Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Deus Ex Mankind Divided | PC

12następnaostatnia
14.02.2017 11:24
286
4
odpowiedz
zanonimizowany497524
16
Legionista
8.0

Udana kontynuacja Deus EX: Human Revolution. W kwestii rozgrywki nie mam się do czego przyczepić - pomijam drobne błędy, które przecież zdarzają się w wielu grach.
Nie do końca rozumiem zarzuty wobec fabuły i rzekomo nagłego zakończenia - od pewnego momentu czuło się przecież, że historia zmierza do finału. Nie było więc żadnego rozczarowania.
Co do długości gry - jak zauważył jeden z przedmówców, była w sam raz: gra kończyła się w momencie, kiedy czułem się już lekko zmęczony tym tytułem. Mogę jednak wskazać element, który - przynajmniej dla mnie osobiście - przyczynił się do tego znużenia: za dużo Pragi. Wracamy do tej lokacji parokrotnie, grywalna część miasta nie jest specjalnie duża, chodzimy więc nader często w tę i nazad po tych samych uliczkach. Wprawdzie drogi do celu w przypadku zadań osadzonych w Pradze są różne (jest mnóstwo ukrytych przejść, kanałów, przewodów wentylacyjnych, można wchodzić do mieszkań przez okna / balkony, tudzież przebijać się przez ściany - gratka dla miłośników skradanek i dogłębnej eksploracji), niemniej jest to nadal ta sama miejscówka.
Za mało lokacji bardziej w klimacie cyberpunk / sf - wyjątek stanowi Golem, które uważam za rewelacyjny pomysł, ale wbrew moim nadziejom ta sekcja gry okazała się nieszczególnie długa. Przepadły gdzieś miejsca w rodzaju mrocznego Detroit i niesamowitej Hengshy z poprzedniej części. Szkoda.
Parę niedomkniętych wątków i zakończenie gry sugerują ciąg dalszy. Niestety, niedawne wiadomości o dalszych planach Square Enix i Eidos Montreal mocno rozczarowują: kolejnej odsłony Deus Ex nie ujrzymy przez bardzo długi czas. Możliwe, że w ogóle to nie nastąpi.

post wyedytowany przez zanonimizowany497524 2018-06-12 15:45:40
04.10.2015 13:03
37
3
odpowiedz
dami hawx
23
Pretorianin
9.0

grafika na E3 2015 była jeszcze bardzo ładna a na gamescomie pokazali już downgrade ! brawo konsolki, niepociągneły.

01.12.2015 12:50
45
2
odpowiedz
The Trooper
40
Bad Meme
10

ElTopoO dorośnij

05.05.2016 07:27
53
2
odpowiedz
Whisper_of_Ice
38
MEDIAN XL
9.5

Oby byl tak klimatyczny jak jedynka to biore jak buleczke

22.08.2016 10:43
106
2
odpowiedz
8 odpowiedzi
Econochrist
108
Nadworny szyderca

A ja mam taki problem i nie wiem czy to z powodu, że gra nie została jeszcze aktywowana. Chciałem zainstalować grę przed premierą, kod w pudełku nie równa się kodowi STEAM. Klikam więc w plik "Redeem" i widzę takie okno: "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-0.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem". Jakieś pomysły?

24.08.2016 15:25
163
2
odpowiedz
1 odpowiedź
MaXXii
57
Generał

I never asked for this

post wyedytowany przez MaXXii 2016-08-24 15:30:18
26.08.2016 17:56
📄
196
2
odpowiedz
7 odpowiedzi
pieterkov
81
Konsul

Muszę to napisać jako wierny fan serii: Mankind Divided to gra dla debili. Zrobili to samo co z falloutem: grę dla grupki fanów chcieli udostępnić milionom ludzi i uczynić ją bardziej przystępną. Wyszła z tego przeciętna gra. Dlaczego? Już tłumaczę:
-gra traktuje gracza jak idiotę wielokrotnie tłumacząc mu to samo. Przykład: w Human Revolution mielibyśmy maila o treści "przesyłka dotarła, wszystko gotowe". Tutaj mamy maile o treści "hej, ta bomba, którą zdetonujemy jutro w tym i tym miejscu o tej i o tej godzinie podczas trwania tego i tego wydarzenia już dotarła" - gracz ma wszystko podane na tacy, żeby się przypadkiem nie pogubił. Czuję się jak kretyn czytając takie maile bo jest to totalnie nierealistyczne - skoro nadawca i odbiorca wiedzą o czym mowa to po co jeszcze raz podawać sobie szczegóły?
- to samo dotyczy dialogów. Przykładowo rozmowa z babką która wspomina o Tai Yong Medical (które musi znać każdy gracz poprzedniej części, ponadto nawet w Mankind Divided nazwa i profil firmy pada do tego momentu wielokrotnie - wspomniany dialog jest już w 3/4 gry więc gracz wie dużo), pyta czy Jensen ją zna, ten odpowiada, że tak, po czym i tak mówi "noo to ta duża firma zajmująca się tym i tym" - no shit sherlock! Przez to niektóre dialogi brzmią strasznie sztucznie bo bohaterowie niepotrzebnie powtarzają rzeczy, które już gracz wie.

Obcięcie fabuły - ciężko mi powiedzieć. Fabuła jest po prostu słaba. Nie wprowadza nic do wątku Iluminatów, a sama ich rola jest jedynie w tle. W dodatku jest ona wprowadzona bardzo pokracznie, bo to raptem parę scenek (początek, środek, koniec gry) gdzie rozmawiają oni ze sobą. Jednak Jensen z żadnym się nie spotyka. Przez to nie ma satysfakcji konfrontacji z nimi bo zamiast zbawiać świat jak w Human Revolution przez 30 godzin zajmujemy się głupim wybuchem na stacji i planowanymi kolejnymi zamachami - jesteśmy zwykłym trepem, a nie żadnym bohaterem niszczącym spiski. Ponadto końcówka gry NIC nie rozwiązuje w kwestii Iluminatów wyraźnie pozostawiając szerokie pole do popisu DLC lub 3 części. Natomiast główny wątek gry czyli zamachy terrorystyczne zostaje w całości zamknięty, więc takim osobom jak Oenomaus proszę nie wierzyć, bo nie grały one, a jedynie przeczytały parę głupich recenzji.

Human Revolution był dużo bardziej satysfakcjonujący. Mimo wszystko grywalność obu jest podobna, robimy praktycznie cały czas to samo. Mimo tego w Mankind Divided ostatnie 5 godzin robiłem praktycznie speedrunem bo już mnie gra znudziła a fabuła wcale nie pchała mnie do przodu - wiedziałem co mnie czeka, złapię głównego złego i tyle - nie bardzo chciało mi się przedzierać przez kolejne rzesze wrogów, żeby rozegrać jedyną boss-battle w grze i oglądać 20+ minutowe niepomijalne napisy i krótką scenkę podsumowującą.
Warto też dodać, że zapewnienia twórców o tym, że gra ma różne zakończenia nie jest prawdą. Gra ma jedno zakończenie eliminujemy (zabijamy lub ogłuszamy) głównego złego i koniec. Nie ma żadnych decyzji do podjęcia. To co robiliśmy w grze nie wpływa na zakończenie, polega to tylko na tym, że pod koniec oglądamy dziennik telewizyjny gdzie newsy podsumowują kilka naszych misji - nie zauważyłem jednak, żeby wspomniano o którymkolwiek zadaniu pobocznym (a zrobiłem je wszystkie bo miały wpływać na zakończenie gry). Sprawa jest o tyle denerwująca, że nic się nie zmieniło, świat dalej jest zły, wiadomości ustawione a ludzie dalej nienawidzą ulepszonych. W Human Revolution mieliśmy satysfakcję zmieniania świata - tutaj jesteśmy nikim i nawet nie mamy okazji pogadać z Iluminatami.
Jeżeli ktoś już przeszedł HR i kocha Deus Exa - niech kupuje. Reszta niech czeka na DLC albo zacznie od HR - dużo przyjemniejsze.

Dodam jeszcze, że nie ma tu wielu hubów jak było w HR gdzie było Detroit, Hengsha i wracało się tam kilka razy. Tu jest tylko Praga w kilku różnych wersjach.
Gra ma jednak dużo błędów takich jak:
- nierówna głośność. Czasami cutscenka jest głośna, a dialog cichy, czasami nawet 2 kwestie w 1 dialogu różnią się głośnością. Bez windowsowej normalizacji audio nie podchodzić.
-przeciwnicy głupsi niż w HR, często nie reagują na kolegę powalanego obok, do tego czasami banalnie łatwo daje się ich pojedynczo wywabiać.
-problem z wczytywaniem gdy postać jest za osłoną - spacja jednocześnie przechodzi z ekranu wczytywania do gry i powoduje, że postać przeskakuję osłonę, więc jak jesteśmy schowani to od razu po wczytaniu postać przeskoczy osłonę i zostanie wykryta - trzeba w sterowaniu zmienić klawisz spacji na coś innego lub nie zapisywać za osłoną.
- problem z wysoką czułością myszy - ja przy rozdzielczości 2000dpi musiałem grać na czułości 0 a wciąż było troszkę za szybko
- postać nie potrafi biegać po schodach i kładkach - gdy biegniemy po płaskiej powierzchni sprint jest szybszy niż normalny trucht, jednak na schodach i kłądkach postać zwalnia do prędkości chodzenia (mam wrażenie, że nawet niższej).
-czasami nielogiczne dialogi a raczej reakcje rozmówców - wybierasz opcję "komplementuj", a rozmówca ma do ciebie pretensje o brak szacunku - WTF?
-zabugowane powalanie przeciwników wręcz - postacie przenikają podłogę po przewróceniu, spadają kilka pięter i giną nie z winy gracza (mimo tego dostałem pacyfistę!), lub teleportują się kilka metrów dalej i spadają z wysokości sufitu. W Human Revolution nigdy nie miałem takich kwiatków. Dla obu gier wspólne natomiast jest zaczepianie się zwłok np. ręką o podłogę, barierkę, ścianę itd. W MD przenoszenie zwłok nie spowalnia postaci jak w HR jednak trup ciągnięty jest znacznie dalej więc czasem wciągnięcie go np. za biurko jest problematyczne bo jak za szybko się przemieścimy to trup nam się "odczepi", a jak nie ma odpowiednio dużo przestrzeni obok biurka to nie podciągniemy trupa w całości za biurko - będzie trochę wystawał. Wymagana jest więc przestrzeń, żeby bohater mógł odsunąć się od biurka tak, żeby ciągnięty trup oddalony o około metr schował się za nim w całości - bardzo wkurzające.

Podsumowując - spędziłem w grze 32 godziny robiąc wszystkie zadania poboczne i zwiedzając większość terenów w całości. Nie eksplorowałem jednak absolutnie wszystkiego - na to dopiszcie ze 3h lub więcej.

Czuję się rozczarowany słabym i niesatysfakcjonującym zakończeniem a także całkowitym nieruszeniem wątku Iluminatów i spłaszczeniem ich do "wielkich konspiratorów którzy mają złe i tajemnicze plany, ale występują raptem 5 minut w ciągu całej gry".
Gameplayowo gra poza wspomnianymi wyżej problemami jest ok, jednak brak dobrej fabuły sprawia, że nie mamy motywacji do robienia wszystkiego na 100%. Nie korzystałem z preorderowych dodatków i nie kupowałem Praxis, a pod koniec gry miałem jakieś 30k zbędnych kredytów i około połowy-3/4 ulepszeń, miałem jednak wszystkie które chciałem i które były mi potrzebne, więc nie narzekam.
W HR dużo częściej miałem też ciary - praktycznie przy każdej scence przelotu z miast do miasta. Przed premierą MD przechodziłem HR ponownie i ciary wciąż były więc gra jest dobra. Tutaj pojawiły się tylko raz - podczas intra gry. Reszta była przeciętna, muzyka też taka dość nijaka. Ta gra jest dobrą grą. Ale jest obiektywnie gorszym Deus Exem niż HR.
Obejrzyjcie sobie intro, warto:
https://www.youtube.com/watch?v=XvbeSeVai6A

post wyedytowany przez pieterkov 2016-08-26 18:14:30
01.09.2016 16:11
😐
237
2
odpowiedz
1 odpowiedź
BFHDVBfd
95
KAPITAN
8.0

Przyjemnie sie grało, szkoda tylko, że tak krótko. Dla mnie na pewno nie jest to gra action RPG, bardziej zwykła gra akcji. Bez misji pobocznych gra starczy na około 7-8 godzin, pomijając ekrany ładowania, które zajmują chyba z 1/4 całej gry... Ogólnie rzecz ujmując, misje poboczne są lepsze niż główne, szczególnie zapadła mi w pamięć misja gdzie szukaliśmy mordercy niedaleko domu Jensena. Co do Jensena, to bardzo dobry bohater (btw jego styl ubioru przypomina mi neo z matrixa), ciesze się, że developerzy zdecydowali się kontynuować jego wątek. Szkoda tylko, że zabrakło postaci z HR, takich jak Megan Reed, czy Frank Prichard. Gra była zapowiadana jako konfrontacja Jensena z Illuminatami, wyszło tak, że Illuminaci pojawiają sie 5 minut w przeciągu całej gry. Czuję się lekko oszukany. Jeśli to miał być pomost do kolejnej części to jestem zawiedziony. Czekać 2 albo i więcej lat na kolejną grę? Dziękuję postoje, hype opadł.

post wyedytowany przez BFHDVBfd 2016-09-01 16:13:51
02.09.2016 14:23
239
2
odpowiedz
rayel
12
Legionista
8.0

Właśnie przeszedłem.. i o ile gra jest dobra to w porównaniu z HR widać regres. Oczywiście technicznie gra jest na b. wysokim poziomie, gameplay, mechanizmy skradnia itp. przechodzenie leveli na milion różnych sposobów, sporo zadań pobocznych i to bardzo różnorodnych, a nie na odwal. No nie ma się do czego przyczepić, wszystko jest jak w HR tylko dopracowane i wyrównano korzyści ze skradania/omijania i rozwałki.
Ale cóż skoro HR przyzwyczaił do wysokiego poziomu to tu oczekiwałem jeszcze wyższego. a dostaliśmy strasznie krótką grę i mimo przejścia 100%, i zbierania dosłownie wszystkiego pozostawia to spory niesmak jeśli patrzeć na to jako RPG. Poziom trudności też niewygórowany, na 2/4 naprawdę trzeba się postarać żeby zginąć.. serio odpalasz tytan i ładujesz ile wlezie. Boss jest tylko jeden na końcu i.. da się go pokonać w 10 sek. W HR było sporo walk z ulepszonymi, a tutaj praktycznie nic. W poprzedniej części trzeba było się czasem napocić, a tutaj zrobili poziom dla 10 latków. No i fabuła z którą wiązałem największe oczekiwania to trochę dała ciała. Nawet fakt, że pojawia się sporo wyborów tego nie ratuje. W zasadzie nic nie wyjaśniło się z wątku iluminatów. 2-3 przerywniki + po napisach, a tak nudy. Cały czas gramy w ich gierkę i tak naprawdę nic się nie wyjaśniło. Nie wiadomo po co Adam został zmodyfikowany, po co chcą doprowadzić do depopulacji ulepszonych skoro najpierw chcieli dzięki ulepszeniom kontrolować ludzi. Z rozmowy iluminatów wychodzi na to, że nie podobało im się po prostu, że jakiś miliarder ma swój plan i dlatego chcieli go zniszczyć, wut serio o.O Wątek Megan porzucony, mimo, że była okazja by ją włączyć do fabuły chociażby podczas misji w Alpach. Tak naprawdę scena po napisach jest jedynym ważnym przerywnikiem i jeśli fabuła ma się poruszać tak ślamazarnie, to nie wiem czy chce mi się czekać na sequel. Jednak patrząc na sam gameplay i klimat ciężko ocenić to niżej niż 8/10

12.09.2016 20:14
255
2
odpowiedz
Ruston
36
Shodan

Deus Ex Mankind Divided ograny. Na steam ponad 30 h i tyle właśnie zajmuje przejście wątku głównego i większości misji pobocznych w normalnym tempie. Nie jest to zły wynik ale liczyłem na ciut dłuższą rozgrywkę.
Jest to kolejny bardzo fajny solidny Deus Ex ale czy lepszy niż Human Revolution ? Tak więc co jest na plus...
+ Adam Jensen jako główny bohater po raz kolejny nie zawodzi,
+ Ładna grafika,
+ Wspinaczka czyli łapanie się krawędzi czego nie było w HR,
+ Nowe ciekawe wszczepy,
+ Po raz kolejny BRAK LINIOWOŚCI, misję przechodzisz jak tylko chcesz, po cichu, na rambo, mnóstwo ścieżek do celu,
+ Praga już nie tak mała jak Detroit czy Hengsha,
+ Bardzo ciekawe misje poboczne,
+ Dialogi (co zawsze było świetne w tej serii),
+ Dodatkowe tryby gry po ukończeniu,
+ Dość interesująca fabuła ... (i teraz czas na minusy)
- ...choć mogło być znacznie lepiej,
- Praga już nie tak klimatyczna jak np. Hengsha,
- dość spore, ale tylko jedno miasto,
- tak naprawdę tylko jeden boss na końcu gry,
- optymalizacja mogłaby być ciut lepsza,
- spora cena za pakiet DLC (kilka misji),
- czasami AI wrogów nie powala,
- kilka innych małych niedoróbek choć nie wpływają one aż tak na radość z grania lecz są to niedopracowane elementy;

Właśnie tak na szybko bym podsumował nowy Deus Ex. HR dostało ode mnie bodajże mocne 9. Tutaj będzie "tylko" 8,5 ;)
Polecam grę bo jest naprawdę dobra i warta uwagi, a zwłaszcza fanom serii.

post wyedytowany przez Ruston 2016-09-12 20:18:41
27.10.2016 08:41
267
2
odpowiedz
KZI_PL
17
Centurion
8.5

Cześć!

