Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Rise & Shine | XONE

25.01.2017 20:45
😁
1

Cytując poetę:
Mam gry ex więc jestem, żegnam x-szrot :D

08.11.2018 08:46
😍
2
odpowiedz
SULIK
188
olewam zasady
10

Dawno tak dobrze się nie bawiłem ciągle umierając :) Gra jest trudna, ale sprawiedliwa. Co mam na myśli pisząc "sprawiedliwa", a no to, że właściwie nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia (gra nie oszukuje) wszystko tylko zależy od naszej zręczności i refleksu.
Osobiście grę udało mi się ukończyć na dwa posiedzenia łącznie w około 3 godziny - warto zrobić sobie przerwę, ponieważ pokonanie niektórych przeciwników wywołuje pot na czole, plecach i przede wszystkim dłoniach trzymających pada.

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną - nie mam jej nic do zarzucenia, gra brzmi świetnie (jedynie może zmieniłbym dźwięk odpowiedzialny za zamianę amunicji, bo za każdym razem myślałem, że coś w Windowsie się wykrzaczało - ale biorąc pod uwagę fabułę, mógło być to działanie celowe) i wygląda ślicznie (nie dość, że mamy całą grafikę w pięknym malowanym 2D to jeszcze dochodzą gdzieniegdzie elementy pixelartu czy to w postaci easter eggów, czy wyglądu etapów).

Żeby było jeszcze ciekawiej, prócz czysto zręcznościowych wyzwań które stawia przed nami ta gra, mamy jeszcze wyzwania logiczne oraz logiczno-zręcznościowe, więc nie jest to czysty run and gun w którym tylko nacieramy w prawo ekranu anihilując każdego przeciwnika, ale run and gun w którym co chwilę trzeba się zatrzymać i czasem chwilę pomyśleć, lub bardzo szybko odstrzelić hordę nacierających przeciwników.

Osobiście bardzo polecam - tym bardziej, że gra znajduje się w Xbox Game Pass.

Jak ktoś lubi jak człowiek męczy się w trakcie gry i denerwuje, to podsyłam linka do mojego przechodzenia tej gry na żywo :P
Część 1: https://www.youtube.com/watch?v=zj7wv0bIWq4
Część 2: https://www.youtube.com/watch?v=e7sj-_fFMZ4

Jakość nagrania mogłaby być lepsza, ale nagrywam z Xboxa za pomocą aplikacji Xbox na Win10 (streaming obrazu z Xboxa do PC), a to dopiero przechwytuję OBSem i przesyłam na YT - więc w kilku miejscach grafika niestety traci na jakości, bo w oryginale wygląda dużo bardziej soczyście :D

Gra Rise & Shine | XONE