucenie tempa gry rywalowi itp itd. Miliard podan i najlepiej wejsc z pilka do bramki. Mam wrazenie ze zawodnicy dostali udaru i zaraz wszyscy sie przewroca i poprostu umra. Idziesz z akcja- dlaczego nie mozesz kazac/prosic zawodnika zeby wybiegal na pozycje, tylko napastnik stoi i czeka plecami do bramki za kazdym razem. Gram tylko w MyClub jesli to jakas roznica ale ciekawi mnie tez dlaczego wszyscy juz maja w skladach czolowych zawodnikow, co w tym fajnego ? Kilka dni od premiery a jak dostyajesz zawodnika z Ovrl 80 to juz jest za slaby .... Moze ktos cos podowie, doradzi. Moze mam zbyt pochopne wnioski bo dawno nie gralem w Pesa..

15.09.2019 11:43
rzurzu
😁
24.1
rzurzu
15
Chorąży
10

nie umiesz grac i tyle, ale to sie zdarza, dla takich jak ty jest fifa :) pozdro

16.09.2019 16:26
24.2
Zi3lakk
2
Junior

Kiedys gralem bardzo dobrze , tylko mam swoje nawyki z fify i tyle, a to co napisales nie jest odpowiedz, 0 argumentow odnosnie tego co opisalem ;)

15.09.2019 12:56
25
odpowiedz
1 odpowiedź
CTh83
14
Chorąży

Dokładnie tak stary.. Nie umiesz grać ! :)))
Wiesz tez, ze jest coś takiego hak taktyka i jej ustawienia ? LolxD

16.09.2019 15:37
25.1
Zi3lakk
2
Junior

Powaznie " LolxD" ? ;) oczywiscie tylko ze grajac w Myclub wybierasz trenera i jakos wyboru zbytnio nie ma z taktykami i ustawieniami ;)
Jak pisalem kiedys gralem w Pesa - i wierz lub nie "umialem" grac ;) na Fife przesiadlem sie tylko po to zeby grac po necie i poprostu sie zasiedzialem i powiedzialem dosc. Poprostu w Pesa gra sie inaczej a mam juz swoje nawyki ;)

15.09.2019 14:07
26
odpowiedz
4 odpowiedzi
xan11pl
38
Pretorianin
6.0

Niestety to samo co od 3 lat, drewno i toporność. Zawodnicy przy wybieganiu na pozycję poprzez kombinację klawisza LT + Prawa gałka raz wybiegają na pełnej prędkości, a raz biegną sobie truchcikiem nie zważając na tempo konstruowanej akcji.
-Przyjęcia piłki to tragedia, zawodnik "zaczytuję" animację przyjęcia piłki i trwa to tyle, że obrońca jest w stanie mu tę piłkę z 3 razy odebrać, zanim ten będzie wstanie z nią ruszyć czy podać ją, co z kolei wpływa na grę z pierwszej piłki, a raczej jej kompletny brak, bo tutaj granie z pierwszej piłki zwyczajnie nie istnieje.
-Gra w obronie to dramat, często jest tak, że dwóch moich zawodników już ma kolesia w kleszczach, on już te piłkę stracił, ale dzieje się coś czego nie potrafię wytłumaczyć, w fifie pewnie nazwali by to wylewem, iq moich obronców po odbiorze spada do 0 i w tym momencie nie potrafią nic z tą piłką zrobić tylko stoją wryci w ziemie, by rywal spokojnie sobie tą piłkę spokojnie odebrał i zabrał się z akcją zostawiająć moich obrońców zamurowanych w wychodząc sobie na sam na sam.
-Opcje taktyczne? no faktycznie wybór powala, w ustawieniach są do wyboru przy konstruowaniu akcji są AŻ dwie opcje, gra z kontry i gra pozycyjna, przy czym ani jedno ani drugie niczego nie zmienia w ustawianiu się zawodników czy tempie konstruowania akcji.
-Idąc dalej strzały, raz załadujemy na czystej pozycji strzał na prawie maks. i piłka leci idealnie w okno, drugim razem dokładnie w takiej samej sytuacji pasek jest na połowie, a piłka leci ponad bramką i wylatuje w trybuny.
-Sterowanie zawodnikami. Owszem w fifie ma się poczucie jak by sterowało się piłkarzami ważącymi z niczym worki z pierzem, są za lekcy i zbyt mobilni, no a z kolei tutaj o 180 stopni, wagę piłkarza czuć, jak by był wagonikiem z węglem o wadze 500kg, zero zwrotności, zero mobilności, a jedynie drewno i topór. Wybijanie piłki po akcji. Piłka leci na głowę i chcesz ją wybić? fajnie tylko że w momencie tej akcji nikt tej piłki nie trafił, i przeszła ona dalej, ale mój zawodnik w momencie lotu piłki na głowe zaczytał maks. pasek wybicia tej piłki, to że jej nie trafił, i dobiega do niej po jakichś 5 sekundach to jest nie ważne, zaczytany pasek to trzeba wybić, i śmieszne jest że czasami chcąc tą piłke w locie strącić do bramkarza, to logiczne że celujemy w stronę swojej bramki, to wtedy piłkarz po dopadnięciu do piłki wybija ją właśnie na rzut rożny, bo tak zaczytało i już nie da się decyzji zmienić, można jedynie zrobić markowanie strzału czy jak to tam nazwać.
-Podania to tragedia, jeszcze gorzej niż w jakiejkolwiek fifie, czasem dosłownie muśniemy klawisz podania tak że pasek ledwo widoczny, a koleś kopie piłke gdzieś w pizdu w ogóle odwrotnym kierunku niż wskazywaliśmy.
No niestety ale takim produktem Japończycy nigdy nie pobiją konkurencji, bo tak naprawdę poza lepszą grafiką od fify, i soundtrackiem którym tegoroczna odsłona bije ostatnie trzy odsłony produktu od EA, niczego leszego od konkurencji nie prezentują.
Można by wiele jeszcze mankamentów tego tworu opisać, ale żeby nie było że jestem tak krytyczny, na wielki plus "zremasterowany" tryb kariery, który zdecydowanie został usprawniony.