Chcę zrobić odcinkowy film/serial na podstawie uniwersum Deusa.
Oczywiście nie powielam wydarzeń - wymyślam scenariusz, pod niego montuję scenki i gameplay.
Także będzie nowa historia, oparta na tym, co gra oferuje, co się da z niej zmontować.

Najważniejsze jest to, że każdy chętny z mikrofonem może wziąć udział ;)
Chcę w pełni dubbingować film, do czego potrzebuję aktorów, wiele głosów.
To będzie najfajniejsze ;) Zbieram chętnych!

Myślę, że za miesiąc zaczniemy tworzyć pierwszy odcinek.
Cóż, na najlepsze gry od Blizzarda też trzeba czekać :)

Teaser:
https://www.youtube.com/watch?v=QgYPsdgKURM

08.04.2015 07:49
👍
2
1
odpowiedz
Matt
195
I Am The Night

Human Revolution był dla mnie jednym z większych pozytywnych zaskoczeń ostatnich lat, jeśli więc twórcy Mankind Divided pójdą tą samą ścieżką, to szykuje się nam Panowie soczysty kawał gierki!
Czekam z niecierpliwością!

spoiler start

...choć po cichu liczę, że Cyberpunk od CDPR utrze Deusowi nosa ;)

spoiler stop

06.01.2016 00:12
48
1
odpowiedz
WhiteWolfIron
25
Chorąży
10

Kupuje od razu po premierze. Tylko skąd ta cena na kolekcjonerce :/ Artbook i figurka za dodatkowe 300zł to już kpina :(

12.08.2016 16:09
75
1
odpowiedz
1 odpowiedź
marcing805
124
PC MASTER RACE

No masz. Wchodzę do tematu i po raz kolejny banda piratów, których nie stać na gry PC, gada o tych swoich pierdołach, denuvo czy jak jej tam i zaśmieca wątek. Możecie poluzować swoje mokre portki i stworzyć własne forum, gdzie będziecie się trzepać do każdej informacji o złamaniu jakiejkolwiek gry? Ile wy macie lat, co? 11-15. Bo po ekspolzji radości o informacji złamania denuvo na więcej nie wyglądacie.

23.08.2016 00:17
115
1
odpowiedz
Econochrist
108
Nadworny szyderca

Człowiek wraca po drugiej zmianie w pracy, czeka do północy i dalej nic. Pieprzę to idę spać.

23.08.2016 15:24
124
1
odpowiedz
ichi1235
12
Legionista

DzokerEr powiedział prawde wpisz sobie w Google Rise of the Tomb rider CPY na ta grę denuvo już jest praktycznie złamane i nikt się tu nie chełbi ziomek

23.08.2016 18:36
136
1
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1187012
11
Senator

Raz na jakiś czas wyskakuje błąd dysku. Trzeba wcisnąć od nowa. Ogólnie to niezłe gówno.

Jest jakiś szczyt użycia dysku, po czym spada na przykład do 6 bajtów, po czym wyskakuje błąd i trzeba włączyć od nowa. Niezłe jaja.

24.08.2016 10:34
154
1
odpowiedz
zanonimizowany1187012
11
Senator

Ogólnie grę puściłem na GTX 760 i GTX 970.

Na 970 elegancko w wysokich teksturach, bardzo wysokich detalach, wyłączone tylko rozmycie ruchu i cienie ustawione na średnie (po co komu wysokie cienie?). Przekraczało spokojnie 60 fps, w paru miejscach do 50-45, ale poniżej 50 rzadko schodziło. FPS strasznie skaczą, nie jest to port doskonały, ale jest BARDZO DOBRY, zwłaszcza na tle choćby takiego NMS.

Na 760 było już więcej kombinowania z paskami, ale tam też leciały wysokie dość ustawienie i grało się dość komfortowo.

Jak dla mnie port jak najbardziej na plus. Da się grać i czerpać przyjemność.

Sama gra miodna, HR w nowych szatach :) Jestem usatysfakcjonowany.

24.08.2016 11:38
157
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
Econochrist
108
Nadworny szyderca

Z całym szacunkiem do tej gry bo gra mi się świetnie - dla mnie jest to najzwyczajniej w świecie zjebany port/optymalizacja i tyle. Graficznie taki Doom, Wiedźmin 3 wyglądają lepiej a na moim GTX 970 grałem w nich na Ultra. To prawda - mam z tego powodu lekki ból dupy, przyznaję się ale za cholerę nie widzę tutaj NIC co by powinno tyle wymagać.

Kwestia numer dwa - pytanie do grających. Wasz Adam też taki napakowany był od samego początku? Przecież tutaj mało co augumentacji zostało do odblokowania, wszystko na gotowo wszczepione i poinstalowene.

24.08.2016 13:52
160
1
odpowiedz
wawer29
8
Legionista

misuu nie każdego stać na takiego średniaka jakim nazywasz gtx1070 za ponad 2 klocka ale z reszta pewnie taką kartę to widziałeś na obrazkach bogaczu:)

24.08.2016 14:26
162
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
NoGamer256
15
Chorąży

Gra w 1440p na ustawieniach high z powłączanymi bajerkami(tylko on nie ultra) działa w Pradze nie zależnie od miejsca na 40-45 fps na GTX 970 na 1080p jest blisko stałych 60 ale czasami spada do 55-50. Niestety gra nie prezentuję jakiejś niesamowitej grafiki na tych ustawieniach, jest co najwyżej dobra. Zastanawiam się czy na 1070 na high-very high można grać w 1440p60? Próbował ktoś? Nie uświadczyłem crashy póki co po 1h gry.
Ale wydawcą gry należy się xxxx w xxxxx za Mikrotransakcje w singlu i to, że bonusy z pre-orderu można użyć tylko na 1 save. Już dawno takiego idiotyzmu nie słyszałem. Że użyje poetyckiego porównania gra jest dla mnie przez to jak smakowita pizza obok której leży kupa, no niby tylko obok więc nie ma na nią wpływu i dalej zjeść można ale ma się taki niesmak i dziwne uczucie.

post wyedytowany przez NoGamer256 2016-08-24 14:28:06
24.08.2016 17:30
164
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Damianus36
38
Centurion
8.5

Właśnie pograłęm troche i ogólnie gra jest ok i dla mnie najważniejszym minusem jest to, że jak się używa samych ostrz lub ogłusza to trzeba poczekać aż się naładuje energia dlatego oceniam grę na 8,5 na 10

24.08.2016 21:57
171
1
odpowiedz
zanonimizowany1155127
7
Pretorianin

Po jakiś 2 godzinach grania w tą grę, mogę powiedzieć że jestem zachwycony ! Dla fanów tego uniwersum i ogólnie dla fanów Deus Ex'a powiem że to zakup obowiązkowy bo gra zachwyca od samego początku.
Optymalizacja gry: Nie wiem dlaczego ogólnie ludzie mają problemy, u mnie na GTX 960 i Fx 6300 i 12 GB Ram gra działa 50-55 fps na wysokich z wyłączonym MSAA i v-syg'iem.MSAA zabija karty graficzne więc jeśli ktoś ma problem z grą to wyłączyć MSAA i będzie ok. Ogólne błędów jeszcze nie spotkałem, ale początkowe problemy z uruchomieniem gry (DENUVO) trochę mnie przeraziły ale już jest ok. Ogólna ocena gry to 9/10, jak najbardziej polecam.

24.08.2016 22:07
😁
172
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
danny.garr78
9
Legionista

Nie wiem czy słyszeliście, ale wygląda na to, że panowie S-E wyruchali tych, którzy kupili pre-order z dodatkami do rozgrywki. Otóż te dodatkowe punktu do ulepszenia postaci (czy co to tam jest) są do użycia tylko... RAZ! Jeśli zaczniesz grać od nowa, to wszystko tracisz. A jeszcze wczoraj mówiłem jak Square-Enix doi klientów, a Ci im jest plusują produkt, bo są na hype'ie. :D

24.08.2016 22:08
173
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Sewan
27
Pretorianin
9.0

Jestem zadowolony z zakupu. Gra naprawdę bardzo dobra. Nie grałem jeszcze w Deus Ex, ale twórcy na szczęście wiedzieli, że mogą być osoby, które jeszcze nie grały w poprzednie części i zrobili filmik, który wyjaśnił całą sytuację. Jedyne co mi się nie podoba to... zakończenie. Wszystko tak ładnie się rozwijało, a tu nagle koniec i napisy końcowe. Mimo wszystko jedna z gier, która powalczy o grę roku.

27.08.2016 14:20
203
1
odpowiedz
premium966130
1
Junior

Najlepszą grą z całej serii jest Deus Ex z 2000 r.
Fabuła, klimat, przyjemność z gry - nie do podrobienia, choć HR trzyma poziom. Invisible War (2 część) była tylko - nie najgorsza. Być może tylko co drugi tytuł z serii może być naprawdę udany.
Jeżeli jesteście fanami gatunku i potraficie znieść archaiczną grafikę, zagrajcie w jedynkę. Zwłaszcza, że w późniejszych seriach są do niej liczne nawiązania, co dodaje smaku rozgrywce.

29.08.2016 10:24
219
1
odpowiedz
MaXXii
57
Generał

Jak dla mnie taka odsłona może być, wielkich zmian tutaj nie ma, a po prostu poprawili to co powinno ulec poprawie. I według mnie taka droga jest lepsza, aniżeli wpychanie na siłe jakiś bajerów które mogły by tylko zaszkodzić grze.
Szkoda że Rozłam Ludzkości działa na każdej platformie w kratkę. Ale najgorzej na PC, choć developer zaleca odpowiednie ustawienia by mieć płynną rozgrywkę, to tego typu "wskazówki" nie powinny mieć miejsca. Deus Ex: Rozłam ludzkości nie jest jakimś barchanikiem. Eidos Montreal po prostu nie ogarnął silnika na każdej z platform. Gra jakoś superowo nie wygląda, ale dobrze że nadrabia klimatem, fabułą i kilkoma innymi aspektami.
Nie żałuję wydanych na nią pieniędzy, bawię się dobrze, żadna inna skradanka nie daję mi tyle frajdy co Deus, zwłaszcza że mam możliwość jak chce grać i jak chce przechodzić misję.
Ale co ja tam będę wam pisał, jak ktoś chce to zapraszam do obejrzenia mojej recenzji ;).
https://www.youtube.com/watch?v=4OO4JCh4Twg

PS: No i indykowy tryb Breach też daję radę, a indykowy bo po prostu tak wygląda :D.

post wyedytowany przez MaXXii 2016-08-29 10:25:49
30.08.2016 21:53
231
1
odpowiedz
Ragn'or
165
mortificator minoris
8.0

Skończyłem dzisiaj, po czym zacząłem nową grę plus na trzecim poziomie trudności i jest bardzo trudno pomimo ulepszeń.
Lokacje są bardzo pomysłowe, nastąpil tu progres w stosunku do HR, jednak fabularnie jest chyba trochę gorzej. Mam tu na myśli główny wątek, bo zadania poboczne dają radę.
Czas gry na steamie 29,3 h (może trochę krócej, bo zacząłem przeciez nową grę), robiłem chyba wszystkie zadania poboczne, może coś pominąłem , jednak starałem się byc wnikliwy.
Achievementów mam 19 z 58, czyli slabo, może za drugim razem cos jeszcze wbiję.
Ech, chcialbym remastera jedynki....

post wyedytowany przez Ragn'or 2016-08-30 22:11:30
31.08.2016 09:40
👍
232
1
odpowiedz
ZawiszaC
32
Centurion

Wczoraj skończyłem deus ex'a, i moim zdaniem graj jest naprawdę bardzo przyjemna (co najmniej tak jak HR). Cieszyłem się każdą rzeczą w tej grze, od postaci aż po jakieś pierdółki do znajdywania. Co do głównej fabuły ja nie odczułem jakoś żeby gra była ucięta w którymś miejscu, może gra wydaję się krótsza w porównaniu do HR bo tam było 3 bossów. Cieszą za to zadania poboczne które naprawdę sprawiały mi dużo frajdy. Wszystko co było w HR zostało po prostu ulepszone, poprawione. Graficznie mi się podobało, mimo że nie grałem nawet na wysokich. Muzyka jest w porządku, lepsza była w HR ale źle nie jest. Bardzo podobało mi się umiejscowienie akcji w Pradze gdzie czuć było ten czeski akcent. Z rzeczy które mi się nie spodobały to polityka wydawnicza ( Season Pass, DLC i wycięta misja z gry). Mimo to gra naprawdę mi się podobała, więc jeśli ktoś grał HR to i MD mu się spodoba.

01.09.2016 13:10
😒
236
1
odpowiedz
1 odpowiedź
hennepin
35
Pretorianin
7.0

Zawiodłem się, gra jest krótka, ledwo co się rozkręciłem a tu już napisy końcowe. HR było dłuższe, lepsze fabularnie, bardziej zróżnicowane. Tutaj nie czuje się, że to gra AAA+, Praga jest klaustrofobiczna a inne lokacje (raptem 4) są już zupełnie miniaturowe, można je zrobić w kilka minut. Bardzo mało zadań pobocznych. Końcówka gry to porażka, widać wyraźnie pośpiech w wydaniu gry. Grafika jest słaba jak na 2016, do takiego ROTR to nie ma startu, muzyka to już też nie poziom HR, OST jest o połowę krótsze, szybko się powtarza, jednak nie zapada w pamięć tak jak to z HR, gdzie ścieżka dźwiękowa to była klasa sama w sobie. Generalnie to nie jest zła gra ale to nie jest dobry Deus. 7/10.

07.09.2016 17:00
245
1
odpowiedz
1 odpowiedź
roberto8316
52
Pretorianin

Kiedyś można było tu więcej komentarzy o grach przeczytać..ahh ,no tak denuvo..

08.09.2016 15:52
248
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cubonee
21
Legionista
4.5

UWAGA!!!! wstrzymajcie się z kupnem tej gry na jakiś czas, w tym stanie jest niegrywalna, po kilku godzinach gry za każdym razem po wyjściu z ekwipunku, nie mogę zrobić nic poza włączeniem i wyłączeniem kilku umiejętności, kamera zaczyna wariować, a postać zastyga, jedynym rozwiązaniem jest Ctrl+Alt+F4

23.11.2016 14:21
👍
269
1
odpowiedz
1 odpowiedź
monkeykingbar
8
Pretorianin

JEST CRACK a wlasciwie hack, gra złamana!

cieszmy sie i radujmy albowiem Pan jest z nami

post wyedytowany przez monkeykingbar 2016-11-23 14:23:40
26.11.2016 21:37
273
1
odpowiedz
Voltron
66
Pretorianin

CPY złamało Devuono po raz kolejny. Nie ma systemu nie do złamania :)

08.01.2017 22:45
283
1
odpowiedz
zanonimizowany1074990
29
Generał
7.5

Solidny kawałek Deus Ex. Znajomy klimat, znajomy typ fabuły, rozrywka na poziomie, acz szału nie ma.

Jak wygląda rozgrywka? Wystarczy sobie wyobrazić podrasowane pod wieloma względami HR.

Czy za krótka? Bo ja wiem. Główny wątek jakiś długi nie jest. Ale ja osobiście niedosytu nie czuję. Gra się skończyła akurat, kiedy zacząłem mieć już powoli dość, zatem adekwatnie moim zdaniem. Całość zajęła mi 67 godzin, z czego chyba większość poboczne, staranne obszwendywanie Pragi, wściubianie nosa w zaułki, obwąchiwanie zakamarków, odkrywanie sekretów. Grałem w stylu stealth, bez zabijania, na poziomie "chcę wyzwania". Zakończenie w sposób oczywisty sugeruje plany kontynuacji.

Wad wielkich nie ma.

Z mniejszych - cóż, ciut dłuższy i bardziej nowatorski wątek główny z drugiej strony nie zaszkodziłby - wraz z nieco wolniej nużącą rozgrywką.

Za swoistą wadę można uznać brak poważnych zmian in plus, jeśli ktoś tego by oczekiwał.

Zdarzają się drobne kiksy, np. sekwencja ogłuszania co większych przeciwników w ciasnych miejscach może "przerzucić" walczących kawałek dalej, czasem prosto pod ogień kolegów niemilca.

Są też pewne spłycające uproszczenia logiki gry, dla przykładu każdy policjant to sędzia Dredd, który bez wahania zabije gracza nawet za nieproporcjonalnie małe naruszenie prawa, na którym gracza nakryto. Pootwierane drzwi, zniknięci koledzy czy wyłączone zabezpieczenia nie alarmują strażników... Tego typu rzeczy - w grze do przełknięcia.

