Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Han Solo finansową porażką Disneya

04.06.2018 16:52
19
11
odpowiedz
11 odpowiedzi
Szproto
9
Chorąży

Ludzie w większości nie są przesyceni Star Wars, ale zmęczeni tym jak traktują to uniwersum i fanów. Kathleen Kennedy uparcie naciska na wprowadzanie elementów social justice do każdego filmu ze Star Wars (dość wspomnieć o jej kampanii że moc musi być kobietą). Do tego reżyserzy wyzywający fanów od rasistów i białych hejterów mężczyzn bo nie spodobał im się film czy postać. Całkowity brak porozumienia z publicznością.

Sorry, ale nie chcę oglądać filmu w którym na siłę wprowadzają mi bezsensowną, rujnującą historyjkę (bo wydmuszki w Last jedi historią bym nie nazwał) grubą azjatkę, a wszystkie złe postacie to ,,biali panowie". Dość wspomnieć że w Solo mamy Lando który czuje pociąg seksualny tylko do robotów i robota feministkę walczącą o równość.

Na twitterze mówili, że jesteśmy bandą nerdów których głos nie ma znaczenia. Więc zagłosowaliśmy portfelem. Efekty widać.

post wyedytowany przez Szproto 2018-06-04 16:53:53
04.06.2018 13:18
1
8
odpowiedz
33 odpowiedzi
Salzmore
24
Konsul

Po pierwsze, kiepska data premiery, zbyt duża konkurencja. Po drugie, ludzie powoli męczą się podejściem Disneya i Solo padł tego ofiarą. Niekoniecznie słusznie, bo Solo to całkiem okej film. Mimo wszystko ludzie przestają chodzić na Gwiezdne Wojny, bo filmy Disneya to tylko niepoprawne kopie starych filmów GW z poprawnością polityczną i innymi głupimi elementami. Takie Przebudzenie Mocy, pomimo bycia jednym z najgorszych filmów w uniwersum GW, zarobiło mnóstwo kasy, bo było powrotem franczyzy do kin, z wielką pompą. Z filmu na film było coraz gorzej i tak będzie lecieć. Oczywiście trzeci film trylogii będzie miał lepsze wyniki niż Solo, ale gorze niż Ostatni Jedi, a tym bardziej PM.

04.06.2018 13:16
1
Maxley
38
Ja myślę że Ja jestem

Zamiast wysilać się na zbędną opinię, podlinkuje materiał o tym temacie
https://www.youtube.com/watch?v=4GfmJa9vr3M

Przesytem bym tego nie nazwał. Raczej źle zinterpretowane informacje za kulis.
https://www.youtube.com/watch?v=qHEv_tiYA2g

post wyedytowany przez Maxley 2018-06-04 13:18:14
04.06.2018 13:18
1
8
odpowiedz
33 odpowiedzi
Salzmore
24
Konsul

Po pierwsze, kiepska data premiery, zbyt duża konkurencja. Po drugie, ludzie powoli męczą się podejściem Disneya i Solo padł tego ofiarą. Niekoniecznie słusznie, bo Solo to całkiem okej film. Mimo wszystko ludzie przestają chodzić na Gwiezdne Wojny, bo filmy Disneya to tylko niepoprawne kopie starych filmów GW z poprawnością polityczną i innymi głupimi elementami. Takie Przebudzenie Mocy, pomimo bycia jednym z najgorszych filmów w uniwersum GW, zarobiło mnóstwo kasy, bo było powrotem franczyzy do kin, z wielką pompą. Z filmu na film było coraz gorzej i tak będzie lecieć. Oczywiście trzeci film trylogii będzie miał lepsze wyniki niż Solo, ale gorze niż Ostatni Jedi, a tym bardziej PM.

04.06.2018 13:29
1.1
Sttarki
3
Koryfeusz

Cóż, w mojej opinii porównywanie tych filmów to FA jest trochę, nieuczciwe xd.
Jakby na to nie patrzeć to był pierwszy film z SW od bardzo, bardzo dawna. Dzięki temu osiągnął taki duży dochód. TLJ poradził sobie i tak bardzo dobrze. Wynik koło 800/900 milionów dolarów na IX film, to naprawdę będzie zadowalający wynik dla Disneya.

04.06.2018 16:58
1.2
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Mimo wszystko ludzie przestają chodzić na Gwiezdne Wojny, bo filmy Disneya to tylko niepoprawne kopie starych filmów GW z poprawnością polityczną i innymi głupimi elementami.,,

Aha i polecam nie używać słów, których się nie zna na przyszłość.
I filmy Disneya są i tak dużo lepsze od tego co zaserwował na Lucas w NT.

04.06.2018 17:32
1.3
2
kaszanka9
94
Bulbulator

Po pierwsze gniot, po drugie, w sumie nieważne.

Jak dla mnie to tylko przypadkowa wtopa, bo za dużo się zebrało błędów jednocześnie, ale nie ma mowy o zmęczeniu podejściem, jeszcze owieczki wrócą, taka prawda i będą dalej golone.

04.06.2018 17:45
1.4
5
Szproto
9
Chorąży

@Sttarki przynajmniej fabuła trylogii Lucasa miała jakąś spójność i nie rujnowała założeń uniwersum postawionych w starej trylogii. W przeciwieństwie do dzieł Disneya gdzie dziury logiczne i fabularne są ogromne, a część filmu ma zerowe znaczenie dla fabuły

04.06.2018 17:57
1.5
Sttarki
3
Koryfeusz

,,przynajmniej fabuła trylogii Lucasa miała jakąś spójność i nie rujnowała założeń uniwersum postawionych w starej trylogii,,

No oczywiście, że nie XD

Ekhm..midichloriany..ekhm.

Widać twoją wiedzę o SW XD

,,W przeciwieństwie do dzieł Disneya gdzie dziury logiczne i fabularne są ogromne, a część filmu ma zerowe znaczenie dla fabuły,,

Są tak ogromne, że nikt nie potrafi wskazać ani jednej dziury fabularnej i logicznej w filmach xd

No super mega xd.

04.06.2018 18:06
1.6
1
Szproto
9
Chorąży

Wybacz, ale mam dużą wiedzę o star wars

Midlichlorainy? Mały element rozbudowujący teorię mocy? Porównaj to z taranowaniem okrętem w nadprzestrzeni, które niszczy wszystko na swojej drodze mimo tarcz. Teraz wytłumacz dlaczego rebelianci nie zrobili tego z gwiazdą śmierci, dlaczego nikt tak nie robił wcześniej. W końcu po co budować ogromne okręty skoro można je zniszczyć jednym mniejszym?

W last jedii masz całą scenę w kasynie która, gdyby ją wyciąć, przebieg historii by się nie zmienił. Do tego idiotyczny pomysł pościgu okrętów rebeliantów bo są zbyt daleko by przebić osłony. Dlaczego w takim razie nie wykonali skoku w nadprzestrzeń i wylądowali tuż za rebeliantami? Dlaczego nie wysłali myśliwców do ataku, skoro mieli ich tysiące i były znacznie szybsze? Dlaczego Holdo nie powiedziała o swoim planie nikomu, nawet zaufanym podwładnym mimo buntowniczych nastrojów? Wskaż teraz podobne dziury w trylogii Lucasa

04.06.2018 19:00
1.7
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Wybacz, ale mam dużą wiedzę o star wars,,

Nie widać tego nigdzie xd

,,midlichlorainy? Mały element rozbudowujący teorię mocy?,,

Nie rozbudowujący, ale niszczący to o co w mocy chodziło już od samego początku. Element, który sprawił że moc, którą każdy mógł interpretować jak chcę, stała się biologiczną liczbą pewnych mikroorganizmów w komórkach, które decydują o tym kto jest kim. Innymi słowy, midichloriany burzyły cały koncept mocy, polegający na tym, że nie musisz być kimś by być bohaterem. Coś co trylogia Disneya przywróciła i to z całą siłą. Prequele staraly ci się wmówić, że musisz być bohaterem i wyjątkowym od samego początku by coś osiągnąć, co było sprzeczne z tym czym moc miała być.

,,Porównaj to z taranowaniem okrętem w nadprzestrzeni, które niszczy wszystko na swojej drodze mimo tarcz.,,

Nie ma w tym nic nielogicznego lol. Zwykła czysta siła, takiego napędu, który normalnie wystrzela w nad przestrzeń, musi być potężna. Uderzona w inny obiekt raczej nie pozostawia nic po nim.

BTW, ty naprawdę porównujesz małą scenę z statkiem do kluczowego elementu uniwersum? Ja pierdziele xd.

,,Teraz wytłumacz dlaczego rebelianci nie zrobili tego z gwiazdą śmierci, dlaczego nikt tak nie robił wcześniej.,,

Ponieważ rebelianci nie działali w taki sposób by poświęcać ludzi dla wyższego dobra, przynajmniej nie wedle prawideł ST. Poza tym, nie mogli tego zrobić bo statek był nieporównywalnie większy niż zaprezentowana przez ciebie skala. No i nie zapominajmy, że takie myśliwce mogły albo nie mieć hipernapędu, lub nie miały go takiego silnego.
Widzisz? Wystarczy ruszyć głową i twoja nie logiczność, nie istnieje xd.

,,W last jedii masz całą scenę w kasynie która, gdyby ją wyciąć, przebieg historii by się nie zmienił. ,,

Nie masz racji, scena w kasynie stanowiła ważny punkt dla rozwoju Finna i jego relacji z Rose. Powinna byc skrócona a nie skasowana, co najwyżej. Poza tym dowiadujesz się dzięki niej że:
W galaktyce panuje niewolnictwo legalne, w tym dzieci.
I, że Najwyższy porządek korzysta z handlarzy bronią.

Scena ta powinna zostać skrócona, to prawda, ale mówienie, że jest zupełnie bez wartości jest słabe strasznie.

,, Do tego idiotyczny pomysł pościgu okrętów rebeliantów bo są zbyt daleko by przebić osłony. Dlaczego w takim razie nie wykonali skoku w nadprzestrzeń i wylądowali tuż za rebeliantami?,,

Jak mieli by to zrobić? Skok nie działa w taki sposób, że możesz se skoczyć na chwilę i po chwili zatrzymać lol. Pokaż mi kanoniczne źródło informacji, które potwierdzi twoją teorię.

,,Dlaczego nie wysłali myśliwców do ataku, skoro mieli ich tysiące i były znacznie szybsze?,,

Ponieważ główny dowódca jest pyszny. I taka jest konwencja, tego typu błędy logiczne są w każdym z filmów SW. Konwencja ot co. I z tego co pamiętam, nie było takiej potrzebny. Po co ryzykować cenne myśliwce na kolejny konflikt przy większych stratach w ludziach, skoro ty wiesz tylko, że im kończy się paliwo i niedługo staną? Zupełnie nie logiczne byłoby to zachowanie dowódcy, na stan jego wiedzy. Pamiętaj, on nie wie tego co ty, jako widz.

,,laczego Holdo nie powiedziała o swoim planie nikomu, nawet zaufanym podwładnym mimo buntowniczych nastrojów? ,,

Ponieważ to wojsko, i nie dla każdych uszu jest dostępne ściśle tajna informacja. Poza tym, nie mieli powodu by jej nie wierzyć. Praktycznie każdy ufał Holdo. Jedynie Poe nie. I spotkała go za to kara. I tak ma szczęście, że go nie rozstrzelali...

,,Wskaż teraz podobne dziury w trylogii Lucasa,,

Cały wątek z zdobyciem władzy przez Palpatine'a.
Motyw zabójstwa Padme
Motyw jedynki, który mógł być całkowicie wyeliminowany i nic byśmy nie stracili.
Brak głównego bohatera w filmach.
Brak relacji pomiędzy Obi Wanem a Anakinem.
Brak myślenia u rady jedi.
Robienie z rady jedi jakiś stoików, bez pomyślunku, i sugerowanie, że to inteligentny plan imperatora to uczynił.
Wymuszona i nie umiejętna gra Hydena, który nie potrafi przez 3 filmy zrobić to co Adam Driver w jednej scenie. Wzruszyć widza i sprawić, że będziesz czuł z nim jakikolwiek związek emocjonalny.
Wymuszona śmierć Padme, bez powodu
Itd.

Proszę, esencja całych trzech filmów leży i kwiczy przez to. Dwójki przez nie istniejące relacje pomiędzy postaciami, motyw zabójstwa Padme a trójka na dojściu Palpatine'a do władzy, gdzie każda z postaci zachowuje się jak idiota.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 19:03:33
04.06.2018 19:03
1.8
5
eJay
177
Quaritch

gameplay.pl

NT Lucasa były fatalne, ale miały jakieś pomysły - dużo więcej polityki, więcej światów, kolorów, tałatajstwa, bohaterów. Owszem, fabularnie to były masakryczne gnioty (poza ROTS), ale czuć było że pochodzą od kogoś kto kocha ten świat, galaktykę i lubi się tym bawić - ale nie umie pisać scenariuszy i pracować z aktorami. Zresztą policzcie sobie liczbę ikonicznych scen z Phantom Menace: wyścig podracerów, Sabrestaff Maula, nawet rzekomo słabe otwarcie filmu i bitwa kosmiczna na koniec są technicznie doskonałe i do dzisiaj robią wrażenie.