post wyedytowany przez xan11pl 2019-09-15 14:09:55
16.09.2019 00:44
26.1
3
proevoxxx18
66
Pretorianin

nie potrafisz grać- takie są fakty :)
gra jest wspaniała- kopanka która najbardziej przypomina prawdziwy futbol

16.09.2019 10:53
Xetrov
26.2
1
Xetrov
2
Junior

Jeżeli jest toporna to przyśpiesz gre poprzez opcję, dajesz +1 albo +2 i zawodnicy będą zapierd.......!!! Albo idź grać w FIFE to jest dopiero dno.... nie rozumiem czym się ludzie tam jarają!! chyba że są oficjalni zawodnicy, mnie to koło dupy lata ważne żeby się dobrze grało, zresztą do nazw zawodników są patche!

post wyedytowany przez Xetrov 2019-09-16 10:54:56
16.09.2019 14:12
Thrud
26.3
Thrud
124
Generał

kurde ty to opisałeś naszą reprezentację z ostatnich meczy eliminacyjnych do euro, no grali tak jak tu piszesz hyhyhy

16.09.2019 22:03
26.4
xan11pl
38
Pretorianin

@Xetrov Pisząc toporna nie miałem na myśli że jest za wolna, tempo gry jest idealne, wręcz perfekcyjne. Pisząc toporna chodziło mi raczej o to, że zawodnicy są wystrugani z drewna i tak też się poruszają, jak drewniaki.

16.09.2019 14:03
Thrud
👍
27
odpowiedz
Thrud
124
Generał
8.5

nowy PES jest świetny do Fify zrobiłem podejście jednak po 5 min gry dałem sobie spokój (chyba nie umiem grać w fife:)

post wyedytowany przez Thrud 2019-09-16 14:07:32
16.09.2019 15:46
28
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Zi3lakk
2
Junior

Widze ze tutaj konstruktywna krytyka odrazu = nie umiesz grac, wracaj do Fify ;) hehe dojrzale i wartosciowe odpowiedzi.
Pes ma duzo mankamentow ale nie ma tutaj obiektywizmu tylko jest anty Fifa. A oceny jeszcze nie wystawilem wiec nie ma co plakac bo mam swiadomosc ze po latach grania tylko w fife w Pesa obecnie jestem slaby, ale to sie zmieni ;)
Powiedzcie mi prosze tylko czy w trakcie akcji jest mozliwosc zebym mogl "wypuscic" zawodnika obok tak zeby wybiegal na pozycje a nie stal i czekal na podanie ?
I tak co do MyClub- bo tylko to mnie interesuje w sumie, nie uwazacie ze kilka dni od premiery a wszyscy maja w skladach czolowych zawodnikow to trocge glupie ? I pytanie czemu nie mozna kupic kontraktow dla zawodnikow i staminy ? Przeciez taki kontrakt czesto dla 1 zawodnika jest drozszy niz to co sie wygra za mecz ;) a stamina jak nie dostaniemy po meczu to trzeba placic moinetami- ktorych nie da sie zarabiac jak juz sie zrobi te zadnia(wiecie napewno o co chodzi) albo rotowac skladem ciagle ? Czekam na jakas madra i obiektywna odpowiedz. Pozdro ;)

16.09.2019 22:11
28.1
1
xan11pl
38
Pretorianin

No dokładnie, nie jestem ani wielkim fanbojem ani jednej ani drugiej gry, ani wielkim hejterem jednej ani drugiej gry, w obu potrafię dostrzec to, co psuje radość z gry, ale tak jak piszesz, cała społeczność PESa to jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji, skrytykowanie czegoś = IDŹ DZIECIACZKU GRAĆ W FIFKĘ BO PES TO ZBYT ZAAWANSOWANA GRA DLA CIEBIE!!! albo coś w tym stylu. I fanbojstwo, że pes najlepszy a fifa to arcadówka dla dzieciaków który nie dorośli do pesa. I tak to wygląda.
Co do my club to z tym trybem dałem sobie spokój pesie 2017, bo tak jak piszesz, mamy 6 dni po premierze, w tym trybie nie rozegrałem ani jednego meczu, otworzyłem sobie tylko paczki które dali mi na start + wydałem MyClub Pointsy które dostałem za "pre order" a mój skład ma większy ovr niż po 3 miesiącach solidnego grania w FUT w fifie, co wg. Mnie całkowicie mija się z celem.