Długie czasy ładowania Pragi i podejrzanie duże wymagania sprzętowe sugerują większy od faktycznego rozmach wizualny, acz gra całkiem ładna, niczego jej nie brakuje. Tyle, że dość kameralna obszarowo w gruncie rzeczy.

Moja ocena - 7.5, z czego + 0.5 za sam klimat Deus Ex, który lubię. Wycena - (7.5)^2 x 2 = jakieś 110 PLN, 90 do stówy dla nie-fana Deus Ex.

post wyedytowany przez zanonimizowany1074990 2017-01-08 23:18:21
20.02.2016 13:20
49
odpowiedz
Sewan
27
Pretorianin

Nigdy nie grałem w Deus Ex i średnio lubię futurystyczne gry, ale jestem wstępnie zainteresowany zakupem. Czy warto grać zważając na moje gusta.

07.03.2016 18:41
51
odpowiedz
RaQman
83
We know

Czy ta gra będzie chodzić tylko na win 10?:D

10.05.2016 09:00
54
odpowiedz
1 odpowiedź
piter310
23
Centurion

Hej, nie gralem nigdy jeszcze w ta gre ale wyglada superancko, mam jednak pytanie- chodzi mi o widok z kamery w tej grze, raz mamy widok z pierwszej osoby (FPP) a raz mamy widok inny z kamery (glownie jak nasza postac jest schowana za jakas przeszkoda) i teraz mam pytanie- tak to juz w grze jest zrobione czy idzie sobie ustalic widok z kamery, tzn ze albo mam caly czas widok z pierwszej osoby lub widok z tej drugiej kamery, bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam:)

30.05.2016 10:37
56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Psychosocial
67
SlipknoT

Potwierdzone już jest że gra będzie tylko pod DX12?

19.06.2016 12:27
57
odpowiedz
bartazlol
18
Chorąży
10

wut to już za dwa miechy o.O akurat przechodziłem na deus exie HR, a tu sequel

11.07.2016 21:19
58
odpowiedz
D3xt3r3kPL
3
Junior
9.5

Wiadomo cokolwiek o przesunięciu daty premiery? Dostałem dziś maila informującego o tym, a właściwie strona sklepu na GoL to jedyne miejsce gdzie takie rewelacje mogę spotkać...

No i taka ciekawostka: Na profilu FB wrzucono listę achievementów w postaci animowanego gif'a, którą jakaś życzliwa dusza zapisała jako osobne klatki w albumie:

ht tp://im gur.com/a/sauSp

Zapowiada się w sumie to samo tylko więcej i lepiej jak w HR (mam tylko nadzieję, że Foxiest of the Hounds w tym wypadku nie będzie zbugowany...), sądzę że tajne achievementy dotyczą osiągania zwrotnych punktów w fabule.
Pozdrawiam ;)

post wyedytowany przez D3xt3r3kPL 2016-07-11 21:22:25
15.07.2016 00:58
59
odpowiedz
kolafon
28
Abatur

ja już nie mogę się doczekać...jestem fanem serii i liczę na genialną grę, i tak też się zapowiada...

post wyedytowany przez kolafon 2016-07-15 01:00:39
17.07.2016 12:43
60
odpowiedz
Hydro2
120
Legend

Najważniejsze, że poza głównym bohaterem i wydarzeniami 2 lata po "jedynce" nie musimy nic o niej wiedzieć ;)

19.07.2016 15:27
61
odpowiedz
1 odpowiedź
Psychosocial
67
SlipknoT

Na pewno ta gra wymaga dx12?

20.07.2016 08:52
👍
62
odpowiedz
icichacal
61
Pretorianin

Będę grał w te grę.

02.08.2016 20:30
64
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1088264
32
Centurion
10

Bede cioł w to napewno.

06.08.2016 21:44
65
odpowiedz
5 odpowiedzi
AIDIDPl
113
PC-towiec

A gdzie wymagania?

07.08.2016 16:01
66
odpowiedz
Rumcykcyk
53
Pan Kopiuj Wklej

Wydanie tej gry z Denuvo to nie będzie dobry ruch, właśnie wszystkie gry padły a wydanie kasy na coś co nie działa, lepiej zainwestować w optymalizację albo premie dla prezesa.

09.08.2016 14:10
😁
67
odpowiedz
WasatySzczur
6
Legionista

Jak tak dalej pójdzie to nasz Adam będzie robocopem XDD

10.08.2016 15:01
68
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany812566
62
Generał

Nieźle, do premiery 13 dni, a wymagań nawet nie ma :D Miałem grać na PC, ale jak coś to kupię na PS4.

10.08.2016 17:32
69
odpowiedz
ZawiszaC
32
Centurion

Znalazłem tylko takie, nie wiem czy są to oficjalne wymagania.
Minimalne wymagania Deus Ex: Rozłam Ludzkości:
System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz lub AMD Phenom II X4 940
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
Pamięć RAM: 8 GB
Wolne miejsce: 30 GB
Rekomendowane wymagania Deus Ex: Rozłam Ludzkości:
System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD FX-8350
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290
Pamięć RAM: 8 GB
Wolne miejsce: 30 GB

11.08.2016 19:47
70
odpowiedz
zanonimizowany1155127
7
Pretorianin

Wymagania sprzętowe ze steama
Minimalne
Procesor Intel Core i3-2100 or AMD equivalent
RAM 8 GB RAM
Grafika AMD Radeon HD 7870 (2GB) or NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB)
System - Windows 7.1SP1 or above
Dysk 45 GB dostępnej przestrzeni
Zalecane
Procesor - Intel Core i7-3770K or AMD FX 8350
RAM -16GB
Grafika AMD Radeon RX 480 or NVIDIA GTX 970
Dysk 55 GB dostępnej przestrzeni
System Windows 10

11.08.2016 22:16
71
odpowiedz
JohnsonPL
5
Legionista
9.5

Wiadomo czy wszystkie dane do instalacji będą na płycie czy trzeba będzie dosysać ze Steama? Moje łącze ssie, a chcę wystartować równo w dzień premiery.
No właśnie - składał ktoś kiedykolwiek pre-order w Media Expert z dostawą kuriera do domu? Paczka ląduje w rękach w dzień premiery? Cena lepsza niż na muve, a muszę to mieć 23-go.

12.08.2016 08:16
72
odpowiedz
proevoxxx18
57
Pretorianin

chyba bez Denuvo ? jak myślicie ?

12.08.2016 15:45
74
odpowiedz
Hydro2
120
Legend

Mało tego: samo CPY przyznało, że co prawda cracki zajmą im nieco dłużej niż w dzień premiery gry, ale za to modyfikacja denuvo w przyszlych grach nic twórcom denuvo nie da, gdyż stworzyli oni tzw plik bloker ;)

12.08.2016 19:09
😁
76
odpowiedz
A.l.e.X
119
Alekde

marcing805 - jak gra ma zabezpieczenie to tematy na golu są martwe aby je ożywić ktoś musi "złamać" obejść zabezpieczeni wtedy uaktywnia się Hydro który prowadzi osobistą krucjatę przeciw temu złu ;)

12.08.2016 19:30
77
odpowiedz
zanonimizowany1050288
20
Pretorianin

@większość powyżej

Sami złodzieje...

12.08.2016 23:28
78
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cre‹A›ToR
26
Konsul

Wtorku 23 sierpnia przybywaj!!!!!
To będzie GOTY!!!
Nie widzę żadnej konkurencji!!!
!!!

13.08.2016 08:37
79
odpowiedz
2 odpowiedzi
JÓZEK2
115
Generał
8.0

Rozumiem, że to wymagania zalecane, ale czy kogoś tu nie pogięło, 16 RAMu ??!!
I zaczęło się - TYLKO na W 10 /?!/

13.08.2016 22:04
80
odpowiedz
zanonimizowany1027548
26
Konsul
9.5

Gra zapowiada się prześwietnie.To chyba jeden z niewielu tytułów które mógłbym zamówić przedpremierowo nie bojąc się rozczarowania. Jednak nie zagram w raczaj jeśli nie będzie dubingu :( Orientujecie się może czy jest szansa na na polski dubbing ???

13.08.2016 22:18
82
odpowiedz
1 odpowiedź
karvimaga
100
Generał

Jak można grać w gry z Dubbingiem? No oprócz Wiedzmina.

14.08.2016 01:07
😁
84
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Nelson po jaką cholere ci 32 GB ramu i 2 karty graficzne
taki sprzęt wystarsza do tej gry.
Minimalne: Intel Core i3-2100, 8 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon HD 7870 (2GB) / NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB) lub lepsza, 45 GB na HDD, Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/deus-ex-mankind-divided/zc41af#pc

14.08.2016 13:08
85
odpowiedz
diabelek00013
6
Legionista

16 gb ramu? poważnie?
Przecież to nie sandbox, tylko przechodzenie do mapek na zasadzie hitman czy poprzedniego deus exa.
Może ktoś mi powiedzieć jakim cudem gra wymaga aż tyle RAM-u? :)

14.08.2016 14:03
86
odpowiedz
futureman16
30
Senator

Zadnych 16 gb nie wymaga. Wymagania podają zawyżone widocznie im większe tym większe zainteresowanie graczy. Licza na postęp w jakości gier.

Na hd5xxx zagrasz na min w fhd.

Ja w deusa pewnie zagram. Ale najpierw poczekam sprawdzę opinie recenzje. Jak bedzie słabo to skorzystam do testow wersji sieciowej no chyba ze bedzie denuvo to wersji od janusza biznesu. Kota w worku nie kupię.

14.08.2016 14:27
87
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Games 12 to Badziewie też by poszło na moim złomie martwi mnie tylko ta ilość pamięści ram bo zazwyczaj tylko z pamięścią ram mam kłopoty ale ponoś ram ma zawyżony
napisałem z taką pogardą tylko dlatego że ma korzystać z Denuvo.

14.08.2016 16:18
88
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Ja lubię grać w różne gry o różnych tematykach ale nigdy bym nie odrzucił super Bijatyk DBX nawet jak bym miał Komputer całego świata dlatego nie pisujcie takich głupot że grafika nie wyrobi gra musi mieć to coś co wciągnie i żeby się super grało.

15.08.2016 23:57
91
odpowiedz
2 odpowiedzi
Obaś
23
Legionista

Dajcie już spokój z tymi wymaganiami.
Przecież wiadomo, że producenci gier i producenci sprzętu są w zmowie finansowej nie o dzisiaj.
16 GIGA Ram pamięci ?
Czy

myślą, że jesteśmy idiotami ?

16.08.2016 21:54
😁
92
odpowiedz
2 odpowiedzi
vegeta181818
3
Pretorianin

Za dwa lata nie będzie już nic ciekawego ja same hity już mam
wymyśleć gre i fabułe nie jest łatwo na razie to widzę nowości ale tylko części gier które każdy doskonale zna a to są gry sprzed lat śmiechu warte.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-16 21:54:35
17.08.2016 00:33
93
odpowiedz
fezzik
3
Pretorianin
7.0

Coś kiepsko to widze

17.08.2016 16:34
94
odpowiedz
1 odpowiedź
cyryliano
9
Legionista

Ciekawe ile czasu będzie potrzeba na przejście tej gry ?
Żeby to nie było czasami 6 h .

18.08.2016 12:28
95
odpowiedz
sociopath777
67
Pretorianin

Zamawiał ktoś kiedyś z Games Republic? dziś zapłaciłem za preorder było by fajnie jakby jutro wysłali klucze, od piątku można zrobić preload gry, a nie w dzień premiery czekać 7 godzin na ściągnięcie.

19.08.2016 00:41
96
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

A Ja lubię swój Komputer nie mogę nazwać złomem tylko dlatego bo nie jest wstanie już w pełnych detalach udźwignąć gry przekonałem się na pierwszym kompie z roku 2004 nawet do przeglądania internetu się nie nadaje zero płynności masakra ale nie ma się co dziwić jedeń rdzeń prosecora 1.50. karta jakaś zasrana Ge force FX 5200 258 mb sami byśta się zemną zgodzili że jak Komputer ma minimum cztery rdzenia i karte graficzną GTX np 650 o minimum 1 GB pamięści to chociać mam ten komfort w przeglądaniu stroń a jak gra ma troche niższe wymagania to bardzo płynnie chodzi a taki komp co podałem z roku 2004 to nawet stara gra a jak żałośnie chodzi. przyznam się że ten mój potwór ze stajni to nawet gry z 2016 roku udźwignął. A Ten z 2004 jedynie może zrobisz kupe. Nazwałem potworem ze stajni bo jaka różnica między kompem z roku 2004 a z tym drugim z 2010 roku.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-19 00:42:01
19.08.2016 14:49
97
odpowiedz
1 odpowiedź
diabelek00013
6
Legionista

Możecie się cieszyć. Póki co Nowy deus ex dostaje wysokie oceny. 9/10 od EDGE. Po za tym działa na silniku z IO Interactive, który został wykorzystany w grze hitman absolution z 2012 roku. Także gra powinna mieć dobry port na pc, aczkolwiek zdania są podzielone. Jedni mówią, że geforce 770 wystarczy na ultra do 40 fps, inni, że 1080 nawet nie udźwignie ultra nawet bez AA. Na steam i gogu burza :D Osobiście jednak uważam, że wymagania jednak są definitywnie zawyżone.

19.08.2016 15:38
😁
98
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Znaczy że by ładnie działało na GTX 650? tak jak ładnie działa Fallout 4 druga gra która ma wymagania zawyżone zaraz po Falloucie 4.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-19 15:39:07
19.08.2016 17:56
😡
99
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Widzę Games 12 że jesteś skromny taki Nelson to by mi odrazu doraził kupić Tytana i 30 GB ramu dokupić. Nie które nowe gry nie żrą aż tak dużo ramu najbardziej to żrą samochody gangsterskie albo wyścigowe bo samochód potrzebuje prędkości i wtedy ramu brakuje tak jak przy NFS 2016.

19.08.2016 23:17
100
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Ale kto nie lubi grać w Dragon Ball Xenoverse to nie jest graczem
to nie są zwykłe Bijatyki tak jak Mortal Kombatt albo Street Fighther X Teeken tam są normalnie Misje Fabularne fabuła jest w Dragon Ball Xenoverse czekam na Xenoverse 2 który ma być 28 Pażdziernika. Tytuł Xenoverse 2 ma być bardzo poważny i ma być w Xenoverse 2 troche wzrost wymagań sprzętowych i ma być tylko na PS4 Xbox One i na PC. przypuszam że wymagania mogą być już jak we Far Cry 4.

20.08.2016 01:50
😁
101
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Tak się śmiejecie z moich postów? Ja na forum się mądruję a tak naprawde to wszyscy się tutaj jarają.

20.08.2016 02:04
102
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

A pro po nie wszystkie nowe gry hejtuję Mafii 3 dałem oczekiwania 10 ja po prostu nie znam tego Deusa rozłam ludzkości a Mafie znam bardzo dobrze znam doskonale też Wiedźmina 3 i moja ocena Wieśkowi 3 daję 9.0.

21.08.2016 14:44
103
odpowiedz
Damianus36
38
Centurion

Właśnie zamówiłem sobie pre order. W media ma być już jutro czyli 22 a nie 23

21.08.2016 17:50
104
odpowiedz
3 odpowiedzi
BFHDVBfd
95
KAPITAN

Będzie można grać szybciej, czy trzeba będzie czekać na aktywacje do 24 sierpnia?

22.08.2016 10:04
105
odpowiedz
kaszanka9
97
Bulbulator

Aktywacja na steam jak zwykle będzie zapewne w okolicach godziny 19 w pl 23.08.

post wyedytowany przez kaszanka9 2016-08-22 10:05:01
22.08.2016 11:06
107
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1027548
26
Konsul

Kurczę no.Mówiłem,że nie kupię gry gdy nie będzie dubbingu, ale kusi mnie.Przez problemy ze wzrokiem nie mogę za dużo czytać na ekranie, co oznacza,że w duże rpgi już sobie nie pogram bo obecnie już nie dubbinguje się gier.Ale może ta będzie ostatnią grą którą jeszcze poczytam :) Martwią mnie dwie sprawy. 20 h na główną kampanię i 30 h z misjami pobocznymi, to ciut mało nie wydaje Wam się? Gra nie musi mieć setek godzin jak sanboxy, nie o to chodzi.Sandboxowość to nie jest zawsze atutem gry, a czsem nawet wadą. Ale Np. Risen 3 przechodziłem z pobocznymi misjami w 82 h, i to moim zdaniem w grach segmentu AA byłoby optymalne.To takie moje zdanie.Druga sprawa to zakończenie i to,że rzeba dokupować zawartość by poznać historię. To jest strzał może nie w potylicę bo to by oznaczało koniec z zakupem gry, ale w stopę już na
pewno :) Chwilę zaczekam z kupnem, zobaczymy jak się sytuacja potoczy.Ale myślę,że ten tytuł pomimo (niewielkich ale jednak) problemów zdrowotnych zaliczę :) Pozdrawiam.

22.08.2016 14:06
108
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1174607
5
Pretorianin

A zamawiał ktoś z was może jakaś wersję (ja akurat kolekcjonerkę) na Ultima.pl? Pytanko czy wysyłają dzisiaj czy dopiero jutro..

