Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl W co gracie w weekend? #274 Red Dead Redemption - Opowieść o honorze i odkupieniu

03.11.2018 09:01
1
2
Czarny Ivo
10
Legionista

Wpadłem dziś, bo jak powiedziałem, tak zrobiłem i wbiłem platynę w nowym God of War. No więc to jest zupełnie inna gra. Zaczijmy od tego, że to już nie slasher, od tego że narracja odgrywa bardzo dużą rolę a mity nie służą tylko rozwojowi bestariusza, a budują przed nami cały otaczający nas świat i nadają mu głębi. Kratos wydaje się tam być tylko gościnnie. Dziwnie się go ogląda rozmawiającego z innymi postaciami i .... wykonującego dla nich zadania!! Wchodzi w relacje, które nie kończą się ich śmiercią, co jest kuriozalne. Dopiero pod koniec - jakieś 5 godz z 22, których potrzebowałem do ukończenia fabuły czułem się, że gram w God of War. Był większy nacisk na walkę, Kratos znów był obładowany wszelkimi mitycznymi artefaktami, o których nawet najstarsi górale mówili z niedowierzaniem ich istnienia. Więc GoW średni, ale jako sama gra? GENIALNA! Dla mnie, choć jeszcze na tej generacji zbyt wielu gier nie przeszedłem, to jest to najlepsza gra na PS4. Czegoś mi brakuje do 10/10 (może czasu żeby wszystko się w moim mózgu przegryzło, albo porównania z nadchodzącą na pewno z jakiś czas częścią drugą), ale to było niesamowite przeżycie. Przeszedłem to arcydzieło w 3 dni grając po około 7 godz., a potem po tygodniu platynka. Polecam, zapoznać się przed Mitologią Nordycką Gaimana przed włączeniem.

A co do RDR to mam od lat już płytę ale gry nie przeszedłem. Nie wiem czy w tym roku się za nią wezmę, ale niedługo planuję to w końcu uczynić.

Pozdrawiam.

post wyedytowany przez Czarny Ivo 2018-11-03 09:02:53
03.11.2018 09:03
DanuelX
2
1
odpowiedz
DanuelX
82
Kopalny

Skończyłem AII rewelejszyn. Było dokładnie tak nudno pod względem gampleja jak pamiętam. No i ten mały ****** Dezmond...

03.11.2018 09:44
SpecShadow
3
1
odpowiedz
SpecShadow
95
Silence of the LAMs

Gram w VtM Bloodlines, ukończyłem pierwszego questa dla Mercurio i mam nadzieję, że już nic mnie nie odwiedzie od gry. Wybierałem coś skupionego na melee (Brujah albo Gangrel) ostatecznie padło na tego pierwszego. Zdobyłem 2 pkt. humanity, mam nadzieję że nie będę musiał ich tracić, te wojownicze klany nie są znane ze swego opanowania...

Planuję zmianę GPU na lepsze więc co bardziej wymagające gry zostawiam na później.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-11-03 09:47:11
03.11.2018 09:54
adam11$13
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
adam11$13
94
Phantom Thief

RDR 2 zabrało mi z życia ostatni tydzień i wszystko wskazuje na to, że zabierze mi jeszcze kilka kolejnych. Mimo wad jest to naprawdę nieziemski tytuł.

Btw. Liczę na remake pierwszego RDR na silniku graficznym dwójki bo teraz jak tak patrzę to już chyba nie dałbym rady go znowu przejść. To fantastyczny tytuł, ale to wszystko wydaje się teraz takie brzydkie, toporne i ociosane... Dlatego rzadko kiedy wracam do starych tytułów.

03.11.2018 10:39
squaresofter
4.1
squaresofter
46
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Wszystko jest toporne i ociosane...poza dialogami i scenariuszem, które dalej są uniwersalne i ponadczasowe.

03.11.2018 11:17
adam11$13
4.2
adam11$13
94
Phantom Thief

No tylko, że w medium gier fabuła i dialogi nie zawsze wystarczają. Jeśli gra się okropnie zestarzała to nawet historia o wadze Ojca Chrzestnego nie pomoże.

03.11.2018 10:37
squaresofter
5
odpowiedz
squaresofter
46
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

@Ivo
Jakbyś wziął się za RDR, to zapraszam do naszej grupy. Pomożemy Ci ze wszystkim, szczególnie z Kingpinem, który wymaga współpracy dziewięciu osób.

03.11.2018 12:29
Czarny  Wilk
6
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Czarny Wilk
103
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Zazwyczaj lubię Twoje przemyślenia squaresofter. Ale raz na jakiś czas walniesz jakieś

"ja też zrozumiałem, że recenzenci dostający kopie recenzenckie gry za darmo będą chwalić poszczególnych producentów i serie gier za samą nazwę a nie wspomną przykładowo o tym, czy mechanika danej gry nie zostala przykładowo uproszczona tylko po to, żeby ktoś mógł napaść oczy nowinkami graficznymi"

albo

"nierzadkie są przypadki wystawiania ocen przez recenzentów z różnych stron internetowych przed ukończeniem gry albo bez poznania poszczególnych trybów gry, bo przecież online ich nie obchodzi. Ci ostatni są dla mnie mniej więcej tak samo wiarygodni jak trolle, na których patrzą z pogardą."

i wtedy przestaję je lubić :|

03.11.2018 12:47
squaresofter
6.1
squaresofter
46
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Wideo

Z ciekawości przejrzałem Meta przed napisaniem tego tekstu i GTA, które lubię (VC, SA, V) mają dobre oceny nie tylko od recenzentów, ale i od graczy. Z GTAIV jest zupełnie inaczej.
Co do recenzentów, to mają oni swoje za uszami. Nie mówię, że każdy, ale jak widzę coś takiego, to mi ręce opadają a mówimy tu o IGNie.
https://youtu.be/8yO1KV4rsg4
Nie musisz lubić nic z moich przemyśleń. Czasem piszę je, gdy jestem zły lub poirytowany. Jak długo jednak masz swoje zdanie, to przynajmniej jesteś dla mnie wartościowym dyskutantem.
P.S. Gratuluję, że Twój głos będzie brany pod uwagę podczas plebiscytu na gry roku.