A co pamiętamy po produkcjach Disneya i do jakich scen wracamy choćby na Youtube?

04.06.2018 19:09
1.9
Sttarki
3
Koryfeusz

,,A co pamiętamy po produkcjach Disneya i do jakich scen wracamy choćby na Youtube?,,

Do praktycznie wszystkich epickich scen z TLJ na pewno xd
Masz powrót Yody świetny.
Masz efektowne rozwalenie statku
Masz wizualnie piękny pojedynek Rey i Kylo.
Masz śmierć Snoke'a
Masz walkę na pustyni soli, gdzie biel i czerwień fenomenalnie kontrastują z sobą, dzięki temu masz wizualną ucztę dla oka
Masz świetne wypełnienie wątku Luke'a.

Masz naprawdę sporo
Z FA?

Cóż..co najwyżej masz śmierć Hana
I bitwę może o stacje kosmiczną.

Ale scen z Ataku Klonów epickich też nie ma za dużo imo :v

,,otwarcie filmu i bitwa kosmiczna na koniec są technicznie doskonałe i do dzisiaj robią wrażenie.,,

Eee..raczej nie powiedziałbym xd. Film się źle zestarzał. A co do bitwy..naprawdę 9 latek rozwalający statek kosmiczny to taki fajny widok? :v
Ok.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 19:11:00
04.06.2018 19:28
1.10
6
eJay
177
Quaritch

gameplay.pl

Do praktycznie wszystkich epickich scen z TLJ na pewno xd
Masz powrót Yody świetny.
- fanservice do kwadratu pojawiający się z tyłka, jak połowa motywów w TLJ.
Masz efektowne rozwalenie statku - ok tu się zgodze, wizualnie fajne ale też łąmiące zasady kanonu.
Masz wizualnie piękny pojedynek Rey i Kylo. - co w nim takiego pięknego?
Masz śmierć Snoke'a - motyw o tyle głupi, że pokazuje konsekwencję Disneya w budowaniu tajemnicy i jej rozwiązaniu.
Masz walkę na pustyni soli, gdzie biel i czerwień fenomenalnie kontrastują z sobą, dzięki temu - już niemal zapomniałem o tej scenie, a nie czekaj - Rose przeżyła ponieważ miłość to jedna rzecz która wykracza poza czas i przestrzeń :>
Masz świetne wypełnienie wątku Luke'a. - wątek, który ostatecznie doprowadza do jego koszmarnego unicestwienia w imię... pozostawienia na placu boju 2 bohaterów bez charyzmy i 1 niezłego villaina. Good Job Disney!

Ale scen z Ataku Klonów epickich też nie ma za dużo imo :v - https://www.youtube.com/watch?v=8buh5A70loA 100x epy niż cokolwiek co pojawiło się u Disneya.

Eee..raczej nie powiedziałbym xd. Film się źle zestarzał. A co do bitwy..naprawdę 9 latek rozwalający statek kosmiczny to taki fajny widok? :v

Przypomnę, że Phantom Menace ma już prawie 20 lat na karku, mimo tego uważam że wygląda naprawdę dobrze w wielu aspektach (pomijam CGI postacie), a bitwa w kosmosie to dalej techniczny miód - https://www.youtube.com/watch?v=ZHde6ey45eM . Co do 9-latka, w kinie mnie to bolało i nigdy nie przestanie, ale moja opinia nie dotyczyła tych walorów ;)

04.06.2018 19:40
1.11
Sttarki
3
Koryfeusz

fanservice do kwadratu pojawiający się z tyłka, jak połowa motywów w TLJ

Nie masz racji, jego pojawienie się ma sens. W końcu pomaga Lukeowi, jak kiedyś mu pomógł Obi Wan. Czy pojawienie się Obi Wana w 5 to też fan service według ciebie?

ok tu się zgodze, wizualnie fajne ale też łąmiące zasady kanonu.

Niby gdzie?

co w nim takiego pięknego?

Wszystko? Bardzo dobra choreografia i piękne kolory, chaos na pierwszy rzut oka, ale po dokładniejszym obejrzeniu, piękna choreografia, i trudna walka. Co stanowi kolejny plus tego starcia. Krewetki, nie były łatwe do pokonania i widać że potrafiły bronić swojego lidera, a Rey i Kylo wygrali tylko dzięki temu, że walczyli razem.

motyw o tyle głupi, że pokazuje konsekwencję Disneya w budowaniu tajemnicy i jej rozwiązaniu.

Raczej świetny i zaskakujący motyw, polegający na tym, że pozbywamy się tego co nie ma znaczenia i w gruncie rzeczy, nie powinno mieć dla nikogo kto oglądał film. A na pewno nie ma dla głównych bohaterów.

już niemal zapomniałem o tej scenie, a nie czekaj - Rose przeżyła ponieważ miłość to jedna rzecz która wykracza poza czas i przestrzeń :>

Aha a jak to się ma do tego co powiedziałem i niby temu przeczy? Skoro ty zapomniałeś to jak widać wielkiej duszy estetycznej nie masz w sobie xd.

wątek, który ostatecznie doprowadza do jego koszmarnego unicestwienia w imię... pozostawienia na placu boju 2 bohaterów bez charyzmy i 1 niezłego villaina. Good Job Disney!

Ponownie źle. Raz, masz czego koszmarne unicestwienie? Kto jest niby bez charyzmy? Kylo ma mnóstwo osobowości i jest groźny, charyzmę ma wszyscy się go słuchają bo się go boją. Rey nie, ale nie musi mieć, nie każdy bohater musi być nie wiadomo jak charyzmatyczny, to strasznie stereotypowość myślenie.

100x epy niż cokolwiek co pojawiło się u Disneya.

100 razy gorsza chyba xd. Dobre dla gimbusów, których kręcą beznadziejne sceny, nie mające nic wspólnego z jakimkolwiek aktorstwem, za to mnóstwem CGI.

BTW, Ta scena ma nawet beznadziejną oglądalność..nikt nie daje o to niczego xd
Jeżeli dla ciebie film to głównie efekty specjalne to ok, szkoda, bo dla mnie liczą się przede wszystkim postacie, aktorstwo, estetyka płynąca z filmu. A to TLJ ma najwięcej od czasów Imperium Kontratakuje.

Tu masz perełkę za to.

https://www.youtube.com/watch?v=7rowkMpohoY

Przypomnę, że Phantom Menace ma już prawie 20 lat na karku, mimo tego uważam że wygląda naprawdę dobrze w wielu aspektach

Spoko, twoja opinia, moja jest wprost przeciwna xd.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 19:41:20
04.06.2018 19:43
1.12
Sttarki
3
Koryfeusz

Jeszcze odnośnie Yody. Cały wątek jego został pięknie poprowadzony od początku do końca, mimo paru problemów, to całokształt postaci jest świetny i TLJ naprawdę ładnie nakreślił nam tego bohatera i jego wielką mądrość, pokorę i to co oznaczało pogodzić się z mocą.

https://www.youtube.com/watch?v=1kjEnDj7K30&t=30s

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 19:44:04
04.06.2018 19:49
1.13
3
eJay
177
Quaritch

gameplay.pl

Jezu ludzie, nie piszcie że "TLJ ładnie nakreślił" Yodę. Nakreślenie postaci to coś więcej niż 40 sekundowe cameo.

Raczej świetny i zaskakujący motyw, polegający na tym, że pozbywamy się tego co nie ma znaczenia i w gruncie rzeczy, nie powinno mieć dla nikogo kto oglądał film. A na pewno nie ma dla głównych bohaterów.

Zaoranie Disneya level 1000 x-D Dokładnie tak wyglądają te filmy, tu nic nie ma znaczenia dla przeszłego i przyszłego epizodu bo przychodzi kolejny reżyser i za przeproszeniem "spuszcza w kiblu" pomysły zarysowane przez poprzednika.

04.06.2018 19:54
1.14
Sttarki
3
Koryfeusz

Jezu ludzie, nie piszcie że "TLJ ładnie nakreślił" Yodę. Nakreślenie postaci to coś więcej niż 40 sekundowe cameo.

Dlatego, że ty tak twierdzisz? XD

I owszem, TLJ bardzo dobrze rozwinął charakter Yody. Tym większy podziw dla Johnsona, że potrafił to zrobić w tak krótkim czasie.

Zaoranie Disneya level 1000 x-D Dokładnie tak wyglądają te filmy, tu nic nie ma znaczenia dla przeszłego i przyszłego epizodu bo przychodzi kolejny reżyser i za przeproszeniem "spuszcza w kiblu" pomysły zarysowane przez poprzednika.

Zaoranie ciebie co najwyżej :v
Serio może byś ustosunkował się do tego co napisałem?

I owszem ma znaczenie, chyba że jesteś na tyle naiwny, że myślisz, że Abrams wskrzesi Luke'a, Snoke'a, sprawie, że Kylo znowu nie będzie rządził, nie będzie rozwijał wątku Finna i Rose itd.
Jeśli tak to..naprawdę współczuje xd.
Ale cóż, masz jeszcze z półtora roku gdzie możesz żyć w tej iluzji xd.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 19:58:23
04.06.2018 20:01
1.15
1
Szproto
9
Chorąży

Skasowało mi całą wypowiedź bo za długo się rozwodziłem nad twoimi nieudanymi argumentami xD

,,Ponieważ rebelianci nie działali w taki sposób by poświęcać ludzi dla wyższego dobra, przynajmniej nie wedle prawideł ST"
Xd to o czym był cały rouge one. Po za tym mogli wykorzystać droidy

Chyba nie wiesz jak działa hipernapęd. Można było wprowadzić koordynaty które i zmodyfikować komputer nawigacyjny by skok był dłuższy i wyłonić się tuż za rebelią.

Hux nie był najwyższym dowódcą, tylko snoke. Po za tym strata kilku myśliwców (bo przypominam Rebelia już żadnych nie miała) w porównaniu do straty cennego czasu i zapasów energi i paliwa dla całej armady z Supermacy na czele jest nieporównywalnie mniejsza.

A Holdo mogła przynajmniej dla morale które jest podstawą wojska powiedzieć że ma jakiś plan. A Poe był drugi stopniem, więc powinna mu przekazać szczegóły. I nie większość jej ufała skoro buntownicy prawie przejęli okręt.

Co do twoich argumentów, wszystko było wytłumaczone w kanonie filmach/serialach. Amidala była przywódczynią opozycji w Senacie. Mogła zmotywować do działania Senat w przypadku ruchu Separatystów. A rada jedi była zaślepiona zbyt długim okresem pokoju

post wyedytowany przez Szproto 2018-06-04 20:02:45
04.06.2018 20:10
1.16
3
Mówca Umarłych
54
Pan Milczącego Królestwa

Sttarki

Masz powrót Yody świetny.
Powrót Yody do jeden z tych momentów, który wywołał u mnie poważny zgrzyt zębów. W pierwszej trylogii pewne postacie silne mocą po swojej śmierci, z Yodą włącznie, pozostawały w formie "duchowej", w najnowszej części Yoda materializuje się do namacalnej formy, leje Luka i łazi sobie jakby nic się wcześniej z nim nie stało. Bez komentarza...

Masz wizualnie piękny pojedynek Rey i Kylo.
Według mnie, co by nie mówić złego o Epizodach 1-3 to pojedynek, o którym wspominasz wypada blado przy walce Obi Wana i Qui Gon Ginna przeciwko Darth Maulowi (Mroczne Widmo) - widać tu taniec i maestrię, świetne połączenie dynamiki i momentów spokojnych powodowanych włącznie się osłon.
W pojedynku Rey i Kylo (tym po śmierci Snooke'a), aż bije po oczach amatorszczyzną, markowania i niedociągnięcia montażowe kłują w oczy. W okładaniu się przez łyse karki sztachetami podczas jakiejś wiejskiej rozróby jest więcej finezji. Fakt, kolorystycznie jest bardzo ładnie.

Masz śmierć Snoke'a
Śmierć Snookke'a jest tak komicznie słaba, że nie wiadomo za bardzo czy się śmiać czy płakać.