22.08.2016 16:13
109
odpowiedz
1 odpowiedź
dishar
81
Konsul

Na Plati jak ktoś zainteresowany po 13 euro.

22.08.2016 18:54
110
odpowiedz
1 odpowiedź
Damianus36
38
Centurion

Gry dzisiaj nawet nie zainstalujesz. Pokazuje gra nie ma jeszcze premiery. Ledwo mi odczytało pierwszą płytę. Co oznacza pobieranie wstępne na steam

post wyedytowany przez Damianus36 2016-08-22 19:07:11
22.08.2016 20:15
111
odpowiedz
2 odpowiedzi
Dzikas
1
Junior

Witam, mam ten sam problem co Dead Men i Econochrist, tj. Redeem.exe - błąd aplikacji. Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację. Sprawdzane na 4 różnych PC i za każdym razem ten sam komunikat, więc czekamy do 23.08.

22.08.2016 21:10
112
odpowiedz
1 odpowiedź
Damianus36
38
Centurion

Czy jak mam 8 gb ramu i karte nvidia gtx 750 ti to mi pójdzie

22.08.2016 22:28
113
odpowiedz
Tomeis
89
Konsul

Czy bonus za zakup przed premiera (misja Desperackie środki, pakiet Tajnego Agenta i reszta) jest na jakies kartce i czy jest tam termin wazności? Jesli jest to jaki? Czy w inny sposob podaja kod do bonusow za preorder?

22.08.2016 23:56
114
odpowiedz
1 odpowiedź
Hydro2
120
Legend

Grę można aktywować po północy naszego czasu ?

23.08.2016 00:24
116
odpowiedz
1 odpowiedź
Hydro2
120
Legend

Właśnie przeczytałem, że podobno między 17 a 18-stą jutro/dziś. Pięknie.

23.08.2016 00:25
👎
117
odpowiedz
Frogus121
120
Re re kum kum

Premiera dopiero o 18 u nas...

23.08.2016 00:39
118
odpowiedz
1 odpowiedź
dishar
81
Konsul

Hydro
Global Time trzeba czekać.

23.08.2016 05:42
119
odpowiedz
3 odpowiedzi
Damianus36
38
Centurion

Jest już 23 sierpnia i 6 rano a gra nie miałą jeszcze premiery czemu

23.08.2016 11:40
120
odpowiedz
tosik4
28
Chorąży

Ma ktoś pojęcie gdzie można posłuchać/kupić soundtrack do Mankind Divided ???

23.08.2016 11:59
121
odpowiedz
Dead Men
114
Generał

Dla tych co nie działa im plik Redeem z płyty i nie moga uzyskac kodu STEAM

Prosimy o skorzystanie z poniższego tymczasowego rozwiązania, umożliwiającego aktywację gry (uzyskanie klucza Steam). W tym celu proszę wykonać kroki:
- włożyć płytę Disc 1 z grą do napędu DVD
- wyświetlić pliki znajdujące się na płycie wchodząc w Komputer, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonce napędu DVD i wybierając Otwórz
- skopiować z płyty na dysk do dowolnego pustego folderu pliki: game.bmp, gui.bmp, redeem.exe. redeem.ini
- kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku redeem.exe i wybrać Utwórz skrót
- kliknąć prawym przyciskiem myszy na utworzonym przed chwilą skrócie i wybrać Właściwości
- w zakładce Skrót, w polu Rozpocznij w: wprowadzić literę napędu DVD oraz znak :\ (literę napędu można sprawdzić wchodząc w Komputer), czyli np. dla napędu z przypisaną literą D, należy w polu Rozpocznij w: wprowadzić D:\
- zatwierdzić klikając OK
- dwa razy kliknąć na utworzony i zmodyfikowany w powyższy sposób skrót. Aplikacja uruchomi się prawidłowo, proszę wprowadzić klucz z pudełka aby zakończyć aktywację.

Prosimy o potwierdzenie, czy rozwiązało to problem. Przepraszamy za niedogodności.

23.08.2016 12:27
122
odpowiedz
kaszanka9
97
Bulbulator

Wcześniej źle napisałem, według steam dziś około 17 odblokują, nie o 19.

23.08.2016 15:31
125
odpowiedz
dishar
81
Konsul

Średnia wieku tutaj chyba 12-16 lat ;) Już na Pclabie bardziej merytoryczna dyskusja...

23.08.2016 15:36
126
odpowiedz
1 odpowiedź
ichi1235
12
Legionista

polecam isc na PClab :D bo tu nie uświadczysz na tym forum inteligencji ze strony innych ludzi :D masa hejtu będzie zaraz bo otóż ludzie nie maja do siebie dystansu :D

23.08.2016 15:57
127
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany56091
142
Generał
9.0

Jak na razie(10h grania) gra mi się mocno podoba. Klimat,muzyka i fabuła dają rade. Świetna wiadomość dla ludzi którzy lubią przechodzić misje na wiele sposobów, jest większa swoboda od poprzedniej części. Bugi są: przenikanie obiektów lub komiczne pozy zabitych. Gra na Hardzie(Give Me Dues Ex) jest dopiero wyzwaniem.

23.08.2016 16:38
128
odpowiedz
1 odpowiedź
crensch
23
Chorąży

Na steamie niby że za około godzinę:

23.08.2016 17:24
129
odpowiedz
JohnsonPL
5
Legionista

Zamawiał ktoś pre-order kurierem do domu z Media Expert?

23.08.2016 17:33
130
odpowiedz
Damianus36
38
Centurion

Rano chciałem zainstalować a pokzało mi pobieranie wstępne o co tu chodzi

23.08.2016 18:03
131
odpowiedz
1 odpowiedź
crensch
23
Chorąży

idzie jeszcze 1gb

23.08.2016 18:14
132
odpowiedz
Damianus36
38
Centurion

A u mnie pokazuje użycie dysku ale ledwo sie coś pobiera może musze instalować raz jeszcze z płyty

23.08.2016 18:15
133
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1187012
11
Senator

1 Gb został, ale leci jak krew z nosa.

post wyedytowany przez zanonimizowany1187012 2016-08-23 18:16:10
23.08.2016 18:21
😡
134
odpowiedz
zanonimizowany1174607
5
Pretorianin

Dostał ktoś z was już swoje Edycje Kolekcjonerskie? Czekam cały czas z Ultima.pl i na razie nic...

23.08.2016 18:25
😊
135
odpowiedz
ntlbeatz
1
Junior

no to lecimy....

23.08.2016 18:54
137
odpowiedz
BoSSki212
28
Legionista

Ja mam zużycie dysku za to nic nie pobiera

23.08.2016 19:01
138
odpowiedz
1 odpowiedź
Dragoonov
47
Centurion

Czy tylko ja na Steamie mam do wyboru wszystkie języki oprócz polskiego?

23.08.2016 19:02
139
odpowiedz
3 odpowiedzi
Sewan
27
Pretorianin

Ja to mam szczęście. Kupiłem edycję ze SteelBookiem w tej samej cenie co normalna, bo w Media Markcie źle ceny ponaklejali. A i gratki dla producentów za zmieszczenie ogromnej liczby gigabajtów na płytach.

23.08.2016 19:07
140
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1187012
11
Senator

Zaraz odpalam, ale na 41 recenzji już jest ocena mieszana... podobno optymalizacja wali jajem.

No to modlę się do Lorda Gabena i odpalam. Wyczuwam lipę.

23.08.2016 19:27
141
odpowiedz
4 odpowiedzi
iceland
70
Pretorianin

Gra kupiona na steamie o 14.30....Niecała godzina ściągania chyba 22 gigabajtów a potem w momencie odblokowania 27 minut na uzupełnienie plików.Uruchomiona bez problemów ,opcje graficzne ustawione na ultra ,gierka smiga że hej ....:)

23.08.2016 19:48
142
odpowiedz
iceland
70
Pretorianin

Procesor i7-6700k ,pamięc 16 gb cpu 4GHz ,karta nvidia 980 ti, no i Wndows 10.

23.08.2016 20:48
143
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1187012
11
Senator

Śmiga aż miło, fps trochę skaczą (nie jest to doskonały port), ba, nawet cut-scenka w Pradze się CIUT przycięła. Niemniej - nie jest źle. Cienie tylko na średnich i wyłączone rozmycie ruchy, wszelkie bajery poza MSAA włączone, gra śmiga elegancko :)

23.08.2016 21:17
144
odpowiedz
2 odpowiedzi
NoGamer256
15
Chorąży

Kupiłem steelbooka bo w takiej samej cenie w sumie a ostatni był i tak sobie leżał, ale niestety nie ma polskiej wersji językowej, pudełko też po ang. Da się polski jakoś odblokować? W sumie dam sobie rade po angielsku ale zawsze większy komfort mieć te polskie napisy.

23.08.2016 21:30
145
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
119
Alekde

Henrar - nie zmieniłeś na pascale ? ja ma dwa TX Pascal i w 4K nadklatkowość zresztą jak we wszystkim innym :) ale nie ruszam teraz gry, bo chcę jeszcze raz przejść wcześniej HR a potem kontynuować DM, mimo że jest film wprowadzający to jakoś zachciało mi się skończyć całość za jednym razem, szczególnie że nie skończyłem wersji reżyserskiej.

Poza tym nikt na 2xTX Maxwell nie może mieć gorzej niż 2x980TI

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_2560_11.png

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-08-23 21:33:17
23.08.2016 22:52
146
odpowiedz
roberto8316
52
Pretorianin

Jeśli ktoś ma gtx'a poniżej 700 to niech sobie daruje kupno gry i zbiera na lepszą kartę bo na najniższych detalach to ohydnie wygląda i jeszcze potrafi przyciąć:)

23.08.2016 23:32
👍
147
odpowiedz
DupciN
15
Legionista

Pograłem około 2 godz i doszedłem do mieszkania.Gra się jescze lepiej niż w HR.Początek robi wrażenie, co do optymalizacji: r9 280x i5 2500k 8GB ram ustawienia very high gra podczas 2 godzinnej rozrywki nie spadla poniżej 30 fps średnio oscyluje to w granicach 40-50 fps.Jak podobal sie wam HR bierzcie w ciemno.Pozdrawiam

24.08.2016 00:22
👎
149
odpowiedz
1 odpowiedź
niesmiertelny21
37
Pretorianin

Jeśli okażę się prawdą że ta gra jest optymalizacyjną fuszerką, to rezygnuje z zakupu. Szkoda, ale nie każdy ma w domu intela i7 5 lub 6 generacji a do tego najnowszego titana czy 1080.

24.08.2016 06:33
150
odpowiedz
imperqck
16
Legionista

Gra została odblokowana dopiero po godzinie 18 i nie można było wcześniej jej zainstalować z płyt. Na i5 4690k i gtx 970 przy ustawieniach high fpsy potrafią spaść poniżej 60 :(

Zapraszam do śledzenia serěi

https://www.youtube.com/watch?v=-z9R4PbOihc

24.08.2016 07:47
151
odpowiedz
zanonimizowany812566
62
Generał

Z tego co widzę i słyszę optymalizacja jest OK, na pewno nie odpalicie gry słabym sprzęcie. Ja akurat gram na PS4, gra wygląda bardzo ładnie i jedyne spadki z 30 klatek miałem w momencie wysiadki z pociągu w Pradze. Tak to cały czas jest płynność na najwyższym poziomie. A jak wrażenia? Po 4 godzinach jestem zachwycony, oczekiwałem gry ładniejszej, z lepszą mechaniką i ją dostałem. Fabuła zapowiada się ciekawie, dialogi są świetne, zadania poboczne są naprawdę dobre, jest wiele opcji dostania się do danej lokacji, i gra jest dużo bardziej otwarta od Human Revolution, choć wydaje mi się że jednak fabuła i klimat miały dużo lepszy charakter w części poprzedniej, ale cóż, wszystko przede mną! Jeszcze ponad 30 godzin zabawy+tryb Breach który jest podobno świetny. I asked for this! Jak na razie 8+.

24.08.2016 08:30
152
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1074990
29
Generał

Od strony samej rozgrywki gra różni się czymś zasadniczym od poprzedniej odsłony, czy też jest to więcej tego samego (jak sugeruje opis) plus szlify, lepsza grafika i nowa fabuła?

post wyedytowany przez zanonimizowany1074990 2016-08-24 08:31:45
24.08.2016 09:23
153
odpowiedz
4 odpowiedzi
Franusss
104
Generał
6.5

MSAA - zabija karty graficzne :). MSAA mam ustawione na x2 + wszystko ULTRA i tak da się grać. Przy x4 klatki spadają do 30 (a miejscami mniej) a przy x8 nie da się grać. PC - i5 6600k @4.7, 16GB DDR4 3000mhz, EVGA GTX 1070 + OC (+150 rdzeń oraz +400 pamięci). Optymalizacja gry znów tragiczna :). Gra szału nie robi, graficznie również - nie rozumiem dlaczego tak "zjada grafikę".

post wyedytowany przez Franusss 2016-08-24 09:24:30
24.08.2016 10:40
😊
155
odpowiedz
1 odpowiedź
JÓZEK2
115
Generał

Znaczy się są problemiki z grą czasem i nie kiedy ? Ja poczekam aż "tradycyjnie" wyjdą poprawki. Mam czas.

24.08.2016 13:30
158
odpowiedz
ste100
55
Konsul

Dopiero przechadzam sie po Pradze, w sumie jeszcze nie zaczalem nic sensownego robic, ale musze przyznac ze kompletnie nie czuje klimatu Deus Ex'a w tej grze.
Niedawno odswiezylem sobie original z modami, potem Invisible War, HR a teraz Mankind... I po raz pierwszy serio mam wrazenie ze gram w inna gre.

Mam nadzieje ze to sie zmieni.

24.08.2016 13:32
😁
159
odpowiedz
9 odpowiedzi
misuu
0
Konsul

niektórzy myślą że 970 i 1070 to jakieś karty z kosmosu, a to zwyczajne średniaki, poza tym jakim trzeba być głąbem aby wybrać MSAA8 i się dziwić że coś zdycha, jak gra ma za dużo opcji to pokolenie gimbów się gubi, wszystko w prawo a tu lipa

24.08.2016 14:18
161
odpowiedz
Yarpen z Morii
24
Qverty

Przecież misuu to smutny troll który te "średniaki" to może w necie na obrazkach pooglądać a gry przechodzi z rojem na yt.

24.08.2016 18:19
166
odpowiedz
Ragn'or
165
mortificator minoris

No, właśnie instaluję z płyt, oby bez zgrzytów...

Noż k..., wywala mi kiedy pojawiają się dwie twarze przy ładowaniu gry. Co zrobić?

Program Deus Ex: Mankind Divided przestal dzialać.

Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu (seerio?). System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie.

Hahahaaha:/

Instaluję najnowsze stery, może pomoże.

GTX 760 4GB
i5-4590 3.30 GHz
8 GB RAM
Stery 372.54
WIN 8.1

Dobra, stery pomogły...ufff...

post wyedytowany przez Ragn'or 2016-08-24 19:32:06
24.08.2016 18:34
👍
167
odpowiedz
icichacal
61
Pretorianin

Mega !

24.08.2016 18:43
168
odpowiedz
zanonimizowany1187012
11
Senator
8.5

Co tu dużo mówić - HR, tylko więcej, lepiej i ładniej :)

Jak komuś podobało się HR, to MD pokocha tak samo. to jest właśnie to samo, tylko więcej. Nie jest to rewolucja, bardziej zmiana na zasadzie ewolucji.

24.08.2016 19:41
169
odpowiedz
1 odpowiedź
Econochrist
108
Nadworny szyderca

Najnowszy patch (77mb) zdecydowanie poprawia grę. Mogę już płynnie grać. Nie sądziłem, że tak szybko to załatają.

24.08.2016 20:47
170
odpowiedz
zanonimizowany812566
62
Generał

Po 8 godzinach jestem zachwycony! Od czasu Wiedźmina 3 nie spędziłem przed konsolą tak dużo czasu.

24.08.2016 22:57
174
odpowiedz
4 odpowiedzi
adix23
2
Junior

Czyli mając I5 4690k i HD 7870 nie pogram. A szkoda. No nic pozostaje mi zbierać na lepszą grafę xd.

25.08.2016 10:10
176
odpowiedz
3 odpowiedzi
zanonimizowany812566
62
Generał

I jak jest z tym expem? Jest po równo, bo ja grając po cichu nikogo nie zabijam i expa mam multum. Jak to wygląda w stylu Rambo?

25.08.2016 11:28
😢
177
odpowiedz
3 odpowiedzi
Karton20
7
Legionista

Czy da się jakoś włączyć polskie napisy do scenek w nowym Deusie? Niby zrozumiem z 80% tego tekstu, ale jednak nie po to czekałem tyle czasu na kontynuację jednej z moich ulubionych serii gier, żeby teraz nie "poczuć" jej całkowicie...

25.08.2016 13:15
178
odpowiedz
pl0078
7
Legionista

Kupilem w premiere i ciagle sie w nia zagrywam!!!