03.11.2018 12:33
kęsik
👍
7
odpowiedz
kęsik
118
Legend

Pillars of Eternity II, 50h. Coś ostatnio słabo mi idzie to granie. 3 razy w tygodniu to tylko włączyłem. Skończyłem dodatek, który był całkiem słodki ale momentami trochę jak dla mnie przekombinowany wymagający jakiegoś głupiego szukania. Jakaś tam fabułka była, nowy zimowy teren więc powiedzmy, że ok. Czas kończyć już zabawę z tym tytułem. Zostały już tylko przygotowania do ostatniej misji.

Dragon Quest XI, 55h. Po znalezieniu wszystkich smoczych kul coś trochę fabularnie drgnęło. Objawił nam się zły kolega jeden z drugim i nas wywaliło, dosłownie. To już chyba endgame. Nie wiem, spoko się gra ale jakoś tak za mało tu jest jakby treści. Fabularnie ta gra jest jak dla mnie bardzo uboga. To co pisałem tydzień temu, nic się nie zmieniło. Fajnie, fajnie ale czegoś brakuje. Nie jest to najlepszy jRPG w jakiego grałem. W sumie wiec lekki zawód.

Wiedźmin 4..... a nie to tylko Wiedźmińskie opowieści, 6h. Ej podoba mi się. To znaczy podoba mi się wszystko to co nie związane z Gwintem. Nie wiem jak inni ale jak dla mnie Gwint który był w W3 był najlepszy. Potem grałem jeszcze w samodzielnego Gwinta w zamkniętej becie i było troszkę gorzej ale nadal ok. A teraz jest jeszcze gorzej. To już w ogolę praktycznie nie przypomina Gwinta tylko podróbkę Hearthstone'a co jest dla mnie bardzo złą rzeczą. Jeszcze jakieś zagadki gwintowe zamiast normalnych gier. Ble. Ale no klimat, fabuła, dialogi i postaci ratują bardzo grę.

Darksiders skończone, 15h. No to jest gra która ma to coś. Jeżeli trójka chociaż zbliży się do tego poziomu to będę bardzo zadowolony. Naprawdę takich gier dzisiaj nie robią i szkoda.

03.11.2018 17:41
Yuri Lowell
8
1
odpowiedz
Yuri Lowell
42
Brave Vesperia
Image

Witam Wszystkich. :)

Przepadłem w świecie Utawarerumono. Po zakończeniu Utawarerumono: Mask of Deception (PS4) najpierw uzupełniłem braki wiedzy oglądając anime Utawarerumono na podstawie pierwszej części tej trylogii.
https://www.gry-online.pl/gry/utawarerumono/z34cf6
Co prawda znalazłem grę na torrentach ale uznałem, że tak będzie prościej i łatwiej. Pobuszowałem też na stronie wikia poświęconej Utawarerumono.
http://utawarerumono.wikia.com/wiki/Utawarerumono_Wiki
Po czym wziąłem się za trzecią część trylogii Utawarerumono: Mask of the Truth (PS4). Historia, którą opowiadają te gry wciągnęła mnie na całego. W trzeciej części jest już mniej humoru niż w poprzedniej ale za to jest więcej okazji do pojedynków. Obok free batle doszła możliwość pojedynków losowo wybranych postaci z naszej drużyny przeciwko sobie. Możliwe, że dojdzie jeszcze jedna opcja. Ale na razie historia prze naprzód. Anju odzyskała zdrowie i dzięki prowokacji księżniczki Tuskur wykazała się niezłą krzepą. Swoją drogą ciekawe, jak się tam znalazł miecz Karury. No i powróciła Munechika. Co prawda bez swojej Akuruka ale i tak jest to duży zastrzyk morale dla wojsk Ennakamuy.
Z ciekawostek, w finałowej walce, przy okazji użytych czarów, walczący stoją otoczeni kręgiem postaci - wygląda to na hołd Studiu Ghibli. Podobne okoliczności są w momentach gdy potężnych czarów używa Howl (Hauru) czy madam Sulliman z Ruchomy zamek Hauru.

Miłego weekendu!

03.11.2018 18:09
papież Flo IV
9
1
odpowiedz
papież Flo IV
53
Arcybiskup

A ja się zagrywam w company of heroes z dodatkami
Dziwne, już mam 100 godzin a nawet nie ruszyłem kampanii.
Niestety, kampania z podstawki mnie trochę rozczarowała, w dodatkach już jest trochę lepiej

post wyedytowany przez papież Flo IV 2018-11-03 18:13:32
gameplay.pl W co gracie w weekend? #274 Red Dead Redemption - Opowieść o honorze i odkupieniu