Masz walkę na pustyni soli, gdzie biel i czerwień enomenalnie kontrastują z sobą, dzięki temu masz wizualną ucztę dla oka
Ładne, to prawda :-)

Masz świetne wypełnienie wątku Luke'a.
Wątek Luka uważam za jedyny godny uwagi w całym TLJ. Niestety są też takie kwiatki jak jego siostra latająca w przestrzeni kosmicznej bez jakiegokolwiek ochrony. A nie, przepraszam chroniła ją Moc. ^^

Masz efektowne rozwalenie statku. i Ale scen z Ataku Klonów epickich też nie ma za dużo imo :v
Transformersy są efektowne i epickie ale Giwzdne Wojny nie do takiego poziomu chyba miały "aspirować".

A co do bitwy..naprawdę 9 latek rozwalający statek kosmiczny to taki fajny widok? :v
Wątek jest średni ale, o ile dobrze pamiętam, to zgodnie z mitologią Anakin był od małego wyśmienitym pilotem, miał się też stać jednym z najpotężniejszych Jedi, więc Moc mu sprzyjała i tym było to tłumaczone.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2018-06-04 20:15:51
04.06.2018 20:12
1.17
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Skasowało mi całą wypowiedź bo za długo się rozwodziłem nad twoimi nieudanymi argumentami xD,,

Nie ma na to żadnych dowodów, więc śmiem w to wątpić. Napisz ją jeszcze raz.

,,Xd to o czym był cały rouge one. Po za tym mogli wykorzystać droidy,,

Łotrzyk powstał później, wtedy pomysł na rebelie był inny niż w poprzednich filach. Proste. I skąd wiesz? Skąd mieli wziąć tyle droidów? Czy droidy potrafią tak pilotować dobrze jak ludzie?

,,Chyba nie wiesz jak działa hipernapęd. Można było wprowadzić koordynaty które i zmodyfikować komputer nawigacyjny by skok był dłuższy i wyłonić się tuż za rebelią.,,

Udowodnij to. Podaj źródło kanoniczne, które potwierdzi, że taki manewr jest możliwy.

,,Hux nie był najwyższym dowódcą, tylko snoke. Po za tym strata kilku myśliwców (bo przypominam Rebelia już żadnych nie miała) w porównaniu do straty cennego czasu i zapasów energi i paliwa dla całej armady z Supermacy na czele jest nieporównywalnie mniejsza.,,

Snoke wtedy już nie żył raczej xd. I to Hux się zajmował tymi sprawami nie, Snoke. I nie masz racji, strata myśliwców była gorsza i nie potrzebna dla Nowego Porządku, dlatego zdecydowali się tego nie robić. Ty byś zrobił inaczej? Ok, ale to nie znaczy, że inne rozwiązanie jego gorsze.
I jakiego cennego czasu? I jakich zasobów energii? Kto z NO narzekał na te elementy?

,,A Holdo mogła przynajmniej dla morale które jest podstawą wojska powiedzieć że ma jakiś plan,,

Ale wojsko nie miało problemów z moralami. Oni jej ufali i wiedzieli co muszą zrobić. Tylko Poe i nielicznie mieli z tym problem. Dowódca nie musi się tłumaczyć maluczkim co i jak.

,,A Poe był drugi stopniem, więc powinna mu przekazać szczegóły. I nie większość jej ufała skoro buntownicy prawie przejęli okręt.,,

Prawie czyni wielką różnicę xd. Większość była po stronie Holdo i Lei. Owszem, mogli być podkuszeni przez Poe, ale nadal, jak tylko Leia się pojawiła to od razu zaufali jej i Holdo z powrotem

,,Co do twoich argumentów, wszystko było wytłumaczone w kanonie filmach/serialach,,

Nie było wytłumaczone w żadnych filmach i serialach xd. Imo, seriale się nie liczą, powstały dużo później, mówmy o filmach. Samych filmach. Nie o materiałach dodatkowych, one nie naprawią beznadziejnego filmu.

,,Amidala była przywódczynią opozycji w Senacie,,

Opozycji czego? XD
I co to ma wspólnego z wysyłaniem zabójców najgorszych z możliwych na nią? XD

,,Mogła zmotywować do działania Senat w przypadku ruchu Separatystów.,,

Ale każdy po stronie republiki to robił i to nawet dużo ważniejsze figury. Dlaczego np. idąc twoim tokiem myślenie to JarJar nie został zabity, skoro dopełniał obowiązki po Padme?

,,. A rada jedi była zaślepiona zbyt długim okresem pokoju,,

Nie, rada była zaślepiona przez idiotyzmy scenarzystów i Lucasa samego xd
Pokój nie powoduje żadnego uśpienia. Imo, to totalnie bezsensowne założenie, zwłaszcza, że tego pokoju jakoś nie było i incydenty zawsze się zdarzały.

04.06.2018 20:14
1.18
1
Szproto
9
Chorąży

A co do motywu taranowania nadprzestrzenią to jest nie kanoniczne bo stawia pod znakiem zapytania sens wszystkich bitew które wydarzyły się w uniwersum. Po za tym jedno ze źródeł kanonu mówiło o niszczycielu klasy executor w który wleciały przypadkiem 3 gwiezdne niszczyciele. Wszystko zostało bez problemu odbite przez osłony. Supermacy był 4 krotnie większy od executora, a Raddus wielkości 1,5 gwiezdnego niszczyciela

04.06.2018 20:19
1.19
Sttarki
3
Koryfeusz

@Mówca

Powrót Yody do jeden z tych momentów, który wywołał u mnie poważny zgrzyt zębów

Spoko, dla mnie był przepiękny wręcz xd.

W pierwszej trylogii pewne postacie silne mocą po swojej śmierci, z Yodą włącznie, pozostawały w formie "duchowej", w najnowszej części Yoda materializuje się do namacalnej formy, leje Luka i łazi sobie jakby nic się wcześniej z nim nie stało. Bez komentarza..

Nie materializuje się w namacalnej formie. Nadal jest widmem mocy i duchem. Widać to po nim. I dlaczego ma nie chodzić? Obi Wan też chodził, ja pierdziele jaki żałosny i na siłę zarzut xd.

I Yoda jest jednym z najpotężniejszych użytkowników mocy, ma sens, to, że jest w stanie bardziej wpłynąć na środowisko niż np. Obi Wan.

Według mnie, co by nie mówić złego o Epizodach 1-3 to pojedynek, o którym wspominasz wypada blado przy walce Obi Wana i Qui Gon Ginna przeciwko Darth Maulowi (Mroczne Widmo)

Ten pojedynek to tylko żałosne cyrkowe sztuczki, mnóstwo nie potrzebnych ciosów, beznadziejna choreografia, która idealnie pasuje do tańca nie do walki i mnóstwo idiotyzmów. Nostalgia widzę tak mocno xd.

widać taniec i maestrię starcia, świetne połączenie dynamiki i momentów spokojnych spowodowanych włączniem się osłon.

Które nie mają żadnego powodu by tam być i jakoś tam Obi nie może użyć super szybkości którą widzimy w scenie walk z droidami na statku federacji, gdzie uciekają przed kulkami.

Już pomijam bariery z tyłka, które nie mają żadnego logicznego uzasadnienia.

,,W pojedynku Rey i Kylo (tym po śmierci Snooke'a), aż bije po oczach amatorszczyzną, markowania i niedociągnięcia montażowe kłują w oczy,,

Nie masz racji, nie ma tym nic z amatorki. I pokaż mi te niedociągnięcia montażowe, które niby tam są.

Śmierć Snookke'a jest tak komicznie słaba, że nie wiadomo za bardzo czy się śmiać czy płakać.

Śmierć Snoke'a jest tragiczna, gdyż zginął przez własną pychę i głupotę. Jest godna kogoś takiego jak Snoke.

Niestety są też takie kwiatki jak jego siostra latająca w przestrzeni kosmicznej bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Przyciąga się mocą. Nawet w naszym świecie taka wizyta po parunastu sekundach nie była by nie do odratowania. A co dopiero w uniwersum SW :v

Fakt, wątek jest średni ale, o ile dobrze pamiętam, to zgodnie z mitologią Anakin był wyśmienitym pilotem, miał się też stać jednym z najpotężniejszych Jedi, więc Moc mu sprzyjała i tym było to tłumaczone.

Tylko że 9 latek mieszkający na pustyni bez niczego nie może być dobrym pilotem aż tak by mieć tyle szczęścia by ominąć wszystkie zabezpieczenia, droidy, nie czuć w ogóle żadnego strachu. A tłumaczenie wszystkich niedoskonałości scenariusza mocą jest..dla mnie słabe dość xd.

Szproto
,,A co do motywu taranowania nadprzestrzenią to jest nie kanoniczne bo stawia pod znakiem zapytania sens wszystkich bitew które wydarzyły się w uniwersum. Po za tym jedno ze źródeł kanonu mówiło o niszczycielu klasy executor w który wleciały przypadkiem 3 gwiezdne niszczyciele. Wszystko zostało bez problemu odbite przez osłony. Supermacy był 4 krotnie większy od executora, a Raddus wielkości 1,5 gwiezdnego niszczyciela,,

Odpowiedz mi na moje pytanie, zamiast stosować ad hominem.
Skok nie działa w taki sposób, że możesz se skoczyć na chwilę i po chwili zatrzymać lol. Pokaż mi kanoniczne źródło informacji, które potwierdzi twoją teorię.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 20:24:20
04.06.2018 20:27
1.20
Szproto
9
Chorąży

Odnoszę wrażenie że jesteś trochę ignorantem który nie przyjmuje faktów do wiadomości.

,,Nie było wytłumaczone w żadnych filmach i serialach xd. Imo, seriale się nie liczą, powstały dużo później, mówmy o filmach. Samych filmach. Nie o materiałach dodatkowych, one nie naprawią beznadziejnego filmu."

Sam prosisz o kanon a nie wiesz co do niego się zalicza. Same filmy to nie cały kanon. Zalicza się do niego również książki, serial Clone Wars i Rebels.

,,Udowodnij to. Podaj źródło kanoniczne, które potwierdzi, że taki manewr jest możliwy."

Zdecydowanie twoja wiedza ze star wars opiera się tylko na filmach. W Clone Wars masz moment gdzie przekazują współrzędne anakinowi podczas bitwy by wyleciał tuż pod okrętem grievousa

,,Snoke wtedy już nie żył raczej xd. I to Hux się zajmował tymi sprawami nie, Snoke."

Kolejny pokaz twojej niewiedzy. Snoke żył przez cały pościg aż do momentu wypuszczenia transportowców. Hux podlegał Snokowi, a jego życzenie było rozkazem.

,,Opozycji czego? XD
I co to ma wspólnego z wysyłaniem zabójców najgorszych z możliwych na nią? XD"

Znowu clone wars. Przynajmniej 5 odcinków w senacie gdzie sprzeciwia się palpatinowi. I dodatkowe sceny do zemsty sithów. Ci najgorsi zabójcy prawie wykonali plan, tylko mieli do czynienia z jedi więc....

,,JarJar nie został zabity, skoro dopełniał obowiązki po Padme?"
Jar jar nie był w stanie kierować działaniem grupy w senacie. Ot kolejny senator nie dojda.

Twoje argumenty lecą jakością w dół, więc pozwolisz że będę odpisywał na część, bo mnie trochę to męczy

post wyedytowany przez Szproto 2018-06-04 20:29:05
04.06.2018 20:27
1.21
3
Mówca Umarłych
54
Pan Milczącego Królestwa

Sttarki
Do Twoich odpowiedzi, pytań i zastrzeżeń - obejrzyj jeszcze raz TLJ. Jak skończysz, to obejrzyj jeszcze raz, po tym jeszcze raz i na koniec jeszcze raz, może wtedy dotrze do Ciebie jak ten film jest kiepski, choć ma kilka naprawdę dobrych pomysłów, nie przeczę. Wtedy odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Moc Ci je wskaże :-)

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2018-06-04 20:38:15
04.06.2018 20:34
1.22
1
htmzor
22
Centurion

W momencie śmierci Snooka pomyślałem "to jest najbardziej absurdalna i debilna scena jaką człowiek mógłby popełnić w uniwersum SW", później zobaczyłem co uczynili z Yodą i mało nie ryknąłem gromkim śmiechem na pół kina. O ile pierwsza część była dosyć marna, ale koniec końców zjadliwa to w tej poziom abstrakcji wspiął się na wyżyny. Zdaję sobie sprawę, że to hit wielkiego Disneya i ma być skierowany do każdego srającego emotkami jak 8 latek debila, ale to już przekracza wszelkie granice. I ten Snooke i ten Yoda.... AHAHAAHAHHAHAHAHAHHAHHA, GROTESKA. A już nazwać, te sceny pięknymi..... 10x AHAHAAHAHAHHAHAHHAHAH.

post wyedytowany przez Admina 2018-06-04 20:37:17
04.06.2018 20:36
1.23
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Odnoszę wrażenie że jesteś trochę ignorantem który nie przyjmuje faktów do wiadomości.,,

Nie podałeś żadnych faktów do tej poty więc..tia, masz mylne wrażenie.

