Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Torment Tides of Numenera | PS4

05.03.2017 16:51
1
dandro86
16
Chorąży

Więcej takich gier na konsoli.. oj, chciałoby się klasycznego Baldura lub Icewind..
Ale cóż, lepszy rydz niż nic..

01.07.2018 04:05
yadin
2
odpowiedz
yadin
102
Legend

Nie zgodzę się. Miałem przegląd takich gier przez cały miesiąc i ta należy do najsłabszych w swojej kategorii.

23.02.2020 22:38
3
odpowiedz
nikei
15
Legionista

Powiem tak ja bym wolał żeby powstała kontynuacja z Bezimiennym niż takie coś gdyż na przykład mogłoby to być walka z jakimś bossem w Piekle(Belhifetem lub kimś innym) i wrócili by dawni towarzysze Bezimiennego oprócz Ignusa który był moim zdaniem porąbany jak cholera:D

14.05.2020 12:06
disko
4
odpowiedz
1 odpowiedź
disko
21
Chorąży

Pytanie do osób, które już grały - czy ta gra, podobnie jak Planecsape Torment stawia na mądrość/inteligencję (dla ciekawszej rozgrywki), czy ma bardziej wszechstronne podejście do tematu atrybutów?

14.05.2020 12:30
elathir
4.1
elathir
72
Czymże jest nuda?

VIP

Jest wyraźnie inaczej, głównie dlatego, że atrybuty są tylko 3. Do tego mechanika wysiłku sprawia, że nie ma testów na wysokość atrybuty i nawet mając tylko kilka punktów w danej dziedzinie idzie zdawać testy.
I jak na razie (dopiero gram od 8 godzin czystej gry, więc jej jeszcze nie skończyłem) inteligencja > szybkość > siła, tylko różnice nie są gigantyczne. Tyle, że w wielu dialogach można się posiłkować pulami atrybutów towarzyszy (ale nie zawsze). Ale tak, umiejętności dialogowe są naprawdę ważne (perswazja, oszustwo), podobnie jak Amestacja (czy jakoś tak) i zwinne ręce.

Tak więc nawet jak stworzysz wojownika, to raczej problemu nie będzie o ile dobrze dobierzesz mu umiejętności, drużynę, oraz jednak zostawisz trochę punktów w inteligencji (nie musi być dużo, mają pomóc w dialogach, w których drużyna jest wyłączona, do tego w grze na samym początku niemal idzie zdobyć kilka dodatkowych za free, a i z puli tej nie będziesz normalnie korzystać poza tymi sytuacjami).

Mi się ta mechanika całkiem podoba, choć z recenzji słyszałem, że o ile sprawdza się super w pierwszej połowie gry, w drugiej już jednak słabiej (jak rozgryziesz system to jest za łatwo). Zobaczymy.

Gra Torment Tides of Numenera | PS4