Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Sword Legacy Omen | PC

13.08.2018 10:45
1
Rotation
7
Legionista
8.5

Dziś premiera tj 13.08.2018 ...ale wg GOP wrzesień ?
Uwielbiam turówki zobaczymy co ta bedzie miała do zaoferowania, wygląda ciekawie.

13.08.2018 18:20
👍
2
odpowiedz
1 odpowiedź
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

Już wyszła :) Czekam właśnie też na oceny i recenzje bo wygląda fajnie :) No ale jutro też premiera Phantom Doctrine :D

13.08.2018 18:38
😁
2.1
Rotation
7
Legionista

Cześć ELF ;) temat turówek nie mogło Cie zabraknąć :)
No mam odłożone Phantom Doctrine i wiele innych. Służę moją biblioteką...masz coś fajnego odłożone ?

p.s tak jak twórcy obiecali cena miała być ok 55zł dla mnie bomba

post wyedytowany przez Rotation 2018-08-13 18:39:51
13.08.2018 18:46
3
odpowiedz
1 odpowiedź
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

My się znamy? Że mówisz że temat turówek i nie mogło mnie zabraknąć ;) Nick na Steam?
Właśnie ze znajomym gadamy z ludźmi o Phantom Doctrine na Steam i ciekawi nas jak z premierą bo np. na Metacritic.com jest odliczany czas do premiery i wychodzi że dzisiaj o północy już powinna być.. ciekawe. Co do Sword Legacy to jest po 51,99 zł dokładnie. Phantom ma być drogie, z tego co wiem to na Steam koło 200 zł. Być może od tego będzie jakieś 10% taniej..

13.08.2018 19:04
3.1
1
Rotation
7
Legionista

Znamy nie znamy... parę razy "widzieliśmy sie na STEAM" mój nick to Albatun albo tak jak tu Rotation. Pisaliśmy także przy okazji For The King ;)
Co do Doctrine gdzieś mi migło, że ok 149zł

13.08.2018 20:13
4
odpowiedz
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

Spoczko :) Na Steam już przyjąłem. Ja czytałem że 39,99 euro będzie niestety, no ale zobaczymy jutro lub jeszcze dzisiaj..

16.08.2018 10:55
😉
5
odpowiedz
Rotation
7
Legionista

Drogi portalu GOP prosimy o zainteresowanie się ta grą. :) np. zmiana daty wydania bo już jest od kilku dni. Na steam zbiera dobre recenzje baaa nawet lepsze niżeli turówka Phantom Doctrine