,,am prosisz o kanon a nie wiesz co do niego się zalicza. Same filmy to nie cały kanon. Zalicza się do niego również książki, serial Clone Wars i Rebels.,,

Nie, pomyliłeś się. Nie prosiłem o kanon w tym zapytaniu o to. Prosiłbym o tylko kanon w kwestii informacji o możliwości przeprowadzenia teleportacji prze hiper napęd na tak krótką odległość. I do tej pory jej nie dostrzegłem.

Ty z kolei mylisz pojęcia i próbujesz za pomocą kanonu udowodnić, że da się naprawić filmy. No ok, ja to wiem, ale nie zmienia to faktu, że same filmy są nadal beznadziejnie słabe. Jako filmy.

,,Zdecydowanie twoja wiedza ze star wars opiera się tylko na filmach. W Clone Wars masz moment gdzie przekazują współrzędne anakinowi podczas bitwy by wyleciał tuż pod okrętem grievousa,,

Który to odcinek serialu, konkretna scena proszę.

,,Kolejny pokaz twojej niewiedzy. Snoke żył przez cały pościg aż do momentu wypuszczenia transportowców. Hux podlegał Snokowi, a jego życzenie było rozkazem.,,

Nie powiedziałem, że na pewno nie żył, więc przestań się ośmieszać sugerując mi coś czego nie powiedziałem. Hux podlegał Snoke''owi owszem, ale co z tego? To nijak ma się do tematu o którym rozmawiamy.

,,Znowu clone wars. Przynajmniej 5 odcinków w senacie gdzie sprzeciwia się palpatinowi. I dodatkowe sceny do zemsty sithów. Ci najgorsi zabójcy prawie wykonali plan, tylko mieli do czynienia z jedi więc....,,

Ale Clone Wars dzieje sie po Ataku Klonów xd. Więc jak niby to ma świadczyć na korzyść beznadziejnego filmu? Ja pierdziele, co za żałosna próba obrony przegranej sprawy xd.

I sugerowanie, że tylko ona się sprzeciwia xd.

Jakie sceny? te sceny się nie liczą, gdyż ich nie ma w filmach.

Boże jak ty nie umiejętnie bronisz tych filmów, to naprawdę zabawne xd.

,,Jar jar nie był w stanie kierować działaniem grupy w senacie. Ot kolejny senator nie dojda.,,

I kolejna logiczna decyzja Padme, ah, jak te prequele są mądre xd.

,,Twoje argumenty lecą jakością w dół, więc pozwolisz że będę odpisywał na część, bo mnie trochę to męczy,,

No nie, masz odpowiedzieć na wszystkie inaczej dyskusja nie posunie się do przodu, nie akceptuje błędów logicznych tym samym stosowanie galileo gambit odpada.

@Mówca

Oho, widzę jak zwykle, nie mamy argumentów na jakąkolwiek dyskusje to uciekamy od dyskusji xd. Żałosna postawa, ale cóż..można sie tego spodziewać.

@htmzor

,,W momencie śmierci Snooka pomyślałem "to jest najbardziej absurdalna i debilna scena jaką człowiek mógłby popełnić w uniwersum SW", później zobaczyłem co uczynili z Yodą i mało nie ryknąłem gromkim śmiechem na pół kina. ,,

I świadczy to absolutnie o niczym.

,, I ten Snooke i ten Yoda.... AHAHAAHAHHAHAHAHAHHAHHA, GROTESKA. A już nazwać, te sceny pięknymi..... 10x AHAHAAHAHAHHAHAHHAHAH.,,

Panie i panowie, typowy poziom argumentacji hejtera Disneya xd.

post wyedytowany przez Admina 2018-06-04 20:47:04
04.06.2018 20:47
1.24
Szproto
9
Chorąży

https://www.youtube.com/watch?v=jo4kgJ2hsx4

sam początek

Sorry, ale mnie to już zdecydowanie zbyt męczy. To przypomina rozmowę ze ścianą.
A argument ,,no ale nie powiedziałem że napewno umarł" jest z tyłka.

04.06.2018 20:51
1.25
Sttarki
3
Koryfeusz

Ale oni nie teleportowali się z tyłu statku na jego przód xd.
To zupełnie inna sytuacja przecież, nie mająca nic wspólnego tym co było w TLJ.

04.06.2018 20:56
1.26
Szproto
9
Chorąży

,,Ale oni nie teleportowali się z tyłu statku na jego przód xd.
To zupełnie inna sytuacja przecież, nie mająca nic wspólnego tym co było w TLJ."

Ta wypowiedź uświadomiła mnie że albo jesteś trollem, albo twój iloraz inteligencji jest ciut niższy niż myślałem. Logicznie biorąc nie musieli wyjść z nadprzestrzeni przed statkiem. Wystarczyło tuż za by broń była efektywna. Pokazałem ci, że jest to możliwe. Zrób z tym co chcesz

04.06.2018 21:01
1.27
Sttarki
3
Koryfeusz

,,ta wypowiedź uświadomiła mnie że albo jesteś trollem, albo twój iloraz inteligencji jest ciut niższy niż myślałem,,

A ta wypowiedź uświadomiła mi, że nie masz pojecia o czym mówisz i znowu albo udajesz głupiego, albo tak jest naprawdę.

,,logicznie biorąc nie musieli wyjść z nadprzestrzeni przed statkiem.,,

Logicznie biorąc, to nie udowodnia tego co twierdzisz i wcale nie wskazuje, że scena z TLJ, jest nie logiczna i w jakiś sposób narusza kanon. Innymi słowy, ten argument jest nic nie warty.

,,Pokazałem ci, że jest to możliwe. Zrób z tym co chcesz,,

Pokazałeś, całe nic, co by miało jakikolwiek związek z tematem. Serio, czekam aż nadal pokażesz scenę, która wskażę, że teleportowanie się statkiem jest możliwe, przy hiper napędzie na bliskie odległości.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 21:01:27
04.06.2018 21:56
1.28
2
Mówca Umarłych
54
Pan Milczącego Królestwa

Sttarki: "Oho, widzę jak zwykle, nie mamy argumentów na jakąkolwiek dyskusje to uciekamy od dyskusji xd. Żałosna postawa, ale cóż..można się tego spodziewać."
Po przebrnięciu przez cały wątek i zapoznaniu się z udzielonymi przez Ciebie odpowiedzi na komentarze moje oraz innych użytkowników jednak sobie odpuściłem. Przyłączam się do stwierdzenia Szproto, że szkoda czasu marnować na jałowe dysputy. Mam ciekawsze zajęcia.
I pisząc "jak zwykle" miałeś chyba siebie na myśli. Porównując obecną dyskusję do tej na temat Dragon Age Inkwizycji przejawiasz taki sam poziom ślepoty, ignorancji oraz niskich oczekiwań.

PS. Przeczytałem cały wątek i zapoznałem się z tym co napisali inni oraz Ty. Nie potrzebuję dalej prowadzić dyskusji tylko po to aby otrzymać te same odpowiedzi.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2018-06-04 22:11:15
04.06.2018 22:03
1.29
Sttarki
3
Koryfeusz

,,I pisząc "jak zwykle" miałeś chyba siebie na myśli. Porównując obecną dyskusję do tej na temat Dragon Age Inkwizycji przejawiasz taki sam poziom ślepoty i ignorancji.,,

Od kiedy dobre argumentowanie i posiadanie własnego zdania jest tożsame z ślepotą i ignorancją? Lol xd

Nie, miałem ciebie na myśli, już parę razy zaczynałeś dyskusje a potem nie odpowiadałeś na kontr argumenty drugiej strony. Dla mnie to dziwne podejście do dyskusji, ale nie wnikam, twoje życie nie moje.

,,PS. Przeczytałem cały wątek i zapoznałem się z tym co napisali inni oraz Ty. Nie potrzebuję dalej prowadzić dyskusji tylko po to aby otrzymać te same odpowiedzi.,,

Skoro masz dokładnie taki sam poglad, to yup, rzeczywiście nie ma to sensu.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 22:17:31
05.06.2018 04:56
👍
1.30
4
boy3
43
Generał

Panowie jesteście tyle czasu na tym forum że nie zauważyliście że pan @sttarki to troll i wszędzie wypowiada się aby wpienic większość użytkowników przez co ciągle jego posty są ukrywane? Nie karmcie trolla

post wyedytowany przez boy3 2018-06-05 04:57:37
05.06.2018 14:46
1.31
Sttarki
3
Koryfeusz

Meh a ty znowu swoje głupoty nic nie związane z tematem xd
Wiesz, że nikt cię i tak nie posłucha i każdy będzie dyskutował jeśli go najdzie do tego ochota? Jakoś nikt ciebie poważnie nie traktuje po tych ,,ostrzeżeniach,, xd.

10.07.2018 15:02
1.32
2
masterpete
39
Pretorianin

@Sttarki
TFA i TLJ nie dorastają do pięt Prequelom od Lucasa.

30.07.2018 13:53
1.33
domino310
52
Burzą Błogosławiony

Potwierdzam omijać użytkownika sttarki szerokim łukiem.

04.06.2018 13:20
2
odpowiedz
the_Night
127
nie cierpię tolerancji

Warto odnotować, że odkąd Disney przejął prawa do marki Gwiezdne wojny, każdy kolejny film z serii przynosił minimum pół miliona dolarów na rynku wewnętrznym.

znaczy się miliarda?

04.06.2018 13:22
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Sttarki
3
Koryfeusz

Nie ma co się dziwić.
Raz, na ten film praktycznie nikt nie czekał.
Dwa, okres w którym wszedł był zdominowany..przez inny film Disneya, Avengeres. No i Deadpool też pewnie się do tego statusu porażki finansowej przyczynił.
Trzy..nad filmem od dawna krążyły plotki nie porozumień na planie, dokrętek, oraz tego, że sam główny aktor, potrzebował nauczyciela aktorstwa( co oczywiście nie jest niczym złym, i było raczej spowodowane nieodpartą chęcią na improwizacje poprzednich reżyserów filmu).
Co jeszcze? Okres. Maj nie kojarzy się ostatnio z SW, wiem, że kiedyś premiery trylogii były właśnie w maju ale od czasu Przebudzenia Mocy, grudzień to moim zdaniem fantastyczny okres na dobry film z Gwiezdnych Wojen. Bardzo dobry marketingowo jak i ogólnie dobrze się kojarzy z reguły, ludziom.

Ktoś mógłby powiedzieć, że mieszany odbiór ostatniego filmu głównej sagii TLJ, miał i tutaj swoje pokłosie..jednak osobiście nie wierzę w to, by jakikolwiek odbiór filmu mógł spowodować coś takiego, idąc ta logiką na Atak Klonów nikt nie powinien iść po Mrocznym Widmie, ale jak widać było inaczej. TLJ przynajmniej każdy obejrzał i miał o nim jakąś opinię. Ten scenariusz potwierdzi się tylko wtedy gdy część IX okaże się porażka finansową, w co jednak mocno wątpię.

Co do filmu to ważna lekcja dla całego Lucasfilms. Na nostalgii filmy się nie sprzedają a sama siła marki nie wystarczy by sprawić, że każdy film na siebie zarobi.

Mam nadzieje, że film o Bobie będzie miał mniejszy budżet i zdecydowanie mniej zawirowań podczas produkcji. Gdyby ten film. np. kosztował 150 milionów dolarów to by się raczej zwrócił. A tak to 50/70 mil poszło na dokrętki, przez co koszta filmu poszły w górę.

Ogólnie szkoda, bo film naprawdę jest ok, to nic niezwykłego, ale cała obsada aktorska, poza wiadomą panią i nie śmiesznym robotem, dają radę bardzo dobrze.

Mam nadzieje, że film nie będzie oznaczał, że produkcja filmu o Obi Wanie lub Bobie będzie zagrożona, i że Disney wyciągnie z tego lekcje. Póki co jestem zadowolony bardzo z kształtu marki, i seriale, komiksy, książki, filmy są na naprawdę wysokim poziomie, nie fajnie by było tego zmieniać.

Ta trylogia skończy się za rok, pewnie dość bezpiecznie i zachowawczo i fani będą mogli odejść w spokoju, zadowoleni w miarę z filmów. Potem nich Jonhson robi swoje, i niech to będzie coś zupełnie nowego, wtedy nie będzie obarczone ciężarem starych filmów, tylko będzie można na to spojrzeć na nowy projekt, zupełnie nie związany z ST.