Mi na najwyzszych ustawieniach jakie sie tylko da chodzi w 80 fps

moj pc:
intel core i7 3,4ghz
ram: 24 gb
grafika: radeon r9
geforce 980 gtx
dysk 2tb

jeszcze nie przeszedlem ale gra bardzo mi sie podoba tak samo jak human revolution

25.08.2016 13:58
179
odpowiedz
AntyGimb
43
Generał

Za 99zł myślę, że warto. Klucz steam oczywiście.

25.08.2016 15:11
180
odpowiedz
1 odpowiedź
Ruston
36
Shodan

Maksymalnie jestem "podjarany" tym produktem .. Wiadomo część pierwsza to klasyk aczkolwiek każdy Deus Ex to dla mnie genialna gra. Jeśli MD jest tak samo dobry jak HR to dla mnie to jest gra roku. Dorównać może Dishonored 2, ewentualnie Mafia.

No i pytanie, gdzie mogę najtaniej dostać Deusa ? Interesuje mnie tylko klucz Steam. Serio jest gdzieś szansa, że jest za 100 zł ?

25.08.2016 16:09
182
odpowiedz
2 odpowiedzi
Psychosocial
67
SlipknoT

https://www.youtube.com/watch?v=S2o_rtmM4eY ...dobrze to wygląda.
Jaka jest w ogóle różnica pomiędzy dx11 a dx12?

post wyedytowany przez Psychosocial 2016-08-25 16:10:42
25.08.2016 20:40
😎
184
odpowiedz
2 odpowiedzi
RaQman
83
We know
8.5

Zauważyliście że w grze są mikrotransakcje, ach ten chciwy Square Enix. Punkty praxsis i kredyty za realną kasę. Ktoś to naprawdę kupuje? Płatne cheaty dla single Player. Pomijając ten fakt gra jest naprawdę dobra i dobrze zoptymalizowana.

26.08.2016 01:56
👍
186
odpowiedz
JohnsonPL
5
Legionista

Na 880m chodzi bardzo dobrze, zacząłem domyślnie na wysokich, z filtrowaniem anizotropowym x8, aberacją, sharpen, paralaksą czegoś tam, cieniami na wysokich i kilkoma pierdołami i na początku w 1080p było różnie 40-45-50 klatek (zresztą w każdej grze skacze mi framerate). Po chwili zszedłem z filtrowania na x2, cieniami na średnie, dałem na 900p i tylko kilka klatek więcej. W pomieszczeniach po 40-50 klatek, w Pradze na ulicy wiadomo trochę gorzej - okolice 35 fps. Nawet sterowników nie aktualizowałem od kilku miesięcy. Żadnych zgrzytów technicznych, długie loadingi w metrze mi tylko doskwierają. Pograłem kilka godzin, trochę zadań pobocznych, które skutecznie odciągają mnie od wątku głównego. Gra się rozkręca, pełna swoboda działania, SOUNDTRACK już mnie zmiótł. Im dalej tym lepiej, nie żałuję ani złotówki.

26.08.2016 08:39
187
odpowiedz
Sewan
27
Pretorianin

Czy tylko ja mam problem po powrocie z Alp i zhakowaniu laptopa w teatrze, że jak idę do metra i ustawiam cel na południową część to po jakimś czasie gra się wyłącza?

26.08.2016 08:48
188
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany812566
62
Generał

Gra jest naprawdę długa, jak na razie gram około 13 godzin i końca nie widać. Eksploruję wszystko, gram po cichu, czytam PDF-y itd. Mechanika to jest 10/10, klimat 10/10, ale fabuła troszkę rozczarowuję :P Jakoś mało takich momentów w fabule, które powodowałyby u mnie opad szczeny, cóż gramy dalej!

26.08.2016 09:30
189
odpowiedz
shadowclaw
1
Junior

Giera dla mnie jak narazie świetna!

26.08.2016 10:20
190
odpowiedz
4 odpowiedzi
dishar
81
Konsul

Wczesniej ktos pytal gdzie klucz tanio na steam?
Plati.com za 13e czyli 50zl maja.

post wyedytowany przez dishar 2016-08-26 10:21:28
26.08.2016 13:10
😃
191
odpowiedz
Saga.pl
2
Junior

Gra już wygląda nieziemsko ale gdy producenci dodadzą coś w stylu shaderów to będzie to kozacka gra już ją kupuje

26.08.2016 14:23
192
odpowiedz
Sewan
27
Pretorianin

Wiadomo, kiedy będzie następny patch? Mam problem, przez który nie ukończę gry, a jestem blisko końca i szkoda mi teraz przerywać na dłuższy czas.

PS Wczytywałem wcześniejsze zapisy i nie pomogło.

26.08.2016 14:51
193
odpowiedz
5 odpowiedzi
rayel
12
Legionista

Nie no zaje*iście zoptymalizowana, przy 8GB ramu gra co 30 min się wysypuje bo brakuje ramu. i przed uruchomieniem mam zajęte 1,1gb, bardziej się nie da odchudzić w10, także o o co chodzi? sprawdzałem na róznych teksturach, nawet do medium zjechałem i dalej się wysypuje. to samo zresztą było z arkham knight. kolejny niedopracowany bubel. uwielbiałem HR, kupiłem teraz MD od razu po premierze i taką o to dostałem niemiłą niespodziankę.

26.08.2016 15:14
194
odpowiedz
3 odpowiedzi
zanonimizowany1121937
10
Legionista
0.0

Deus Ex Mankind Divided to zapewne świetny tytuł. Jednak podejście developerów i pazerność sprawia,że nigdy jej nie kupię. A konretniej to powiem tak: Długość gry plus konieczność dokupowania zawartości aby poznać pełnię gry plus chore mikrotransakcję w single player sprawiają,że gra byłaby do kupienia ale tylko na torrentach. Zaraz ktoś powie,że nie musisz płacić za praxis...Pewnie,że, ale czegoś takiego wogóle nie powinno być.Moja ocena w związku z powyższym to

26.08.2016 16:07
195
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Może mam ten sam poziom ale nie ubliżam nikomu kto ma słabszy sprzęt sam chciałem w coś jeszcze nowego zagrać
i wymieniłem karte graficzną z GT 240 na GTX 650 i jeszcze dokupiłem 2 GB ramu razem mam 4 GB i z tym ramem mam właśnie problemy bo już gry wymagają 8 GB jak wymagały 6 GB to jeszcze chodziły.

26.08.2016 18:18
😉
197
odpowiedz
amigo2000
131
Generał

Jak na razie gra się naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że dalej będzie jeszcze lepiej.

post wyedytowany przez amigo2000 2016-08-26 18:24:33
26.08.2016 21:02
198
odpowiedz
5 odpowiedzi
Sewan
27
Pretorianin

Muszę was ostrzec, że w misji 14 będziecie mieli problem z powrotem do apartamentu. Mianowicie gra może się niektórym zaciąć, kiedy ruszycie liniami kolejowymi. Eidos już podał jak załatwić sprawę:
Obniżyć wymagania
Włączyć grę w oknie
Wyłączyć napisy
Wyłączyć DLC w bibliotece STEAM

Mi niestety to nie pomogło, ale jakby komuś też się przydarzyło, może spróbować tej metody. Jakby ktoś dowiedział się o innej metodzie, która na 100% zadziała, to będę wdzięczny jak ją opublikuje.

26.08.2016 21:21
199
odpowiedz
Valt
43
Pretorianin

Dziś kupiłem i grałem z 5 godzin. Wstępne wrażenia naprawdę na plus, gra się fajnie, wygląda ładnie, świetny klimat :D

26.08.2016 22:24
200
odpowiedz
3 odpowiedzi
cyryliano
9
Legionista

Pójdzie to na maxa na i5 3470 i gtx1060?

27.08.2016 01:40
201
odpowiedz
dishar
81
Konsul

Ja tam nie narzekam...Jestem usatysfakcjonowany zarówno gamepleyowo jak i graficznie...
Zero problemów https://youtu.be/gYZcCMhZzpY

27.08.2016 18:19
204
odpowiedz
1 odpowiedź
TraXsoN
66
Pretorianin

Cracka jeszcze nie ma nie dajcie się nabrać !!

27.08.2016 23:43
205
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1027548
26
Konsul

Witam.Zgadzam się z @pieterkov. Sam osobiście gry nie kupiłem, ale siedziałem dużo z kumplem który kupił i grał, powtarzam .....grał, i też z Nim grałem. Jeśli chodzi o długość gry to jest zdecydowanie za krótka jak na taką cenę i na grę rpg. Kumpel nie grając 24h na dobę przeszedł Deusa w 41 h robiąc dosłownie wszystko co się dało.Gra nie musi być sandboxem , nie musi starczać na 400h.Ale 41h to zdecydowanie za mało.Pozatym prawdą jest,że gra jest uproszczona, to sam widziałem jak razem graliśmy.I jeszcze jedno. @Oenomaus po części ma rację. Mikropłatności w singlu to jest skur........o ze strony autorów gry. Znam już kilka osób którzy nie kupią gry przez to.

28.08.2016 00:44
206
odpowiedz
Hydro2
120
Legend

Dla mnie gra dłuższa niż 15-20H męczy. Niemal każda. Mam nadzieję, że ta tylko z wątkami głównymi nie przekroczy tego czasu. Jest jedna(k) gra, której przejście zajęło mi więcej niż 30H - Darksiders 1. Co ciekawe, był to sandbox, (mimo iż wolę tunelówki), jednak w zasadzie jest to w ogóle jedyny (poza FC3) sandbox, jakiego w ogóle ukończyłem. Dlatego zapewne w DE gra się przyjemnie, choć dawkuję małymi porcjami :) Podoba mi się to, że gra daje nam wybór grania jako w nową grę, lub daje nam możliwość obejrzenia chyba z półgodzinnego filmiku instruktażowego :)

post wyedytowany przez Hydro2 2016-08-28 00:46:20
28.08.2016 07:35
👎
207
odpowiedz
V0dnik
11
Legionista
4.0

Jest to moim zdaniem jedno z największych rozczarowań tego roku,optymalizacja tej gry leży i kwiczy,u mnie po 30 min wyrzuca do pulpitu,zużycie mocy procesora jak i karty grafiki jest na poziomie 90% dla mnie to nie do pomyślenia,dlaczego zachodni deweloperzy nigdy nie mogą przyłożyć się do optymalizacji gier na PC tylko robią ch...we konwersje z konsol,nasi(CDP Red)pokazali że się da zrobić grę która pójdzie na prawie każdej konfiguracji bez problemu,ponadto DXMD nie ma jakiejś super pięknej grafiki żeby developer dawał na PC takie wysokie wymagania,szkoda bardzo się zawiodłem na tej grze to już drugi taki koszmarek po Arkham Knight,pewnie gracze będą znowu musieli czekać pół roku aż szanowne square enix doprowadzi tą grę do użytku.WSTYD!

28.08.2016 09:36
209
odpowiedz
Hydro2
120
Legend

Dziwne. Mi nie wywaiło gry ani razu

28.08.2016 11:04
👎
210
odpowiedz
2 odpowiedzi
Vidar
2
Junior

Wywalanie się gry to kwestia nieprawidłowego przydzielania ramu przez program. Programy monitorujące pokazują przy 16GB, że cały zasób jest zajęty!!! Jest to technicznie niemożliwe. To samo dotyczy obsługi ramu kart graficznych od Nvidii. Im lepsza karta, tym gorsza wydajność. Squre Enix optymalizował grę wyłącznie pod grafiki AMD, resztę miał w D......Teraz my bawimy się betatesterów i zgłaszamy błędy. Ostatni raz kupuję preordera.

28.08.2016 19:00
215
odpowiedz
lukaszgracz
48
Centurion
8.5

A u mnie chodzi bez problemu na bardzo wysokich ustawieniach tekstury , MSAA x2 i Anizotropowe x8 . Reszta na ultra i wszystko odhaczone(włączone) łącznie z antyaliasingiem czasowym . Mam 50 fps i nic nie tnie lekkie spadki i to wszystko . Mój sprzęt to: Intel i5 4590, RAM 8 GB, karta GTX 980. Co prawda gra ma lagi ale jeszcze nie ma takiej tragedii i na 14 godzin gry to ani razu nie wywaliło mnie do pulpitu. A co do samej gry to grafika mnie powaliła i jest zajebista . Co do fabuły to na razie nie będe się rozpisywał bo jeszcze nie ukończyłem . 14 godzin już za mną a ja dopiero wyruszyłem z Pragi :-) Zapowiada się wiele kolejnych godzin rozgrywki . Świetna gra i polecam !

post wyedytowany przez lukaszgracz 2016-08-28 19:02:16
28.08.2016 19:42
217
odpowiedz
1 odpowiedź
elbit
45
Chorąży
7.0

7/10. To nadal dobry Deus. Niestety fabuła jest.. słaba. To znaczy jest, ale nie wciąga. Łazimy to tu, to tam, ale poczucia misji raczej tu nie będzie. Ani dreszczu emocji. A to RPGu raczej spora wada. Jeśli zaczniesz grać, to przejdziesz, prędzej czy później. Ale drugi raz raczej nie zagrasz.

Plusy:
+ można przejść na różne sposoby, także non-lethal
+ dobrze napisana gra - nie tnie się

Minusy:
- średni gameplay (zbyt konsolowo, za mała kontrola nad postacią, nie ma krycia się za każdym schodkiem, raczej bieganie i rozwałka)
Fabuła...

29.08.2016 08:46
218
odpowiedz
V0dnik
11
Legionista

Witam wszystkich,tego posta wrzucam dla tych którzy grają w Deusa na komputerze a którym gra wyrzuca do pulpitu.Trzeba obniżyć w Biosie taktowanie ramu do domyślnej wartości jeśli ktoś go podkręcał,warto też w zakładce memory ustawić opcję enchanced stability,no i na koniec można użyć memory boostera.Nie wiem czy komuś to pomoże ale u mnie działa,wczoraj pograłem 3h i mnie nie wywaliło,pozdrawiam

29.08.2016 17:08
220
odpowiedz
1 odpowiedź
elbit
45
Chorąży

Bardzo przepraszam za to co napisałem pozytywnego o optymalizacji gry... Gra ma ogromny bug - po jakimś czasie zajmuje cały RAM bez względu na jego ilość (nie, uprzedzając domorosłe złote rączki , nie chodzi o 'podkręcanie':) i gra przez to nie 'wywala' tylko zwalnia). Pierwszy raz widzę coś takiego, a widziałem wiele. Błąd nie do wybaczenia.

29.08.2016 19:26
221
odpowiedz
iceland
70
Pretorianin

Trochę sie dziwię Twoim problemom bo mam sprzęt zbliżony do Twojego ( gdzies wyzej pisałem jaki ) i nie mam zadnych problemów typu wywalanie do pulpitu .Wszystkie detale mam ustawione na ultra , pole widzenia mam ustawione na maksimum i gra nie wyrzuca mnie do pulpitu. Zgadzam sie natomiast ze MSAA zabija karty , bo jezeli ustawię MSAA x4 zdarzają sie dosyć często przycięcia na ulicach Pragi , przy MSAA X2 steamowy licznik FPS -ów pokazuje mi od 50 - 70 i lagi bardzo rzadkie ,natomiast przy całkowicie wyłaczonym MSAA I ZACHOWUJĄC wsystkie detale na ultra licznik pokazuje mi przewaznie między 70 - 110 fps-ów i zero przycięc.
Co do samej gry jest świetna i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na nią .Czy kupiłbym ponownie ? Bez wątpienia.Obecnie eksploruję kompleks Utulek i swietnie się bawię :)

post wyedytowany przez iceland 2016-08-29 19:33:34
29.08.2016 21:22
😉
222
odpowiedz
MrMUCHA
33
Chorąży

ale pytanie zasadnicze pozostaje, czy jest lepszy niż No Man's Sky?

29.08.2016 22:40
223
odpowiedz
Nemeredes
1
Junior

Deus Ex: Rozłam Ludzkości jest grą na którą długo czekałem i nie ukrywam że się na niej zawiodłem. W sprawach technicznych nie miałem z grą większych problemów za wyjątkiem misji chyba 14 jak trzeba do mieszkania wrócić to podczas wczytywania sceny w metrze poprostu gra się zawiesza i niestety do tej pory gry nie ukończyłem.

Mój sprzęt to procesor AMD FX 8350, 16GB DDR3 i karta graficzna Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit). Sprzęt może rewelacyjny nie jest ale gra ruszyła na bardzo wysokich ustawieniach i nie miałem innych problemów z tą grą(przynajmniej nie zwróciłem uwagi)

Gra ma dobrą grafikę i jest wciągająca. Zapewnia dobra i wymagającą zabawe na wyższym poziomie trudności.

Ale niestety grze brakuje jeszcze wiele rzeczy jak np. mała ilość rzeczy związanych bezpośrednio z ILUMINATI co w poprzedniej części było bardziej zauważalne .
Poza tym doczytałem że niewiele zostało mnie do zakończenia gry co oznacza że dla mnie gra jest zdecydowanie za krótka mimo spędzenia już 29h gry. Jest tu zdecydowanie za mało misji pobocznych które mogłby bardziej rozbudować rozgrywke i bardziej wciągnąć gracza.

Mógłbym tu jeszcze wiele dopisać ale nie ma potrzeby bardziej się rozpisywać.