01.09.2018 16:44
😒
6
odpowiedz
Rotation
7
Legionista

Aktualnie grę przeszedłem ... powiem tak:
Uwielbiam turówki, uwielbiam RPG i strategie. Gre Sword Legacy obserwowałem od dawna bo łączy RPG i Turowy system natomiast nie ma w tej grze NIC ciekawego. Czytałem inne opinie i muszę się zgodzić … fabuła nudna do tego stopnia , że schematyczne rozmowy naszej drużyny po którymś razem zacząłem pomijać …w grze nie ma ANI JEDNEJ sytuacji w którym mamy wpływ na cokolwiek mówiąc o fabule i decyzjach bo ich nie ma. Także narracja i dialogi to jeden bełkot który z góry jest ustalony, także element RPG jest tu słaby
Główny atut to walki turowe … Walki są dobre ale nie ma w nich nic co by mnie zaskoczyło. Standard wykonujemy ruch i atak zużywając punkty akcji. Areny są średniej wielkości nie ma zbytnio za czym się kryć mimo, że system osłon jest ale praktycznie niewidoczny. Każdy bohater ma swojego rodzaju ataki fajnie tylko, ze większość nieprzydatnych. Przeszedłem grę praktycznie używając standardowych ataków bo miały jakiś sens. W czasie walki lub ruchu możemy od czasu do czasu znaleźć ekwipunek lub złoto w skrzyniach czy schowane …fajne . Doświadczenie które zyskuje drużyna jest wspólne i potem możemy je rozdysponować by nauczyć danego bohatera nowej umiejętności. Statystyki bohatera można podnieść TYLKO poprzez ekwipunek… dziwne. Ekwipunek prezentuje się ładnie i czy u kowala czy sklepie jest tego sporo a kasy zawsze mało. Niestety graficznie wyglądają ładnie ale niezależnie czy to zbroja czy miecz czy kapelusz albo talizman daje on od 1-2 punktów odporności albo do ataku… słabo. Miedzy ekwipunkiem zwyczajnym a Legendarnym prócz ceny nie ma zbyt dużej różnicy… słabo. Ciekawie zapowiadały się tablice u czarodzieja które na stałe zmieniały nam parametry i w cholerę kosztowały ale po hu.. mi takie cos jeśli wydaje się kasę na tablice która z jednej strony daje nam +1 do ataku ale za to odbiera nam -1 obrony… dziękuje nie skorzystam
Kolejna rzecz bardzo irytująca to zapisy stanu gry. Jest ostatnio moda na sztuczne zwiększanie poziomu trudności gry poprzez ograniczanie save’owania . Ja jestem osoba przeciwna temu, jeśli gra ma być trudna to warto by dać graczowi możliwość zapisu gry w dowolnym momencie a nie tylko w punktach kontrolnych i to jeden raz i na głównej mapie, tak jest własnie w Sword Legacy. Choć walki z czasem już nie były taki trudne gdy się miało patent i dobrze dobraną załogę to jednak na początku po nagłej porażce lub śmierci bohatera wczytuje save i wracam się o kilka walk i musze znów pomijać kwestie dialogowe… strasznie irytujące i zniechęcające.
Na samym końcu zostawiło to co mnie najbardziej rozjuszyło w tej grze i sprawiło, że piszę tą recenzję. Chodzi długość gry. Gdy za pierwszym razem zobaczyłem mała mape Brytani podzielona na kilka klanów a na każdym obszarze klanu mamy max 3 punkty gdzie toczy się wątek główny i jest walka plus pomiędzy max 2 punkty na obozowanie gdzie prócz leczenie nie mamy nic do roboty zwątpiłem jak autorzy chcą rozwiązać problem ciasnoty i długości gry… Niestety autorzy nie rozwiązali tego problemu po prostu gra jest MEGA krótka ja po 10h byłem w ostatniej finałowej lokacji ! Aktualnie gra zajęła mi 11h w tym ok. 1h wukr… podczas powtarzania kilku misji .Można policzyć na placach ilość walk 3 walki w głównych punktach i jedna króciutka podczas dotarcia do nowego obozowiska. No i największa bolączka tej gry. TA GRA JEST TAK LINIOWA, że gry na smart fony mają większą głębię. Nie ma ani jednego miejsca w którym możemy podjąć decyzje ani jednego miejsc a gdzie można zboczyć z drogi , nie ma nawet ANI JEDNEGO QUESTU POBOCZNEGO !!! Jest tylko wątek główny idziemy od punktu do punktu po sznurku …nawet nie można gry sobie przedłużyć poprzez GRINDOWANIE bo nie istnieje takie cos !
Jedyna rzecz która wyszła dobrze a nawet bardzo dobrze w tej grze to grafika …Proponuje osobie odpowiedzialnej za grafikę i piękne rysunkowe postacie zwinąć manatki i przyjąć się w ambitniejszym studiu.
Wszystko to sprawia, że gra powinna dostać niską notę i raczej nie polecać jej. Jednak ratuje ja cos co nie można jej zarzucić, to CENA. Ratuje tą grę przed blamażem. Jeśli ta gra na Steam jest już bardzo tania a ja kupiłem ja w promocji jeszcze taniej za bezcen to wszystkie moje żale po części odeszły w zapomnienie. Kupiłem pograłem szybko ukończyłem i równie szybko zapomniałem. Gra typu przerywnik na weekend miedzy ambitniejszymi tytułami.
Ogólnie gra dostaje ode mnie 6/10 i to mocno naciągane tylko po to by nie dać negatywa… gdyby kosztowała 10zł więcej niż teraz było by to marnotrawienie kasy.

Gra Sword Legacy Omen | PC