@Maxley
O, akurat też chciałem wrzucić coś od Ichaboda xd.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 13:23:29
04.06.2018 13:31
1.1
Maxley
38
Ja myślę że Ja jestem

Pierwszy

04.06.2018 13:23
2
odpowiedz
zanonimizowany840667
28
Generał

Mnie jakoś ten tytuł ani ziębi, ani grzeje. O ile na kolejne części sagi wciąż czekam z niecierpliwością, zarówno Force Awakens i Last Jedi podobały mi się (o wiele bardziej, niż EP 1-3), to "Stories" mnie nie obchodzą. Roque One nie był bardzo zły, ale też nie był szczególnie potrzebny. Solo obejrzę, ale chyba jak będzie dostępny do pobrania.

post wyedytowany przez zanonimizowany840667 2018-06-04 13:24:53
04.06.2018 13:34
3
odpowiedz
czekoladowyjoe
37
Pretorianin

A dla mnie film całkiem spoko. Coś tam się działo, jakaś przygoda jakieś wybuchy i kradzieże. Nie liczyłem na szał i szału nie było. Film średnio-dobry i tyle.

04.06.2018 14:00
4
odpowiedz
zanonimizowany840667
28
Generał

No właśnie "całkiem spoko". Gwiezdne Wojny to powinno być wydarzenie, film, na który się czeka co najmniej 2 lata. A oni rozdrabniają się wydając co roku "coś".

04.06.2018 14:15
😂
5
3
odpowiedz
1 odpowiedź
vorimenn
6
Chorąży

I bardzo dobrze! Może nauczą się, że dojenie marki do bólu robiąc z niej cokolwiek co się da na fali popularności nie zawsze wychodzi na dobre.

04.06.2018 17:43
5.1
Mutant_Warrior
15
Legionista

Dojenie marki kojarzy mi się zwykle z Electronic Arts. Cóż chyba mamy kolejnego kandydata xD

04.06.2018 14:32
😂
6
odpowiedz
A.l.e.X
116
Alekde

Premiera filmu maj zamiast grudzień od i cała tajemnica czemu. Niemniej teraz Disney pewnie stwierdzi że przebudzenie śmiechu to jedyna właściwa droga dla filmów z logiem SW.

04.06.2018 14:32
7
odpowiedz
Gorn221
46
Łowca Demonów

Dobry film shejtowany przed premierą przez bandę hejterskich troglodytów.

04.06.2018 14:43
8
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Absolem
63
Konsul

Moim zdaniem jedną z przyczyn porażki jest też fakt, że postać Hana Solo została przeceniona. Nie jest ona aż tak uwielbiana przez fanów, jak wszyscy sądzą.

04.06.2018 17:16
8.1
Ahaswer
72
ciwun

Gdyby grał młody Harrison Ford (po przeniesieniu go w czasie z początku lat 80.) to ludzie waliliby drzwiami i oknami. Ja nie wybieram się na ten film do kina, bo wiem jak wygląda aktor próbujący grać Harrisona, to znaczy Hana. Ta postać jest ważniejsza niż wszyscy sądzą i dlatego jest nie do podrobienia.

04.06.2018 15:26
😂
9
2
odpowiedz
herbatoholik95
2
Junior

A Deadpoola 2 ktoś oglądał? Znacznie lepszy od nowych SW

04.06.2018 15:38
10
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ogame_fan
95
RED

Tak to jest jak się wypuszcza 4 filmy w 2.5 roku. Co jeden to gorszy. Po tym chlamie TLJ mogliby sobie odpuścić tą meczarnie.

04.06.2018 16:59
10.1
Sttarki
3
Koryfeusz

No ba w końcu na pewno odpuszczą po rewelacyjnym filmie xd.
Mistrz biznesu.

04.06.2018 17:33
10.2
kaszanka9
94
Bulbulator

Oj tutaj się zgadzamy z oceną filmu.

04.06.2018 18:52
😊
10.3
Ogame_fan
95
RED

Piona.

04.06.2018 15:44
😈
11
2
odpowiedz
Predi2222
102
CROCHAX velox

Hue hue ;)

04.06.2018 15:45
12
2
odpowiedz
FireJach
33
Centurion

A czego tu sie spodziewac, gdzie Hans Solo mial slaby marketing, Last Jedi zrazil fanow do sagi oraz sam film o Hanie nie specjalnie sklanial do pojsc na seans.

04.06.2018 16:00
13
odpowiedz
OMG
28
Chorąży

Słaby trailer, zwiastował słaby film (logika podpowiadała, że nie da się zrobić słabego trailera z takiego widowiska jak Star Wars, więc zwiastowało to kaszanke). Postać Hana była uwielbiana, ale przez obecnych 40+, a to nie oni chodzą masowo do kina.

04.06.2018 16:10
14
2
odpowiedz
1 odpowiedź
raziel88ck
132
Reaver is the Key!

Tych Gwiezdnych Wojen wychodzi więcej jak Asasynów. Już się pogubiłem w tych spin offach.

06.06.2018 14:34
😜
14.1
Darth_Tusken
12
Centurion

Ale wyszło tych spin-offów - okrągłe 2 filmy spoza sagi! Ah to taka ciężka liczba do ogarnięcia.

04.06.2018 16:13
15
odpowiedz
3 odpowiedzi
Sir Xan
88
Legend

Szkoda. Bo Han Solo akurat był niezły film, choć nie brakuje nielogiczność w fabułę.

04.06.2018 18:29
😐
15.1
Darth_Tusken
12
Centurion

To znaczy gdzie były dziury w fabule w Solo? Bo jak dla mnie ten film jest spójny w porównaniu do dziurawego kopiuj-wklej The Last Jedi.

05.06.2018 14:53
15.2
Sir Xan
88
Legend

Nie chodzi o dziury, a zachowanie postaci do określone sytuacji.

spoiler start

Robot "umiera", a Lando płacze nad nim. Jak mózg robot nie został zniszczony, to czemu po prostu nie da się naprawić i po sprawie? Robot to nie człowiek...

spoiler stop

To tylko przykład.

06.06.2018 07:05
15.3
Darth_Tusken
12
Centurion

spoiler start

A kiedy miał poskładać na nowo droida, jak mieli inne zadanie czy problemy - ucieczka przed gwiezdnym niszczycielem czy ładunek na pokładzie, który mógł w każdej chwili roznieść na strzępy i posłać w otchłań kosmosu? Mieli do wyboru latać na ślepo w kierunku The Maw i czarnej dziuey albo wykorzystać ten "mózg" robota do znalezienia najszybszej drogi powrotnej. A poza tym - droid był z części innych droidów i prawdopodobna zmiania lub naprawa mogłyby uszkodzić pamięć albo coś innego.

spoiler stop

04.06.2018 16:14
16
1
odpowiedz
Gimbatul13
0
Legionista

Ja byłem wczoraj i momentami chciało mi się spać. Nigdy nie podchodziłem do SW ze zbyt dużymi oczekiwaniami, ale czegoś w tej części zabrakło. Tragedii nie było, ot kolejny film "obejrzeć i zapomnieć".

04.06.2018 16:27
17
odpowiedz
exkazer
108
Generał

filmu nie widziałem, ale ostatnie 3 filmy widziałem w Imaxie, i powiem, że fajne były bo wyszły w sezonie zimowym!

Uważam, że zrobili błąd zwłaszcza że nie dawno wypuścili Avengersów więc defacto ze swojej stajni tytuł AAA, co jako konkurencje odebrało nastroje widzów na jakiś fajny film w klimatach Sci-Fiction w tym okresie to kolejny błąd, który Disney sobie strzelił kolano w plecy, być może gdyby nie to jakoś by to było....ale niestety zawiódł plan wydawniczy

04.06.2018 16:30
18
odpowiedz
Bezi2598
88
Legend

Film nie był zły, ale nie wprowadził niczego nowego do uniwersum. Rozsądnie by było zrobić Stories niezwiązane w ogóle z żadnym innym filmem, bez żadnych znanych bohaterów. Tylko, że wtedy by trzeba trochę kreatywności, a nie ciągle jechanie na znanych postaciach.

04.06.2018 16:52
19
11
odpowiedz
11 odpowiedzi
Szproto
9
Chorąży

Ludzie w większości nie są przesyceni Star Wars, ale zmęczeni tym jak traktują to uniwersum i fanów. Kathleen Kennedy uparcie naciska na wprowadzanie elementów social justice do każdego filmu ze Star Wars (dość wspomnieć o jej kampanii że moc musi być kobietą). Do tego reżyserzy wyzywający fanów od rasistów i białych hejterów mężczyzn bo nie spodobał im się film czy postać. Całkowity brak porozumienia z publicznością.

Sorry, ale nie chcę oglądać filmu w którym na siłę wprowadzają mi bezsensowną, rujnującą historyjkę (bo wydmuszki w Last jedi historią bym nie nazwał) grubą azjatkę, a wszystkie złe postacie to ,,biali panowie". Dość wspomnieć że w Solo mamy Lando który czuje pociąg seksualny tylko do robotów i robota feministkę walczącą o równość.

Na twitterze mówili, że jesteśmy bandą nerdów których głos nie ma znaczenia. Więc zagłosowaliśmy portfelem. Efekty widać.

post wyedytowany przez Szproto 2018-06-04 16:53:53
04.06.2018 17:02
19.1
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Kathleen Kennedy uparcie naciska na wprowadzanie elementów social justice do każdego filmu ze Star Wars,,

To tylko twój wymysł, nie potwierdzony żadnymi dowodami. Nie opowiadaj kłamstw.

,,o tego reżyserzy wyzywający fanów od rasistów i białych hejterów mężczyzn bo nie spodobał im się film czy postać,,

Kolejne kłamstwo na dokładkę xd.

,,Sorry, ale nie chcę oglądać filmu w którym na siłę wprowadzają mi bezsensowną, rujnującą historyjkę (bo wydmuszki w Last jedi historią bym nie nazwał) grubą azjatkę, a wszystkie złe postacie to ,,biali panowie,,

Gdybyś był na bieżącą z tą marką wiedziałbyś, że biali źli panowie byli od początku serii. Więc to się akurat nigdy nie zmieni a imperium będzie analogią do faszyzmu.

,,Na twitterze mówili, że jesteśmy bandą nerdów których głos nie ma znaczenia. Więc zagłosowaliśmy portfelem. Efekty widać.
,,
Ale to nie przez was, grubych nerdów, ten film nie zarobił na siebie xd. Jak tak uważasz to w takim razie pewnie i IX część też na siebie nie zarobi w końcu idąc twoją logiką nikt na to praktycznie nie pójdzie xd.

04.06.2018 17:15
19.2
6
Szproto
9
Chorąży

@Sttarki

Wystarczy poszukać w internecie i na youtube screenów tweetów. To, że nie chce Ci się poszukać albo o tym nie słyszałeś nie znaczy, że kłamię. Tak samo prawdziwe było stwierdzenie Kathleen, że chce zatrudnić kobiety reżyserki do star wars by było równiej. No bo przecież utalentowany reżyser mężczyzna jest nie nowoczesny

,,Gdybyś był na bieżącą z tą marką wiedziałbyś, że biali źli panowie byli od początku serii. Więc to się akurat nigdy nie zmieni a imperium będzie analogią do faszyzmu"

Tak, ale na początku serii 90% aktorów była biała. Obecnie mimo wielokulturowej obsady, wszyscy różnokolorowi to Ci dobrzy.

,,Ale to nie przez was, grubych nerdów, ten film nie zarobił na siebie xd. Jak tak uważasz to w takim razie pewnie i IX część też na siebie nie zarobi w końcu idąc twoją logiką nikt na to praktycznie nie pójdzie xd."

Nie wyłącznie przez nas, ale każdy kto zdecydował się zrezygnować z pójścia do kina był tego częścią.

post wyedytowany przez Szproto 2018-06-04 17:15:41
04.06.2018 17:25
19.3
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Wystarczy poszukać w internecie i na youtube screenów tweetów,,

No to pokaż mi te rzekome tweety.

,,To, że nie chce Ci się poszukać albo o tym nie słyszałeś nie znaczy, że kłamię,,

Póki nie udowodnisz swojego punktu, to tak, kłamiesz i rozpowszechniasz plotki na temat tej kobiety.

,,Tak samo prawdziwe było stwierdzenie Kathleen, że chce zatrudnić kobiety reżyserki do star wars by było równiej,,

Ponownie, dowód na to, że to prawda. Ciężar dowodu spoczywa na tobie.

,,ak, ale na początku serii 90% aktorów była biała,,

A co to zmienia??? Nadal źli zawsze byli biali i w mundurach.

,,obecnie mimo wielokulturowej obsady, wszyscy różnokolorowi to Ci dobrzy.,,

Bo Imperium to symbol Nazizmu i Faszyzmu, który jak wiadomo, raczej czarnych zbytnio nie przyjmował. Poza tym nie wszyscy, bo Finn jest czarnoskóry a w Imperium służył.

,,Nie wyłącznie przez nas, ale każdy kto zdecydował się zrezygnować z pójścia do kina był tego częścią.,,

A skąd wiesz ile osób zrezygnowało z pójścia do kina i jaki masz na to dowód?