29.08.2016 22:43
224
odpowiedz
przemo89p
78
Pretorianin

w poprzednie częsci grałem tylko chwilę bo nie lubię typowych skradanek, ta częsc jest podobno inna, będzie mi się podobać? nei zrozumcie mnie źle, nie muszę lecieć bezmyślnie i strzelać jak rambo ale nie lubię też kitrać się w krzakach przez 15 min, :)

29.08.2016 23:21
225
odpowiedz
1 odpowiedź
Sewan
27
Pretorianin

Wyłumaczy mi ktoś czemu nie mogę ruszyć dalej po zhackowaniu laptopa w teatrze? Mam kartę GeForce GTX960 i 8 GB RAMu, więc mam dobry sprzęt na tę grę. Nigdy mi się nie cięło, ani nie zawieszało i akurat tutaj nic nie mogę zrobić, bo ciągle wywala na pulpit. Majstrowałem nawet w opcjach, bo coś ruszyło i nic nie dało. Od 5 dni nie mogę nic z tym zrobić. Pewien użytkownik też pisał, że Eidos miał do dzisiaj załatwić tę sprawę i jakoś nic się nie dzieje.

30.08.2016 01:07
👍
226
odpowiedz
Texas84
112
Generał

Wrzucajcie screeny ze swoich rozgrywek.

30.08.2016 08:45
228
odpowiedz
zanonimizowany812566
62
Generał

Właśnie ukończyłem grę, zajęło mi to 36 godzin wbijając platynę. Gra jest naprawdę bardzo dobra, o jej zaletach rozpisywałem się kilkanaście postów wyżej, teraz tylko mału uptade. Mechanicznie gra błyszczy, od bardzo dawna nie bawiłem się tak dobrze ogłuszając wrogów, szukać ukrytych przejść czy czytać maili. Grafika jest bardzo ładna, grałem na PS4. Klimat jest rewelacyjny, muzyka również. Tryb dodatkowy jak Breach jest genialny i spędziłem z nim ponad 5 godzin. Ale zgrzytem pozostaje fabuła i zakończenie. Same postaci są świetnie zarysowane, dialogi są OK, ale gra cierpi na syndrom drugiej część w serii, czytaj, nic specjalnego się nie dzieje. Fabuła wydaje się potrzebna tylko po to aby zaprezentować nam fajne postacie i świetne lokacje. Trochę szkoda bo przypomina się sytuacja z MGSV, który miał tą samą przypadłość. Trochę szkoda że nie ma większej ilość miast. OK-mamy Gollem City, Pragę i jej okolice, ale ja wolałem klimat Detroit oraz Hengshy z Buntu Ludzkości. Jeszcze zadania poboczne: są bardzo dobre, jest ich sporo, i po prostu fajnie się w nie gra. Lokacje znów stoją na najwyższym poziomie. Jest wiele ukrytych przejść, sekretów, to wszystko zachęca do eksplorowania. Jaką ocenę bym wystawił? Wahałem się między 8 oraz 9, jednak Bunt Ludzkości jest po prostu lepszą grą. Czekam na dodatki oraz na trzecią część. Oby tylko nie trzeba było czekać na nią 5 kolejnych długich lat. Wszystkim fanom cyberpunku POLECAM! 8+/10. Jak dla mnie trzecia najlepsza gra tego roku do tej pory zaraz za Doom-em oraz Uncharted 4.

post wyedytowany przez zanonimizowany812566 2016-08-30 08:47:10
30.08.2016 09:21
229
odpowiedz
1 odpowiedź
drVanSteiner
3
Legionista

Pytanie do tych, którzy skończyli.
Czy wybraliście misję 11 (Allison) czy 12 (Bank)?
I czy te wybory mają jakieś konsekwencje w dalszej rozgrywce?

30.08.2016 14:31
230
odpowiedz
KMXIX12
1
Junior

Gra jest naprawdę fajna zachęcam każda osobę która nie ma komputera na odpaleniu tej gry albo zastanawia się czy jej nie kupić na serię która robię na YouTube na moim kanale tu jest link ;
[link]

31.08.2016 14:22
233
odpowiedz
Monster9800
1
Junior

Deus Ex Rozłam Ludzkości 2016 [PL]

[link]

01.09.2016 09:59
234
odpowiedz
1 odpowiedź
iceland
70
Pretorianin

Mam pytanie do tych , ktorzy ukonczyli juz Deus'a ,bo utknąłem i nie wiem co robić ;( Mianowicie w momencie gdy gra oferuje wybor misji Alison lub Bank wybrałem bank , a następnie

spoiler start

spenetrowałem parking , w jednym z samochodów znalazłem paczkę Vegi ,następnie gra kieruje mnie juz do banku do gabinetu na trzecim piętrze.Ok ide tam po drodze spenetrowując masę gabinetów , włamując się do terminali itd . I gdy juz jestem w miejscu docelowym i chce uzyc terminala ( czy jak to nazwac ) pojawia się komunikat " potrzebujesz karty ( paczki ) Janusa"....WTF cos ominąłem? Gdzie znajdę tą kartę Janusa? Dzięki za podpowiedzi .

spoiler stop

post wyedytowany przez iceland 2016-09-01 09:59:57
01.09.2016 12:30
235
odpowiedz
4 odpowiedzi
puci3104
119
Generał
8.0

Ukończyłem grę i jestem lekko rozczarowany. Co prawda gra jest bardzo dobra, ale strona fabularna jak dla mnie leży i widać, że gra jest tylko pomostem do kolejnej części

spoiler start

Minutowa scena w trakcie napisów końcowych była dla mnie najlepszym momentem fabularnym gry i liczyłem, że to co tam jest zapowiedziane będzie w tej grze, ale się rozczarowałem, bo żadnych zwrotów i poruszenia tego naprawdę głównego wątku brak.

spoiler stop


Plusy:
- Wspaniale zaprojektowany świat.
- Bardzo dobry level design dający wiele możliwości dojścia do celu.
- Dobrze dobrane ulepszenia, z których każdy jest przydatny w zależności od tego w jaki sposób gramy.
- Wielowarstwowe zadania poboczne.
- Dużo opcji rozwiązania zadań pobocznych, ale niestety w głównych tak dużo tego nie ma.
- Adam Jensen dalej jest jednym z najciekawszych bohaterów w historii gier,...
Minusy:
-... ale w tej części trochę za mało było jego rozterek wewnętrznych.
- Słaby wątek główny i praktycznie nieruszona najciekawsza część historii.
- Fatalna optymalizacja.
- Gra jest jednak zbyt prosta.
- Króciutka. Przejście całej gry z wszystkimi zadaniami pobocznymi, skradając się (bez eliminowania i ogłuszania wrogów) i eksplorując wszystko co się dało zajęło mi 22 godziny. Zdecydowanie za krótko jak na RPGa. Tak jak napisałem wcześniej: gra jest pomostem do kolejnej części, która już podejmie tę główną część fabuły.

Ode mnie ocena 8. Dalej jest to bardzo dobra gra, ale jednak zdecydowanie gorsza pod praktycznie każdym względem od Human Revolution

01.09.2016 23:44
👎
238
odpowiedz
2 odpowiedzi
Voltron
66
Pretorianin

Widziałem dzisiaj dobrą okazję, ale poczytałem na necie i poczekam aż gra zejdzie dobrze poniżej 100 zł. Sorry, ale RPG to dla mnie minumum 50-60 godzin gry. 20-25 godzin na całą grę z zadaniami pobocznymi- to jakiś żart jest.

Kontrast jest uderzający- zwykły mod Enderal do Skyrima dał mi 36 godzin gry z głównym wątkiem i częścią zadań pobocznych.

Mass Effect 2 miał średnią 50 godzin. Wiedźmin to już w ogóle- pierwszy raz ukończyłem z wynikiem 130 godzin.

RPG rządzą się swoimi prawami i przede wszystkim jest to długa, dobra fabuła. 10 godzin głównego wątku....

No nic, pogram za parę miesięcy albo jak ktoś ze znajomych kupi (bo szybko przejdzie :D)

02.09.2016 14:54
240
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ragn'or
165
mortificator minoris

Mam pytanie. Gdzie znaleźć klucz-kartę do kościoła Boga-Maszyny?

02.09.2016 22:01
241
odpowiedz
1 odpowiedź
Econochrist
108
Nadworny szyderca

Zajebistego patcha dziś wypuścili. Po pierwszych dwóch patchach było już na prawdę dobrze i płynnie. Dziś pobrałem trzeciego i z dobrze działającej gry mam znowu problemy z płynnością. . . szkoda gadać.

post wyedytowany przez Econochrist 2016-09-02 22:02:56
05.09.2016 00:04
243
odpowiedz
Ahmedov
3
Legionista

Gra taka sobie, główna fabuła trochę kuleje i mało lokacji. Za dużo zbierania złomu (eksplorowanie trochę śmierdzi falloutem w wykonaniu Bethesdy). Daję 6/10 za grę minus 1 za denuvo minus 2 za optymalizacje minus 1 za wycięcie zawartości minus 1 za stosunek cena/czas gry minus 1 za mikrotransakcje.

Ogólna ocena 0/10 i taką tu wystawiam

post wyedytowany przez Ahmedov 2016-09-05 00:06:37
08.09.2016 09:03
246
odpowiedz
futureman16
30
Senator

A mi sie podoba. Jestem na 7 rozdziale. Pierwsze 6 to w sumie chodzenie z punktu a do b ale fajnie szybko minelo. Za jednym podeisciem. 7 znowuz dość długi i trochę bladzenia i kręcenia sie wokół tutaj minus. Ale na plus jest trochę akcji skradania. Rewelacja to nie jest ale gra do zagrania.

No i ta polityka wydawania monopolowo czyli steamowo-denuvovo mi sie nie podoba bo drogo i nic z tym nie zrobisz jak skończysz. Ja znalazłam sposob na monopol. Kupiłem na nowe konto później je opyle jak przejdę.

08.09.2016 09:43
247
odpowiedz
Ragn'or
165
mortificator minoris

Na pewno mapy są bardziej rozbudowane niż w MD, jest więcej możliwości infiltracji. Bardzo trudno pójść w każdy kąt, bo przejść jest coniemiara. Jednak sama gra jest mało cyberpunkowa, nie ma tego klimatu co pierwszy Deus, no i trochę za mało lokacji. Kończę teraz Nową grę + na trzecim poziomie trudności.

post wyedytowany przez Ragn'or 2016-09-08 09:44:05
09.09.2016 22:48
251
odpowiedz
futureman16
30
Senator

Jestem juz przy 14 misji i początkowo bylo ok a im dalej tym bardziej zaczyna zużyć. Ale mimo wszystko gra do zagrania. Fabularnie słaba. Klimat nie ten co w poprzedniej części.

11.09.2016 22:44
👎
254
odpowiedz
1 odpowiedź
V0dnik
11
Legionista

Jakimś niewiarygodnym cudem udało mi się przejść grę,po najnowszym patchu w grze miałem jakieś od 0-30 fps i oczywiście sakramenckie dropy ale po 20 próbach reinstalacji gra w jakiś cudowny sposób zaczęła normalnie działać,ale niestety po przejściu gry spotkało mnie kolejne niemiłe doświadczenie,po pojawieniu się listy twórców na ekranie okazuje się że nie można jej przewinąć! To kolejny dowód na to że developer ma w tyłku graczy i że liczy się tylko hajs zarobiony przez firmę a nie dopracowany produkt.

post wyedytowany przez V0dnik 2016-09-11 22:45:25
14.09.2016 20:31
👍
256
odpowiedz
Rincevind
2
Junior

Dobra gra ze świetnymi postaciami i ciekawymi lokacjami. Jedyne co trochę zawodzi to fabuła. Mam wrażenie, że napisali pełną historię po czym przecięli na pół i stwierdzili, okej to pierwsza połówka idzie do Mankind Divided.

20.09.2016 15:02
👍
258
odpowiedz
MorrisonHotel
20
Chorąży
8.5

Tuż po ukończeniu:
Czas całkowity: 22 godziny gry, z czego 20 godzin w świetnym stylu, napięciu, emocjach (świetne zadania "z lupek" i dobra adrenalina z KASIą w obrotach :) ).
Pewne "drewno" w animacji postaci, ale tłumaczę to sobie augmentacjami, coś jak botoks - twarz tężeje.
Poza tym - końcówka jak dla mnie mocno wyhamowała, poczułam nawet znużenie w pewnym momencie, lekką irytację, bo całą rozgrywkę bez niepotrzebnego ogłuszania starałam się zaliczyć, a tu BACH dodatkowy cel: ogłusz 11stu przeciwników (a takie cele korcą). Graficznie na maksymalnych detalach pewnie bardzo solidnie, moja konfiguracja wystarczyła na, powiedzmy, lekko ponad średnie ustawienia, a wyglądało to nieźle na ekranie. Bez rewolucji, ale kompleks Utulek mnie zachwycił pieczałowitością.
Soundtrack świetny. Fabuła niezła (choć sprawia wrażenie pociętej. Także przepraszam Eidos, ale powiem wprost: to się czuje, że cięliście). Radość z gry, radość ze znalezienia szybu: wciąż daje rade. Gra zasługuje na 8/10. Dorzucam połówkę za cyberpunk i głos Adama.

post wyedytowany przez MorrisonHotel 2016-09-20 15:19:02
20.09.2016 15:58
259
odpowiedz
L1Ender
46
Konsul
7.0

Skonczylem. Gre oceniam na 7.0, nie wiem ale wolalem HR, ta czesc mnie nie porwala...

20.09.2016 20:12
260
odpowiedz
ste100
55
Konsul

Pierwsza od dawna gra której nie ukończyłem.
Byłem w 9 rozdziale, ale czułem że gram na siłę by skończyć bo fabuła w ogóle mnie nie wkręciła, do tego wkurzało mnie ciągłe wycie kompa co się do tej pory zdarzyło jedynie kilka razy przy Wieśku 3 w ultra /ale obniżenie do very-high pomogło/, tu zaś nieważne czy detale obniżyłem czy nie komp wył, optymalizacja do bani, pewnie za parę miechów i po kilku patchach to minie, poczekam na to DLC z Pritchard'em, ale póki co nie wracam.
Ogromny zawód, bo czekałem na ten tytuł od dawna, a przez ostatnie miesiące ograłem dla załapania klimatu oryginalnego Deusa, potem Invisible War i HR i było mega, dopóki nie pograłem w Mankind, gdzie klimatu ze świecą szukać...

22.09.2016 12:05
😈
262
odpowiedz
1 odpowiedź
Atherion
2
Junior

Zaszokowałem się. Lecąc do Londynu myślałem, że to połowa gry. Marczenko spadł na granat EMP i non lethal takedown w 30 sekund. Napisy końcowe.

WTF?!?

PS. Nie zdziwi mnie jak niedługo wyjdzie kolejna cześć. Ktoś wpadł na pomysł, żeby produkt podzielić na pół i sprzedać dwa razy.

post wyedytowany przez Atherion 2016-09-22 12:08:03
22.09.2016 14:48
263
odpowiedz
1 odpowiedź
DavidSoundKings
12
Legionista
25.09.2016 10:22
265
odpowiedz
1 odpowiedź
Dym14
109
Senator

Nie sądziłem, że kiedyś zadam to pytanie: "pujdzie" na sprzęcie z sygnaturki? Chodzi mi bardziej o fakt czy da się grać na 8GB RAM i nie restartować gry co godzinę...

08.11.2016 21:40
👎
268
odpowiedz
JamajkaStyle
12
Legionista

"- Jeśli chodzi o nową grę, nie wiemy, czy będzie kolejny Deus Ex, czy nie. Mimo to śledzimy wasze wybory i wywołane przez nie konsekwencje w Rozłamie Ludzkości. Kiedy skończycie, pieczętujemy wasz zapisany stan rozgrywki ze wszystkim, co zrobiliśmy. To da nam opcje na przyszłość. Jeśli będziemy mieli na tyle szczęścia, by pracować nad kontynuacją, zawsze możemy użyć tego jako punktu, od którego możecie zaczynać. Zmieniliśmy więc nasze podejście do śledzenia waszych postępów "

Na polski = Pocięliśmy grę na pół, udajemy głupich, że niby kolejna część może nie wyjść, a tak na prawdę jest już dawno gotowa i czekamy gdy będziecie na tyle znudzeni by wypościć ja jako samodzielny dodatek z nr 2 w tytule.

23.11.2016 18:41
270
odpowiedz
Rumcykcyk
53
Pan Kopiuj Wklej

Rzeczywiście kolejna gra poległa.

25.11.2016 07:12
271
odpowiedz
zanonimizowany1084002
17
Centurion
7.0

Ukończyłem jakieś 60% gry i dałem spokój,poza tym jak na takie wymagania grafika powinna być o wiele lepsza a wygląda nieco lepiej niż na tych nowych badziewnych konsolkach nawet na ultra ustawieniach

27.11.2016 22:56
👍
275
odpowiedz
1 odpowiedź
icichacal
61
Pretorianin

Mega giera ! Dla cyber-fanatyków pozycja obowiązkowa !