16.09.2019 23:08
😂
28.2
1
barnej7
121
Generał

Dokładnie to społeczność PESA jest okropna. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że pes wcale nie jest symulatorem, to gra arcade jak FIFA.

16.09.2019 15:48
Patryx0
29
odpowiedz
Patryx0
140
Look for the Light

Od czasów PES 6 nie grałem w tak dobrą grę piłkarską. Fizyka na boisku to poezja.

16.09.2019 16:24
30
odpowiedz
1 odpowiedź
Cypher.
159
a piece of strange

jak wyglada gra online? mozna grac normalnymi druzynami z innymi (sa jakies ligi jak w fifie?), czy wszyscy graja tylko tymi fantasy?

22.09.2019 21:09
😃
30.1
floncik1991
58
Centurion

Masz online division. Co prawda niektóre drużyny inaczej się nazywają i nie mają oficjalnych stroi, ale te możesz zmieniać sam w edytorze dostępnym w grze, bądź wgrać patcha z oficjalnymi strojami, logiem. Polecam :)

18.09.2019 10:44
😃
31
odpowiedz
1 odpowiedź
szachu1990
2
Junior

Mam pytanko, czy ktoś wie czy wyjdzie polska wersja PESa 2020 z polskim menu i polskim komentarzem, kto ewentualnie bedzie wystepował w roli komentatorów, czy tylko zostaje nam angielska? dziex i pozdro

18.09.2019 16:42
Crod4312
31.1
Crod4312
104
Senator

PES nigdy nie jest tłumaczony na nasz rynek. KONAMI nas zlewa i pozostaje tylko wersja ang.

19.09.2019 14:38
Sevek007
😒
32
odpowiedz
Sevek007
32
Visca el Barça!

Hej @ElMundo, daj nam reckę.

21.09.2019 23:21
Po prostu Gram
😢
33
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Po prostu Gram
77
Bambus
6.0

Konami niczym Patryk Vega. Oni nie chcą zmieniać świata, będą dawać ludziom tego samego przegnitego trupa do póki będą na tym zarabiać. Największa innowacja w PESie? Specjalne Karty! Więcej specjalnych kart! Tak, jest hajs - nie ma problemu! ?? PES od X lat to absolutnie ta sama biedna i zacofana paciaja z tymi samymi głupimi babolami, Konami myśli tylko o gempleyu, a tymczasem reszta jest zajeb**cie w tyle...

Najbardziej boli mnie tryb Menadzerski który miał dostać nowe życie, a jest tym samym nudnym gównem z tymi samymi nużącymi błędami. Zmiany w nim są po prostu do bólu kosmetyczne. Eh. Nie ma już na rynku dobrej gry piłkarskiej.

22.09.2019 11:40
rzurzu
😁
33.1
rzurzu
15
Chorąży

to idz na spacer, po co sie frustrowac? chyba ze jestes pepkiem swiata, ktory potrzebuje nieustannej i natychmiastowej gratyfikacji. Nie wydaje mi sie zebys gral w Pes 2020, z tego co piszesz wynika cos innego

Moderacja: Prosimy o uspokojenie emocji i zaprzestanie obrażania innych użytkowników forum. W przypadku niedostosowania się do tej prośby Administracja lub Moderacja podejmie przewidziane Regulaminem Forum -> https://www.gry-online.pl/regulamin.asp?ID=2 działania.

post wyedytowany przez Admina 2019-09-22 12:14:49
26.09.2019 16:28
Po prostu Gram
33.2
1
Po prostu Gram
77
Bambus

No sorry, że narzekam na nie poprawione od X lat błędy. I założę się że grałem w PES 2020 więcej niż ty, śmiało pochwal sie.

24.09.2019 19:12
mgr. Kuba
👎
34
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
mgr. Kuba
101
-