04.06.2018 17:39
19.4
3
Szproto
9
Chorąży

@sttarki

Sorry, ale nie mam czasu przeglądać pół swojej historii z ostatniego roku i zamieszczać teki z screenami by ci coś udowodnić. Jesteśmy na forum, nie w sądzie. Proponuję byś wyszukał na youtube hasła typu ,,The Fan Backlash Against Kathleen Kennedy" albo ,,han solo boxoffice fail" i poszperał na własną rękę.

A co do dowodu na rezygnację z pójścia z do kina masz go przed sobą. Dokładnie cały ten artykuł

04.06.2018 17:55
19.5
-11
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Sorry, ale nie mam czasu przeglądać pół swojej historii z ostatniego roku i zamieszczać teki z screenami by ci coś udowodnić,,

Czyli uciekasz od dyskusji? No ok, w takim razie czemu pisałeś rzeczy bez pokrycia?

,,Jesteśmy na forum, nie w sądzie.,,

Sugerowanie, że zasady dyskusji obowiązują tylko w sądzie xd.
Bawi za każdym razem.

,,Proponuję byś wyszukał na youtube hasła typu ,,The Fan Backlash Against Kathleen Kennedy" albo ,,han solo boxoffice fail" i poszperał na własną rękę.,,

Znam te filmy, opierają się na materiałach wyjętych z kontekstu i całkowicie hiperbolizują intencje pierwotną autora. Jeśli to jest twoje źródło informacji..to pogratulować racjonalności xd.

,,A co do dowodu na rezygnację z pójścia z do kina masz go przed sobą. Dokładnie cały ten artykuł,,

Tylko że ludzie nie poszli do kina z innych powodów niż ty sugerujesz. Aż zacytuje sam siebie:

,,Raz, na ten film praktycznie nikt nie czekał.
Dwa, okres w którym wszedł był zdominowany..przez inny film Disneya, Avengeres. No i Deadpool też pewnie się do tego statusu porażki finansowej przyczynił.
Trzy..nad filmem od dawna krążyły plotki nie porozumień na planie, dokrętek, oraz tego, że sam główny aktor, potrzebował nauczyciela aktorstwa( co oczywiście nie jest niczym złym, i było raczej spowodowane nieodpartą chęcią na improwizacje poprzednich reżyserów filmu).
Co jeszcze? Okres. Maj nie kojarzy się ostatnio z SW, wiem, że kiedyś premiery trylogii były właśnie w maju ale od czasu Przebudzenia Mocy, grudzień to moim zdaniem fantastyczny okres na dobry film z Gwiezdnych Wojen. Bardzo dobry marketingowo jak i ogólnie dobrze się kojarzy z reguły, ludziom.,,

04.06.2018 18:13
19.6
2
Szproto
9
Chorąży

Dyskutuje z tobą od dłuższego czasu i wcale od niej nie uciekam. Po prostu żądasz czegoś na co nie mam czasu. Twoim tokiem myślenia musiałbym przedstawić całą serię zdjęć satelitarnych i twierdzeń fizycznych, by udowodnić, że ziemia jest okrągła. Szkoda mi życia

To twoja opinia i twoja reakcja na przedstawione fakty. Są również inne artykuły cytujące Kennedy i pracowników Disney

To teraz udowodnij, że ludzie nie poszli na ten film nie dlatego, że nie podoba im się polityka Disney.

04.06.2018 18:34
19.7
Darth_Tusken
12
Centurion

Jaki robot-feministka walczący o równość? Jej się nie podobało traktowanie droidów. Albo ja coś przeoczyłem.

04.06.2018 19:06
19.8
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Dyskutuje z tobą od dłuższego czasu i wcale od niej nie uciekam,,

Uciekasz, nie odpowiadasz na pytania.

,,Po prostu żądasz czegoś na co nie mam czasu. Twoim tokiem myślenia musiałbym przedstawić całą serię zdjęć satelitarnych i twierdzeń fizycznych, by udowodnić, że ziemia jest okrągła. Szkoda mi życia,,

W takim razie po co dyskutujesz nad czymś, skoro tej dyskusji nie chcesz? lol

,,To twoja opinia i twoja reakcja na przedstawione fakty. Są również inne artykuły cytujące Kennedy i pracowników Disney,,

No własnie nie ma ich xd.

,,To teraz udowodnij, że ludzie nie poszli na ten film nie dlatego, że nie podoba im się polityka Disney.,,

Naucz się jak działa ciężar dowodu to ty masz udowodnić coś jako twierdzący, nie jak jako przeczący. Boże to wiedza z podstawówki jest xd.

,,Jaki robot-feministka walczący o równość? Jej się nie podobało traktowanie droidów,,

Jak dla mnie alegoria była dość oczywista, więc..o to chodzi :p

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 19:06:34
05.06.2018 04:20
19.9
5
Voltron
63
Pretorianin

Starrki- jezu ale ty jesteś debil po prostu. Jest tona filmów YT o polityce Disneya i tej laski SJW, wystarczy poszukać. Masz tu szybkie 2 min google bo mi się więcej nie chce:

https://www.youtube.com/watch?v=oUpVgihgZxA
https://www.youtube.com/watch?v=NL9vxl1C9BM

Nie wierzę że tacy zaślepieni i zamknięci we własnym wyimaginowanym świecie zaprzeczania idioci jak ty naprawdę istnieją...

Admin: Prosimy o uspokojenie emocji i zaprzestanie wzajemnego się obrażania. W przypadku niedostosowania się do tej prośby Administracja lub Moderacja podejmie przewidziane Regulaminem Forum -> https://www.gry-online.pl/regulamin.asp?ID=2 działania.

post wyedytowany przez Admina 2018-06-05 08:31:41
05.06.2018 09:34
19.10
1
Duckingman
18
Konsul

Sttarki:
"Bo Imperium to symbol Nazizmu i Faszyzmu, który jak wiadomo, raczej czarnych zbytnio nie przyjmował. Poza tym nie wszyscy, bo Finn jest czarnoskóry a w Imperium służył."

Tak się akurat składa, że w Wermachcie jak najbardziej czarnoskórzy służyli wiec warto zanim się coś napisze sprawdzić.

06.06.2018 23:05
19.11
Sttarki
3
Koryfeusz

,Tak się akurat składa, że w Wermachcie jak najbardziej czarnoskórzy służyli wiec warto zanim się coś napisze sprawdzić.,,

Nigdzie temu nie zaprzeczam, ale to była znaczna mniejszość ;)

04.06.2018 16:59
20
1
odpowiedz
ste100
52
Konsul

Han Solo bez Harrison Forda.

I w tym zawiera się odpowiedź, dlaczego Solo jest pierwszym filmem z serii SW na który nie poszedłem do kina. Równie dobrze mogą zrobić teraz film z młodym Lukiem Skywalkerem, granym przez Mr. X'a - efekt będzie taki sam.

04.06.2018 17:08
21
1
odpowiedz
Ahaswer
72
ciwun

Dziwna jest ta polityka marketingowa wytwórni Disneya. Chyba oszczędzają na analitykach. Wypuszczają film z uniwersum Star Wars chwilę po innym filmie z uniwersum Star Wars. Zewsząd dostrzegalne są sygnały, że pojawiło się u widzów uczucie przesytu, ale ludzie z wytwórni, mimo to, brną ślepo w finansową wtopę. Starsze pokolenia, pamiętające fascynację oryginalną serią, oddalają się od Star Wars, bo czują, że nowe filmy niekoniecznie do nich są adresowane. Są od dawna dorośli i mieli cichą nadzieję, że historyjka wraz z nimi wydorośleje. Roque One był światełkiem w tunelu, albo wydawał się nim być. To mogło iść w tę stronę, ale na pewno nie z taką częstotliwością.

04.06.2018 17:19
22
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Ryszawy
71
Konsul

Przeczytałem właśnie opinię, że porażka tego filmu jest związana z tym, że biały mężczyzna jako główny bohater... odstrasza widzów :)

04.06.2018 18:04
22.1
1
Duchos
32
Konsul

Cóż, wrzucanie wszędzie czarnych to teraz moda. Bo biały to ciemiezyciel i teraz trzeba wynagrodzić wszystko. Do wyrzygania już tych tekstów walą. Był czarny Achilles, bo dlaczego nie, i kij z tym, że on był biały. Czekam na czarnego Jezusa, bo nie może być inaczej.

Ogólnie Disney i Gwiezdne Wojny mówi samo za siebie. Nigdy dobrze nie będzie i jakość tych filmów wszystko wyjaśnia. Co z tego, że pieniądze z biletów można liczyć w milionach, skoro ludzie poszli dla marki i jakości z dawnych filmów. A to nie ma nic wspólnego z tym dzisiaj. Filmy lecą jak tasiemce do znudzenia. Oby marka padła, to by było lepsze. Do tego rozbijanie fabuły na części i sprzedawanie ich jako osobny film, żeby jeszcze więcej wydoic pieniędzy można porównać z najgorsza firma jaka jest EA.

04.06.2018 18:09
23
odpowiedz
7 odpowiedzi
DanuelX
79
Kopalny

Kolejny wspaniały wątek :D
kiera2003>

04.06.2018 18:22
23.1
3
Heinrich07
2
Generał

Ach, jest i on, biały rycerz przychodzący walczyć z opiniami, gdzie ludziom nie podoba sie wżerający wszędzie w filmografii parytet na kolory i płeć :)

Jak ktoś tego nie widzi (w sensie wdzierania się maksimum murzynów i kobiet do filmów), to serio, może powinien leczyć się na oczy albo poczytać jakąś książkę od logiki?

post wyedytowany przez Heinrich07 2018-06-04 18:25:15
04.06.2018 18:31
23.2
DanuelX
79
Kopalny

Walczyć? Po co, albo wyrośniecie na dobrych ludzi i kiedyś ze wstydem będziecie czytali co wypisywaliście o innych tylko dlatego, że mają czarny kolor skory albo zostaniecie starymi naziolami. Tak czy inaczej po co z tym walczyć?

04.06.2018 18:32
23.3
3
Heinrich07
2
Generał

Ale co ja wypisuję o murzynach? Konkretne cytaty proszę. Obrażam ich gdzieś? Gloryfikuję rasizm? Wskaż.

Jakie to dorosłe, wyzywać innych od nazioli. Ładnie masz pod dzbanem widzę xD

Admin: Prosimy o dostosowanie się do Regulaminu Forum -> https://www.gry-online.pl/regulamin.asp?ID=2 i zaprzestanie dyskusji nie związanej z tematyką wiadomości.

post wyedytowany przez Admina 2018-06-04 19:14:34
05.06.2018 07:49
23.4
Erlan012
24
Konsul

Dalej większość filmów jest głównie o ludziach z białym kolorem skóry więc nie wiem gdzie tak usilnie wpycha się ten kolor i płeć. Filmy, komiksy itd kierują się głównie zarobkiem i na podstawie tego dobierana jest treść.

Dla przykładu w latach 90 najpopularniejszym wzorem w filmach był napakowany biały facet z bronią o podobnych do niego rozmiarach. Czy to była poprawność polityczna? Nie.
Po prostu takie były trendy.

Zamiast wrzucać wszędzie poprawność polityczną itp proponuje cieszyć się filmami i oglądać tylko takie które nas interesują bez zbędnego patrzenia na kolor skóry.

05.06.2018 09:40
23.5
Heinrich07
2
Generał

Nie no, nigdzie, jasne. Te wszystkie gender swapy jak w Ghost Busters, ta z fioletowymi włosami Femina w ostatnim Star Wars, Elba w filmie na podstawie książki Kinga, gdzie bohater książki był biały, czarny Mojżesz, czarny Achilles. Wcale nie ma żadnej tendencji.

No bo nie wiem stary, nadal biali ludzie dominują w kinie na zasadzie tylko tego, że jest ich więcej? A tendencję do zmian widać. I tego, że do filmów, zwłaszcza disneya, pakuje się wartości i czasami totalny brak uzasadnienia dla zmiany koloru skóry bohatera, np. czarny Nick Fury mimo mojej całej miłości do aktora.

I nie wiem, gdzie użyłem sformułowania "poprawność polityczna", może wskażesz? Ja piszę o tendencji i fakty są jakie są.

post wyedytowany przez Heinrich07 2018-06-05 09:43:15
05.06.2018 11:32
23.6
Erlan012
24
Konsul

Jak już mówiłem jest to biznes i twórcy częściej kierują się możliwością zarobku niż czymś innym. Trend gdzie jest więcej kobiet czy też osób o innym kolorze skóry niż biały w filmach czasem zastępujący stary wzorzec jeżeli dana produkcja jest na podstawie np. książki jest po prostu opłacalny. Kiedy twórca widzi, że na czymś zarabia więcej to idzie w tą stronę. W takim przypadku to ludzie głosują portfelami i jak widać taki, a nie inny trend im się podoba.