28.11.2016 05:02
276
odpowiedz
futureman16
30
Senator

Przecież na ps4 nie ma piractwa. Do wyeliminowania jest tylko czy gl się opłaca? Najtrudniej na PC sie pozbyć piractwa bo trzeba by tak jak pisałem gry z dostępem online wydawać tylko czy to się opłaca. Większość nie ma takiego dostępu do sieci.

14.12.2016 23:08
👎
277
odpowiedz
zanonimizowany1203977
2
Chorąży

No coz, w sumie to nie ma o czym gadac. Human Revolution zapamietalem jako bardzo dobra gre natomiast Mankind Divided w wydaniu PC - jako zupelna odwrotnosc. Optymalizacja ktora zatrzymala sie na etapie beta testow, ale Denuvo i mikroplatnosci sa. Fabula plytka, jesli myslales ze nie da sie juz spaprac sterowania na padzie no to Deus cie zaskoczy bo jest kosmicznie nieintuicyjne. Chcialbym napisac jakies plusy, ale no coz....to wszystko juz bylo, nic nowego.

16.12.2016 18:27
👎
278
odpowiedz
baszokot
2
Junior

Czy ktoś wie jak ustawić język polski? Wszedłem w languages a tam polskiego nie ma. Dźwięk jest po angielsku. Napisy po angielsku, francusku, niemiecku, włosku i po hiszpańsku. Na opakowaniu jest zaznaczony język polski.

20.12.2016 11:39
😉
279
odpowiedz
T20
56
Pretorianin
7.5

Gra jest...dobra i tylko dobra. Gameplay jest świetny, że aż nie chce się odchodzić od komputera.Sporo ścieżek przejścia danej lokacji, przyjemne hakowanie, sporo przydatnych umiejętności no i soundtrack również na dobrym poziomie. Graficznie nie powala na kolana, ale też źle nie jest.
Niestety największą wadą jest fabuła. Strasznie nudna i przewidywalna w porównaniu z HR.
Zdecydowanie lepiej robiło mi się zadania poboczne, które były o wiele ciekawsze od tych głównych, bo przykładowo taka świetna zagadka detektywistyczna Żniwiarza o wiele bardziej mnie wciągnęła niż cała ta akcja z Iluminatami.
Wielka szkoda również zakończenia, które mogło być o wiele lepsze, a tak daje dziwne uczucie niedokończonej sprawy i ucięcia najlepszej akcji w połowie rozgrywki.
Dodatkowo irytującym problemem są spadki FPSów kiedy następuje przejście z lokacji do lokacji. Na początku gra śmiga bardzo pięknie, a kiedy jadę metrem do kolejnego miejsca, gra jakby nie wyrzuca z pamięci poprzedniego przez co następuje spadek wydajności. Kolejne ładowania również spowalniają rozgrywkę. Dopiero 4/5 przejażdżka metrem jakby resetowała nagromadzone dane i gra znów chodzi płynnie. Strasznie to dziwne.
Również sporym minusem jest AI wrogów. Nic nie widzą, nie słyszą i ogólnie mają wszystko gdzieś. Grając w trybie skradania aż żal się robi kiedy nie reagują podczas praktycznego stykania się z Adamem. Poziom trudności miałam wysoki więc chyba to ogólnie zepsuta sprawa. Tak czy siak gra warta polecenia. Może nie jest na poziomie HR, ale za dużo nie odstaje. Brać śmiało, bo warto :)

25.12.2016 00:51
281
odpowiedz
1 odpowiedź
domzz
61
Centurion

Nosz... cholera jasna, wykosztowałem się na prezent dla siebie na święta ( :) ) i gram... gra cudowna, przepiękna, muzyka - rewelacja, zaczynam się naprawdę wkręcać i myślę sobie to jest hit, gra 2016 #1, wychodzę z przyjęcia+rozwałka itd., gdzie zdaje mi się, że to epizod tylko, wprowadzenie do środka gry, a... to KONIEC! QWA KONIEC! To jest już przegięcie, gra kończy się w 1/4 (jednej czwartej, ku*wa). 5/10 za to ode mnie. HR był z 5x dłuższy. :(

03.01.2017 04:08
282
odpowiedz
rafq4
101
Konsul
8.0

Początek gry powala. Zaczynam grać i obuchem dostaję bogaty Dubaj w najwyższej możliwej do ustawienia grafice - wszystko wygląda obłędnie. Muzyka też daje radę, potem.. po dotarciu do Pragi już takiego WOW nie ma. Fabuła faktycznie nie powala, a kiedy zaczyna się robić naprawdę interesująco - gra się kończy. I naprawdę.. zakończenie w takim stylu i momencie tak mnie zaskoczyło, że rozdziawiłem gębę z myślą - ro chyba k*rwa jakiś żart.. Najfajniej grało mi się właśnie na początku - w Dubaju, potem jeszcze Utulek przytłoczył ogromem. Wkurzały mnie z kolei ekrany ładowania - co prawda mam tylko 8GB RAM, ale i tak podczas przejazdu z jednej lokacji na drugą mogłem iść spokojnie zrobić sobie kanapki. Jak Deus Ex HR dostał ode mnie 10, tak tu jest 8. Zakończenie totalnie do bani, wręcz zawodzące po tym, jakie było ono w HR. No i cóż.. furtka do kolejnej części w pełni otwarta. Tylko czekać

02.02.2017 22:58
285
odpowiedz
Dovah
46
Centurion
5.5

To jest jakiś fabularny żart. 1 walka z bossem i przez całą grę praktycznie nie popychamy fabuły do przodu.

Gra powinna nazywać się Deus Ex: Prologue

22.03.2017 20:16
287
odpowiedz
Alamar
60
Centurion

Czy naprawde nie da sie przyspieszac w zaden sposob linii dialogowych? To strata czasu gdy trzeba wysluchiwac enty raz tych samych linii od dechy do dechy, trudno uwierzyc ze sie nie da, podobno pisze niektorzy ze spacja sie to robi u mnie nie dziala (a i tak wtedy nie szlo jedna linie tylko do konca podobno) w polaczeniu z wolnym wczytywaniem przez to ze gra jest nie najlepiej zoptymalizowana (powinni robic na Vulkanie gry) super pamiecio-zerna i moja tylko 2gb karta (7870) sprawia ze gra zabiera kupe czasu (na dodatek wczytuje sie tez w trakcie akcji co powoduje mega skoki i 0 niemal fps momentami), zdecydowalem sie w to grac juz teraz na normalnej rozdzialce (full hd a nie na moim starym crt tam by to poszlo ok jak np. wiedzmin3) tylko dlatego ze jestem fanem serii DE i tego klimatu cyberpunk. ps - Ale nawet to by nie pomoglo, trzeba by jeszcze textury wykastrowac dla szybszego wczytywania poza akcja a tego nie zrobie ;P

post wyedytowany przez Alamar 2017-03-22 20:19:39
08.04.2017 12:02
288
odpowiedz
taffer33
25
Centurion

Z punktu widzenia fana jedynki jestem wniebowzięty. HR uważam za świetną grę, ale milion rzeczy mi się w nim nie podobało. A tutaj? Zniknęła ta beznadziejna żółć, ludzie w końcu nie noszą tych pedalskich kołnierzyków i nie wyglądają jak wyjęci z wiktoriańskiej Anglii, Praga wygląda przyziemnie (mamy rok 2031, a w HR miasta wyglądały jakby przeniesione z 300 letniej przyszłości). Fabuła bardziej zwrócona w kierunku Illuminati. No i siedziba TF29. Czuję się dokładnie tak jak w UNATCO. I ta muzyka. To co przygrywa w ich siedzibie stawiam na równie z arcydziełem Brandona i van den Bosa. Soundtrack HR był genialny, ale to jednak klasa niżej niż to co było w DX. A tutaj McCann mocno zbliża się do tego genialnego duetu z oryginału.

27.04.2017 21:29
👍
290
odpowiedz
Y3tik
14
Legionista
9.0

Deus Ex Mankind Divided, gra ładna, bohater charakterystyczny, mechanika gry dużo lepsza niż w poprzedniej części, fajne misje, szczególnie jedna poboczna która może nieźle namieszać w głowie i bierze człowieka pod najprostsze instynkty które są błędne w ostatnim rozliczeniu, co do zakończenia gry, zawiodłem się bo kończy się tak ni jak, nie wiadomo ocb, według mnie powinni to zrealizować troszeczkę inaczej, dlatego daje 9 a nie 10 :)

09.05.2017 20:31
291
odpowiedz
taffer33
25
Centurion

Czyżbyś miał na myśli misję z morderstwem w Pradze? Bo jak tak, to ja od razu zacząłem podejrzewać prawidłową osobę (jak tylko pierwszy raz ją zobaczyłem)... Swoją drogą, czemu w mieszkaniu nie było ani jednego kota??!! Dobija mnie sterylność Deusów od Eidos Montreal. W jedynce łaziło pełno zwierząt, koty, mewy, szczury... tu razi sztucznością.

17.06.2017 18:15
292
odpowiedz
lbj_23
31
Centurion
8.0

Mankind Divided nie stal sie tym czym Human Revolution ze wzgledu na to ze HR byl gra rewolucyjna pod wzgledem klimatu fabuly i samego Adama Jensena, tutaj mamy wszystko to co bylo + troszke slabsza fabule, przeszedlem calego Mankind + 2 DLC i powiem tak, fabula jest troszeczke ciezsza do ogarniecia niz w HR, do tego nie ciekawi az tak bardzo, widac ze jest niedokonczona i bedzie nastepna czesc. Generalnie gameplayowo dostajemy jednak to samo i nie dziwi zawod graczy

Maly minus to spadki klatek przy naprawde cienkiej grafice ktora wyglada gorzej niz pierwszy Crysis

15.08.2017 23:03
😐
293
odpowiedz
KomisarzGordon
2
Junior
6.0

Kupilem. Przeszedlem. Sprzedalem. Zapomnialem

23.08.2017 21:32
294
odpowiedz
Psychosocial
67
SlipknoT

Nie wiem czy to sterowniki na początku były skopane, ale ja gram ze wszystkim ustawieniami graficznymi na max , z wyjątkiem MSAA i Contact Hardering Shadow, gra nie spada poniżej 60 klatek.

12.09.2017 11:50
295
odpowiedz
1 odpowiedź
tihomax
51
Centurion
6.0

Oceniam na 6 bo gra kończy się w momencie jak sie zaczyna wydawać że się zaraz rozkręci. Strasznie długie ładowanie obszarów a nieraz trzeba gonić w jedną i drugą stronę. Misje są spoko ale strasznie krótkie. Sama walka czy to skradanie czy akcja jest super bo daje spore możliwości. Fabuła niby spoko ale jak pisałem nim się rozkręciła to była koniec. Ogólnie fajna ale straszny niedosyt. Jest wrażenie jak by się jeden epizod ukończyło czy coś.

post wyedytowany przez tihomax 2017-09-12 11:54:07
01.10.2017 15:34
👍
296
odpowiedz
zanonimizowany1240766
6
Chorąży

Gra miała potencjał na więcej, ale i tak ciekawa i fajna. Optymalizacja też mogłaby być lepsza, trzeba niekiedy trochę poczekać aż lokacja się w pełni załaduje, wtedy nie przerywa.
Dobry klimat i muzyka
[link]

post wyedytowany przez zanonimizowany1240766 2017-10-01 15:38:50
03.12.2017 19:10
298
odpowiedz
ThisPapa
59
Pretorianin

Gra chodzi płynnie na domyślnych ustawieniach. Więc skoro działa i tylko czasem się freezuje, to uważam że ma błędy.

03.03.2018 21:34
👍
299
odpowiedz
Michał B.
10
Legionista
9.0

Na takie pozycje jak ta mówi się "odgrzewany kotlet". Względem poprzedniej części największą zmianą jest grafika. Jeśli jesteście psychofanami Human Revolution tak jak ja - miłego myszkowania po Pradze, wsiąkniecie jak kamfora. Jeżeli nie, pozycja dość letnia. Ja przepadłem na 40 h.

06.06.2018 16:27
300
odpowiedz
sawor24
1
Junior

Deus Ex: Mankind Divided

Gra ukończona w 31h na wysokim poziomie trudności. Starałem się robić wszystkie misje poboczne i jak najwięcej eksplorować wszystkie lokacje. Grałem tak, aby poruszać się cicho, nie wywoływać alarmów, ogłuszać przeciwników, a zabijać w ostateczności lub z przypadku. Kilka rzeczy w fabule mnie zaskoczyło, ale można śmiało powiedzieć, że twórcy planowali trylogię i ostateczne rozwiązania historii były miały zostać opowiedziane w trzeciej części. (oby tylko kiedyś powstała).

+ gameplay, skradanie się, wiele dróg dojścia do celu
+ hakowanie
+ klimat (świat+muzyka robią swoje szczególnie na słuchawkach)
+ misje poboczne
+ główna fabuła daje radę, o ile ma się na uwadze, że to tylko część z trylogii
+ przyzwoity czas gry jak na FPP

- mikrotransakcje w grze single player - nie wiem po cholerę twórcy takie coś dodawali, nie dość, że to bez sensu to mocno osłabiło pozycję gry już na premierę
- optymalizacja, grałem po prawie roku po aktualizacjach, a ciągle dało się wyczuć dropy, to na początku musiało być naprawdę słabo
- długie wczytywanie, szczególnie jazda metrem wkurzała
- drogie DLC, z tego co czytałem to nie opłaca się pod względem cena/jakość, będzie trzeba czekać na jakieś grubsze promo - EDIT kupiłem season pass za 14pln i za tę cenę baardzo się opłaca

Gra ogólnie jest dosyć średnio oceniana, lecz mi się grało bardzo przyjemnie, w ogóle się nie nudziłem, a i chętnie się misje poboczne wykonywało dlatego daję nawet naciągnięte 8.5/10.

post wyedytowany przez sawor24 2018-06-06 16:28:13
06.06.2018 20:05
301
odpowiedz
Kaktusak
79
Pretorianin
7.5

Kurcze ja to chyba gram w te gry za wolno:), 87h i jeszcze pewnie z 15/20 mi zostalo, koncze wlasnie druga wizyte w Pradze.
Staram sie odwiedzic wszystkie zakamarki/zhakowac wszystko co sie da (chyba kolo 65k doswiadczenia jak jak dotad).
Od siebie dodalbym za niski sredni poziom trudnosci:), kasy jak lodu (kolo 70k, amunicji nie ma gdzie skladowac i prawie wszystkie ulepszenia wykupione, przeciwnikow glownie ogluszalem/usypialem wiec pewnie dlatego nadmiar amunicji/pain killerow itp). Dodatkowo wszystko jakies takie klaustrofobiczne, glowne plansze po kilka ulic ale biorac pod uwage ile czasu zajela produkcja i jaka (chyba) byla porazka finansowa to zrobienie wiekszego miasta jest pewnie nierealne, niemniej szkoda. Wydaje mi sie ze pierwszy Deus Ex chyba byl wiekszy (ten atak na Statue Wolnosci na poczatku!:), jakos czulo sie ten rozmach ale moze to tylko zawodzaca pamiec, tyle lat temu to bylo...:)

14.06.2018 17:27
302
odpowiedz
3xiree
1
Junior

Świetne jest to, że jedną misję można przejść na masę sposobów. I to bynajmniej nie są 2-3 sposoby, tylko o wiele więcej. Wszystko zależy od sposobu rozwoju postaci. Gram sobie na poziomie normalnym, a i tak czasem jest ciężko, co prawda nie z samym pokonywaniem przeciwników, a z odnalezieniem sposobu na dostanie się do środka (na przykład). Co mi się nie podoba? Animacje przeciągania innych postaci są bardzo średnie. Dodatkowo chyba jest jakiś problem z optymalizacją, bo nie wiem z czego może wynikać to, iż po zamknięciu ekwipunku klatki mocno spadają i jest ich raptem 30, a nie 60 - aczkolwiek trwa to z 5 sekund. Dodam tylko, że gram na GTX 1060, 16GB ramu, i5 7600k, więc nie sądzę, by ten sprzęt nie udźwignął tej gry na ustawieniach High (a są jeszcze Very High oraz Ultra), coś musi być skopane z optymalizacją.

8/10

18.06.2018 19:49
303
odpowiedz
BFHDVBfd
95
KAPITAN

Deus Ex to moja ulubiona seria, a Adam Jensen to mój ulubiony bohater. Między premierą Buntu Ludzkości a Rozłamu Ludzkości minęło 5 lat, wiec minimum 3 lata poczekamy jeszcze na prawdopodobnie ostatnią część trylogii Adama Jensena. Sam obstawiam, że Square Enix poleci na hajpie Cyberpunka i jakiś czas po premierze zapowie nowego Deus Exa, bo ludzie będą wtedy podjarani tym gatunkiem.

28.06.2018 23:43
😒
305
odpowiedz
mastarops
72
Konsul
4.5

Gra jest przede wszystkim nudna. Monotonne lokacje, niby duże, ale wszystko wygląda tak samo. Gra by się duzo lepiej sprawdziła w mniejszych lokacjach bez ciągłego biegania i ładowania nowych obszarów (loadingi są bardzo długie). Praktycznie cały czas ci sami wrogowie, ciągle hakowanie i chodzenie po przewodach wentylacyjnych.

spoiler start

Fabuły jest mało i jest pełna absurdów, szczególnie końcowy etap jest wyjątkowo głupi, a po tym wszystkim lecą napisy i nagle cliffhanger...

spoiler stop

Żałuję nawet tych 16 zł z kart bo się wynudziłem. Muzyka i strzelanie ok, świat ma potencjał.

