Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Call of Duty Advanced Warfare - będzie możliwość darmowej aktualizacji na nową generację

08.10.2014 11:11
JudgeHolden
1
JudgeHolden
34
Centurion

"wygląda na to, że amerykańska firma jest w stanie poświęcić część zysków ze sprzedaży w zamian za podtrzymanie dobrego wizerunku wśród graczy" -- wrong. Sugerowana cena detaliczna CoD:AW na amazonie dla wersji na old-geny i current-geny jest identyczna, podczas gdy dla innych gier mamy do czynienia zazwyczaj z różnicą cenową ok. 10 euro na korzyść poprzedniej generacji. Krótko mówiąc, jest to kolejny skok na kase zawoalowany w PR-owe lanie wody.

08.10.2014 11:33
2
odpowiedz
nikt11
44
crywar

Raczej chwyt marketingowy, ale dobry :)
Grę kupujesz raz i grasz na czym chcesz, na STEAM już od dawna to działa PC(win i lin) MAC.

08.10.2014 12:59
JudgeHolden
3
odpowiedz
JudgeHolden
34
Centurion

Dobry chwyt marketingowy to by był, gdyby ceny wersji na PS3 i PS4 / X360 i XOne różniły się od siebie. Są identyczne, więc to po prostu odwracanie kota ogonem, żeby usprawiedliwić podbicie ceny wersji na PS3. Nie porównywałbym tego do Steama w 100%, bo jednak konsole się bardziej wykluczają niż systemy operacyjne (jak masz PS3 i PS4, to będziesz grać na PS4, a wersji na trójkę nie tkniesz).

08.10.2014 14:28
kaszanka9
4
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

Tak czy siak to jest marketing, a nie ich wspaniałomyślność, nie dosyć, że dotyczy tylko wersji cyfrowej, a więc gry już nie odsprzedacie, na czym im zależy najbardziej, to i tak jak by tej opcji nie było to ludzie by po prostu pozostali na swojej platformie i czekali na obniżkę wersji na next geny, zwłaszcza, że mieliby wersję na płytce, więc jak już to by ją odsprzedali (strata dla acti nr 1) i kupili po obniżeniu ceny na nextgeny po tych kilku, kilkunastu miesiącach (strata dla acti nr 2).

Więc opyla im się tak zrobić, bo wtedy chętniej kupią premierową wersję cyfrową za pełną cenę, wiedząc o możliwości aktualizacji, zostaną z nią już na zawsze, a o haczyku, że do kwietnia 2015 mają czas to zapomną, bo przecież od razu widać, że to jest perfidnie tak wyliczone, gdyż nie ma absolutnie żadnego logicznego czy technicznego powodu dlaczego by nie można było po 31 marca czy też w każdym dowolnym momencie takiej aktualizacji wykonać, acti się zabezpieczyło.

Wiadomość Call of Duty Advanced Warfare - będzie możliwość darmowej aktualizacji na nową generację