Widzisz twierdzisz, że ludziom nie podoba się taki trend, a ja twierdzę, że jest właśnie na odwrót co pokazują wyniki finansowe i w jakim kierunku zmierzają filmy.

Przyznaje mój błąd, nie użyłeś sformułowania "poprawność polityczna" i to było moje skojarzenie.

Nie mam nic przeciwko zmianie na bohatera odbiegającego wyglądem od oryginału o ile sam aktor oddaje swoją grą osobowość postaci bądź rozwija to co już było. Wymienione przez Ciebie filmy były po prostu słabe i zmiana obsady raczej by im nie pomogła.

post wyedytowany przez Erlan012 2018-06-05 11:37:01
05.06.2018 12:10
23.7
Heinrich07
2
Generał

Osiągają świetne wyniki, bo są po prostu bardzo dobre, vide Avengersi. Ja nigdzie nie napisałem, że mi to jakoś specjalnie przeszkadza, ale jednak jest to irytujące, bo traci na tym często bohater, jak np. ta Azjatka w ostatnich gwiezdnych wojnach, która była beznadziejnie napisana. Tak samo ta cała Pani komandor z kolorowymi włosami. I ewidentnie tam czuć podtekst na tle "widzicie, kobiety wiedzą lepiej" mimo, że nikt prawie do samego końca nie wiedział, jaki ona ma plan. Tak była głupio napisana.

Ja sam nie mam nic przeciwko gender swapom, ba, jeżeli główna bohaterka jest sensowna - to jak najbardziej jest to na plus. Ale nie, kiedy do choćby Star Wars wciska się takie drewno jak główna bohaterka, która jest po prostu tak badass, że człowiekowi aż szczęka z nudów opada, a z legendy starej trylogii robi się starca, który jest praktycznie na jeden strzał. No takie to niespójne i nie wiem jak ty, ale mi się nie podoba kiedy bohater jest po prostu nie do zatrzymania. To się po prostu nudno ogląda. I w tym wypadku przełożenie ciężkości na nią mi się nie podoba, bo jest po prostu jako bohaterka nijaka, kulawo napisana. A z kolei w takiej grze jak Life is Strange, gdzie główna bohaterka jest kobietą i sama opowieść kręci się wokół damskiej przyjaźni czy prawie nawet miłości jest super, bo ma spójną historię ze ŚWIETNIE napisanymi bohaterami.

Sama zmiana dla zmiany żeby sobie tylko podbić parytet płci i koloru to pomyłka. I obecnie taki trend dominuje, na porażkę jako filmu ghost busters nie przełożył się gender swap a to, że bohaterki były do dupy. Ale zmiana płci była samą zmianą dla zmiany, dla trendów.

04.06.2018 18:24
25
odpowiedz
Heinrich07
2
Generał

Ten film jest po prostu niepotrzebny.

Ludzie już mają dosyć wyciskania ze starej trylogii ile się da. Może czas najwyższy na czasy starej Republiki? To by było ciekawe.

post wyedytowany przez Heinrich07 2018-06-04 18:26:37
04.06.2018 18:45
26
odpowiedz
teodric
8
Pretorianin

Tak to jest jak po gorących premierach wypuszcza się niereklamowany film na który nikt nie czekał

04.06.2018 20:00
29
odpowiedz
Szproto
9
Chorąży

Skasowało mi całą wypowiedź bo za długo się rozwodziłem nad twoimi nieudanymi argumentami xD

,,Ponieważ rebelianci nie działali w taki sposób by poświęcać ludzi dla wyższego dobra, przynajmniej nie wedle prawideł ST"
xd to o czym był cały rouge one. Po za tym mogli wykorzystać droidy

Chyba nie wiesz jak działa hipernapęd. Można było wprowadzić koordynaty które i zmodyfikować komputer nawigacyjny by skok był dłuższy i wyłonić się tuż za rebelią.

Hux nie był najwyższym dowódcą, tylko snoke. Po za tym strata kilku myśliwców (bo przypominam Rebelia już żadnych nie miała) w porównaniu do straty cennego czasu i zapasów energi i paliwa dla całej armady z Supermacy na czele jest nieporównywalnie mniejsza.

A Holdo mogła przynajmniej dla morale które jest podstawą wojska powiedzieć że ma jakiś plan. A Poe był drugi stopniem, więc powinna mu przekazać szczegóły. I nie większość jej ufała skoro buntownicy prawie przejęli okręt.

Co do twoich argumentów, wszystko było wytłumaczone w kanonie filmach/serialach. Amidala była przywódczynią opozycji w Senacie. Mogła zmotywować do działania Senat w przypadku ruchu Separatystów. A rada jedi była zaślepiona zbyt długim okresem pokoju

04.06.2018 20:06
30
odpowiedz
5 odpowiedzi
Szproto
9
Chorąży

Także trochę ci tej wiedzy o star wars brakuje. A filmy disney, poza rouge one są najwyżej przeciętne.

04.06.2018 21:03
30.1
Sttarki
3
Koryfeusz

Są bardzo dobre na co wskazują wyraźnie oceny recenzentów.

05.06.2018 07:19
30.2
Maddred
70
Tau Volantis

Przypominam, że recenzja to ocena subiektywna i nie jest to wyznacznik, że coś jest bardzo dobre lub złe. Oznacza to jedynie, że danemu recenzentowi się podobało lub nie, a recenzenci nie są jakimiś guru i można mieć zdecydowanie inne zdanie w temacie.

05.06.2018 08:04
30.3
Erlan012
24
Konsul

@Sttarki
Jak osoba wyżej napisała recenzje to ocena subiektywna, a recenzenci nie są wyznacznikami jakości.

Do tego z ciekawości sprawdziłem opinie oraz recenzje na filmwebie, metacriticu i kilku innych miejscach. Z recenzji wszelkich maści redakcji wynika, że film jest po prostu średni (60/100).

06.06.2018 03:11
30.4
Voltron
63
Pretorianin

Oceny recenzentów to jest po prostu odczucie/ocena POJEDYNCZEJ osoby. Porównaj sobie oceny tych kilkuset pojedyczych osbów do tysięcy wysawionych ocen przez inne pojedyncze osoby. Jak zawsze kiedy recenzje są szemrane jest ogromna przepaść między
"recenzentami" a "zwykłymi odbiorami".

Podobnie szemranie miało się np. Battlefronta II rencejze do ocen graczy. Ale np. już w Wiedźminie 3 czy GoW nowym oceny graczy do recenzji są bardzie zbliżone wręcz identyczne.

Recenzenci to też tylko ludzie o własnym smaku i sugerowanie sie tylko nimi to czysty idiotyzm.

06.06.2018 18:01
30.5
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Przypominam, że recenzja to ocena subiektywna i nie jest to wyznacznik, że coś jest bardzo dobre lub złe,,

Na pewno jest to lepszy wyznacznik niż opinia gawiedzi xd

,,Jak osoba wyżej napisała recenzje to ocena subiektywna, a recenzenci nie są wyznacznikami jakości.,,

Są. Jedno nie przeczy drugiemu.

,,ceny recenzentów to jest po prostu odczucie/ocena POJEDYNCZEJ osoby.,,

I..jak niby ma to cokolwiek świadczyć na jej nie korzyść? XD

,, Porównaj sobie oceny tych kilkuset pojedyczych osbów do tysięcy wysawionych ocen przez inne pojedyncze osoby.,,

Ale każda opinia jest warta tyle samo. Nie ma znaczenia ile ich jest.

,,Jak zawsze kiedy recenzje są szemrane jest ogromna przepaść między
"recenzentami" a "zwykłymi odbiorami".,,

Jak zawsze, generalizujesz, bez dowodów.

,,Recenzenci to też tylko ludzie o własnym smaku i sugerowanie sie tylko nimi to czysty idiotyzm.,,

Pisanie truzimów to czysty idiotyzm, każdy świadomy konsument i odbiorca popkultury będzie się kierował recenzjami by sprawdzić czy coś jest dobre czy nie. Sugerowanie się swoim ułomnym gustem, również można nazwać idiotyzmem.

Admin: Prosimy o uspokojenie emocji i zaprzestanie wzajemnego się obrażania. W przypadku niedostosowania się do tej prośby Administracja lub Moderacja podejmie przewidziane Regulaminem Forum -> https://www.gry-online.pl/regulamin.asp?ID=2 działania.

post wyedytowany przez Admina 2018-06-06 18:46:13
04.06.2018 20:14
31
odpowiedz
Szproto
9
Chorąży

A co do motywu taranowania nadprzestrzenią to jest nie kanoniczne bo stawia pod znakiem zapytania sens wszystkich bitew które wydarzyły się w uniwersum. Po za tym jedno ze źródeł kanonu mówiło o niszczycielu klasy executor w który wleciały przypadkiem 3 gwiezdne niszczyciele. Wszystko zostało bez problemu odbite przez osłony. Supermacy był 4 krotnie większy od executora, a Raddus wielkości 1,5 gwiezdnego niszczyciela

04.06.2018 20:28
32
odpowiedz
Executioner
18
Konsul

Masz duplikaty Szproto.

04.06.2018 20:47
34
odpowiedz
Szproto
9
Chorąży

przepraszam redakcję za spam, nie zauważyłem że nie odpowiadam do komentarza

04.06.2018 21:02
35
odpowiedz
WarriorOI
17
Pretorianin

film mnie kompletnie nie obchodzi bo ciężko o nudniejsze postacie, ale jak się zastanowić to są to złe wieści. jak im się generic story nie sprzedaje to szans na jakieś ciekawsze/odważne scenariusze (np starą republikę) nie ma żadnych...

04.06.2018 22:48
36
1
odpowiedz
Niebieskiej żaby kły
23
Konsul

Finansową porażką?
"Ciekawe, dlaczego" - myślą analitycy. I jakoś nikomu nie przeszło przez myśl, że po ostatnich dwóch "wielkich" "dziełach" (TFA oraz TLJ) ludziom obrzydły Disneyowskie klimaty w niedisneyowskich filmach. Przecież te filmy aż tchną duchem "High School Musical", "Zamrożonych" i tym podobnych serii. Jeszcze żeby to miało klimat "Taran i magiczny kocioł" albo "Księżniczki Łabędzi" - Disney potrafił tworzyć klimatyczne bajki - ale nie, zbudowano przerośnięte, masywne, górnolotne wydarzenia, pokazano piękno poświęcenia (a mogli pokazać bezsensowność), dali poprawność polityczną, przyprawili czarnoskórym oraz grubą babą... Mówiąc krótko: pokazali to, co chcieli, ale w dupie mieli, czy odda to ducha serii, czy nie.

04.06.2018 23:33
37
odpowiedz
7 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
113
El Kwako

To wy się tam dzieci kłóćcie w komentarzach, a ja będę zawsze z zacieszem na ustach oglądał każdy główny czy poboczny film, seriale animowane, czytał książki i komiksy. Czy to znaczy, że nie dostrzegam wad? Dostrzegam, a i owszem - od romansu Anakina i Padme (w sumie to jedna z dwóch rzeczy, która mnie razi w trylogii prequeli, druga to walka "mistrzów" z Palpatinem), trafienie przez Luke'a torpedą w otwór, nietrafiający szturmowcy gdy tylko pojawiają się główne postacie, za dużo szczęścia na Endorze itd. Ale co z tego skoro:
1)prequele dały nam świetne pojedynki na miecze świetlne, które za każdym razem ogląda się z przyjemnością,
2)SW ma wiele świetnych utworów, ale Duel of the Fates jest po prostu klejnotem koronnym tego wszystkiego, albo świetne Order 66,
3)serial Clone Wars, który choć z początku był niemrawy to szybko się rozkręcił, serwując wiele kolejnych świetnych pojedynków, nowe światy, najlepsze sceny batalistyczne, dodając (Ahsoka, Ventress, Hondo, Cade Bane itd.) lub rozbudowując (Dooku, Anakin, mistrzowie zakonu od Obiego po Yodę, Tarkina Maul, Palpatine) postacie,
4)stara trylogia rozpoczęła za to to wszystko, dając nam chyba najwspanialsze fikcyjne uniwersum, z wieloma kultowymi już postaciami, scenami czy tekstami,
5)nowa trylogia (to się tyczy też reszty nowego kanonu) jest też jak dla mnie o wiele ciekawsza - ukazuje świat SW bardziej brutalnym i prawdziwszym, niż we wcześniejszych głównych filmach,
I wiele, naprawdę wiele innych, pozytywnych rzeczy.