Ugh. Odgłos... w każdym razie negatywny. Tak, może po prostu chce mi się rzygać na nowego PES? Jedna sprawa to to że gra mogła mi się przejeść już po parunastu latach grania rok w rok. A może po prostu to co pobrałem ze steam parę dni temu jest najgorszym i najbardziej absurdalnym Pro Evo? Tylko czemu kolejny rok z rzędu demo tej gry jest zupełnie inne niż pełna wersja. Demo zapowiadało się na najlepszą grę piłkarską w jaką było mi dane zagrać by pełna wersja była absolutnie fatalna. Zaczynając od początku, menu. Zmienione, nawet nie brzydki, szkoda że dalej kompletnie nie intuicyjne i ciężko się po nim poruszać. Niech znamienne będzie to że żeby grę wyłączyć trzeba w menu wejść w ustawienia, bo tam znajduje się "quit game". Zawsze tak było ale teraz jest to jeszcze bardziej głupie/ukryte. Gra w tym roku zmieniła nazwę na sugerującą jakiś nacisk na rozgrywkę online, hm, to fajnie że z tym online kompletnie nic nie zrobili i dalej jest nudne i słabe w porównaniu z tym co oferuje konkurencja. No ale nie tylko online nie zostało ruszone, tutaj nic nie zostało ruszone, żadnych nowych trybów. Nic nowego, nic, od parunastu lat. Ja rozumiem że piłka nożna to piłka nożna i nie jakieś VOLTY i czy inne Alexy Huntery czy te takie... "szalone" tryby z FIFY, bez zasad, bramka z dystansu za 3, strzelasz tracisz zawodnika itd. Ja rozumiem że to w sumie na parę razy do włączenia i do zapomnienia ale EA próbuje, kombinuje, co roku dodaje coś nowego do gry że nie musimy ograniczać się tylko do FUTA czy kariery menago. A Volta w tym roku mnie kupiła. Ja rozumiem że najważniejszy gameplay i o! (o tym zaraz). Jakkolwiek EA nie rozwija tej swojej FIFY to jednak ją rozwija. PES jest od lat tym samym produktem.
Licencje? Pomińmy ten temat, nie ma sensu na ten temat pisać ;)
W tym roku również poirytował mnie komentrz w grze (dopiero teraz?). Pro Evo ma ten sam beznadziejny i nudny komentarz od xx lat, jedyne co to dodają nowe nazwiska nowych piłkarzy. Lepszy komentarz był w pierwszej fifie z komenatrzem niż jest w PES teraz, czy tam parę lat temu - bo jak napisałem, kalka w kalkę to samo od lat. Żenujące to trochę.
Sędziowanie - fatalne, od lat.
No dobra, rozgrywka, gemeplay itp, czyli to na co... najbardziej idzie ponarzekać w tej części. Właściwie nie ma co narzekać, po prostu silnik meczowy jest totalnie zepsuty. Skopany. Fatalny. Nie wiem co tam się wydarzyło. Gra jest totalnie nie grywalna.
Podania w ogóle nie celne, lecą gdzie chcą - lub tam gdzie sobie obliczy gra a nie tam gdzie ja wskazuje. i to jest do takiego stopnia że aż abusrdalne bo bardziej nie jestem w stanie wskazać prosto jak wygięcie gałki pada PROSTO a i tak piłkarz posyła piłkę nie tam, tylko pod nogi rywala.
Dośrodkowania jeszcze gorzej, nawet na trybie dośrodkowań automatycznych piłki lecą kompletnie irracjonalnie względem obranego przeze mnie kierunku i mocy. Np. celuje w środek pola karnego a piłkarz kompletnie nie atakowany posyła piłkę prosto w bramkarza. Ot tak.
I w tych dwóch przypadkach można by powiedzieć że nie umiem grać czy może że silnik nowy pozmieniany... tylko że przeciwnikowi sterowanemu przez komputer też się zdarza bez żadnego powodu podać piłkę prosto do mojego zawodnika, ot tak, w kompletnie nie zrozumiałych sytuacjach. Nawet już na tych wysokich poziomach przeciwnik robi takie rzeczy jak i strzela kompletnie nie celnie, nie podaje kiedy powinien. Ogólnie komputer gra bardzo dobrze w obronie i fatalnie w ataku, na każdym poziomie trudności. Na najwyższym poziomie przeciwnik dalej nie stanowi zagrożenia w ataku, a na średnim poziomie dalej ciężko przebić się przez defensywę. Dziwne. No i oczywiście jak to w PES, najszybszy nasz napastnik i tak będzie wolny od najwolniejszego obrońcy sterowanego przez grę. To samo z siła, najsilniejszy bez problemu zostanie powalony przez chuchro, ot co, cały PES. Gra nie została spowolniona w tym roku, to reakcje naszych piłkarzy zostały spowolnione, widać to bardzo mocno, jak reaguje przeciwnik a jak gra reaguje na nasze ruchy padem. Meh. Okropne to jest.
Zawodnicy mojego zespołu sterowani przez komputer zwyczajnie uciekają od piłki albo zatrzymują się biegnąć do niej, non stop. Zdarzały się takie atrakcje w poprzednich częściach ale tutaj jest tego pełno. W każdym meczu kilka takich akcji, komiczne. Żenujące. No nie da się w to grać. Dwa razy miałem sytuację że mój piłkarz sterowany przeze mnie, skierowany w odpowiednim kierunku (w kierunku linii bramkowej do której toczyła się piłka), nagle zatrzymał się na chwilę, pomimo że to ja nim sterowałem! i tak o to tracę bramki.
No i, oczywiście, z zawodnicy ofensywni w ogóle się w żaden sposób nie wystawiają nawet po zleceniu im tego, czy to podaniem z użyciem LB czy za pomocą prawej gałki, niby ruszają do przodu, ale zaraz po chwili się zatrzymują albo zamiast zrobić to jakkolwiek z sensem stają centralnie za obrońcą. Zamiast gdzieś faktycznie wybiec ruszyć COKOLWIEK to nie. A nawet jak coś tak jakby warto by im było podać piłkę to w momencie kiedy decyduje się na to, i ta piłka już nawet wyjątkowo poleci w tym kierunku to mój piłkarz z dobrej pozycji na dojście do piłki, chowa się za obrońcę i po akcji.
Nic tutaj nie działa jak powinno, każdy aspekt rozgrywki nie działa albo został popsuty. Nie da się bronić, nie da się rozgrywać, nie da się atakować, nie da się nic zrobić normalnie. Najgorszy PES ever. Pewnie w końcu po wydaniu kilku patchy gra osiągnie poziom dema ale w tym momencie, 2/10 na zachętę.
Mam mnóstwo zapisanych powtórek z tego jak ta gra się zachowuje ale nie chce mi się tego składać w film, tym bardziej że nigdy tego nie robiłem.
PES zatrzymał się w miejscu dawno temu i teraz dopiero to zauważyłem po parunastu latach z tą serią. Takiego rozczarowania względem PES nie miałem nigdy, demo autentycznie zapowiadało się na najlepszą część ever, tym bardziej nie rozumiem co tu się stało. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć że "ok tak no ale rozgrywka dalej lepsza niż w fifie pomimo..." bo po tym co wymieniłem powyżej w PES20 nie da się grać.