29.06.2018 14:57
306
odpowiedz
Kaktusak
79
Pretorianin

Dobra byla ta dodatkowa misja w wiezieniu, zwlaszcza jak odmowilismy pigulki/cella/ nie uzywalismy wszczepow, cos nowego i pierwszy raz musialem troche pokombinowac jak zlikwidowac przeciwnikow. Do tego brak jednzoznacznie zlych/dobrych charakterow.
Ale ogolnie rzeczywiscie troche sie mi nuzylo (140h na cala gre/3 dodatkowe misje - ale jak gram to zwiedzam/robie wszystko cos sie da).
Ciekawe czy (i kiedy) jeszcze zobaczymy Jensena:)

15.07.2018 20:48
307
odpowiedz
Michał B.
10
Legionista

Mam chyba lepsze zdanie o tej grze niż reszta świata, ale w sumie trudno się dziwić, bo Bunt Ludzkości to jedna z moich ulubionych gier. Czym taki deus jest każdy widzi, a kto nie wie, ten może w recenzji jakowejś przeczytać sobie, że to doskonale wyważona mieszanka RPG, FPS i skradanki. Postęp względem poprzedniej części jest głównie graficzny, ale w sumie trudno mi się na to gniewać, bo dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem, tylko że trochę mniej niż poprzednio - i to mój główny oraz właściwie jedyny zarzut. Moim zdaniem BARDZO warto, tym bardziej, że nieprędko wrócimy do tych klimatów - Cyberpunk 2070 po zapowiedziach na E3 wydaje być się czymś deuseksowym, ale na niego jeszcze kilka lat poczekamy, a sama seria została przez Square Enix "zawieszona", co mimo licznych zapewnień deweloperów, że o Jensenie nie zapomnieli zbyt optymistycznie nie brzmi. Polecam, szczególnie miłośnikom sf i dobrego aRPG.

23.07.2018 18:08
308
odpowiedz
Krieg
36
Pretorianin
1.0

Im dalej w las tym wieksza nuda i coraz wiecej rozwalki. Troche szkoda po calkiem ciekawym Human Revolution ale wiadomo...na grach ambitnych sie w obecnych czasach nie da zarobic tyle co na grach dla ułomów.

27.09.2018 09:40
309
odpowiedz
MYCAR
3
Junior

Ja bawiłem się rewelacyjnie. Uwielbiam RPGi, FPSy i skradanki a DE Rozłam Ludzkości jest pod tym względem wyśmienity. Nie natknąłem się na jakieś szczególne błędy podczas gry i przyznam, że byłem bardzo smutny gdy zdałem sobie sprawę iż to koniec pierwszej części. Strasznie szybko. No cóż... pozostało grać w dodatek polegający na bieganiu na czas po labiryntach ale mi on nie przypadł do gustu. Później bardzo się ucieszyłem jak wszedł DE 'Dziura w systemie' i 'Kryminalna przeszłość' ale...! czemu to nie była kontynuacja rozwoju postaci? Hmm, sam nie wiem lecz to przeważyło nad pozostawieniem tytułu. A szkoda bo pomimo klaustrofobicznej jak na obecne czasy, mapy - zabawa była przednia. Mnie osobiście nie kręci przechodzenie dwa razy tej samej gry, a tu ktoś położył na to nacisk. Reasumując, gra z olbrzymim potencjałem, fabularnie dobra ale bardzo krótka.

26.11.2018 13:27
👍
310
odpowiedz
zanonimizowany1276486
3
Pretorianin

Ludzie którzy nigdy nie siedzieli w uniwersum Cyberpunka-czy to gry czy papierowy rpg, nie zrozumieją Deus Exa i będą mu dawać same marne oceny. Sam byłem parę lat mistrzem gry papierowego Cyber-punka. 10/10

post wyedytowany przez zanonimizowany1276486 2018-11-26 13:29:00
31.12.2018 12:54
311
odpowiedz
psyh0zzy
10
Chorąży
8.5

Mile spędzone 40h, wraz z DLC. Świat gry, klimat i mechanika są rewelacyjne. Rzeczywiście gra cierpi na nieco urwanej historii, która kończy się w momencie, gdy zaczyna się rozkręcać. Mi akurat nie przeszkadzał brak bossów (poza jednym), bo też nie przepadam za walkami z bossami w momencie, kiedy swój styl gry opieram na skradaniu. Podstawa zasługuje na solidne 8/10, dodatkowe pół punktu za znakomitą Kryminalną Przeszłość, której jedyną bolączką jako DLC było nieco za dużo backtrackingu. Mam nadzieję, że doczekamy zwieńczenia historii Adama Jensena.

13.05.2016 17:12
55
odpowiedz
misuu
0
Konsul

to będzie gra !

12.08.2016 09:27
73
odpowiedz
6 odpowiedzi
roberto8316
52
Pretorianin

Oczywiście ,że z denuvo i to w dodatku wersją zmodyfikowaną. Jedyną grą,która prawdopodobnie została w pełni scrakowana jest TROTTR. Cieszę się,że gry teraz ciężko złamać ale to ma swój minus - kosmiczne ceny[przynajmniej w Polsce].

13.08.2016 22:12
81
odpowiedz
3 odpowiedzi
zanonimizowany1027548
26
Konsul

Ok, już znalazłem .Będą tylko napisy No to pograne , trudno się mówi :)

14.08.2016 23:14
89
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Na moim kompie dźwięk jest dobry bo używam takiej wtyczki o nazwie DFX powrawia jakość dźwięku stereo to jest nawet taka karta dźwiękowa DFX napewno ktoś o tej wtyczce słyczał.

23.08.2016 13:34
👍
123
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1099261
11
Konsul

Gra pęknie szybciej niż myślicie, kolejny raz CPY wygrał :D I prosze mnie nie hejtować :D

23.08.2016 23:54
148
odpowiedz
recon2819
20
Chorąży

I5 6500, gtx 1070, 8gb ram. Wszystko ustawione na ultra bez MSAA w 2k 47-55fps

24.08.2016 10:47
156
odpowiedz
L1Ender
46
Konsul

Deus ex skonczylo sie na tytule z 2000 roku.... reszta to bubel

24.08.2016 17:32
165
odpowiedz
3 odpowiedzi
zanonimizowany1174607
5
Pretorianin
9.0

Tak więc pograłem wczoraj 2 godzinki i nie tak jak ktoś napisał wyżej że doszedł już do swojego mieszkania czyli do Pragi z pamiętnych filmików. Najpierw trzeba sobie zobaczyć ze spokojem nowości typu nowe opcje, wszczepy, modyfikacje broni (przy okazji wie ktoś jak uruchomić modyfikowanie danej broni ale z ekranu gry?) i ogólnie to co się pozmieniało, a nie ciąć do przodu przed siebie. No chyba że ktoś jest małym fanem tej serii (dla mnie to 2 najlepsza gra w życiu). Jeśli chodzi o samą grę to klimat z początku dużo gorszy niż w poprzedniej HR, ale to pewnie przez ten Dubaj bo klimatu mrocznego i cyberpunkowego tutaj zero. To pewnie zmieni się w późniejszej fazie jak to widać na filmikach :) Jeśli zaś chodzi o optymalizację to przy moim Intelu 4770k 3,5 Ghz, 16 GB Ram i GTX 1080 wszystko chodzi bardzo fajnie na Ultra, jedynie w momentach "dubajowych" czyli wzmorzonego wiatru oraz piasku w niektórych otwartych miejscach delikatnie spada ilość klatek i to lekko czuć. Poza tym jest git :) Wyjdą patche i już wtedy będzie wszystko jak przy starym HR :) Dzisiaj już niedługo po pracy jak zacznę i dojdę do Pragi to pewnie zacznie się stara dobra i piękna muzyczka i ten mroczny klimacik :D

25.08.2016 15:56
181
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

No i ocena 7.9. a miała być taka wysoka wolał bym czekać na Watch Dogsa 2 który ma być 15 Listopada 2016 ja uwielbiam gry gangsterskie ładne z otwartym światem coś w stylu GTA 5.

25.08.2016 19:52
183
odpowiedz
5 odpowiedzi
roberto8316
52
Pretorianin

Co tak mało tutaj komentarzy dla tak świetnej produkcji? A no tak..denuvo.

28.08.2016 09:34
👎
208
odpowiedz
3 odpowiedzi
Vidar
2
Junior

Przestrzegam przed kupnem gry w obecnym kształcie na PC. Kompletny brak optymalizacji i bugi za każdym rogiem. Na bardzo mocnym sprzęcie (GTX 1070, core i7, 16 gb ramu) i najnowszych sterownikach są notoryczne lagi, przycięcia, wywalanie do pulpitu. Powszechny jest też błąd w metrze, który całkowicie kładzie grę. [link]
Wydawca po raz kolejny zrobił sobie z kupujących betatesterów i jeszcze na tym zarobił.

post wyedytowany przez Vidar 2016-08-28 09:36:38
28.08.2016 16:18
211
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Ciekawe jak by Deus chodził na moim złomie czy była by taka tragedia jak z Batmanem Arkham Knight czy było by tak wspaniale jak z Assasynem Creed Syndicate.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-28 16:19:34
28.08.2016 16:59
212
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Skąd możesz wiedzieś games 12 najpierw muszę samemu wypróbować tak jak wypróbowałem nowego Batmana i Need For Speed. W Assassyna creed Syndicate jak na takiego złoma jakiego mam bardzo przyjemnie mi się gra.

28.08.2016 17:28
213
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Deus by też weszedł na moją liste tragicznych gier
1 Batman Arkham Knight dno
2 Need For Speed dno
3. Deus rozłam ludzkości dno

28.08.2016 18:42
😈
214
odpowiedz
1 odpowiedź
vegeta181818
3
Pretorianin

Czyli karte Grafiki mam dobrą GTX 650 tu jest wina tylko pamięści ram 4 GB to jest troche mało 6GB albo 8 GB to jo
Myślę że jak bym miał więcej pamięści ram to by mi nawet poprawnie działały te gry na liście Tragicznych gier dlaczego nie mam Wieśka 3 na liście Bo Wieśka 3 idzie grać i idzie całego przejść dwa razy aż przeszedłem w rozdzielszczości 1920X1080 pikseli a jak bym zmiejszył rozdzielszczość to Wiesiek 3 jeszcze by lżej chodził tylko nie podoba mi się niska rozdzielszczość na monitorze HD. Pozdrawiam Najpierw bym musiał wymienić pamięść ram i płyte główną w tedy dopiero mógłbym pomyśleć o karcie graficznej lepszej.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-28 18:47:52
28.08.2016 19:14
216
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Ale jak rozdzielszczość skopana Games 12 też chciałem poszukać Deusa jak chodzi na 4 GB ramu i GTX 650 1 GB VRAM. Super że Assassyn Creed Syndicate jest inny i Mirrors Edge Catalyst tam to chociaż mogę zagrać w wysokiej rozdzielszczośći też są spadki FPS ale napewno nie takie duże jak w Deusie.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-28 19:18:49
30.08.2016 01:51
😁
227
odpowiedz
vegeta181818
3
Pretorianin

Wy to chociaż potrawicie coś powiedzieć o grze wyrazić swoją opinie nie tak jak Nelson co się chwali swoim złomem.

post wyedytowany przez vegeta181818 2016-08-30 01:52:24
04.09.2016 20:14
😃
242
odpowiedz
amigo2000
131
Generał
8.5

Naprawdę świetna gra. Grało mi się świetnie, gra chodzi również idealnie. Fabularnie jest dobrze i niektóre momenty zaskakują. Zakończenie pozostawia lekki niesmak, choć zostałem zaskoczony krótkim dodatkowym filmikiem, który pojawia się po napisach. Tego akurat się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że następną wersję dostaniemy trochę szybciej niż za 5 lat.

05.09.2016 00:40
👎
244
odpowiedz
1 odpowiedź
ste100
55
Konsul

Poprzednie części Deus Ex po prostu łykałem aż leci, ale Mankind Divided... cóż, jestem już na 9 rozdziale /z bodajże 12/ i po prostu czuję się znudzony... HR to było coś, a tutaj fabuła po prostu nuży.

Na chwilę obecną max. 5/10, i póki co nawet nie mam ochoty skończyć

post wyedytowany przez ste100 2016-09-05 00:41:05
10.09.2016 22:42
253
odpowiedz
1 odpowiedź
kaszanka9
97
Bulbulator

No ja jestem jednak zawiedziony, wiele kiepskich pomysłów...

- auto ładowania baterii nie da się polepszyć wtf
- dzielenie funkcji broni na osobne typy zamiast funkcji w broni, bezsens
- brak typowych bossów, rozmowy są ciekawe, ale wszczepem socjalnym opcje wyboru tak naprawdę są nic nie warte i bez sensu, bo wszczep nam powie co wybrać...
... i co za tym idzie nie ma żadnego ciekawego innego mechanizmu rozpoznawania poszlakami co wybrać, tego wszczepu nie powinno być wcale, a właściwe kwestie nie powinny być nigdy w 100% podane na tacy, powinien być jakiś dreszczyk emocji
- ..co do bossów jeszcze, to jest kpina, że misja poboczna miała lepszą walkę z bossem i fabułę go dotyczącą niż w całej grze (misja z zabitą kobietą koło mieszkania Jensena) WTF?
- jak dla mnie krótka, wybierając się do Londynu myślałem, że przed mną jeszcze będą ze 3 duże misje, a tu nic
- marne zakończenie, Marczenko - boss osiłek bez żadnej charyzmy, historii i motywacji
- główna fabuła tak średnio, ale bez tragedii, poboczna całkiem ok
- na szybko kończona gra, WYBRAKOWANA, wątki które nigdy się nie wyjaśniają w grze, iluminatii, na kita mi te filmiki z nimi jak nigdy nie ma żadnej konfrontacji, misji, czegokolwiek, tak samo sprawa wszczepów eksperymentalnych, przez całą grę ciągnięte i nic z tego nie wynikło, po za ostatnim filmikiem po napisach, który jest w tym momencie jakąś kpiną, żałosnym żartem z graczy...

Jak dla mnie wykastrowali tą grę, jakbym grał w 2/3 gry, a reszta uj wie gdzie jest... to by też tłumaczyło lekko gorszą optymalizację (ale tragedii niema), obsuwę dx12 (albo po prostu używali to tylko jako marketing) oraz dziwne techniczne błędy, takie, które wychwyciłby każdy tester w kilka godzin, gdyby istniał...tak to wygląda.

Ogólnie grało się znośnie, ale oczekiwałem pełnej gry, a nie teraz może dlc dadzą, porażka, albo zaraz ogłoszą 3 część, oczekiwałem po prostu więcej, powiedziałbym średniak z dobrymi momentami.

25.09.2016 10:39
266
odpowiedz
piter310
23
Centurion

Hej, mam takie pytanie z innej beczki- mianowicie czy na WINDOWS 10 Home 64 bit pojda czy zainstaluja sie mi troche starsze gry jak np: Need for speed The run z 2011roku, call of duty Ghost z 2013 roku, wolfenstein z 2009 roku czy batelfield bad company 2 z 2010 roku????? pytam sie bo nie wiem czy przesiadac sie z Windowsa 7 64 bit na windows 10 64 bit, a duzo gram w gry na kompie, prosze o odp pozdrawiam:)

23.12.2016 11:56
😡
280
odpowiedz
Roo23th
28
Pretorianin

Brawo głupki z gry online dałem ocenę przed premierą czyli swoje oczekiwania i teraz nie mogę ocenić gry gdy już w nią grałem..
ŻAŁOSNE..
i tacy programiści zarabiają krocie a takie banały nie potrafią ustawić...
co do gry to zwykły szuter jak sie nie uda skradać
chciałbym ocenić ale przez głupków nie mogę 0,5 / 10

17.01.2017 12:49
284
odpowiedz
adonasim
17
Chorąży

Genialna gra jak dla mnie RPG roku 2016, wymaga oczywiście dobrego sprzętu inaczej pewnie ocena by spadła

17.04.2017 23:07
289
odpowiedz
Barklo
55
Pretorianin
6.5

Osobiście gra mi nie podeszła dlatego moja ocena tylko 6.5 . Gdyby ktoś chciał zobaczyć gameplaya zapraszam . https://www.youtube.com/watch?v=lmWx2bWAxKg&t=25s

02.12.2017 13:21
297
odpowiedz
1 odpowiedź
ThisPapa
59
Pretorianin
1.0

Kupiłem grę półtorej roku po wydaniu. Jedynkę przeszedłem 2 x razem z Missed Link. A teraz.. gra mi się podoba. Ale co z tego skoro freeze jest co 20 minut. Co 5 interakcja (dialog/ogłuszenie) crashuje komputer. I mimo wielkiej chęci nie mogę w nią grać. Półtorej roku to wystarczająco czasu na spatchowanie produktu, tutaj się jednak nie udało. I co z tego że danie wspaniałe, skoro z małym gówienkiem w środku - dla mnie niejadalne.

Gra Deus Ex Mankind Divided | PC
12następnaostatnia