04.06.2018 23:46
37.1
g40st
123
Big Bad Wolf

GRY-Online.plAdmin forum

Do plusów prequeli dodałbym jeszcze osadzenie opowieści w dużo szerszym kontekście, pokazanie jak galaktyka faktycznie wygląda, na jakiej zasadzie działa polityka - nomen omen moc sprawcza wszelkich wydarzeń. Prequele Lucasa robiły to lepiej niż na tę chwilę TFA i TLJ, które jednak do głębszego zrozumienia wymagają nieco więcej wysiłku i konieczności sięgnięcia po inne media - książki i komiksy.

The Clone Wars ma lepsze i gorsze odcinki, ale jest w nim kilka świetnych story arców, które warto obejrzeć.

post wyedytowany przez g40st 2018-06-04 23:47:47
04.06.2018 23:56
37.2
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Prequele Lucasa robiły to lepiej niż na tę chwilę TFA i TLJ, które jednak do głębszego zrozumienia wymagają nieco więcej wysiłku i konieczności sięgnięcia po inne media,,

Co..jest zawsze wadą filmowej produkcji, gdyż wymaga od widza by sięgnął do czegokolwiek więcej niż sam film, innymi słowy reżyser nie potrafi opowiedzieć historii w jednym medium i musi usprawiedliwiać te braki w innym medium.

I samo przedstawienie polityki raczej najlepsze nie było, gdyż i tak jest ona pozbawiona sensu i raczej nie tego ludzie oczekiwali od klasycznej baśni i westernu w kosmosie, bo właśnie taki styl prezentowała Stara Trylogia, i dobrze, że nowa do tego wróciła imho.

post wyedytowany przez Sttarki 2018-06-04 23:58:48
05.06.2018 07:39
😂
37.3
1
zanonimizowany425280
117
Legend

1)prequele dały nam świetne pojedynki na miecze świetlne, które za każdym razem ogląda się z przyjemnością,

hahahaha ohohoho... niech zgadne, fan wiedzmina? walki na miecze w prequelach to komediancka choreografia i tancowanie. przedstawiajac walke na miecze nawet nie probowali zeby wygladalo w miare wiarygodnie.

3))serial Clone Wars, który choć z początku był niemrawy to szybko się rozkręcił, serwując wiele kolejnych świetnych pojedynków, nowe światy, najlepsze sceny batalistyczne, dodając (Ahsoka, Ventress, Hondo, Cade Bane itd.) lub rozbudowując (Dooku, Anakin, mistrzowie zakonu od Obiego po Yodę, Tarkina Maul, Palpatine) postacie,

bajka dla dzieci. tak, ogladalem. tak, nie wychodze z zalozenia ze wszystkie bajki sa tylko dla dzieci patrz avatar.

05.06.2018 08:38
37.4
1
siera97
7
Konsul

Ale walki na miecze świetlne nie miały wyglądać "wiarygodnie", czyli jak rozumiem tak jak walczyli ziemscy szermierze. Użytkownicy mocy byli w stanie odprawiać takie akrobacje dlatego że założenia świata im na to pozwalają. W oryginalnej trylogii nie pozwalały na to efekty specjalne, myślę że gdyby w obecnych czasach robiono pojedynek Obiego i Vadera, to nie wyglądałby jak oryginał, czyli tak jakby dwóch 90 latków dźgało się baseballami. Myślę że bardziej przypominałby prequele.

W tych nowych gwiezdnych wojnach choreografia nawiązuje bardziej do oryginalnej trylogii niż do prequeli, co dla mnie jest minusem. Chociaż nie wiem może styl walki się zmienił w świecie SW przez te lata? To jednak chyba mało prawdopodobne.

05.06.2018 09:35
37.5

Swoją drogą nie wiem czy wiecie, ale fani postanowili poprawić walkę Obi-Wana z Vaderem. Tu jej efekty:
https://www.youtube.com/watch?v=LmOPXhFensg

05.06.2018 15:07
37.6
Yarpen z Morii
24
Gotowy na RDR2

przedstawiajac walke na miecze nawet nie probowali zeby wygladalo w miare wiarygodnie.

Proszę cię, mówimy o świecie w którym łysa żaba jest mędrcem najpotężniejszego zakonu w galaktyce, w kosmosie roznosi się dźwięk a rycerze walczą na laserowe miecze. Jak będę chciał oglądać wiarygodne pojedynki na miecze to sobie pojadę na inscenizacje do Biskupina, w filmie fantasy takim jak SW ma być widowiskowo. I w prequelach było. Nikt mi nie wmówi, że komuś podobał się pojedynek Vadera z Obi Wanem, przecież to nawet nie było śmieszne, mistrz jedi i najpotężniejszy sith w galaktyce machają mieczami świetlnymi jak gałęziami. Pojedynek Luka z Vaderem w EVI jeszcze dało się oglądać bo przynajmniej był dynamiczny i miał klimat.

Dla mnie nadal najlepszym pojedynkiem pozostanie Obi Wan vs Darth Maul i Obi Wan vs Vader w EIII. Tu przynajmniej widać potęgę i finezję jedi. Widać, że byle szturmowiec może im skoczyć na kant pałąka. Wystarczy popatrzeć na różnicę w poruszaniu się Vadera w Rogue One i w starych epizodach. W Rogue One czuć potęgę mocy Vadera, w starych epizodach to jest jakiś ponury żart.

Dość powiedzieć, że wielkiego Anakina Skywalkera, generała republiki i jednego z najpotężniejszych użytkowników mocy, sitha szkolonego przez samego Sidiousa pokonał farmer, który tak naprawdę nie przeszedł żadnego szkolenia w walce na miecze świetlne.

post wyedytowany przez Yarpen z Morii 2018-06-05 15:11:29
06.06.2018 16:46
37.7
Sttarki
3
Koryfeusz

,,Proszę cię, mówimy o świecie w którym łysa żaba jest mędrcem najpotężniejszego zakonu w galaktyce, w kosmosie roznosi się dźwięk a rycerze walczą na laserowe miecze.,,

Sugerowanie, że fantastyka w tle ma jakikolwiek opór do realistycznie przedstawionej szermierki w oryginalnej trylogii. I wiem, że to nie do końca, to..ale i tak było dużo lepsze niż to co zaprezentowali w nowej trylogii.

,,. Nikt mi nie wmówi, że komuś podobał się pojedynek Vadera z Obi Wanem, przecież to nawet nie było śmieszne, mistrz jedi i najpotężniejszy sith w galaktyce machają mieczami świetlnymi jak gałęziami.,,

Ten nie, ale pojedynek Vadera i Luke'a już tak. Poza tym pojedynek Obi Wana i Vadera, bardziej był hołdem dla Kurosawy. Pojedynek gdzie wynik jest już znany zanim wyciągnie się broń.

,,Dla mnie nadal najlepszym pojedynkiem pozostanie Obi Wan vs Darth Maul i Obi Wan vs Vader w EIII.,,

Czyli walki absurdalnie głupie, pełnie idiotyzmów, z mnóstwem niepotrzebnych ruchów, fikołków, koziołków, sprawiających że nasi wojownicy wyglądają jak pajace? Ok, twoje prawo xd.

..Dość powiedzieć, że wielkiego Anakina Skywalkera, generała republiki i jednego z najpotężniejszych użytkowników mocy, sitha szkolonego przez samego Sidiousa pokonał farmer, który tak naprawdę nie przeszedł żadnego szkolenia w walce na miecze świetlne,,

Ale hej..Luke to nie mary sue ;)

05.06.2018 08:52
38
2
odpowiedz
Lord .
47
Demons Welcome Here

Takie rzeczy się dzieją gdy za tworzenie filmów biorą się ludzie, którzy chcą tylko manifestować swoje poglądy ;-)

05.06.2018 11:26
39
1
odpowiedz
michalmkm
5
Legionista

Chodzę regularnie do kina, czytam książki, komiksy, oglądam seriale, gram w gry. Uwielbiam różne uniwersa SF i fantasy. Niestety, zauważyłem że od jakiegoś czasu większość wspomnianych produkcji, jest tak infantylna, tak pretensjonalna, tak płytka, że zaczynam się zastanawiać, czy to nie przez odbiorców? Przez ich, hmm, obeznanie i zdolność przyswajania? Nie liczy się scenariusz, fabuła, wyraziste postacie, wszystko jest strasznie nijakie, dodatkowo polane aczkami typu "droid feministla" (byłem zażenowany). Masowe kino staje się nisko poziomowe (bo musi trafić do wszystkich). Dlatego mamy takiego Solo jakiego mamy.

post wyedytowany przez michalmkm 2018-06-05 11:27:42
05.06.2018 11:36
40
odpowiedz
Sasori666
121
Korneliusz

Last Jedi był słabym filmem, ale przynajmniej budził jakieś emocje. Negatywne, ale był szum którego ten film nie ma.

05.06.2018 13:11
41
1
odpowiedz
leokfc
40
Pretorianin

Niestety. Za często puszczają gry z serii gwiezdne wojny.Raz na 5 lat było by ok. Ale nie kasa i kasa się dla nich liczy. Niech spadają

05.06.2018 13:12
42
1
odpowiedz
Szajmun
17
Chorąży

Szybko! Niech ktoś wbije kołek w serce tej kreaturze póki leży słaba. Niech nie będzie więcej słabych filmów ze star wars, proszę!

05.06.2018 13:56
43
2
odpowiedz
piokos
84
27 do 1

Historia kinowych filmów Star Wars są jak seria Call of Duty, im dalej w las tym więcej butelek

05.06.2018 20:38
44
1
odpowiedz
Kierba88
9
Centurion

Bardzo dobrze! Do piekła, Disney zniszczył GW, szmaciarze.

05.06.2018 22:09
45
2
odpowiedz
Porucznik Gruber
0
Chorąży

Winię słaby casting. Czemu młodego Harrisona Forda gra młody Jack Nicholson?

22.06.2018 14:34
😒
46
1
odpowiedz
Ścibor Brandenburski
1
Junior

Wiedziałem, że tak to się skończy od kiedy pierwszy raz obejrzałem zwiastun Solo.

12.07.2018 03:29
47
odpowiedz
1 odpowiedź
Angry Zeus
8
Pretorianin

cóż - śmiem mieć inne zdanie. właśnie wróciłem z kina - szczerze powiem, że jeden z lepszych filmów w serii SW, imo ofc. zastanawia mnie dlaczego te "dodatki" (han solo i rogue one) są o niebo lepsze jak taki gniot the force awakens nie wspominając już o totalnym kiczu nie posiadającym nawet fabuły (poza szczątkowym zarysem) jakim jest the last jedi a mogącym zainteresować tylko nierozgarnięte dzieci. W prequelach grają o wiele lepsi aktorzy, "historie" posiadają także ciekawszą fabułę, lepsze dialogi, nieźle wykreowane planety i sprytnie osadzoną na nich akcję łącząca się w jedną spójną całość. Przykro ze box office kiepski (jak na serię SW - zarobił niewiele ponad 380 milionów WW co przy budżecie 300 milionów faktycznie wrażenia nie robi).

12.07.2018 10:23
47.1
elathir
34
Generał

Jak już wspomniano, powody są dwa.

1) słaby moment premiery

2) TLJ zniechęcił ludzi do SW, bardzo często jest tak, że słaby film czy gra sprzedaje się dobrze, za to spadek zainteresowania wychodzi przy następnym tytule. Tak samo było z AC, bodajże Unity, którego marna jakość na premierę spowodowała słabą sprzedaż kolejnej części w pierwszym okresie, dopóki rynek nie potwierdził, że tym razem jest lepiej.

12.07.2018 10:26
48
odpowiedz
Iselor (Łódź)
110
Senator

Jeden z najlepszych filmów SW. Szkoda.

12.07.2018 10:40
49
odpowiedz
Matysiak G
124
bozon Higgsa

Powód jest taki, że Star Wars jarają się głównie 40-letnie prawiczki, dla których jest to biblia dzieciństwa. Czym ma się jarać obecny nastolatek, skoro efekciarskich blockbusterów pełnych CGI ma do wyboru, do koloru?

To nie są czasy, gdy Star Wars było widowiskiem jedynym w swoim rodzaju.

30.07.2018 11:34
50
odpowiedz
1 odpowiedź
H@nys
5
Legionista

Nowe "Gwiezdne" są technicznymi majstersztykami (co nie dziwi ze względu na ogromny postęp technologiczny) bardzo dobrze sie je ogląda na IMAX czy w domu na wielgachnym tv. Natomiast nie mają ani 1% klimatu pierwszej trylogii. Bo to zupełnie inne filmy ...

30.07.2018 13:09
50.1
Iselor (Łódź)
110
Senator

Co znaczy Nowe "Gwiezdne" ? Łotr 1 jest najlepszym co wyszło w SW, zaś Han Solo ma bardziej klimat Indiany Jonesa niż SW ale to wciąż bardzo dobry film, tak na poziomie Powrotu Jedi, którego kult zawsze mnie zdumiewał.

Wiadomość Han Solo finansową porażką Disneya