post wyedytowany przez mgr. Kuba 2019-09-24 19:58:44
25.09.2019 16:22
34.1
xan11pl
38
Pretorianin

dodał bym coś jeszcze od Siebie, ale tutaj nie da nic do dodania. Jedynie mogę się zgodzić z tym postem w 150%. Demo a pełna wersja to ZUPEŁNIE DWIE ODMIENNE GRY z których demo było 100 razy bardziej grywalne... I CO NAJLEPSZE I NAJBARDZIEJ ABSURDALNE to samo było z PES 2018 i 2019, dema grało się tak miodnie, że nie mogłem się doczekać do pełnej wersji, a to co działo się w pełnej wersji 3 lata z rzędu, 18 19 i teraz 20 to woła o pomstę do nieba.
No i, oczywiście, z zawodnicy ofensywni w ogóle się w żaden sposób nie wystawiają nawet po zleceniu im tego, czy to podaniem z użyciem LB czy za pomocą prawej gałki,
To jest totalny absurd, raz użyje tego, koleś niby coś tam biegnie, ale jakimś tam truchcikiem, nigdy nie wybiega na pełnej prędkości, ale to i tak jest dobrze, bo czasami po użyciu tego koleś DOSŁOWNIE ZWALNIA, biegnie wolniej niż przed kazaniem mu wybiec na pozycjje..
A nawet jak coś tak jakby warto by im było podać piłkę to w momencie kiedy decyduje się na to, i ta piłka już nawet wyjątkowo poleci w tym kierunku to mój piłkarz z dobrej pozycji na dojście do piłki, chowa się za obrońcę i po akcji.
Co tu więcej dodać, notorycznym jest, że koleś biegnie sobie bez piłki na pozycję, ja wciskam podanie, i ten koleś w tym samym momencie zatrzymuje się i wraca sobie na pozycje, mimo że gdyby pobiegł dalej to był by sam na sam.

Totalną porażką są bramkarze, no dosłownie ręcznik postawić na bramce to by więcej wyjął, bo tego co stoi na bramce, nie można nazwać bramkarzami.
Prawda jest taka, że od kiedy pes dostał bodaj w 2015 roku wersję lite, wtedy właśnie zagrałem w pesa po raz pierwszy od wersji 04-05-06 tych najlepszych na PS2. I od tego 2015 roku cały czas mamy tą samą siermiężność, toporność zawodników, i wy śmiecie ludzie, fani pesa mówić że to jest symulacja?? NIE TO JEST ŻAŁOSNE, BO CI ZAWODNICY PORUSZAJĄ SIĘ JAK TACZKI Z BETONEM, NIE JAK PIŁKARZE.
Sterowanie piłkarzami w obronie nie trzymając X czy na xboxie A NIE ISTNIEJE. Jak naciśniesz A to piłkarz leci jak debil i nie da rady odebrać, jak grasz bez trzymania A no to możesz być pewny, że twój zawodnik ma 0 mobilności, zero jakiejś kontroli nad nim bo on sam nie wie gdzie się wtedy znajduje.
Dałem tej grze 6 jakoś 3 tygodnie temu, teraz nie dał bym nawet 3...

