Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Netflix w Polsce? To całkiem prawdopodobne

03.02.2014 00:54
DM
1
DM
161
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Wejście netflixa niekoniecznie oznaczałoby wejscia jego całej zawartosci. Na pewno większość nowych seriali nie bylaby od razu dostępna, to samo filmy... Bylby pewnie abonament i sporo starszych pozycji, ale nowych nie wiele

Podobnie jest z iTunes, działa w Polsce, ale na polskie konto nie kupimy nawet niektorych starszych filmówczy płyt.

To kwestie praw i umów z koncernami jak warner, sony, universal... Nerflix ma tu niewiele do gadania..

03.02.2014 01:05
Duriii
2
odpowiedz
Duriii
76
Konsul

Korzystam z amerykańskiego Netflixa bezproblemowo przez pewną wtyczkę do Chrome'a mniej więcej od premiery 4 sezonu Arrested Development i mówiąc szczerze... była to jedna z moich najlepszych decyzji jakie podjąłem jeśli chodzi o rozrywkę. Za 8 dolarów miesięcznie mam dostęp do naprawdę dużej bazy filmów i seriali, która jest w miarę często aktualizowana. Wcale nie muszę nielegalnie ściągać filmów, kupować nowych DVD czy korzystać z serwisów typu były kinomaniak, już nie mówiąc o oglądaniu polskiej TV...

03.02.2014 01:10
👍
3
odpowiedz
Ogame_fan
107
Golden Deer

Używam Netflixa od paru lat na wszystkich swoich konsolach i nie wyobrażam sobie teraz zrezygnować z subskrybcji, świetna usługa.

03.02.2014 01:10
r_ADM
4
odpowiedz
r_ADM
201
Legend

Rozdrobnione prawa autorskie to jedno, ale ciekaw jestem jak netflix poradzilby sobie z tlumaczeniem filmow/seriali. Bo wobec ich braku nie wierze w popularnosc tej platformy.

03.02.2014 01:14
5
odpowiedz
Enigmato
9
Legionista

@DM
Doskonale Cię rozumiem i taki scenariusz jest możliwy, jednakże na tą chwilę ciężko wyjść z jakiegoś założenia. Tym wpisem również gdybam i stawiam hipotezy, bowiem nikt nie jest w stanie określić jak to będzie wyglądać. Abonament podejrzewam, że byłby raczej na pewno, początkowy dostęp do ograniczonej filmoteki również, ale sądzę, że z biegiem czasu by to ewoluowało. Najpierw jednak musimy mieć potwierdzenie, że Netflix rzeczywiście pojawi się w naszym kraju.

We wpisie nie wspomniałem o tym, że korzystać z serwisu oczywiście da radę za pomocą zmiany wtyczek, bo jeżeli mówimy o przestrzeganiu zasad, to nieco łamiemy prawo usługi korzystając z innych, niż docelowe rejony. No i barierą dla niektórych jest wyłączność oryginalnego języka.

03.02.2014 01:23
6
odpowiedz
Ogame_fan
107
Golden Deer

r_ADM

Na napisy w języku Polskim bym nie liczył, przynajmniej nie w okolicach premiery, do tej pory nie spotkałem filmu/serialu gdzie można byłoby wybrać inne napisy niż Angielskie.

03.02.2014 01:28
r_ADM
7
odpowiedz
r_ADM
201
Legend

Wlasnie o tym mowie. I dlatego podejrzewam, ze netflix w Polsce to bedzie albo wydmuszka wersji amerykanskiej albo folklor.

03.02.2014 01:39
Marcinkiewiczius
😉
8
odpowiedz
Marcinkiewiczius
150
Hautameki

Na napisy w języku Polskim bym nie liczył, przynajmniej nie w okolicach premiery, do tej pory nie spotkałem filmu/serialu gdzie można byłoby wybrać inne napisy niż Angielskie.

To jest właśnie to. Też bym korzystał, ale niestety nie znam angielskiego w 100% procentach by móc oglądać filmy bez tłumaczenia...

03.02.2014 01:40
Duriii
9
odpowiedz
Duriii
76
Konsul

@r_ADM: Jeśli chodzi tobie o same polskie napisy, to myślę, że nie będzie problemu. Z tego co wiem, w holenderskim Netflixie, który wystartował we wrześniu tamtego roku, praktycznie wszystko co tam jest dostępne, ma napisy w ich języku. Oczywiście można je też wyłączyć.

Jeśli chodzi ci o dubbing albo lektorów, to mówiąc szczerze nie wiem jakby z tym było. W teorii istnieje możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej w dowolnym materiale, o ile taka została udostępniona. Wątpię, żeby opłacało im się tworzyć nowe tłumaczenia do każdego z ich materiałów, a licencjonowanie na korzystanie z już istniejących do starszych filmów/seriali pewnie nie jest zbyt proste/opłacalne.

@Ogame_fan: Czasami są napisy w języku hiszpańskim, ale rzeczywiście rzadko na nie trafiam. A możliwość zmiany ścieżki dzwiękowej na inny język niż angielski to chyba tylko ze 2 razy widziałem...

03.02.2014 01:52
10
odpowiedz
Ogame_fan
107
Golden Deer

Duriii

Wlasnie sprawdzilem na stronie i jest tego raptem paredziesiat pozycji.

03.02.2014 13:54
11
odpowiedz
zcaalock
98
Pretorianin

jest z tym trochę roboty ale da się dodać własne napisy do netflixa (pół roku temu jeszcze działało). google: netflix custom subtitles. Najlepiej jakby netflix dodał wsparcie dla popularnych typów napisów .sub czy .txt resztę zrobią ludzie. Ewentualnie ktoś mógłby napisać wtyczkę do FF, która nakłada napisy na film.

Testowałem netflixa przez miesiąc. Napisy i brak nowości to jest problem, dlatego raczej nie wygryzie kinomaniakopodobnych stron.

03.02.2014 16:41
12
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Nawet Brytyjczycy mają okrojonego Netflixa ze względów licencyjnych. W Polsce byłby to pseudo Netflix, a nie Netflix.
Branża filmowa i TV to archaiczne dziadostwo, które od piratów dostaje to na co zasługuje. Wyobrażacie sobie żeby wielki hit zachodni, jak Battlefield 4, nigdy nie był legalnie dostępny w Polsce w dystrybucji cyfrowej? No właśnie.

07.02.2015 22:14
13
odpowiedz
Kamil950
75
Konsul
Wideo

Obecnie ponoć można dodać napisy w dowolnym języku (np. polskim - polskie napisy), dzięki stronie http://subflicks.com/ lub wtyczce do przeglądarki Google Chrome - Super Netflix - https://chrome.google.com/webstore/detail/super-netflix/aioencjhbaolepcoappllicjebblphoc?ytoffical

Filmiki na Youtube na te tematy, wideo-poradniki:

https://www.youtube.com/watch?v=FttNIDTJq1c
https://www.youtube.com/watch?v=BC6qA91SWdw

gameplay.pl Netflix w Polsce? To całkiem prawdopodobne