31.10.2019 20:47
34.2
UziRebel
23
Legionista

Również zgadzam się w 100%. Fifę porzuciłem całkowicie może 2 lata temu, pogrywałem w PESa, 2019 wydawał mi się całkiem niezły, niestety po kilku/kilkunastu meczach z rzędu wychodziły różne mankamenty. Wtedy gra szła w odstawkę na kilka dni i tak w kółko. Jeśli chodzi o wersję 20 to naprawdę nie da się grać ze względu na jakieś dziwne problemy silnika gry, AI naszych (przeciwnika z resztą też) piłkarzy jest absurdalne, nieintuicyjne i nielogiczne. Uciekanie od piłki zdarza się notorycznie, samo to wystarczy żeby wyłączyć grę i do niej nie wracać bo to po prostu strata czasu. Od zawsze chwalona taktyka w PESie tutaj nie ma znaczenia skoro istnieją tak kardynalne błędy, brak radości po zdobytych bramkach bo często i tak nie wpadają tak jak to sobie wypracowywaliśmy (wiem, w prawdziwym futbolu tak się często zdarza, ale w moim przypadku w PESie dzieje się to zbyt często). Pomijam już taki dziwny aspekt jak brak odpowiedniego "czucia" strzału i bramki, jak już wpada to jakby jakiś balonik przypadkiem zaplątał się za linią bramkową - jedynie na powtórkach wygląda to dobrze, nie wiem do końca od czego to zależy, jakiejś szybkości, animacji w samej końcowej fazie przy oddawaniu strzału, fizyki piłki, animacji po kontakcie z siatką? Świetne z kolei jest "czucie" rzutów wolnych, żeby nie było ;) Ale to już takie pomniejsze bzdury.. Tak więc mi zostaje niegranie w żadną grę piłkarską bo nie ma to już dla mnie sensu ani nie sprawia radości. :/

26.09.2019 17:33
35
1
odpowiedz
xan11pl
38
Pretorianin

Ostatni raz dałem się nabrać na demo PESA, Fifa jak złą grą by nie była, to przynajmniej działa. To coś nie działa, jest nie grywalnym bublem, i to właśnie pes od 3 lat w pełnej wersji nie wprowadził nawet ani jednej zmiany, a to do Fify przylgnęła łatka odgrzewanego kotleta, to nie chcę wiedzieć czym jest dzieło Konami. Co gorsze to z roku na rok ta gra jest coraz mniej grywalna. Nie dziwię się że FIFA tak od 10 lat miażdży PESA pod względem graczy, sprzedanych kopii, bo jedyną dobrą rzeczą lepszą od FIFY w tej grze jest soundtrack. Bo to jest żałosne że FIFY ze starej generacji z PlayStation2 miały lepszy silnik fizyczny piłkarzy, niż to coś nazywane przez zaślepionych psychofanów Symulatorem xDD Nawet potrafili zepsuć menu, gdzie co dziennie zaraz po uruchomieniu masz jakichś 20 powiadomień o MyClub, w którego nawet nie gram. Ah szkoda strzempić... Jutro idę do sklepu po FIFE i na tym kończy się moja 3 letnia przygoda z PES z której jedyne co wyniosłem to potworna frustracja, zero przyjemności z grania i nic więcej. Dziękuję dobranoc

post wyedytowany przez xan11pl 2019-09-26 17:39:21
28.09.2019 14:49
😡
36
odpowiedz
nocny_napoleon
38
Centurion
0.5

Dodali trochę tekstur, zmieniała się oprawa graficzna i ciągle te same wkurzające babole w gameplayu. No ale jak ludzie kupują te crapy zwane Fifą i Pesem to nic dziwnego że się nic nie zmieni.

post wyedytowany przez nocny_napoleon 2019-09-28 14:49:34
06.10.2019 10:14
37
odpowiedz
2 odpowiedzi
proevoxxx18
66
Pretorianin

Ci co narzekają to ewidentnie dzieci Fifeczki pierdułeczki.
Ta gra jest wspaniała pod względem gameplayu. 9/10 za całokształt i póki co dla mnie gra roku.

11.10.2019 15:14
37.1
2
xan11pl
38
Pretorianin

oczywiście od razu leci wyzywanie od dzieci fifeczki xD typowy psychofan pesika chciało by się napisać xD. Krytykuję jak tylko można obie gry, bo w tym roku to naprawdę... jedna jest gorsza o drugiej, jak by się zmówili w rywalizacji o to, kto zrobi gorszą kopankę, A NAWET ŚMIEM STWIERDZIĆ ŻE NAJGORSZĄ KOPANKĘ OBECNEJ GENERACJ!!! . A sam wybór jako gry roku, gry piłkarskiej która co roku to ma premierę to jest największe xD tutaj xD

post wyedytowany przez xan11pl 2019-10-11 15:15:27
07.01.2020 03:23
👎
37.2
tytanpl18
4
Junior

Po pierwsze, specjalnie zalogowałem się aby ci odpisać na ten post twój! Totalną bzdurą jest to co wypisujesz, i nie zgodzę się z tym co piszesz że Gameplay jest 9/10
Mam rozegrane kilkaset meczy i Rating w my Club 850 więc potrafię grać na miarę. Gra ogólnie jeżeli chodzi o Gameplay to drewno, mam zawodników po 95 overalla i Pass na 2 gwiazdki a potrafią zwykle podanie krzyzakiem spier*** i to nie chodzi o kilka tylko dużo podan, obrońca nawet taki van dijk potrafi biec za zawodnikiem i nagle się zatrzymać bądź zglupiec, bramkarze puszczają takie szmaty z podan od obrońców, forma jak jest poniżej normalnej to od razu piłkarza kwalifikuje się do zmiany ponieważ później taki skrinar 96 overalla nie potrafi zagrać lub gubi się. Ogólnie to forma jest tutaj największym wyznacznikiem, bez niej masz porażkę na. Bank, kolejna rzecz to niesluchajacy się piłkarze piłki przelatujace pod nimi, gra napchana animacjami które się zmulaja, dużo strzałów na bramkę to loteria 10 nie wpada twoich a przeciwnik ma jedną akcję i wpuszcza ci szmate, nad pes 2021 się grubo zastanowię a na pewno nie przejdę na fife.

21.10.2019 17:03
38
odpowiedz
SlipKnoTXVI
20
Pretorianin

Można w tej grze tworzyć własnych zawodników i wstawiać ich do trybu kariery?

05.11.2019 20:39
39
odpowiedz
Macieh91
16
Chorąży

Tak

27.11.2019 23:50
40
odpowiedz
biela1
3
Junior


Od 5 lat czyli wersji 16 gralem w fife. W tym roku po recenzjach podjalem decyzje, sprawdze Pes20. Werdykt
100% PES.
1. Kazdy mecz ma swoja historie, nie jak fife ciag tych samych akcji. W pes jak strzelisz bramke to powtorke ogladasz kilka razy.
2. Zwody i triki sa trudne, nie zrobi tego byle amator ktory odpali gre ( w fife pokrecisz gałą i cos wyjdzie) tu trzeba cwiczyc i cwiczyc ale jak opanujesz sprawia niesamowita radosc.
3. Fizyka pilki pes poezja
4. Zaden problem wgrac aktualne sklady
5. Oprawa grafika na plus pes
Itd itd
Reasumując nie bój sie zmian, jesli sie wahasz
Sciagnij demo fifa i pes i zagraj po 4 mecze z kazdej z nich.
Roznice sa diametralne na plus Pes2020

10.12.2019 11:05
😂
41
odpowiedz
floncik1991
58
Centurion

Aby się nie frustrować, trzeba zrozumieć, że tutaj większość rzeczy robimy na manualu. Podania, obrona bramkarzem, triki i tak dalej. Ja wygrywam tylko 40-45% spotkań w myClub, ale walka zawsze jest do końca. Tak jak wspomniał kolega wyżej. Każdy mecz w pesie to nowa historia. Każdy mecz jest inny, każda bramka jest inna. Ja nie mogę się oderwać od tej gry, choć jak przegrywam, to żona musi mnie uspokajać, abym czegoś nie roz**** xDD

post wyedytowany przez floncik1991 2019-12-10 11:05:49
02.01.2020 20:38
42
odpowiedz
paul oren's
73
Generał

Pobrałem wersje standard edition na xbox one i mam tylko kilka drużyn offline single lub z 2 osobą a gdzie reszta drużyn,reprezentacji itd.???

04.01.2020 16:19
43
odpowiedz
1 odpowiedź
memeczyslaw
81
Konsul

Witam moze mi ktoś powiedzieć, jak wykonywac triki, gram na padzie od xboxa one, czy jest mozliwosc biegu z wypuszczaniem pilki do przodu i jak podczas meczu ustawiac druzyne ofensywnie albo defensywnie? Dzieki pozdro

12.02.2020 22:05
43.1
biela1
3
Junior
10

Triki masz pelno info na YouTube
A z wypuszczaniem pilki do przodu tez mi tego brakowalo ( w fife analogiem bylo) ale juz wiem, trzymajac trigger biegniesz szybko a naciskajac go wypuszczasz pilke do przodu, ew mozna wypuscic podaniem

07.01.2020 21:53
44
odpowiedz
paul oren's
73
Generał

Dziwna ta wersja jak odpalam (xbox one) to pisze lite czyli na próbę kilka zespołów,ale jak nacisnę zobacz w sklepie ms to nie pisze,że to lite ani standard edition.

15.01.2020 11:17
str
45
odpowiedz
1 odpowiedź
str
77
Pretorianin
3.5

Gameplay na plus, wszystko inne na minus. Gra miała premiere we wrzesniu a oni do tej pory nie wydali patcha naprawiajacego faule bo te co odgwizduje sedzia to jest jakis smieszny zart, do tego kazdy wolny dla rywala konczy sie golem dla niego dlatego dalsze granie nie ma sensu. Mozna obnizyc poziom trudnosci (gralem na regular) ale wtedy tym bardziej szkoda grac bo rywal praktycznie nie zagraza a wyniki koncza sie wynikiem dwucyfrowym. Pierwszy raz skusiłem sie na PES od wersji 2014 i były to zmarnowane pieniadze, nigdy wiecej tego błedu nie popełnie. Fifa znowu win panowie z Konami

16.01.2020 15:35
45.1
1
proevoxxx18
66
Pretorianin

nie mogę się do końca z Tobą zgodzić.
Ja od czasu premiery gram w tryb Kariery na Super Star i ogólnie świetnie się bawię, o ile z faulami masz rację że są przesadzone i to dosłownie o tyle z tymi z wolnymi i golami dla rywala ja w ogóle tego nie doświadczam, przesadzasz
gdyby nie te faule to PES 2020 byłby najlepszym symulatorem piłkarskim w historii 9/10

13.03.2020 17:24
BercikKaruzo
👍
46
odpowiedz
BercikKaruzo
5
Legionista
8.5

Gra dużo lepsza niż FIFA 20

15.03.2020 19:35
Sevek007
😒
47
odpowiedz
Sevek007
32
Visca el Barça!

Jak w PES 2018 wkręciłem się niesamowicie, rozgrywając przy okazji prawie 550 godzin, tak już ani 2019, ani 2020 nie przekonały mnie w ogóle. Mam totalnie mieszane uczucia, cóż pozostaje zostać właśnie przy osiemnastce.

post wyedytowany przez Sevek007 2020-03-15 19:35:55
17.03.2020 13:15
😢
48
odpowiedz
tomek_86
16
Legionista
3.0

Witam Pominę kwestie grafiki bo może się ona podobać lub nie. Pominę również kwestie licencji bo możne je dograć (lub nie) Jeżeli chodzi o gameplay można (a nawet powinno się) podzielić pesa na dwie: Offline który jest ciągle rozwijany rozgrywka staje się coraz bardziej przypominająca mecz. Oczywiście gra posiada pewne błędy ale ogólnie jest to bardzo dobry symulator. Jeżeli chodzi o tryb online to tutaj jest już dużo gorzej: Gra jest dużo bardziej naturalna od fify w której jest mnóstwo skryptów i na którą wylała się fala hejtu. Główna sprawa o którą mi się rozchodzi rozgrywa się o dążenie rozgywki do równowagi tak aby gracz przegrywający dostawał (niewidzialną) przewagę i mógł wyrównać. Prowadzi to do tego że słabsi gracze, którzy dopiero co rozpoczeli rozgrywkę nie zniechęcili się i nie wyłączyli gry po kilku sromotnych porażkach. Jeżeli wyłączą albo skasują to jest to koniec zarobków dla KONAMI/EA SPORTS. EA od kilku dobrych lat stosuje tą taktykę i przynosi ona niesamowicie ogromne zyski. Mecze stały się coraz bardziej wyrównane a porażki są tłumaczone głównie przez to że miało się słabsze karty (ULTIMATE TEAM/MY CLUB) dzięki czemu dąży się do tego żeby mieć lepsze karty. Można oczywiście grać powoli i je zdobyć ale obydwie firmy dały możliwość kupowania/przyspieszania tego procesu. O ile FIFA już od jak dobrze mi się wydaje ok edycji 2014/2015 po dzień dzisiejszy stosuje mecze online oskryptowane przez co kilka lat temu porzuciłem tą serię to grając w PESA 16 i 17 tego nie było OFLLINE też różnił się od Online ale nie było tego chorego systemu w grze. Natomiast od PESA 2018 w którym to przeskoczyli na nowy silnik graficzny zaczęło się kombinowanie KONAMI myślę że stało się tak ponieważ PES sprzedawał się coraz gorzej (fifa ma lepszą grafikę, więcej trybów dużo więcej licencji) rozgrywka w PESA była bardzo przyjemna przypominała prawdziwe mecze. Niestety ten system został wprowadzony też do pesa. Gdy przegrywamy gra daje nam fory gdy prowadzimy jest nam trudniej (piszę tutaj o online) Ten chory system wprowadzony przez EA spowodował że KONAMI zdecydowało się go wprowadzić widząc jaką chorą kasę dawał EA. Gry piłkarskie idą w bardzo złą stronę. Ktoś napiszę to po co grasz w pesa 18/19/20? zagraj sobie w 16/17 skoro je wolisz. Niestety Konami nie wspiera online edycji bodajże starsze niż 2 lata. Kończąc mój wywód dodam że kiedyś uwielbiałem rywalizację online w fifę/pesa dawały mi one mnóstwo satysfakcji. Niestety INGEROWANIE w rywalizację online przez silnik jest dla mnie OSZUSTWEM i to takim z tych najgorszych bo nie oszukują się gracze nawzajem tylko jest się oszukanym ODGÓRNIE. Idąc tym tokiem myślenia skończyłem z grą online w te gry a gram w inną rozgrywkę online niby bardziej dziecinną bo w rocket league gdzie gra nie oszukuje ma się zdecydowane wrażenie że gdy jest się słabszym to się przegrywa gdy jest się lepszym to się wygrywa Czasami zdarzają się przypadkowe bramki ale system gry nie ingeruje i nie naciąga w jedną jub w drugą stronę. Także zachęcam do gier w których to gracz jest traktowany jako osoba która nie służy głównie do nabijania kieszeni. Mam nadzieję że nie zmęczyłem was za bardzo ale chciałem wyrazić swoją opinię dodam tylko że gram w gry online od wielu lat i widzę co się dzieje. Jeżeli nikt z was nie doświadczył tego o czym piszę to proszę wpiszcie sobie taką frazę w Youtube jak fifa scripting gdzie pokazują najbardziej sfrustrowani gracze jak to nie da się strzelić bramki bo system tak zadecydował. Pozdrawiam wszystkich i życzę wam satysfakcji z gier. Nie dawajmy się oszukiwać!!! PS Oceniam grę nisko tylko ze względu na skrypy w trybie online.

11.05.2020 16:38
49
odpowiedz
tworek1989
3
Junior
5.0

Niestety grę online wypacza lag na serwerze i dużo przypadkowości w obronie. Szkoda zdrowia....

Gra eFootball PES 2020 | PC